Karim Benzema [bez klubu]

vini639
Posty: 126
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:04 pm

Karim Benzema [bez klubu]

Post autor: vini639 »

Obrazek

Info:
Urodzony: 19.12.1987 (33 lata)
Pozycja: środkowy napastnik
Kontrakt ważny do: 30.06.2023
Poprzedni klub: Olympique Lyonnais (2004-2009)
Oficjalny profil na stronie klubu (klik)
Wartość rynkowa wg transfermarkt (klik)


Oto temat najlepszego napastnika w historii Realu. Tutaj można go komplementować i wypisywać na jego cześć pochwalne teksty. Komentarze negatywne nie będą brane przeze mnie na poważnie.
Awatar użytkownika
Zedd.
Posty: 61
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:43 pm
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Karim Benzema

Post autor: Zedd. »

Pozwólcie, że na pierwszej stronie, podczas nowej historii zrobię to co robiłem tyle miesięcy.
Jebany wóz z węglem.
I choć Karimowi bliżej obecnie do RS7 niż do wozu z węglem tak niech się ten legendarny cytat zachowa.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: Para Siempre »

Kontuzja :lol:
:killer:
Volfgang
Posty: 200
Rejestracja: ndz cze 06, 2021 12:48 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: Volfgang »

Zedd. pisze: ndz maja 30, 2021 8:53 pm
Jebany wóz z węglem.
I choć Karimowi bliżej obecnie do RS7 niż do wozu z węglem tak niech się ten legendarny cytat zachowa.
Przyda się.
Awatar użytkownika
wonderkid_jr
Posty: 287
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:31 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: wonderkid_jr »

Prowadź kapitanie… :psyduck:
Awatar użytkownika
hugh hefner
Posty: 116
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:13 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: hugh hefner »

Zwycięska mentalność tak akurat adekwatna do roli kapitana.
„Wspaniali Anglicy, jaka szkoda, że nie żyją.”
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: KarBar »

Benzema w kadrze.
Kadra nie strzela goli.

:killer:
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Karim Benzema

Post autor: kabanog »

To wina obrony! Parafrazując klasyka :lol:
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: Gondola. »

Dwa cenne gole, miło widzieć Karima z powrotem w reprezentacji, nawet, jeśli zabiera trochę atencji Griezmannowi i Mbappe.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: Para Siempre »

Jeśli Francja wygra, to Złota Piłka rozstrzygnie się pomiędzy nim i Mbappe, prawda?
Jaki to byłby chichot losu. Przez lata jego wypowiedzi o złotych piłkarz brzmiały jak rozmawianie o złotej piłce dla Asensio, a gość nagle zaczyna mieć szansę :ptak:
Awatar użytkownika
Kakamilus
Posty: 70
Rejestracja: pn maja 31, 2021 12:03 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: Kakamilus »

Niby dlaczego? Jeśli Francja wygra to balona dostanie Kante. Benzema z klubem nie osiągnął nic.
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: labeleq »

Przecież nikt poważny nie bierze Benzemy pod uwagę w wyścigu po złotą piłkę. Sekta realmadryt.pl i pieski Pereza w madryckich mediach to za mało, żeby zatuszować prawdę.
Awatar użytkownika
hugh hefner
Posty: 116
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:13 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: hugh hefner »

Para Siempre pisze: czw cze 24, 2021 1:08 pm Jeśli Francja wygra, to Złota Piłka rozstrzygnie się pomiędzy nim i Mbappe, prawda?
Ty żartujesz, prawda?
Prawda?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
„Wspaniali Anglicy, jaka szkoda, że nie żyją.”
Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: TWL64 »

Los bywa przewrotny, niczego nie można wykluczyć. Gdyby zrobił z Francją mistrza i króla strzelców, i miał potem np. świetną jesień w LM to kto wie? Ja jestem za, czemu nie? Tyle lat kpin i wypychania z klubu, a ostatecznie mimo wszystko zostanie legendą. W liczbach na pewno.

:killer:


:ptak:
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
Awatar użytkownika
hugh hefner
Posty: 116
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:13 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: hugh hefner »

Jak facet dostaje od losu 12 lat gry w takim klubie, na takim poziomie, z czego zdecydowaną większość wśród zawodników na o wiele wyższym poziomie, maskujących jego wady, to trudno nie mieć przyzwoitych cyferek. :P Oczywiście obraz robi się słabszy, gdy wchodzimy w kontekst, a same liczby poddajemy rzetelnej analizie, ale komu by na tym zależało? :krzywy:
„Wspaniali Anglicy, jaka szkoda, że nie żyją.”
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: Para Siempre »

Nie wiem czemu na dzień dzisiejszy mielibyśmy nie rozmawiać o potencjalnej złotej piłce. Euro ma w tym roku wielki wpływ, bo żaden tytan medialny nie miał jakiegoś niezwykłego roku z klubem. Euro więc będzie decydujące.

O złotej piłce może myśleć:
- Messi, bo mimo wszystko jest indywidualnie wciąż najlepszy,
- Ronaldo, jak dojdzie z Portugalią wysoko/wygra,
- Modrić, jak dojdzie z Chorwacją wysoko/wygra,
- De Bruyne / Lukaku, jeśli Belgia wygra - choć raczej ten pierwszy,
- Anglicy / Niemcy raczej nie mają w kadrze reprezentanta, który wybija się ponad innych indywidualnie i medialnie, co przy tym konkursie ważne. Włosi raczej też nie. W Złotą Piłkę Kane'a / Kroosa nie wierzę, choć może się zaskoczę.
- jeśli natomiast wygra Francja, można się zastanawiać nad Mbappe, który dla mnie jest faworytem mimo koszmarnego sezonu PSG. Benzemą, który był kluczową postacią u nas i półfinał Champions go nie dyskwalifikuje, oraz Kante, który miał wybitny okres, ale jako defensywny pomocnik będzie miał po prostu ciężko.

Przy transferze Mbappe do Realu raczej nie będzie wątpliwości, bo medialność tego ruchu przeważy szalę na jego korzyść. Ale bez tego ruchu i z Karimem wyraźnie lepszym od niego na mundialu może się zdarzyć, że Karim powalczy do końca, bo wygra bezpośrednie porównanie.

Jak grał słabo i marnował sytuacje, sam pisałem o jego odejściu. Jak ma świetny sezon, to mam mu wypominać przeszłość i że klub nie kupował innych cracków na jego pozycje? Tworzył dobry duet z Ronaldo, Morata z biegiem czasu okazał się piłkarzem znacznie mniejszego kalibru. Ba, z gorszym wykończeniem, co wydawało się największym problemem Benzemy. Kibicuje wszystkim piłkarzom Realu, więc wolę by on wygrał - a po tylu latach podśmiechujek z jego gry, byłoby to piękne ukoronowanie. Nie wiem, czy wszyscy z was sobie z tym mentalnie poradzą :ptak:
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: labeleq »

+ Lewandowski z rekordem Bundesligi i jak będzie dalej tak strzelał, to i Euro Benzemie nic nie da.
+ Messi ma do wygrania jeszcze Copa America.

Serio, Benzema nie jest brany przez nikogo pod uwagę jako złota piłka, to myślenie życzeniowe.
Awatar użytkownika
hugh hefner
Posty: 116
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:13 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: hugh hefner »

Para Siempre, albo jesteś genialnym trollem, bo przez lata nawet nie pomyślałbym, że do trollowania jesteś skłonny, albo jesteś niepoważny.

Para Siempre pisze: pt cze 25, 2021 10:09 amkoszmarnego sezonu PSG.
Koszmarny sezon PSG:
- drugie miejsce w lidze
- półfinał LM
- zwycięstwo w Pucharze Francji

Para Siempre pisze: pt cze 25, 2021 10:09 amBenzemą, który był kluczową postacią u nas
Sezon Realu:
- drugie miejsce w lidze
- półfinał LM
- odpadnięcie w 1/16 Pucharu Króla


Zamiast pisać, że nie rozumiesz, dlaczego Benzema miałby nie być brany pod uwagę w plebiscycie na Złotą Piłkę, mógłbyś podać choć jeden argument, dlaczego ktokolwiek miałby w ogóle kandydaturę Karima zacząć poważnie rozważać.

Jedyne co mu daje jakiekolwiek iluzoryczne (choć niezasłużone) szanse, to fakt, że jest to plebiscyt France Football.
„Wspaniali Anglicy, jaka szkoda, że nie żyją.”
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: Gondola. »

Para Siempre pisze: pt cze 25, 2021 10:09 am - Messi, bo mimo wszystko jest indywidualnie wciąż najlepszy,
Samo nazwisko daje mu miejsce w top3-5, ale z Barcą dopiero 3 miejsce w lidze i wylot w 1/8 Ligi Mistrzów, jeden puchar Króla niewiele tutaj zmienia - sezon dla Argentyńczyka był generalnie nieudany. Indywidualnie Pichichi, ale umówmy się - w tym sezonie (podobnie jak w poprzednim) konkurencja po prostu spała.
- Ronaldo, jak dojdzie z Portugalią wysoko/wygra,
Musiałby najpierw przejść Belgię, co będzie zadaniem trudnym (choć nie niemożliwym). Jeśli zaszedłby daleko (półfinał) i został królem strzelców (duże szanse, 5 goli w fazie grupowej to solidna zaliczka) to moim zdaniem mógłby być jednym z faworytów. Pobił kilka głośnych, historycznych rekordów (m.in ten Aliego Daeiego), wreszcie został królem strzelców Serie A, zdobył dwa krajowe puchary, ale - podobnie jak Messi - notował kiepskie wyniki w najważniejszych klubowych rozgrywkach: lidze i LM.
- Modrić, jak dojdzie z Chorwacją wysoko/wygra,
Musiałby wygrać z Chorwacją Euro, inaczej bez szans na ZP moim zdaniem. Sezon bez tytułów skreśla go niemal całkowicie.
- De Bruyne / Lukaku, jeśli Belgia wygra - choć raczej ten pierwszy,
O, to byłby konkretny pretendent. Mistrzostwo Anglii, krajowy puchar, finał Ligi Mistrzów. Jakaś tam nagroda dla zawodnika roku PL, klubowo może i statystyki gorsze niż w sezonie 2019/20, ale 10 goli i 17 asyst we wszystkich rozgrywkach to tak czy siak całkiem dobre liczby. Jakby wygrał z Belgią turniej i został MVP to na pewno umieściłbym go w ścisłej czołówce faworytów.
- Anglicy / Niemcy raczej nie mają w kadrze reprezentanta, który wybija się ponad innych indywidualnie i medialnie, co przy tym konkursie ważne. Włosi raczej też nie. W Złotą Piłkę Kane'a / Kroosa nie wierzę, choć może się zaskoczę.
Moim zdaniem bez szans.
- jeśli natomiast wygra Francja, można się zastanawiać nad Mbappe, który dla mnie jest faworytem mimo koszmarnego sezonu PSG. Benzemą, który był kluczową postacią u nas i półfinał Champions go nie dyskwalifikuje, oraz Kante, który miał wybitny okres, ale jako defensywny pomocnik będzie miał po prostu ciężko.
Mbappe nic nie strzela póki co, musiałby poprowadzić Francję do mistrzostwa i wybić się ponad Benzemę i Griezmanna.

Dodałbym do tego grona (Messi, Ronaldo, De Bruyne/Lukaku, może Mbappe):

- N'Golo Kante: za poprowadzenie Chelsea do wygranej w Lidze Mistrzów. W kraju tragedii nie było (4 miejsce, finał pucharu), fajerwerków też nie, ale może to wystarczy. Zwłaszcza, jeśli Francja wygrałaby Euro, a narracja mediów skupiła się - w obliczu braku jednoznacznego lidera (Mbappe? Benzema?) właśnie na nim. Jako jedyny zdobyłby dwa najważniejsze klubowo-reprezentacyjne trofea w 2021 roku, w każdym z nich odgrywając pierwszoplanową rolę (co odróżnia go od Oliviera Giroud). Na jego niekorzyść przemawia pozycja defensywnego pomocnika, która raczej nie jest najchętniej obsypywaną nagrodami niezależnie od tego kto je przyznaje.

- może Lewandowski. W Bundeslidze konkurencja jest żadna, ale rekordy odbijają się szerokim echem. Niestety, kompromitacja na Euro praktycznie skreśla go z rozważań o top5 moim zdaniem.

- może Neymar. Ale tylko, jeśli wygrałby Copa America z Brazylią.

Podsumowując, na ten moment moje top5 faworytów do Złotej Piłki 2021 (w kolejności losowej):
- N'Golo Kante
- Kevin De Bruyne
- Kylian Mbappe
- Cristiano Ronaldo
- Leo Messi
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: Para Siempre »

hugh hefner pisze: pt cze 25, 2021 12:45 pm Zamiast pisać, że nie rozumiesz, dlaczego Benzema miałby nie być brany pod uwagę w plebiscycie na Złotą Piłkę, mógłbyś podać choć jeden argument, dlaczego ktokolwiek miałby w ogóle kandydaturę Karima zacząć poważnie rozważać.
Od początku piszę o scenariuszu, w którym można o Benzemie mówić w chwili, gdy Francja sięga po Euro, a on jej lideruje w odróżnieniu od Mbappe. Bo wówczas dobra gra Benzemy, który ciągnął Real i Francję (jeśli tak się stanie), jest wyżej ceniona od Mbappe, który zaszedł z PSG tak samo daleko, ale przegrał znacznie słabszą ligę, ze znacznie słabszym Lille.

Wyżej także pisze o kandydatach do wyróżnienia, i o warunkach które muszą zostać spełnione by faktycznie nie odpadli z tych rozważań (jak Lewandowski odpadł po porażce Polski) - z czymś się konkretnie w moich rozważaniach nie zgadzasz, czy tak tylko pierdolisz dla pierdolenia w pierwszym zdaniu że "jaki jest jeden argument?", by w ostatnim pisać że "jeszcze ma szanse"?
Awatar użytkownika
hugh hefner
Posty: 116
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:13 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: hugh hefner »

:lol:

Ty w ogóle czytasz, co piszesz? Do czego ta dobra gra Benzemy pociągnęła Real? My wygraliśmy cokolwiek? Jakie są skutki jego rzekomo genialnego sezonu? Proszę, oświeć mnie. Daj mi choć jeden argument, który na TEN MOMENT stawiałby go w choćby bardzo szerokim gronie potencjalnych zawodników mających na ZP jakiekolwiek uzasadnione szanse. Jeden, dosłownie jeden, wysil się. Zamiast tego próbujesz mi wmówić, że szanse powinien mieć zawodnik, którego nic do tego nie upoważnia, który nie osiągnął żadnych sukcesów z klubem, który statystyki ma gorsze od wielu innych, lepszych od niego piłkarzy, ale który powinien być jednym z dwóch głównych (!) faworytów, JEŻELI. A to twoje "jeżeli" zakłada, że miałby pociągnąć swoją drużynę do zwycięstwa w rozgrywkach, co nie zdarzyło mu się ani razu przez kilkanaście lat profesjonalnej kariery, pomimo tego że szansę na to dostaje co roku. Jednocześnie miałby to zrobić kosztem lepszego od niego Mbappe, który w przeciwieństwie do Karima wygrał ze swoim klubem jakiś puchar, który miał od Benzemy o wiele lepsze statystyki. Wygrać tę ZP miałby w twojej wizji także pokonując w głosowaniu m.in. Kante, który przy twoich założeniach także wygrałby Mundial, a z którego drużyną Benzema przegrał w półfinale LM, w którym był najlepszym zawodnikiem swojej drużyny, po czym wygrał całą LM. Kto tutaj pierdoli?

Para Siempre pisze: pt cze 25, 2021 2:16 pm czy tak tylko pierdolisz dla pierdolenia w pierwszym zdaniu że "jaki jest jeden argument?", by w ostatnim pisać że "jeszcze ma szanse"?
:lol:

Napisałem, że ma "iluzoryczne" i "niezasłużone" szanse, jednocześnie za jako jedyny "argument" przywołując kwestię całkowicie pozasportową, co samo w sobie powinno dać tobie do myślenia, że było to pisane z przekąsem. Czemu mnie nie dziwi, że akurat do tego się odniosłeś?
„Wspaniali Anglicy, jaka szkoda, że nie żyją.”
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: Para Siempre »

Do czego ta dobra gra Benzemy pociągnęła Real?
Półfinału Ligi Mistrzów. Indywidualnie jako jedyny obok Courtois zrobił coś więcej niż reszta w dwumeczu z Chelsea. Jego brak w Lidze skończył się dla nas dużą stratą punktów.
My wygraliśmy cokolwiek?
To nie był nigdy warunek do wygrania złotej piłki. Potrójna korona nie pomogła Sneijderowi.
Daj mi choć jeden argument, który na TEN MOMENT stawiałby go w choćby bardzo szerokim gronie potencjalnych zawodników mających na ZP jakiekolwiek uzasadnione szanse.
Czy ja gdzieś stwierdziłem, że Karim bez Euro ma jakiekolwiek szanse? Nie. Nigdzie.
Nawet pisałem, że z Euro ma tylko o ile Mbappe się nie ruszy z PSG, a sam zagra dużo lepiej. To jednak kumulacja wielu szczęśliwych okoliczności. Ale nie - trzeba się zesrać że jako jeden z 10 piłkarzy na świcie ma jakiekolwiek szanse.

Nie wiem co dziwi Cię w tym, że można go w tym sezonie stawiać w "bardzo szerokim" gronie. Otwieram pierwszy lepszy ranking posezonowy z brzegu i jest na 8 miejscu https://www.givemesport.com/1699630-kan ... ballon-dor
W goal 9-ty: https://www.goal.com/en-sg/lists/ballon ... lt47prcmx2

Oczywiście, rankingi z dupy. Ale wszyscy widzą w tym roku Karima jako topowego piłkarza, którego jeszcze skreślić nie można, szczególnie w trakcie decydującego turnieju.
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: labeleq »

Para Siempre powiedz mi, czy w XXI wieku jakikolwiek piłkarz po nieudanym sezonie ligowym z drużyną, wygrał złotą piłkę tylko po udanym euro? Serio w to wierzysz? Strzelił 18 bramek w tym roku w klubie i 2? w kadrze. To nie są statystyki najlepszego piłkarza na świecie. Gra w kadrze, której nie jest ani liderem, ani najlepszym zawodnikiem. Udany turniej nie napompuje tego balonika. Ta polemika jest tak absurdalna, jak tłumaczenia Ramosa, że nie wiedział tego, że oferta jest już nieaktualna.
vini639
Posty: 126
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:04 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: vini639 »

labeleq pisze: pt cze 25, 2021 8:41 pm Para Siempre powiedz mi, czy w XXI wieku jakikolwiek piłkarz po nieudanym sezonie ligowym z drużyną, wygrał złotą piłkę tylko po udanym euro? Serio w to wierzysz? Strzelił 18 bramek w tym roku w klubie i 2? w kadrze. To nie są statystyki najlepszego piłkarza na świecie. Gra w kadrze, której nie jest ani liderem, ani najlepszym zawodnikiem. Udany turniej nie napompuje tego balonika. Ta polemika jest tak absurdalna, jak tłumaczenia Ramosa, że nie wiedział tego, że oferta jest już nieaktualna.
Więc szansy nie ma też Mbappe, bardzo słaby sezon PSG, gdzie nie wygrali nawet Ligue 1, która nie ma wielkiej renomy
(tylko 2 kluby z bezpośrednim awansem do LM), tylko półfinał LM i wygrany ogórkowy Puchar Francji, który zresztą wygrywają co roku. W kadrze na Euro do tej pory nie błyszczy, a liderem tej kadry też nigdy nie był. Czemu ludzie umieszczają go w gronie pretendentów?
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: Para Siempre »

Para Siempre powiedz mi, czy w XXI wieku jakikolwiek piłkarz po nieudanym sezonie ligowym z drużyną, wygrał złotą piłkę tylko po udanym euro?
Oven to nawet reprezentacji do ratowania nie potrzebował.
Strzelił 18 bramek w tym roku w klubie i 2? w kadrze.
Ale masz na myśli od stycznia, tak? Bo w sezonie ligowym miał 23 w lidze. W kadrze grał 3 oficjalne mecze i strzelił 2 bramki. W tym czasie Mbappe strzelił 0.

Oven to chyba wygrał balona z 16 golami strzelonymi w całym sezonie 00/01 w Premier :roll:
Serio w to wierzysz?
Jak pisałem wyżej - szanse są niewielkie. Ale na tym forum samo rozważanie jest traktowane jako objaw szaleństwa.
Więc szansy nie ma też Mbappe, bardzo słaby sezon PSG, gdzie nie wygrali nawet Ligue 1, która nie ma wielkiej renomy (...) Czemu ludzie umieszczają go w gronie pretendentów?
Nie wiem czy wiesz, ale np. taki Kante zarówno oceny ligowe, jak i za Champions League sumarycznie ma gorsze za ostatni sezon niż np. Casemiro. Ale z racji, że na końcówkę miał jakąś absurdalnie wysoką formę i biegał jak opętany, to połowa świata chce mu wręczać złote piłki. Taka jednak natura finałów i kluczowych pojedynków.
ODPOWIEDZ