Dani Ceballos

Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Dani Ceballos

Post autor: Goldschmidt »

Co miałem jeszcze dopisać - mam wrażenie że ta jego miałkość to efekt tego że Carlo ogólnie powiedział całej drużynie że ich zamykamy i obijamy bo oni tak lubią grać, i mamy Lipsk w środku tygodnia bez Benzemy więc próbujmy się nie zmęczyć. Co nie zmienia faktu, że nawet tych momentów przyspieszenia/finezji/kleju w nodze było za mało.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Dani Ceballos

Post autor: lukexpl »

Wrócił :potwor:
Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Dani Ceballos

Post autor: Gehu »

Widać że mu zależy. Moim zdaniem świetnie sobie radzi w rozgrywaniu piłki i nie ustępuje obecnie niczym Kroosowi czy Modriciowi. Do tego jest mega zawzięty. Czasem zdarzają się głupei zagrania (pod presją zagrywa piłkę w środek, lub zahaczy przeciwnika) ale ogólnie zasługuje na dużą pulę minut kosztem pary Kroos Modrić. Podział minut powinien być co najmniej równy między tą trójką.
Awatar użytkownika
wonderkid_jr
Posty: 287
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:31 pm

Re: Dani Ceballos

Post autor: wonderkid_jr »

Musimy go przedłużyć, bo:

a) prezentuje odpowiedni poziom by być zawodnikiem do rotacji, ba nawet do pierwszej XI

b) niedługo Kroos czy Modric zakończą kariery i zostaniemy w środku tylko z Tchouamenim, Valverde i Camavinga (chyba, że ten nagle stanie się LO); ewentualnie dojdzie Bellingham
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: Dani Ceballos

Post autor: Krul »

Ceballos, Ceballos, Ceballos! :muza:

ale comeback kariery.
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
Awatar użytkownika
IVAN_ZAMORANO
Posty: 159
Rejestracja: pt mar 11, 2022 12:44 am

Re: Dani Ceballos

Post autor: IVAN_ZAMORANO »

IVAN_ZAMORANO pisze: ndz maja 01, 2022 9:08 pm To jest naprawdę wielki piłkarz. Widać, że okrzepł i zebrał sporo doświadczenia w Anglii, pomimo tego, iż na tle Arsenalu nijak się wyróżniał. Wniósł swoją grę na wyższy poziom, zdecydowanie kwalifikujący go do gry w Realu Madryt i tak, jak napisał labeleq - nie jest to gracz na uzupełnienie kadry, a potencjał na dwunastego, trzynastego zawodnika (a kto wie - gdyby nie potężna rywalizacja w środku pola może i zawodnik na once de gala, wszak ma jeszcze sporo gry przed sobą i tak naprawdę nie wiemy gdzie znajduje się jego sufit). Ilekroć widziałem go w tym sezonie, począwszy od jakichś ogonów z Alcoyano, bardzo mi się podobał, zwłaszcza jego zaangażowanie i aktywność w pressingu. Posiada nie tylko elegancję w grze, jak również potrafi "podostrzyć" - profilowo, jako rozgrywający, wpasowuje się do nowoczesnego futbolu.

Nie mam prawa mieć jakiegokolwiek żalu, gdy zdecyduje się na odejście - chłop zwyczajnie zasługuje na minuty. Niemniej jednak - jeśli widzi się w dalszym ciągu w Madrycie - powinniśmy go za wszelką cenę zatrzymać.
Całkiem dobrze się to zestarzało. Pół roku później ta opinia ma jeszcze lepszy wydźwięk, gdyż w ostatnich meczach potwierdziło się wszystko to, o czym pisałem na początku maja. Ten gość ma fajny charakter, jako środkowy pomocnik - na tle Kroosa i Modricia - jest bardzo dynamiczny, łamie schematy, potrafi zagrać ostrzej, duże zaangażowanie w każdym spotkaniu, w którym gra - odróżnia go to od takich Asensiów, Marianów, Joviciów, Hazardów itd., którym nie zawsze się chciało/chce.

W dalszym ciągu popełnia błędy, przytrafiło mu się kilka głupich strat w niebezpiecznych strefach, a gdy faulował na granicy pola karnego z Atleti, chwilę po otrzymaniu kartki, zamarłem. To jak najbardziej kwalifikowało się na drugie żółtko i nie powinniśmy mieć pretensji, gdyby sędzia wyrzucił go wówczas z boiska. Soto Grado oszczędził go tylko dlatego, że dwie minuty wcześniej otrzymał pierwszy kartonik. Sam faul kwalifikował się na żółtą z dwóch względów - strefa, w jakiej popełniono faul oraz niebezpieczne zagranie poprzez wysoko podniesioną nogę.

Bernabeu kocha Hiszpanów i fajnie, że został doceniony, bo w ostatnim czasie z pewnością na to zasłużył. Ta chwila była tym piękniejsza, iż Dani potrafił to docenić. Mam nadzieję, że Ceballos czuje, iż jest tutaj "chciany" i wszyscy (a przynajmniej większość) kibiców go docenia.

Teraz czas porozmawiać z Kroosem i Modriciem o ich przyszłości, a następnie przedstawić ofertę Ceballosowi. Obecnie nie mam żadnych wątpliwości, iż trzeba go podpisać, a gdy już przedłuży swoją umowę - cóż, mocny kandydat na nową koszulkę.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Dani Ceballos

Post autor: minusek »

Czy jest bardziej dynamiczny od Kroosa i Modricia? Z piłka czy bez? Może jest bardziej zadziorny a nie dynamiczny. W każdym razie mnie nie kupił. Jest spoko jako opcja i swoje wnosi będąc w formie. Lecz przez brak szybkości i za długie trzymanie piłki nie widzę go jako pierwszego wyboru do środka.
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Dani Ceballos

Post autor: KarBar »

Gdzie on znów zaginął?
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Dani Ceballos

Post autor: Goldschmidt »

Jak pensja na poziomie 4M się potwierdzi to lipton sytuacja.

Jesteś młodym kelnerem. Robota jest trudna, zwykle dają ci mało pracy, mało szans na szkolenie, idziesz więc na staż gdzie indziej. Tam też jest trudno. Problemy zdrowotne. Wracasz na stare śmieci. Czas ucieka, niedługo kończy ci się umowa. Mimo tego że pewnie znalazłbyś pracę na podobnych warunkach gdzie indziej, stwierdzasz że się postarasz bo nowy przełożony w sumie spoko. A nuż góra stwierdzi że im zaimponowałeś mimo że mogłeś odcinać kupony. Pomimo tego że więcej od ciebie pracują ci zdolniejsi i bardziej doświadczeni, wiążesz nadzieje z posadą. Przełożony to dostrzega. Koniec końców dostajesz cynk że chętnie cię zatrzymają ale niczego nie obiecują na przyszłość. Dostajesz ofertę na kolejne kilka lat. Podwyżka ale skromna. Taka że zamiast Corsą będziesz jeździć Focusem. Do tego sprowadzają konkurencję. Zero większych perspektyw. Góra jawnie wykorzystuje fakt, że nie masz dobrych alternatyw i daje sygnał że w ostatnich kilku przypadkach kelnerzy opierdalali się w robocie żując gumę i dłubiąc w nosie, więc nie mogą ryzykować.

Jakbym był Ceballosem byłbym zawiedziony. O ile nie patrzy na barwy klubowe w bardziej romantyczny sposób to takim kontraktem go tylko deprymujemy i skazujemy na kolejne lata niewdzięcznej harówki. Słabo. Obym się mylił.

TL;DR - cieszę się że zostaje choć warunki zdecydowanie urządzają tylko klub
emo07
Posty: 141
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:27 pm

Re: Dani Ceballos

Post autor: emo07 »

Przecież to ostatni pomocnik do gry, nie powinien więcej zarabiać, ja się dziwię, że zostaje przy takiej konkurencji, ale może liczy na to, że za rok będzie miał luźniej.
Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Dani Ceballos

Post autor: Gehu »

Żeby on cokolwiek pograł musielibyśmy odciąć od gry Kroosa i Modricia. Jakoś mi się wierzy nie chce, że to możliwe. Oby nie był to casus Isco, który przesiedział karierę na ławce.
ODPOWIEDZ