Jude Bellingham

minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: minusek »

Przychodzi 20-latek za ponad 100 baniek i z miejsca dostaje kierownicę w Realu Madryt. Cala formacja jest zmodyfikowana częściowo pod niego. Wydaje się pierwszym wyborem do środka niezaleznie jak mamy grać. Modric i Kroos odstawieni, on ma liderować. Czy ktoś coś takiego widział? Poza tym jak wyżej, świetnie się go czyta.

Byle zdrowie było, a problemy z kolanami miał za sobą. Na razie jestem pod ogromnym wrażeniem.
Gehu
Posty: 366
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Jude Bellingham

Post autor: Gehu »

gość wygląda jak by tu grał co najmniej 10 lat.. :o
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 635
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Jude Bellingham

Post autor: madridcampeon »

Koleś wymiata. :o Wszedł w tę ligę tak łatwo, że paradoksalnie zaczynam się obawiać, że zacznie żałować, iż nie poszedł do Premier, bo uzna, że mu tu za łatwo i niczego się nie nauczy. Żeby tylko mu jakaś sodówka do głowy nie uderzyła.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: Gondola. »

Jest absolutnie niesamowity, oglądanie jego gry to czysta przyjemność. Nie sądziłem, że da tak intensywną próbkę swoich możliwości w zaledwie dwóch pierwszych meczach, ale już teraz mogę napisać dwie rzeczy:
- to prawdziwa radość mogąc widzieć go reprezentującego najlepszy klub na świecie
- on ma wszystko by zdominować ligę na wiele lat i stać się naszą legendą

Absurdalnie dopracowany zawodnik jak na tak młody wiek (ledwo co skończył 20 lat). Bardzo elegancki w swojej grze, a przy tym piekielnie pewny siebie, charyzma i cechy przywódcze biją od niego tak mocno jak od nikogo innego w naszym składzie w erze post-Ronaldo. Bardzo podoba mi się, jak szybko znalazł pozytywną chemię z naszymi atakującymi, wygląda na to, że bardzo dobrze się dogadują, przynajmniej na boisku. Zgadzam się co do tego, że Jude prezentuje się tak, jakby był ważną częścią naszej drużyny od dawna.

Jeszcze raz słowa uznania, trzy bramki i asysta w dwóch meczach to wręcz wymarzone wejście do drużyny. Oby tylko omijały go kontuzje, a może wykręcić tu w debiutanckim sezonie 20 bramek.
Awatar użytkownika
IVAN_ZAMORANO
Posty: 162
Rejestracja: pt mar 11, 2022 12:44 am

Re: Jude Bellingham

Post autor: IVAN_ZAMORANO »

madridcampeon pisze: sob sie 19, 2023 7:43 pm Wszedł w tę ligę tak łatwo, że paradoksalnie zaczynam się obawiać, że zacznie żałować, iż nie poszedł do Premier, bo uzna, że mu tu za łatwo i niczego się nie nauczy. Żeby tylko mu jakaś sodówka do głowy nie uderzyła.
To jest tak irracjonalne, że aż nie wiem co powiedzieć. XD
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 635
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Jude Bellingham

Post autor: madridcampeon »

@IVAN_ZAMORANO
Pisałem to pół żartem. Wiesz, jak to jest - gdy coś idzie tak dobrze, że aż za dobrze, to się w głowie dziwne myśli kłębią i automatycznie włącza się jakaś obawa, że zaraz czar pryśnie i coś się spier...
Albo tylko ja tak mam, sam nie wiem. xD
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: Goldschmidt »

To wejście na dośrodkowanie jest na razie naszą najciekawszą bronią w tym ustawieniu. I widać że go tam szukają. Nie wiem czy mi kogoś konkretnego przypomina póki co. Czy Zizou tak właśnie wyglądał jak miał 20 lat? Wręcz powiedziałbym, że bardziej jak wczesny LeBron w porównaniu z innymi zawodnikami którzy naznaczali jego koszykarską pozycję przed nim. Z tym że LeBron robił to w Ohio, a nie Staples Center.

I nie bałbym się o powrót do Premier. Na razie to niech coś wygra i niech się pokaże z przyzwoitym przeciwnikiem w LM lub z Barceloną. Potem się będziemy martwić jak zmieni się jego nastawienie oraz nastawienie kibiców względem jego, bo są tacy którzy nie mogą się doczekać by wygarnąć mu choćby jego narodowość.
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: minusek »

Miałem pisać po pierwszym oficjalnym meczu, ze ta 5 na koszulce nie jest przypadkowa. Ale nie chciałem przesadzić po jednej jaskółce :buzki:
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: lukexpl »

Nie wiem po co miałby szybko odchodzić do Anglii, a nawet jeśli to przez te kilka lat jego wartość tutaj może wzrosnąć nawet dwukrotnie. Chyba nawet City czy Chelsea nie wyłożyłaby na niego tych ponad 200mln, a kontrakt z nami ma do 2029 roku.



Też dużo świadczy o tej drużynie, że przychodzi tutaj dojrzały 20latek i jest w stanie mentalnie zrobić więcej niż ponad 30letnie chłopy.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: lukexpl »

Dawno żaden piłkarz nie dawał mi tyle radości ze swojej gry i strzelanych bramek. Ostatni raz chyba James w 2014, ale tamta przygoda szybko się skończyła. Jude jednak jest o wiele bardziej dojrzalszy od Kolumbijczyka i ma papiery, aby się utrzymywać na najwyższym poziomie przez wiele lat, a ma przecież dopiero 20 wiosen.

Dawno też w Realu żaden transfer tak od razu nie odpalił, zwłaszcza z tych najdroższych. Chłopak ma jednak nieco ułatwione zadanie, bo gwiazd w naszej drużynie brakuje. Stara gwardia w postaci Modricia i Kroosa powoli odsuwa się w cień, a Vini czy Rodrygo to jeszcze mentalne dzieciaki, mimo że są starsi od Anglika. Jude daje radość, ale jednocześnie to, że taki młokos ciągnie naszą grę i obecnie jest naszym zawodnikiem nr 1 powinno martwić w perspektywie obrazu całej drużyny.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: Gondola. »

Przed Bellinghamem tak widowiskowe wejście smoka do drużyny to zaliczył Cristiano, kiedy w czterech pierwszych kolejkach strzelił pięć bramek. Ale to było aż czternaście lat temu. Tym bardziej to, jak prezentuje się Anglik w swoich pierwszych meczach w białej koszulce należy uznać za osiągnięcie z kategorii bardzo rzadkich.
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 635
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Jude Bellingham

Post autor: madridcampeon »

Ale bym zaserduszkował. Brakuje tej emotki ze starego foro. :(

Edit: to chociaż w ikonce posta dam. :D
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: Gondola. »

Gość ledwo co przywitał się z Madrytem i z miejsca pokazał, że do Realu pasuje jak ulał - wybitnie zwycięską mentalnością i widowiskową grą. Wziął na swoje barki ciężar liderowania od pierwszych chwil w drużynie. Jestem pod wielkim wrażeniem i jeszcze raz powtórzę - to nasz najlepszy transfer od czasu Ronaldo.
Awatar użytkownika
lol1def
Posty: 54
Rejestracja: wt cze 01, 2021 11:31 am

Re: Jude Bellingham

Post autor: lol1def »

Lepszy od transferu Modricia? :P
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: minusek »

Początek lepszy, ale trudno mu będzie o taka karierę jak Luka i tyle lat gry na wybitnym poziomie. Cieszymy się tym co jest.

Carlo tez fajnie sciagnal po meczu presję z chłopaka, mówiąc o 15 bramkach, z czego zostało mu 10 do strzelenia i praktycznie cały sezon na to. Bo wie, ze na razie sprzyjają mu gwiazdy w tych akcjach pod bramka, ale to się skończy i to pewnie już niedługo przyjdą mecze bez udziału przy golach. Najważniejsze, żeby jego gra wyglądała tak jak teraz i będzie Ok.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: lukexpl »

Modrić miał kiepski pierwszy sezon w Realu i był uważany za wtopę. Jude póki co ma najlepsze wejście do Realu od czasów Cristiano Ronaldo: 4 mecz z rzędu z golem. Pamiętajmy zresztą, że ma dopiero 20 lat i mnóstwo czasu, aby pobić wyczyny takiego Modricia.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: Goldschmidt »

Modrić był środkowym pomocnikiem od początku do końca. Bellingham jest atakującym pomocnikiem a w Realu nawet fałszywą 9. Na pewno będzie mu trudno o karierę taką jak Luka.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: lukexpl »

"Karierę", czyli co dokładnie? Gole, asysty, atrakcyjność gry i trofea spokojnie do pobicia. Ma 20 lat i jak będzie chciał to może tu grać dłużej niż Luka. Na trofea drużynowe indywidualnie oczywiście nie ma się wpływu i wszystko będzie zależeć od tego, kogo w najbliższych latach ściągniemy na atak, jak będzie wyglądała wymiana pokoleniowa na bokach obrony i za kilka lat na ŚO. Pytanie też w jakiej formie po roku bez gry wróci Thibo i Militao.

Reprezentacja Anglii też jest wciąż stosunkowo młoda i pewnie w końcu jakieś mistrzostwa wygrają. Jak się to zgra z dobrym sezonem w Realu to ZP również będzie w zasięgu. Wszystko przed nim.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: Goldschmidt »

Wszystko. Wystarczy by dalej prezentował zimną krew pod bramką to żadnemu trenerowi nie przyjdzie na myśl go cofać.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: lukexpl »

10 meczów i 10 goli oraz 3 asysty. Dla porównania CR7 na tym samym etapie: 10 goli i 1 asysta. Niesamowity jest. Te 100mln powoli staje się śmieszną kwotą za piłkarza o takich umiejętnościach.
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: minusek »

Tu możesz podziękować komus, kto przesunął go wyzej i oparł na nim grę -> viewtopic.php?f=5&t=62&start=750

:)
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: lukexpl »

viewtopic.php?f=4&t=23&start=175

A tu możesz podziękować komuś, kto doprowadził do takiego stanu rzeczy ;)
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 445
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: lukecik »

lukexpl pisze: ndz paź 08, 2023 2:17 am viewtopic.php?f=4&t=23&start=175

A tu możesz podziękować komuś, kto doprowadził do takiego stanu rzeczy ;)
Myślałem, że przeniesie mnie do tematu Benzemy. :ptak:
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: Goldschmidt »

Dziękować trenerowi za jedyny logiczny wybór. Standardy opadają.

Na razie jest lepiej niż poprzedniej jesieni w kwestii rozwoju. Jak zwykle już wygląda na to że niektóre decyzje się opóźnią, a narrację zdominują tematy trzeciego planu tj. tego czy 39 letni Modric dalej może czy jednak pójdzie do MLS.
Zobaczymy co będzie jak parasol ochronny w postaci cracka na 10 złapie jakiś uraz.
MAS
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 01, 2021 5:55 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: MAS »


nawet śmiechłem troche :)
ODPOWIEDZ