Aurélien Tchouaméni

Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: Gondola. »



Dawać Lewandowskiego i zamykamy okienko. 8-)
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: Sandman »

Te jego przechwyty i odbiory wyglądają w kompilacja na YT bardzo obiecująco. Jeśli jeszcze się okaże, że mu nie przeszkadza piłka przy nodze i potrafi ją wyprowadzić to już w ogóle bajka.

Przenieście do działu Kadra.
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: labeleq »

Przeniesione :heart:
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 358
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: eltacondedios »



Mam nadzieję, że nasze 100 milionów nie będzie nas raczyło takimi popisami jak przedwczoraj :psyduck: :lol:
arturzyx

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: arturzyx »

Pisałem, ze rozegranie to nie jest jego dobra strona, ale 2 bramki niedawno strzelił to wszyscy się podjarali. On i Valverde w środku przy cofniętym przeciwniku, gdzie Fede nie będzie miał miejsca na rozpędzenie się to może być problem z rozegraniem, ale może się podciągną jeszcze
minusek
Posty: 1360
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: minusek »

Joga bonito :lol:

Swoje zdanie na temat kupna kogokolwiek na taką pozycję już wyraziłem. Ale skoro już jest z nami, to przekładamy kartkę i nie zrzędzimy. Oby okazał się świetnym transferem. Pojawiają się plotki ile dostanie?
Goldschmidt pisze: wt cze 07, 2022 10:19 am
minusek pisze: wt cze 07, 2022 8:12 amSkoro postawiliśmy na Eduardo, to wolałbym żeby zarząd skupił się teraz na kimś ofensywnym. Podobno kiedyś było blisko z Havertzem i problem byłby rozwiązany. IMO trzeba szukać właśnie kogoś takiego, a nie kolejnego pana nr 6 czy nr 8. Szkoda, że De Bruyne przedłużył rok temu, gość pokryłby wszystko co potrzeba na 4-5 lat.
Niedługo będzie rocznica pierwszych postów o Bernardo Silvie, który wedle doniesień dalej wolałby odejść i z Pepem czekają aż Barcelona uzbiera pieniądze.

Chichot losu, nie ma co.
Normalnie można byłoby się zgodzić w 100%, ale biorąc pod uwagę miniony sezon... cóż, nie zmieniłbym historii nawet gdybym mógł.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 445
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: lukecik »

Mam wrażenie, że nam ten transfer jest tak potrzebny, jak kurwie majtki. Sam fakt, że poszliśmy po niego, bo nie udało się z Mbappe, już jest komiczny. Ale skoro już jest, to mam nadzieję, że nie będziemy żałować. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz byliśmy zadowoleniu z wielomilionowego transferu. Chyba James, ale to też do pewnego czasu.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
Rio
Posty: 89
Rejestracja: wt mar 15, 2022 5:06 pm
Lokalizacja: Kraków / Rzeszów
Kontakt:

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: Rio »

Sracie się o ten transfer jakby to były wasze pieniądze. Ktoś to przeliczył, ktoś stwierdził że warto tyle zapłacić za typa którego większość w życiu w akcji nie widziała. Pożyjemy zobaczymy.

_______________________________________________________________

Pisząc najprościej: po francusku imię Aurélien przeczytamy jako [Orelią]. Nieco większy kłopot jest z nazwiskiem 22-latka, które wymawiamy [Człameni].

Orelia. Ładnie.
:ptak:
Volfgang
Posty: 200
Rejestracja: ndz cze 06, 2021 12:48 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: Volfgang »

lukecik pisze: sob cze 11, 2022 3:37 pm Mam wrażenie, że nam ten transfer jest tak potrzebny, jak kurwie majtki.
Co Ty piszesz… Od lat brakuje zmiennika dla Casemiro, z roku na rok coraz bardziej brakuje zmiennika dla Casemiro, a tu nagle coś o majtkach dla kurwy… Ja to czasem mam wrażenie, że niektórzy to chcą się tak po prostu przypierdolić dla zasady. Ktoś stricte na tę pozycję był równie potrzebny jak wciąż jest potrzebne wzmocnienie prawego skrzydła i zapewnienie kogoś normalnego w przypadku absencji Karima. Defensywny pomocnik, prawe skrzydło i poważna rezerwowa 9, to, moim zdaniem, największe braki. Przecinaka kupili, teraz zrobić miejsce dla wzmocnień z przodu, czyli postarać się wypchnąć tych, którzy notorycznie zawodzą. Zrobi się luźniej to wskoczy transfer lub dwa do ataku. Póki są w klubie Mariany, Asensia i Jowicze to o transferach do napadu można zapomnieć.
vini639
Posty: 126
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:04 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: vini639 »

Przecież my go chcieliśmy nawet w przypadku pozyskania Mbappe, natomiast pewnie problemem były pieniądze, których Perez nie lubi wydawać do ostatniego grosza. No ale jako że Kylian nie zdecydował się na przyjście, warto było ruszyć po Tchouameniego. A i tak zostało ich sporo. Pomoc jest bardzo dobrze obsadzona, Valverde już jest pewniakiem, bo to po prostu bardzo dobry rozwinięty już całkowicie piłkarz, Camavinga rokuje dobrze, a Tchouameni.... miał świetny sezon w Monaco, na pewno nie jest kotem w worku, choć czy wskoczy na najwyższy poziom - jeśli głowa da radę, a wydaje się ogarnięty, to nie ma do tego lepszego miejsca niż Madryt. Pomoc Valverde - Tchouameni - Camvinga wydaje się mieć wszystko oprócz rozgrywającego i tu jedyne szanse na uciągnięcie tego daje Camavindze. Jeśli nie rozwinie się w tym aspekcie zbyt mocno, na pewno pozyskamy kogoś jeszcze za rok - dwa, marzeniem byłby Bernardo Silva. Na razie jednak są Modric z Kroosem, więc zapewne nie będzie już transferów do środka pola w tym okienku.

Jestem zaskoczony tym, jak szybko został przeprowadzony ten transfer i dzisiejszą oficjalką. Do tej pory nie mieliśmy w zwyczaju ogłaszać ich w weekendy.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 445
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: lukecik »

Volfgang pisze: sob cze 11, 2022 10:21 pm
lukecik pisze: sob cze 11, 2022 3:37 pm Mam wrażenie, że nam ten transfer jest tak potrzebny, jak kurwie majtki.
Co Ty piszesz… Od lat brakuje zmiennika dla Casemiro, z roku na rok coraz bardziej brakuje zmiennika dla Casemiro, a tu nagle coś o majtkach dla kurwy… Ja to czasem mam wrażenie, że niektórzy to chcą się tak po prostu przypierdolić dla zasady. Ktoś stricte na tę pozycję był równie potrzebny jak wciąż jest potrzebne wzmocnienie prawego skrzydła i zapewnienie kogoś normalnego w przypadku absencji Karima. Defensywny pomocnik, prawe skrzydło i poważna rezerwowa 9, to, moim zdaniem, największe braki. Przecinaka kupili, teraz zrobić miejsce dla wzmocnień z przodu, czyli postarać się wypchnąć tych, którzy notorycznie zawodzą. Zrobi się luźniej to wskoczy transfer lub dwa do ataku. Póki są w klubie Mariany, Asensia i Jowicze to o transferach do napadu można zapomnieć.
Mam wątpliwości, co do tego transferu, gdyż:
1) skoro kupiliśmy go tylko dlatego, że Mbappe się na nas wypiął, to coś mi się nie klei. To znaczy, że jednak nie był taki priorytetowy i można było się bez niego obejść.
2) kupujemy gościa za 100 baniek na pozycję, na której mamy w tej chwili niepodważalnego gracza do pierwszego składu. Jak sobie wyobrażasz rotowanie i to u Carlo, który tak chętnie tego nie robi? Jeden mecz Kazek jeden Czui? W obecnej kadrze zmiennika mamy w osobie Camavingi, który sam mówi, że najlepiej czuje się na szóstce. Kupno takiego defpoma do środka pola, który rzekomo ma zdominować tę pozycję na świecie na lata, byłoby dla mnie bardziej uzasadnione przy starszym Case. Wydaje mi się, że mamy pilniejsze potrzeby niż kolejny nieofensywny pomocnik do środka pola.
Żeby nie było, ja się nie przypierdalam, bo lubię jak robimy transfery :potwor: Mam tylko wątpliwości, czy zainwestowaliśmy faktycznie tam, gdzie tego potrzebowaliśmy.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: kryspiano »

Potężne pieniądze wydane na? No właśnie na kogo?
Na gościa co ma być rywalizacją dla Case? To trochę inaczej grający DP, może faktycznie zostanie kimś, kto będzie wyznaczał nowe trendy na tej pozycji. A może to gość, który ma grać od razu w 1 składzie? Jeśli tak to ok, ale jeśli wydajemy 100 baniek na gościa, który za dwa lata (może) będzie zastępcą Case to jest to chora polityka. Za tyle kasy sprowadza się graczy na już do składu, a nie piłkarzy będących melodią przyszłości.
A może rozgoryczony papcio po jakże nieudanym 20 sezonowym serialu Mbappe w Realu, pod delikatnym naciskiem bliskich i fanów, doszedł do wniosku, że skoro nie udało się sprowadzic i dać się wydymać Mbappe to na otarcie łez trzeba kupić/podkupić PSG młodego Francuza?
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
vini639
Posty: 126
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:04 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: vini639 »

Przeszedłby nam koło nosa tak jak Kante i potem byłby nie do wyjęcia. O Haalandzie mówi się, że zdominuje pozycję napastnika, a o Tchouamenim, że może być najlepszym DP w najbliższych latach. Słabo byłoby, gdyby obaj zostali kupieni przez inne kluby, gość dostał kontrakt na 6 lat więc nawet za 2 zostanie mu 4 lata kontraktu, poza tym Carlo mając takich graczy będzie musiał rotować i będzie to robił.

No i Włocha może tutaj za rok już nie być, a Aurelien zostanie. Jak dla mnie dobry transfer biorąc pod uwagę, że Case nie miał zmiennika/konkurenta, a też formy przez cały sezon nie trzyma.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: Goldschmidt »

Volfgang pisze: sob cze 11, 2022 10:21 pmCo Ty piszesz… Od lat brakuje zmiennika dla Casemiro, z roku na rok coraz bardziej brakuje zmiennika dla Casemiro, a tu nagle coś o majtkach dla kurwy…
On jest takim zmiennikiem Casemiro jak Camavinga czy Valverde.

Ale nie wiemy co będzie. Nie on pierwszy zmieniłby trochę profil skupiając się na tej konkretnej pozycji. Zobaczymy czy się uda i czy kasa zainwestowana poprawnie. 80+20 zmiennych wygląda lepiej niż inne kwoty, szczególnie że jest ten podatek od kupna z Monako którego nie da się uniknąć.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: lukexpl »

Pamiętajmy, że za Carlo w sezonie 14/15 graliśmy bez nominalnego DM'a. Teraz z Tchou może być podobnie, ale on na pewno ma większe predyspozycje do lepszej gry w defensywie niż Kroos. No i o wiele lepsze warunki fizyczne... Jak na moje przy tylu b2b musi się szykować jakaś zmiana w systemie gry. Takie 4-2-3-1 mogłoby całkiem ciekawie wyglądać. Może Hazard na 10 by odpalił.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 358
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: eltacondedios »

Rio pisze: sob cze 11, 2022 9:47 pm Sracie się o ten transfer jakby to były wasze pieniądze.
A do tego wszyscy się srają wynikami Realu jakby to były ich własne wyniki, nawiedzeni ludzie
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: Goldschmidt »

+ jeszcze inni srają się o posty tych którzy się srają

Jeden wielki sralnik.
KarBar
Posty: 546
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: KarBar »

Z tym transferem jedno jest pewne - będziemy mieć rotacje w pomocy. Nierealne żeby gość za 100mln nie grał. Do tego Fede i Cama pokazali już swoją wartość.
Mam tylko nadzieję że rzeczywiście jest takim koksem że warto było wyrzucić za niego taki hajs.
I tak, to nie nasze pieniądze i teoretycznie nie my się powinniśmy tym martwić, ale.. każdy z nas pisze tu z myślą o rozwoju klubu, więc może martwić sytuacja gdzie lecą fundusze na gościa do pomocy w której akurat mamy całkiem bogato.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: Sandman »

Nieźle dzisiaj. Pomijając jedną, czy dwie straty, to warto wyróżnić te kilka jego progresywnych podań między liniami a'la Busquests i to jedno długie do Viniego. A i chyba zanotował jakiś przechwyt.
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
arturzyx

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: arturzyx »

Nieźle? Chyba zanotował przechwyt? Defensywny pomocnik chyba zanotował przechwyt z beniminkiem? Gościu krył na radar 7m i bał się podejść bliżej, bo by go objechali o głowę niżsi piłkarze BENIAMINKA 3/10 i to tak na zachętę, bo początki.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: Gondola. »

Nie wiem skąd ten pośpiech by jak najszybciej dać mu pierwszy skład. Chłopak powinien trenować, uczyć się od Casemiro i łapać minuty w końcówkach spotkań, gdzieś we wrześniu-październiku wchodząc na stałe do rotacji w meczach ze słabszymi rywalami od pierwszych minut.

Nie zagrał źle wczoraj, ale za często z Kroosem wchodzili sobie w paradę. CKM to jest kompletnie inny poziom wzajemnego zaufania i zrozumienia swojej gry, trio Kroos-Czumeni-Camavinga miało problemy z płynnym przetransportowaniem piłki środkiem pola. Parowanie razem Kroosa i Camavingi ma mniejszy sens niż dołożenie Niemcowi Ceballosa.
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: kabanog »

Mi wczoraj zaimponował tym, jakim dzikiem jest w obronie. Szału nie było jeżeli chodzi o całokształt, ale fizycznie z tym doskokiem, to Case przy nim nie ma podjazdu. Będą z niego ludzie.
Gehu
Posty: 366
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: Gehu »

inny mecz chyba oglądałem... gość zagrał o niebo lepiej niż Camavinga. Dla mnie w pierwszej połowie był jednym z najlepszych. Skasował kilka dobrze zapowiadających się akcji. Fizycznie Sadiku dostawał w pizde raz po raz, czy to z nim czy Rudigerem. Odbiór i przechwyty na fajnym poziomie - na swojej pozycji był na prawdę w ocenie takie 4-4.5/6.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: Para Siempre »

minusek
Posty: 1360
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: minusek »

Brawo. Oby tak dalej.
ODPOWIEDZ