Aurélien Tchouaméni

Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: Sandman »

Sporo odbiorów dzisiaj. Dobrze wyprowadził tą akcję przy golu Fede. Jak wyżej - oby tak dalej.
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: TWL64 »

Wygląda na to, że Carlo wybór składu w pomocy zacznie od Tchou.
No i świetnie, gość czuje się coraz pewniej, a fizycznie jest dzikiem, którego potrzebujemy po starcie Kazika.
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: kabanog »

Para Siempre pisze: wt sie 16, 2022 7:00 pm
No i prawie założyłem tiktoka dla Pana Mateusza. Na szczęście nie trzeba mieć konta, aby obejrzeć jego materiały. Już zakładka z jego kontem dodana w trybie incognito.

A sam film. Czytałem, że jest jest profesjonalistą, ale nie spodziewałem się, że aż tak. Coraz bardziej wierzę, w to, że Case zobaczył co tutaj się dzieje i zwinął manatki. Ale daleki jestem od tego, że zwiną się ze strachu, a bardziej jako świadomy wybór, że nie będzie miał z nim po prostu szans. Case przecież też bardzo dużo analizował meczów, także to nie jest głupi przecinak, tylko bardzo inteligentny piłkarz.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: lukexpl »

Ja założyłem. Niech ma tego suba więcej :D
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: Goldschmidt »

kabanog pisze: ndz sie 21, 2022 1:27 pm. Ale daleki jestem od tego, że zwiną się ze strachu, a bardziej jako świadomy wybór, że nie będzie miał z nim po prostu szans.
"Zesrał się, ale miał powód."
:D
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: kabanog »

Panie czym innym zesrać się, a czym innym realna ocena sytuacji. Jeżeli faktycznie taki był jego powód, to dokładnie taką samą sytuację mamy z Mariano, tylko Mariano woli siedzieć, a nie grać gdzieś indziej.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: Goldschmidt »

Oczywiście. Tzw. semantyka ;)
Casemiro zamiast przegrania walki o pozycję zarabiając X woli do tej walki nie przystępować i zarabiać 2X. Narrację można prowadzić w dowolny sposób, wszyscy jednak wiemy o co chodzi.
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: kabanog »

No ja właśnie nie wiem jaki jest jego powód odejścia. Mam nadzieję, że pojawi się jakaś biografia kogoś z CKM i chyba to będzie moja pierwsza biografia piłkarza jaką przeczytam.
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: kabanog »

lukexpl pisze: ndz sie 21, 2022 2:33 pm Ja założyłem. Niech ma tego suba więcej :D
Cofam słowa. Założyłem. Gość napierdziela tymi filmami. Myślałem, że nie wiem 1 dziennie może będzie.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: Sandman »

Mógł zrobić więcej przy bramce rywali, czy nie?
Podoba mi się, że ma odwagę podawać do przodu, a nie tylko w bok i do tyłu. Asysta dzisiaj też naprawdę super.
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: minusek »

Asysta piękna. Jest dobrze, może nie będzie żałoby po Casemiro.
Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: TWL64 »

Już teraz gra nieźle, a jak się wdroży i trochę pobierze nauk u Kroosa i Modricia to będzie grajek na lata, tak jak był Case.
Świetna akcja przy pierwszym golu, ale nikt chyba nie zauważył kto wypatrzył i podał do Rodrygo przy drugim golu 🤍
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: lukexpl »

Regularna gra przy braku Case na pewno mu pomoże i przyspieszy jego rozwój. Plony z tego mogą być niezwykle obfite. Cena przy obecnych kwotach na rynku transferowym również może wydawać się za kilka lat kradzieżą.
emo07
Posty: 141
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:27 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: emo07 »

Dla mnie jeden z lepszych występów DMa jakie widziałem w ostatnim czasie. Jego wyprowadzanie piłki w porównaniu do Casemiro to kosmos, oby tak dalej.
arturzyx

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: arturzyx »

Na razie do przodu zaskakuje, z tyłu jeszcze musi być pewniejszy i bardziej zdecydowany, ale o to łatwiej niż w grze do przodu, więc zapowiada się dobrze
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: Goldschmidt »

Ćwiąkała nawiązał do czegoś z czym się też na ten moment zgadzam - Tchou odnośnie techniki i profilu ma więcej z Pogby niż z Casemiro. Jak jeszcze dołoży strzały czy wejścia w pole karne to zrobi nam się z niego Yaya/Essien a nie klasyczny DM.

Takie mecze jak ten wczorajszy trudno intepretować pod względem planu trenera na Tchou, ale jedno jest pewne - jeżeli Real nie będzie sumiennie pracować nad odpowiedzialną wymiennością pozycji to będą problemy. Te luki spowodowane luzem taktycznym na którym wczoraj szczególnie w pierwszej połowie Tchouameni skorzystał to nie coś na co można sobie pozwolić z mocniejszymi ekipami. My mamy kadrę na kosmiczne granie w pomocy, ko-smi-czne, ale pomimo tego że to wciąż totalne początki, na dzisiaj jest bliżej umiarkowanego chaosu który co prawda prędzej złamie schematy przeciwnika, ale nie pomaga w kontroli i dominacji meczu. A Real dążący do dobrej gry na obu frontach musi potrafić zagrać na oba sposoby. Bramka na 1-1 gdzie Tchou nie ogarnął przyblokowania podania pod bramkę Tibo to tylko jeden z takich mini-błędów gdzie to wychodzi.
arturzyx

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: arturzyx »

Przecież wczorajsze kłopoty zaczęły się przez rozluźnienie. Zaczęli grać na totalnym luzie, piętki i inne rabony, więc wiadomo, że wtedy nie ma dyscypliny. Wiedzieli, że idzie łatwo to kombinowali i zostali skarceni. Później już były luzy, bo musiał Real atakować, ale to nie znaczy, że zawsze tak będzie. Solidny rywal pokaże dyscyplinę Realu. Ogórki mają więcej sytuacji niż mocne ekipy. Tak było w ostatnim sezonie i w tym jest podobnie.
emo07
Posty: 141
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:27 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: emo07 »

@Goldschmidt wg mnie to kwestia Kroosa, który często wraca się do rozegrania z obroną i przez co dubluje DM'a, wtedy zazwyczaj Tchou wychodził wyżej. Generalnie w temacie Kroosa to uważam, że jest zbędny w obecnej drużynie i futbolu.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: lukexpl »

Luki w pomocy to i za CKM były. Nawet wystarczy sobie przypomnieć ile wolnego miejsca miał B. Silva, kiedy dogrywał mu Gundogan w rewanżowym meczu z City na Bernabeu. Po tej akcji padła bramka na -2 w dwumeczu. Z "ogórkami" La Liga notorycznie traci(liś)my głupie bramki.

Trzeba zaczekać na mecz najwyższej rangi z pełnym skoncentrowaniem i wtedy się oceni. Mamy dopiero początek sezonu i błędy się będą zdarzać. Grunt żeby Tchou się zgrał z całą drużyną i nabrał należytej pewności siebie.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: Sandman »

CO TO JEST ZA KOZAK. Genialny w defensywie jak Kazik + o niebo lepszy przy piłce. Te 80+20 milionów to wcale nie jest za dużo, jeśli tak będzie ciągle grał.
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
arturzyx

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: arturzyx »

Bez przesady, że o niebo lepszy od Casemiro do przodu, bo ten miał mnóstwo bramek, bywał drugimi strzelcem w lidze. Jednak Francuz fajnie ciągnie do przodu, co jest efektowne, a Casemiro był w tym mało brazylijski. W sumie przy mniej ruchliwych dziadkach jego ataki będą bardzo przydatne. Fajnie wszedł do ekipy.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: Sandman »

Nie napisałem, że jest o niebo lepszy od Casemiro w grze do przodu, a tylko to, że jest o niebo lepszy w panowaniu na piłką i utrzymywaniu się przy niej. Bramki też mu przyjdą, dzisiaj prawie zdobył jedną po rzucie rożnym.
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: minusek »

Świetny jest. Ma zaskakująco dobre wejście, patrząc na wiek, presję klubu, pozycję i nową ligę… to jest wręcz nieprawdopodobne.

Dzisiaj jeden minus - wydaje mi się, ze powinien zaasekurowac pozycję Carvajala, kiedy Hiszpan miał raz taki wypad do przodu. Militao został tam sam (i na szczęście sobie poradził).
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: lukecik »

Jest kozak. Absolutnie nie widać po nim debiutanckiej tremy i to jest najważniejsze, że tak dobrze się wprowadził.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: Gondola. »

Nie wiem czy to w ogóle legalne, by Czumeni po tych kilku meczach w białej koszulce wyglądał tak, jakby grał dla Realu od 10 lat xD

Ta asysta do Rodrygo była tylko wisienką na torcie dominacji Francuza w tym spotkaniu. Praktycznie bezbłędny w podaniu, tworzący trzy szanse bramkowe, odbierający piłkę rywalom pewnie z dziesięć razy albo i więcej. Kroos i Modrić zyskali równorzędnego towarzysza do swoich zabaw.
ODPOWIEDZ