Brahim Díaz

Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Brahim Díaz

Post autor: Goldschmidt »

Obrazek

Brahim Abdelkader Díaz
23-letni ofensywny pomocnik/skrzydłowy
Urodzony w Maladze, w tamtejszej szkółce spędził 7 lat obserwując wzlot klubu na poziom 1/4 LM
Ma Marokańskie korzenie oraz obywatelstwo dzięki dziadkowi który wyemigrował z hiszpańskiej enklawy w Melillii na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Mimo że zdołał już zaliczyć debiutanckie okraszone golem spotkanie z Litwą w barwach kadry Hiszpanii, od pewnego czasu krążyły plotki że może zmienić zdanie i zacząć reprezentować Maroko z powodu ograniczonej liczby minut.

W wieku 16 lat został sprowadzony do szkółki Manchesteru City za 300k. W sekcji U18 spędził 2 sezony pod batutą Patricka Vieiry i w U21 kolejne 2, i rozwijał się obok piłkarzy takich jak Phil Foden, Pablo Maffeo, Angelino, Eric Garcia, Jadon Sancho, Kelechi Iheanacho czy Jeremie Frimpong. Debiut w Premier League od Pepa otrzymał już rok po transferze.
W Realu znalazł się w zimowym okienku 2019 roku w wieku 19 lat kiedy to Real nietypowo, zamiast korzystając z prawa Bosmana, zakontraktował go za 17M euro na zasadzie transferu. Zadebiutował już kilka dni po transferze grając mecz Pucharu Króla przeciwko Leganes i spędził kolejny rok w klubie jako rezerwowy u Zizou.
Na wypożyczeniu w barwach Rossonerich, pomimo stosunkowo skromnego dorobku statystycznego, strzelał ważne bramki w Lidze Mistrzów z Tottenhamem w 1/8 LM,w fazie grupowej z Liverpoolem rok wcześniej i fazie grupowej Ligi Europy w swoim inauguracyjnym sezonie, a także w lidze z Juventusem czy Napoli.

Na temat jego charakterystyki i pozycji trudno napisać coś na prędko lepiej niż dzisiaj przekazał to Ćwiąkała więc zostawię tylko filmik z dobrym streszczeniem. Który swoją drogą pokrywa się w wielu wnioskach z tym co napisałem w temacie o składach:
Brahim jest tak samo odważny [jak Rodrygo] i z podobną skutecznością prowadzi piłkę w pole karne, a operują w analogicznym sektorze boiska. Rodrygo jest ciut lepszy w klepkach, ale bardziej niedokładny w podaniach na średnim i długim dystansie. Brahim oddaje mniej strzałów na bramkę ale robi to tak samo celnie jak Rodry. Notują podobną ilość kluczowych podań, a Brahim zalicza dwa razy więcej podań do przodu. Brahim jest jednak rzadko ich adresatem w porównaniu z Rodry. Jest też trzy raz skuteczniejszy w odbiorach. W zasadzie jedyne w czym Rodrygo Brahima miażdży to główki. Ale że najwiekszą zaletą Rodrygo jest szukanie sobie miejsca w polu karnym to już wiemy od dłuższego czasu.
https://fbref.com/tiny/Rq99q



PS
Obrazek


;)
MAS
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 01, 2021 5:55 pm

Re: Brahim Díaz

Post autor: MAS »

Zastanawia mnie czy ten rajd z końcówki to zmęczenie Almerii czy jego umiejętności. Chciałbym go zobaczyć od pierwszej minuty w następnym meczu. Jeszcze to poirytowanie zachowaniem Joselu, który stał jak pachołek w polu karnym, podoba mi sie to zaangażowanie.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 358
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Brahim Díaz

Post autor: eltacondedios »

W jakimś stopniu pewnie zmęczenie, ale też umiejętności. Już kilka lat temu strzelił po fajnej akcji:
(video działa)
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Brahim Díaz

Post autor: Gondola. »

Powinien dostawać większe minuty, dziś nie zmarnował swojej zmiany. Bardzo kreatywny i aktywny, zwłaszcza w małych przestrzeniach. Myślę, że mógłby dostać więcej szans, nawet zamiast Rodrygo (który, swoją drogą, nieco mnie dziś rozczarował).
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Brahim Díaz

Post autor: minusek »

Przychodzi Mbappe. Sprzedajemy go za 50-60 baniek, czy uzależniamy taką decyzję od czegoś jeszcze?
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Brahim Díaz

Post autor: Wolf »

Zależy od systemu, pomysłu na Gulera i tego czy przyjdzie Mbappe. Jeśli zostaniemy przy obecnym systemie i przyjdzie Mbappe to z przodu będzie Vini razem z nim a za nimi Jude. Zakładając, że zmiennikami z przodu będą Rodrygo i Endrick to pytanie kto ma być zmiennikiem Jude'a? Może nim być Brahim, może Guler. Ale Guler może grać też po prawej stronie pomocy.
Przy przejściu na 433 Brahim powinien zostać bezwzględnie, aczkolwiek do taki system byłby dla nas dobry gdyby zamiast Mbappe przyszedł Haaland.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Brahim Díaz

Post autor: Clif »

Zależy od naszego budżetu. Jeśli nie trzeba byłoby łatac dziur, to dlaczego go sprzedawać? Mamy wtedy 6tkę w ataku (Vini, mapet, Rodrygo, Brahim, Joselu, Guler) na 3 miejsca. To nie jest za dużo, szczególnie biorąc pod uwagę że Gulera to "mamy" tylko teoretycznie.
Chyba że do trójki z przodu wliczamy Bellinghama, wtedy robi się ciaśniej, ale obawiam się że w takim przypadku ofiarą Mbappaya nie byłby wcale Brahim, prędzej Rodrygo, może nawet Vinicius (większy zarobek + mniejsza chęć do siedzenia na ławie).
κύριος Ἰησοῦς
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Brahim Díaz

Post autor: Goldschmidt »

Robben i kupowanie skrzydłowego w rok po jego sprzedaży widzę niczego nie nauczyło że tu takie rozważania wjechały :lol:

Dostosować zespół, szczególnie ilość pomocników w kadrze, pod niego i Bellinghama.
Jest lepszy od Rodrygo z prawej strony i więcej korzyści z jego współpracy z Judem niż z jakiejkolwiek innej kombinacji zawodników.
A lewa strona dla lepszego z dwójki Brazylijczyków. Jak jednemu nie pasi to żegnamy.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Brahim Díaz

Post autor: lukexpl »

Ma motorek w dupie i to bardzo przydatny rezerwowy, może nawet coś więcej. Asensio zjada na śniadanie i na takiej wymianie wyszliśmy na duży plus. Sprzedaż będzie sabotażem.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Brahim Díaz

Post autor: Wolf »

Jak mówiłem latem, że stratni na wymianie Asensio-Brahim nie będziemy to się niektórzy w głowę pukali. A jak bazowałem na tym co pokazał przed wypożyczeniem do Milanu. Grywał głównie na PS, która była naszą przeklętą pozycją wtedy a nigdy wstydu nie przyniósł. Czasem błysnął jakąś akcją. Natomiast mam wrażenie, że główna różnica między nim a Asensio tkwi w mentalu. Asensio zachowywał się jak księżniczka, strzelił 10 bramek i oczekiwał miejsca w once de gala, Brahim z kolei naprawdę chce tu grać i stara się wykorzystać każdą okazję by to pokazać (nie zawsze wyjdzie to normalne). Poza tym Brahim jest bardziej wielowymiarowy, Asensio świetna lewa noga, ale niewiele więcej. Oczywiście sporo w tym konsekwencji kontuzji, ale my musimy bazować na tym co jest a nie co mogłoby być.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Gehu
Posty: 366
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Brahim Díaz

Post autor: Gehu »

Gość przede wszystkim zapierdala na to co ma. U Asensio tego nie było widać. Piłkarsko jest zdecydowanie inny i chyba bardziej nam pasuje taki typ piłkarza. Będą momennt gdzie atuty Asesio byłyby cenione wyżej, ale Brahim ma niesamowitą nieprzewidywalność i przebojowość, a przy tym jest bardzo waleczny i nie odpuszcza żadnej piłki.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Brahim Díaz

Post autor: lukexpl »

Dzisiaj bardzo słaba zmiana. Wszedł i dał się sprowokować materacom, później zgrzany niczego nie zdziałał.
emo07
Posty: 144
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:27 pm

Re: Brahim Díaz

Post autor: emo07 »

A wg mnie i tak jest lepszym piłkarzem niż Rodrygo i na ten moment powinien grać w pierwszej 11.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Brahim Díaz

Post autor: Wolf »

Bo Rodrygo cały czas udowadnia, że nie jest graczem na once de gala a na zawodnika numer 12. Do once de gala doprowadziły go błędy w polityce transferowej Pereza, które mam nadzieję zostaną latem naprawione.
Sam Brahim choćby ze względu na ostatnie występy powinien zagrać wczoraj zamiast Rodrygo, który to z kolei zmarnowanymi sytuacjami mocno przyczynił się do wczorajszego wyniku. Inna sprawa, że wylewy zliczyło wczoraj tylu zawodników (i trener), że trudno mieć pretensje do samego Rodrygo.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Brahim Díaz

Post autor: minusek »

Moim zdaniem nie jest lepszym piłkarzem od Rodrygo. Rodrygo myśli jak gra, a Brahim niekoniecznie. Aczkolwiek daje nam naprawdę dużo, szczególnie jego wejścia wprowadzają zupełnie inną dynamikę do gry. Wpływ na grę jest widoczny, a do tego dokłada cyferki. Czego chcieć więcej? Może mądrzejszej gry :) Pan Asensio ułożona noga już dawno zapomniany.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Brahim Díaz

Post autor: Goldschmidt »

W sumie się zgadzam. Rodrygo, jak na mądrego przystało, w środę znajdzie sposób na dojście do jednej sytuacji bramkowej na sobotę, a w sobotę go zablokują i zacznie znowu myśleć o środzie. Brahim z kolei pomysłów ma tysiąc w przeciągu godziny i 3 z nich robią jakieś sytuacje podbramkowe.

Ta drużyna jest tak pozbawiona intuicji której jednocześnie styl trenera od zawodników wymaga że te decyzje w rotacjach wyglądają prześmiesznie. Już któryś tydzień wchodzi Joselu i grają lżej.

Tercet Vini-Jude-Brahim na już. Póki jest szansa to ograć na fazę pucharową. Może Rodrygo znowu wejdzie z ławki i przepchnie, bo zdaje się formy na Ligę starcza mu na miesiąc.
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Brahim Díaz

Post autor: minusek »

Rodrygo przynajmniej nie traci głupio piłek. Jestem przeczulony na takie akcje. Ma zawodnika wolnego kilka metrów od niego, to nie poda bo po co. Lepiej poholować piłkę. Takie akcje miał też Camavinga i trochę Tchou. Ten ostatni to w ogóle śmieszne akcje robił (dam czas przeszły, bo ostatnio jakby trochę się ogarnął), że biegł z piłką kilkanaście metrów z przeciwnikiem na plecach, oczywiście równolegle do szesnastki na swojej połowie, w stronę wolnego gościa z ekipy i podawał mu piłkę w ostatniej chwili. Ile takich akcji było... Trochę jakby podpatrzył jak Fede zdobywa pole, ale pomylił kierunki :D

Brahim w tym aspekcie to jeszcze lepszy ananasek. Nieważne czy przeciwników jest 2, czy 3 albo nawet 4, nieważne czy jest opcja do podania jak uda mu się z jednym czy dwoma. Pcha się bezsensownie, a najgorsze że robi to nawet wtedy gdy gra w środku. Nie znoszę takich akcji w środku pola. Bo jeszcze jakby grał przyklejony do linii jak Vini, to można byłoby to trochę inaczej ocenić. Nieprzewidywalność ogólnie wydaje się ok dla ofensywnych zawodników, ale nie można być w tym głupim. W ważnych meczach jedna taka strata i przegrywasz sezon. W pucharze z 4-ligowcem miał niezłe spotkanie z cyferkami, a i tak Carlo wykorzystał moment i ładnie go pojechał.

Rodrygo nie jest regularny, ale jest szansa że to przez wiek. Na pewno gra mądrzej od tego pana.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Brahim Díaz

Post autor: Goldschmidt »

I bardzo dobrze, niech się pcha. Oby jak najwięcej. U Carlo to wymóg. Od poprawiania strat ma 8 zawodników za sobą. Tchórzostwu stanowcze nie.
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Brahim Díaz

Post autor: minusek »

1 na 1 może tak. Ale nie na 3, albo w środku kiedy ma obok nieobstawionego partnera. Te 8 z tyłu to tylko przy szybkich wyjściach, a przy prowadzeniu gry pół z tego przy dobrych wiatrach.

Nie uważam go za slabiaka, nieprzydatnego itp. Wręcz przeciwnie. Ale taki Rodrygo jak gra dobrze to jest dobrze, a jak gra słabo to po prostu znika. Nie ma sabotażu. Przy słabszym okresie Brazylijczyka niech gra. Przy słabszym okresie, to jest ważne. Bo ja bym na nim gry nie opierał i nie robił z niego nie wiadomo kogo na pierwszy skład. Z ławki do zmiany dynamiki jest akuratny.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Brahim Díaz

Post autor: Goldschmidt »

Podaj jeden mecz w którym Brahim sabotował
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Brahim Díaz

Post autor: minusek »

Pomijając że co mecz podejmuje trudne do wytłumaczenia decyzje z piłką, to najbardziej jaskrawy przykład to ten mecz, w którym zagrał w środku w pierwszej części sezonu. Nie pamiętam z kim.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Brahim Díaz

Post autor: Goldschmidt »

Jedyne mecze w jesiennej rundzie gdzie od początku zagrał w środku i nie było Bellinghama to 2:0 z Las Palmas (gdzie strzelił bramkę), Valencia gdzie wygraliśmy 5:1 oraz Villarreal 4:1 przed świętami gdy Jude już wrócił. Plus 3:0 z Bragą.

Faktycznie źle drużyna wyszła na tym jego sabotażu w środku.
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Brahim Díaz

Post autor: minusek »

W każdym z tych meczów trenerem był Ancelotti. Jakie to ma znaczenie? W CdR był pewnie mvp a mimo to (a może przez wlasnie przez to) dostał szpilkę publicznie:
Brahim? Popsuł wiele podań, ale był kluczowy. Przy rzucie karnym, drugiej bramce i asystował przy trzeciej. Rozpoczął mecz dość dobrze, ale zaczęliśmy popełniać błędy przy podaniach. W drugiej połowie graliśmy lepiej.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Brahim Díaz

Post autor: Goldschmidt »

Ale co to ma do rzeczy. Opinia dziadka to biblia? Ja jebię, rozmowa jak z kultystą, ja o sabotażu a ty do autorytetu :lol:
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Brahim Díaz

Post autor: minusek »

No pomyśl jak jest to powiązane z tym o czym pisałem. Jak wymyślisz to się pochwal.
ODPOWIEDZ