Aurélien Tchouaméni

Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: lukecik »

Bardzo mi się podoba u niego ten luz i gracja, z jaką się porusza z piłką przy nodze i ją wyprowadza. Samym balansem ciała potrafi zgubić rywala i pójść do przodu. Podanko też pierwsza klasa. Czekam jeszcze na jakąś porządną bombkę z dystansu, bo w Monaco kilka takich brameczek mu wpadło. Nie wiem czy to dobrze odda jego styl gry, ale tak mi przyszło do głowy określenie "defensywny Zidane".
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: Marcins »

Redondo :cheers:
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: lukexpl »

Mi się strasznie przyjemnie go ogląda i rzeczywiście ostatni raz to "coś" widziałem u Zizou. Póki co Perez wygrywa na wymianie Case na Tchou, chociaż nie była ona zamierzona.
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: Clif »

Nie da się ukryć, że ma imponujące wejście do drużyny i trudno nie widzieć wielkiej przyszłości dla chłopaka. Natomiast ja bym troszkę jeszcze zachował jeszcze trochę sceptycyzmu z dwóch względów:
raz - nie wiedzieliśmy go jeszcze przeciwko naprawdę topowym drużynom: City, Bayernowi, PSG czy nawet Barcelonie. Casemiro w takich meczach praktycznie nie zawodził i wznosił się na wyżyny. O Aurelianie się tego dopiero dowiemy
dwa - chłopak ewidentnie jest inny od Casemiro. Szczerze mówiąc to ja bym go DMem nie nazywał, gość bardziej przypomina b2b typu Pogba - i to nie jest zarzut sam w sobie, bo DM takich ciasteczej jak wczorajsza asysta do Rodrygo raczej nie posyła, a super mieć taką wartość dodaną z przodu- ALE rodzi to pytanie, czy zastępując Kazka Tchouamenim nie zabraknie jednak jakości z tyłu

Podsumowując - wierzę mocno w chłopaka, miałem mocno krytyczne podejście do tego transferu i po 2 miesiącach zdążyłem się już z niego wyleczyć - ale na ostateczne rozwiaznie wątpliwości jeszcze chyba musimy poczekać.
κύριος Ἰησοῦς
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: lukexpl »

Kilka lat temu mieliśmy renesans starych dobrych DMów w oldschoolowym stylu, takich jak Case, Kante, czy Fabinho, ale szczerze mówiąc mam wrażenie, że tacy znów powoli odchodzą do lamusa. Casemiro był diamentem w naszej układance, kiedy graliśmy bardzo ofensywnie bocznymi obrońcami, ale obecnie gramy zupełnie inaczej. Mendy nie jest tak uosobiony ofensywnie, więc bardziej ogarnia tyły. Tego jednego pomocnika z tyłu potrzebujemy wspomagająco też do rozgrywania piłki i Tchou do tego może być idealny. Zresztą Carlo zawsze takich DMów bardziej preferował, niż typowych przecinaków. W 13/14 miał Xabiego, który był królem rozgrywania, a w 14/15 grał Kroosem na DMie. I jak wiele można zarzucić kształtowi kadry z tamtego sezonu (brak klasowych zmienników, a czasami nawet w ogóle), tak Kroos na DMie był jednym z jej ostatnich problemów. Zresztą nie bez powodu Case w ubiegłym sezonie wyglądał słabo, właśnie ze względu na inny styl drużyny Carlo.

Case oczywiście był bezcenny z zupełnie innych powodów, takich jak ogromne doświadczenie w graniu spotkań o ogromnej stawce, czy też boiskowego cwaniactwa, dzięki któremu wyłapywał mało kartek (głównie czerwonych). Wierzę jednak, że Tchou pod względem jakości go odpowiednio zastąpi. Na pewno jest niezwykle inteligentny i raczej ma odpowiedni mental, aby udźwignąć najważniejsze mecze. Zresztą wczorajszy mecz również do najłatwiejszych nie należał, a jednak zagrał genialne ciasteczko do Rodrygo, które zamieniło się na gola. Na pewno to rzucenie go na głęboką wodę w tym sezonie zaowocuje w przyszłości.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: Para Siempre »

Jeśli nie musisz cały mecz asekurować Marcelo, a obok masz gości, którzy nie stronią od pracy oraz powrotów na własną połowę (Fede/Vini pracują w defensywie więcej niż Ronaldo / Bale) - to i klasyczny DM nie jest tak potrzebny tak jak był wcześniej.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: Sandman »

lukecik pisze: pn wrz 19, 2022 10:13 am Bardzo mi się podoba u niego ten luz i gracja, z jaką się porusza z piłką przy nodze i ją wyprowadza. Samym balansem ciała potrafi zgubić rywala i pójść do przodu. Podanko też pierwsza klasa. Czekam jeszcze na jakąś porządną bombkę z dystansu, bo w Monaco kilka takich brameczek mu wpadło. Nie wiem czy to dobrze odda jego styl gry, ale tak mi przyszło do głowy określenie "defensywny Zidane".
Marcins pisze: pn wrz 19, 2022 10:44 am Redondo :cheers:
A może "czarny Busquets"? :)
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: Para Siempre »

https://www.youtube.com/shorts/91t7BuiZaXI

Szokuje mnie coraz bardziej.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: Goldschmidt »

Szkoda że nie weszło. Ma okres niesamowitego luzu. Oby jak najdłużej.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: minusek »

Szukam tematu i szukam, a tutaj od roku nic nie było pisane.

Powiem tak, nie wiem czy gość mnie przekonuje do siebie. Niby jest momentami dobrze, ale cały czas coś mi nie gra. Początek miał imponujący, ale od tego czasu trochę się pozmieniało. Najbardziej brakuje mi u niego bezpośredniości i pójścia w kontakt z rywalem. Dziwny jest ten jego zachowany dystans w obronie. Z piłką w dolnych strefach też czasem jest trochę wolny. Fajnie że potrafi wyjść, podać i huknąć z dystansu, ale nie to jest wg mnie najważniejsze i bardzo często patrząc na jego grę mam jakieś "ale". Może to jest ten gość, u którego na ustabilizowanie gry trzeba będzie trochę poczekać. Przecież to jeszcze piłkarski młokos.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: Wolf »

Ma czas na rozwój a jak jest dla nas ważny pokazał jego brak w derbach. Od jego przyjścia uważam, że powinien być fundamentem a to Carlo zrobił z nim po Mundialu to skandal. Mam nadzieję, że wpierdol w derbach w końcu Carlo odwiedzie ostatecznie od pomysłu z Kroosem czy innymi wynalazkami na DMie zamiast Tchou.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: Goldschmidt »

Było za dobrze.
Wypada dosyć ważny zawodnik.
Kaiser
Posty: 28
Rejestracja: sob mar 19, 2022 7:55 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: Kaiser »

Przecież ten facet absolutnie nie przekonuje, do poziomu Kazka ma jak z tad na M.Everest. Głupie straty, wolny, brak asekuracji środkowych obroncow, nie przyspiesza gry. Sory ale nie widzę zawodnika za 80 mln
Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: Gehu »

Przy tak chujowym Realu odważna teza. Nie idzie ustalić, kto w środku pola jaką ma rolę, bo jest mętlik. Dawno tak nie było.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: lukexpl »

Kaiser pisze: ndz paź 29, 2023 10:49 am Przecież ten facet absolutnie nie przekonuje, do poziomu Kazka ma jak z tad na M.Everest. Głupie straty, wolny, brak asekuracji środkowych obroncow, nie przyspiesza gry. Sory ale nie widzę zawodnika za 80 mln
Którego Kazka? Casemiro w United akurat zalicza zjazd. A i w Realu pod koniec już też szału nie robił oprócz pojedynczych meczów w LM.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: Goldschmidt »

@Kaiser, przy jego ocenie weź pod uwagę nie tylko jego jakość/formę a przede wszystkim konieczność wystawiania zawodnika o jego profilu na tej pozycji. Nie wyczarujesz wielu lepszych defensywnie usposobionych pomocników. Mi też daleko do zmiany zdania - to nie jest DM. Jeszcze nie. To B2B który jest lepszy w odbiorze i innych zadaniach defensywnych niż w ataku. Choć przejawia dobre przygotowanie taktyczne i raczej z czasem dałby radę jako rozgrywający pivot. Ale przez to że te defensywne cechy to jego główne atuty i jest na tej pozycji w defensywie lepszy tudzież konieczniejszy niż Kroos, jesteśmy zmuszeni do kształtowania go tam i do cierpliwości.

Co zresztą wyjdzie pewnie teraz w kolejnych dwóch miesiącach.

Jeżeli Camavinga, który ma problem Rodrygo (tj. woli grać na pozycji na której jest obecnie gorszy), nie dopracuje swoich słabości grając w pomocy, to będziemy w obronie w okresie przedświątecznym jeszcze gorsi niż do tej pory byliśmy. Zalicza poprawę, stopniową, powolną, mniej fauluje itd, ale w dalszym ciągu wystarcza to głównie na słabsze zespoły.
I wcale bym się nie zdziwił jeżeli wobec słabej/niestabilnej postawy zespołu Carlo zawróci do Kroosa na 6ce, bo ten jak nikt inny potrafi się obrócić z piłką w rozegraniu, a Camavindze na razie brakuje orientacji i prawie zawsze musi ją dostać widząc w jakim miejscu się znajduje względem bramki przeciwnika by poprawnie zagrać, piłki nie zgubić czy zaliczyć sensowny rajd.
Kaiser
Posty: 28
Rejestracja: sob mar 19, 2022 7:55 pm

Re: Aurélien Tchouaméni

Post autor: Kaiser »

lukexpl pisze: ndz paź 29, 2023 8:20 pm
Kaiser pisze: ndz paź 29, 2023 10:49 am Przecież ten facet absolutnie nie przekonuje, do poziomu Kazka ma jak z tad na M.Everest. Głupie straty, wolny, brak asekuracji środkowych obroncow, nie przyspiesza gry. Sory ale nie widzę zawodnika za 80 mln
Którego Kazka? Casemiro w United akurat zalicza zjazd. A i w Realu pod koniec już też szału nie robił oprócz pojedynczych meczów w LM.
Moze i ostatni sezon Kazka nie był wybitny ale to co dawał w obronie było nie do przecenienia. W formie był skala, terminatorem. United to cmentarzysko piłkarzy i sami kibice United to przyznają. Tchou nie pomaga w obronie, zle się ustawia, nie rozumie co jest jego priorytetem.
ODPOWIEDZ