Thibaut Courtois

Awatar użytkownika
Skurwibak
Posty: 127
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:33 pm

Re: Thibaut Courtois

Post autor: Skurwibak »

TOP 3 ZP?
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Thibaut Courtois

Post autor: Gondola. »

Jak dla mnie tak, ale bramkarze mają teraz swoją własną nagrodę w ramach gali ZP (oczywiście Tibo bezkonkurencyjny) i możliwe, że nie będą szczególnie wysoko w klasyfikacji Złotego Balona.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Thibaut Courtois

Post autor: minusek »

Ale miał sezon :shock: byl w nim decydujący na równi z Karimem. Rzadko kiedy bramkarz jest aż taka wartością dodana dla drużyny. Wielki Thibaut :heart:
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Thibaut Courtois

Post autor: kryspiano »

Powtórzę się- jestem podjarany, że nie zwątpiłem w niego jak większość tu, gdy przychodził. Dla mnie był zawsze topem. Bez dyskusji w top 3. Dziś największy (tuż po ter Stegenie oczywiście :pepe: )
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
arturzyx

Re: Thibaut Courtois

Post autor: arturzyx »

Od drugiej kadencji Pereza prawie zawsze bramkarz był kluczowy w wygraniu lm mistrzów poza Hiszpańskimi wyjątkami. Nie pamiętam, czy Valdes nie grał za Pepa świetnych sezonów, ale jeśli tak, to tylko Casillas w 2014 nie był jednym z kluczowych bohaterów. Mimo Ikera w bramce udało się wtedy wygrać, ale był blisko w zawaleniu mego meczu. Navas to był przeskok o półkę wyżej,a Thibo o kolejną. Dobrze, że jeszcze młody i pewnie coś dzięki niemu Real ugra w lm niedług.
Popatrzcie, rok temu objawienie Mendy, wcześniej Neuer, który w kluczowych meczach był ważniejszy niż lewy, Baker w 2019, Navas przez 3 lata, ter Stegen, wyjątek Casillas😂, Neuer, Czech, Valdes, który był solidny na pewno, Julio Cesar. Prawie zawsze bramkarz musiał być z top3 na dany sezon. W przypadku Valdesa pewnie top5, a ten Iker wyjątek, bo był wielki, ale gdzieś od 2011 już miał zjazd w klubie i słusznie Mourinho z nim wojował. Ciężko Perezowi niektórych piłkarzy było się pozbyć, bo rządzili i chyba dopiero niedawno doszedł do wniosku, że tak nie może być. Może byłoby więcej trofeów za Mourinho i pierwszej kadencji Carlo, gdyby był taki bramkarz jak teraz
tyranitar
Posty: 17
Rejestracja: śr lut 23, 2022 1:25 am

Re: Thibaut Courtois

Post autor: tyranitar »

Przeskok z Navasa do TC to przeskok o półkę wyżej? Obaj lepsi od Ikera, to nie podlega wątpliwości, ale w rywalizacji pomiędzy nimi samymi raczej postawiłbym na remis. Nie wiem dlaczego Navasa się tak dyskredytuje, nie potrafię tego zrozumieć.

Jeśli chodzi o samego Tibo, to mogę jedynie bić pokłony wspominając wszystkie interwencje z wczorajszego meczu. Zasłużony MVP, w końcu z wymarzoną LM. :prayer:
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: Thibaut Courtois

Post autor: Krul »

Tak jak go nie cierpiałem w 1 sezonie, tak teraz go kocham.
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
arturzyx

Re: Thibaut Courtois

Post autor: arturzyx »

tyranitar pisze: ndz maja 29, 2022 4:18 pm Przeskok z Navasa do TC to przeskok o półkę wyżej? Obaj lepsi od Ikera, to nie podlega wątpliwości, ale w rywalizacji pomiędzy nimi samymi raczej postawiłbym na remis. Nie wiem dlaczego Navasa się tak dyskredytuje, nie potrafię tego zrozumieć.

Jeśli chodzi o samego Tibo, to mogę jedynie bić pokłony wspominając wszystkie interwencje z wczorajszego meczu. Zasłużony MVP, w końcu z wymarzoną LM. :prayer:
Na linii obaj klasa światowa, ale zobacz, jaki spokój jest teraz przy rożnych i wolnych. Z Navasem mimo światowej klasy tego nie było, bo był po prostu za krótki. Tu wg mnie jest różnica.
vini639
Posty: 126
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:04 pm

Re: Thibaut Courtois

Post autor: vini639 »

Courtois w prime do dużo lepszy bramkarz od Navasa w prime, i tu nawet nie ma o czym dyskutować.

Ale Navas też kocur.
miXUE
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 28, 2022 11:46 pm

Re: Thibaut Courtois

Post autor: miXUE »

Metodą ze starego forum mogę tutaj "napisać" tylko jedno:
:prayer: :prayer: :prayer:
Awatar użytkownika
Rio
Posty: 89
Rejestracja: wt mar 15, 2022 5:06 pm
Lokalizacja: Kraków / Rzeszów
Kontakt:

Re: Thibaut Courtois

Post autor: Rio »

Tyle
:ptak:
Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: Thibaut Courtois

Post autor: TWL64 »

Bezwzględnie dzięki warunkom fizycznym jest zdecydowanie lepszy od Navasa. Aktualnie Tibo jest genialny wszędzie - na linii, sam na sam, ale to jaki spokój daje przy stałych fragmentach rywala jest nie do przecenienia - łapie w zasadzie wszystko co leci w pole karne. A gra nogami przy naszym kulawym wyjściu spod pressingu jest na wagę złota.
Chwilowo Top1 bez dwóch zdań. Jego wkład w trofea jest co najmniej taki jak Benzemy czy Viniciusa.
🥰🥰🥰

PS. A pamiętacie pierwszy sezon i początek jesieni 2019? Na dwa strzały wpuszczał trzy gole😄 z tego połowę między nogami.
Mecz w Paryżu to było dno od którego się odbił i teraz jest niezastąpiony i nie do przecenienia 🤍
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Thibaut Courtois

Post autor: lukecik »

Gdyby nie problemy z faxem, mielibyśmy De Geę. Gdyby nie ZZ, pewnie mielibyśmy Kepę. Warto było czekać właśnie na niego.

Dla mnie obowiązkowo musi znaleźć się na podium ZP, ale może jestem nieobiektywny.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Thibaut Courtois

Post autor: Goldschmidt »

Niepopularna opinia - zawodzi. I nie, nie jak cała drużyna, a po swojemu. Od kilku lat wydawał się być konstansem pośród źle dysponowanych kolegów, niezależnym od ich formy. Teraz broni od święta, puszcza po rękawicach i ledwo czuje jakiekolwiek karne. Występy w kratę zaczął już przed Klasykiem, później szmaty na bliskim słupku z Marokiem.

Niech się budzi bo jest w formie Ter Stegena z poprzednich lat.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Thibaut Courtois

Post autor: lukexpl »

2/6 karnych w regulaminowym czasie gry w tym sezonie obronił, także w tej kwestii bym nie przesadzał :D Wczoraj mimo wszystko też jednego karnego wybronił w konkursie 11. On nigdy w tym elemencie akurat nie był jakoś bardzo dobry.

Jeżeli chodzi o interwencje z gry to wiadomo, że jest słabiej chociażby w porównaniu do zeszłego sezonu, ale jednocześnie też nie zalicza jakichś wielkich baboli, które byłyby decydujące dla wyniku spotkania (vide sezon 18/19). Do zjazdu w stylu Ikera czy Keylora wciąż mu daleko, a pamiętajmy, że miał dłuższą przerwę w postaci kontuzji. Myślę, że kwestią czasu jest jego powrót do optymalnej formy.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Thibaut Courtois

Post autor: minusek »

Naprawdę trzeba się sporo nagimnastykować, żeby bronić taką „niepopularna opinię”.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Thibaut Courtois

Post autor: Goldschmidt »

lukexpl pisze: czw sty 12, 2023 1:48 pmale jednocześnie też nie zalicza jakichś wielkich baboli, które byłyby decydujące dla wyniku spotkania (vide sezon 18/19).
Nie wiem jakie babole byłyby wielkie, ale praktycznie co drugi mecz wpada coś co wpaść nie powinno.

Z Villarrealem na 0-1 po rękawicach przy nieszczególnie dobrym strzale
Babol na 1-1 z Maroko
Wypluta piłka na 2-1 z Cadizem pod koniec meczu robiąca elektrykę na końcowy kwadrans
Wrzucił sobie do bramki na 2-2 z Rayo (przy 2-1 dla nas) gdy leciało w niego
Kanał od Lameli
itd

Statystyki, także te odnośnie trudności strzałów które broni, na razie ma najgorsze od czasu gdy przyszedł do Realu, nawet w porównaniu z pierwszym sezonem. Do poprawy, bo do pewności którą było widać przed rokiem nie jest nawet blisko.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Thibaut Courtois

Post autor: Goldschmidt »

Jak w zegareczku. Dramat.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Thibaut Courtois

Post autor: lukexpl »

Dojechał na koniec sezonu. Problemy zdrowotne wciąż są jednak jego utrapieniem. Niech się kuruje.

Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Thibaut Courtois

Post autor: Wolf »

Jakby nie on City miałoby wynik jak z Lipskiem.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Thibaut Courtois

Post autor: Gehu »

Ale odjebał gwiazdorkę :loool:
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Thibaut Courtois

Post autor: lukexpl »

Trener nie lepszy.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Thibaut Courtois

Post autor: Para Siempre »



:brawo:
Awatar użytkownika
rayo
Posty: 110
Rejestracja: wt cze 01, 2021 1:12 pm

Re: Thibaut Courtois

Post autor: rayo »

Wyrazy współczucia :( Lubie gościa.Ma w sobie to "coś " co sprawia że należy do topu bramkarzy na świecie.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Thibaut Courtois

Post autor: minusek »

Czyli gramy sezon bez bramkarza i bez napastnika. Szkoda chłopa i nas wszystkich. Ciekawe czy w ogóle wroci po czymś takim do poważnego grania. Ja pier@&€3, ale pech.
ODPOWIEDZ