Karim Benzema [bez klubu]

Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: Gondola. »

Najbardziej zasłużona Złota Piłka od dobrych kilku lat.
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: kryspiano »

Najpiękniejszy na świecie :potwor:
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
tyranitar
Posty: 17
Rejestracja: śr lut 23, 2022 1:25 am

Re: Karim Benzema

Post autor: tyranitar »

vini639 pisze: sob maja 28, 2022 10:21 pm Ma Złotą Piłkę. W końcu. Coś pięknego. Najlepszy napastnik Realu Madryt w historii.
No teraz to odjechałeś trochę. Cristiano jest i będzie najlepszym napastnikiem w historii Realu. Jednakże, Karim jest tuż tuz za nim. Wczoraj okradli go z legalnego gola, kolejnego już gola w finale. Z jednej strony szkoda, ale z drugiej to bez większego znaczenia. Balona dostanie i sezon zamknięty doskonale. Od momentu kiedy przyszedł, wiedziałem że osiągnie ogromne sukcesy w Madrycie, ale raczej nigdy nie zakładałbym ZP dla niego, bo też pewnie nie potrafiłem sobie nawet wyobrazić jak wszechstronnie rozwiniętym piłkarzem-kompletnym stanie się po 30. Nasza Piękność Bernabeu.
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: Alternative »

tyranitar pisze: ndz maja 29, 2022 4:10 pm Wczoraj okradli go z legalnego gola, kolejnego już gola w finale.
A czy nie było spalonego przy pierwszym podaniu z głębi pola do Benzemy? Wszędzie jest wałkowane to zamieszanie między Valverde, Konate i Fabinho, ale tak właściwie nie dali dobrej powtórki z tego podania wcześniej. Czy tam nie było spalonego?
Volfgang
Posty: 200
Rejestracja: ndz cze 06, 2021 12:48 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: Volfgang »

Realizator sugerował coś innego, powtórka, chyba tylko 1, w szybkim tempie i do tego bez obrazu podającego. Także nie wiadomo o co chodzi i czemu tak a nie inaczej, możemy się tylko domyślać i tak też robimy. Na szczęście ta akcja to jedynie statystyka.
tyranitar
Posty: 17
Rejestracja: śr lut 23, 2022 1:25 am

Re: Karim Benzema

Post autor: tyranitar »

Alternative pisze: ndz maja 29, 2022 4:19 pm
tyranitar pisze: ndz maja 29, 2022 4:10 pm Wczoraj okradli go z legalnego gola, kolejnego już gola w finale.
A czy nie było spalonego przy pierwszym podaniu z głębi pola do Benzemy? Wszędzie jest wałkowane to zamieszanie między Valverde, Konate i Fabinho, ale tak właściwie nie dali dobrej powtórki z tego podania wcześniej. Czy tam nie było spalonego?
To prawda, nie widziałem żadnej analizy dot tego podania, bo wszystko skupiło się na zamieszaniu już w samej 16. Moim zdaniem nie było spalonego ani tu, ani tam. Jednakże przyznaję, że nie widziałem dokładnej analizy pierwszego etapu całej akcji, więc nie mam 100% pewności..
vini639
Posty: 126
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:04 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: vini639 »

tyranitar pisze: ndz maja 29, 2022 4:10 pm
No teraz to odjechałeś trochę. Cristiano jest i będzie najlepszym napastnikiem w historii Realu. .
[/quote]

No tak, nie brałem Crisa pod uwagę gdyż jego domyślną pozycją na boisku było skrzydło.

A propos tej sytuacji z wczoraj, to pierwszej akcji nawet nie analizowali, jak na to patrzyłem to tam nie mogło być mowy o spalonym, a w momencie podania Benzema był jeszcze z jakieś dobre pół metra przed linią obrony L'poolu.
vini639
Posty: 126
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:04 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: vini639 »

tyranitar pisze: ndz maja 29, 2022 4:10 pm
No teraz to odjechałeś trochę. Cristiano jest i będzie najlepszym napastnikiem w historii Realu. .
No tak, nie brałem Crisa pod uwagę gdyż jego domyślną pozycją na boisku było skrzydło.

A propos tej sytuacji z wczoraj, to pierwszej akcji nawet nie analizowali, jak na to patrzyłem to tam nie mogło być mowy o spalonym, a w momencie podania Benzema był jeszcze z jakieś dobre pół metra przed linią obrony L'poolu.
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: Alternative »

Nie wiemy co analizowali, bo to tylko domniemanie realizatora, a nie live streaming z VAR.

No i bez dobrej powtórki nie jesteś w stanie tego stwierdzić czy był spalony czy nie, bo ujęcie jest pod takim kątem, że nic sensownego tam nie widać.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: lukexpl »

Dlatego powinno być jak w NFL. Sędzia z mikrofonem krótko i zwięźle tłumaczy swoją decyzję.
miXUE
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 28, 2022 11:46 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: miXUE »

Ja tylko chcę powiedzieć, w sumie muszę po tym jak przez lata typa krytykowałem na OG Forum - dalej uważam zresztą że to była nie raz nie dwa sluszna krytyka, sorry vini639 - Karim, jesteś wybornym piłkarzem. Wybitnym piłkarzem. W sumie najlepszym na świecie piłkarzem.

I to bez żadnej wątpliwości, i to wcale nie dlatego że Ronaldo i Messi spadli z poziomem - w tym sezonie Karim nawiązuje do ich poziomu. Bramki, asysty, organizowanie gry i podania, cholernie inteligentne wyjścia do pressingu, pomaganie w środku pola, typ widzi grę jak nikt inny. Podoba mi się ponadto jak wprowadza tych młodych chłopaków, jaką ma więź z Vinim czy Rodrygo - to zaprocentuje.

Esencja madridismo, widać że kocha klub, i choć kilka lat temu bym w życiu nie pomyślał że to napiszę - typ będzie WYBITNYM KAPITANEM w kolejnym sezonie - i bardzo mnie to cieszy.

Dziękuję Benzy.
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: labeleq »

Alternative pisze: ndz maja 29, 2022 4:19 pm
tyranitar pisze: ndz maja 29, 2022 4:10 pm Wczoraj okradli go z legalnego gola, kolejnego już gola w finale.
A czy nie było spalonego przy pierwszym podaniu z głębi pola do Benzemy? Wszędzie jest wałkowane to zamieszanie między Valverde, Konate i Fabinho, ale tak właściwie nie dali dobrej powtórki z tego podania wcześniej. Czy tam nie było spalonego?
Imo wyszedł idealnie w tempo i nie było spalonego:

Obrazek

49:06 z filmiku poniżej:
https://ok.ru/video/3680616909473
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: lukecik »

W trakcie meczu była powtórka od początku akcji i absolutnie żadnego spalonego nie było (przy tym podaniu do Benzemy). Karim był wyraźnie za llinią obrony. Sam w trakcie analizy var przewinąłem i zatrzymałem, by sprawdzić, bo sądziłem, że właśnie to sprawdzają. Już powoli fetowałem bramkę, a za chwilę dostałem mokrą szmatą w ryj, bo okazało się, że doszukali się nieprawidłowości później.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: Alternative »

labeleq pisze: pn maja 30, 2022 8:41 am
Alternative pisze: ndz maja 29, 2022 4:19 pm
tyranitar pisze: ndz maja 29, 2022 4:10 pm Wczoraj okradli go z legalnego gola, kolejnego już gola w finale.
A czy nie było spalonego przy pierwszym podaniu z głębi pola do Benzemy? Wszędzie jest wałkowane to zamieszanie między Valverde, Konate i Fabinho, ale tak właściwie nie dali dobrej powtórki z tego podania wcześniej. Czy tam nie było spalonego?
Imo wyszedł idealnie w tempo i nie było spalonego:

Obrazek

49:06 z filmiku poniżej:
https://ok.ru/video/3680616909473
Z tego ujęcia wygląda jak najbardziej ok. Szkoda tylko, że nigdzie nie ma ujęcia z perspektywy sędziego liniowego.
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: labeleq »

Niestety realizacja i organizacja tego finału pozostawiała wiele do życzenia.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: lukecik »

Wyjaśniła się tajemnica przemiany Benzemy.

No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
arturzyx

Re: Karim Benzema

Post autor: arturzyx »

Maksymalna jego szybkość w tej lm to 32km/h, a Viniego 35,4. Benzema, przy założeniu, że wytrzymuje 100m na pełnej szybkości robi ten dystans w 11,25, a Vini w 10,17. Więc jak Benzema przebiega w kontrze 100m, to Vini 110,63 w tym samym czasie. Mega różnica i pokazuje, jakim kozakiem jest mimo swoich ograniczeń szybkościowych. Nigdy nie był jakoś szybki, teraz można powiedzieć, że jest wolny, a odwala takie rzeczy w ataku. Ciekawe, czy przeciwnicy graliby inaczej to znaczy niżej, gdyby Real miał napastnika szybkiego jak Vini. Możliwe, że tak i wtedy paradoksalnie mógłby być większy problem.
vini639
Posty: 126
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:04 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: vini639 »

Benzema nigdy nie był szybki, nigdy nie bazował na szybkości i nie jest mu ona do niczego potrzebna.

I fajnie, bo z wiekiem traci się głównie szybkosc, a jeśli jej nie ma, to nie ma czego stracić. Wątpię, by Benzema kiedykolwiek rozwinął dużo większą prędkość od tych 32 km/h.
Awatar użytkownika
IVAN_ZAMORANO
Posty: 159
Rejestracja: pt mar 11, 2022 12:44 am

Re: Karim Benzema

Post autor: IVAN_ZAMORANO »

Marzyłem o tym.

Marzyłem o zwycięstwie w Lidze Mistrzów, gdzie głównym aktorem będzie Karim Benzema. Marzyłem o zwycięstwie w Lidze Mistrzów po erze Cristiano i Ramosa, gdzie do zwycięstwa poprowadzi nas Karim Benzema. Choć były lata, że wydawało się to nieprawdopodobne i niesamowicie odległe - ostatecznie wyszło na moje.

Jako fan Realu Madryt i Karima Benzemy czuję, że zobaczyłem już wszystko. Czuję się niesamowicie nasycony i spełniony. Ale jako kibic Realu Madryt wiem również, że już "jutro" wracamy do pracy i będę oczekiwał tylko więcej. To jest filozofia tego klubu.

Karim, ja po prostu dziękuję. Sprawdziło się wszystko, o czym pisałem przez lata. Nie tylko jego jakość piłkarska, ale przede wszystkim nienaganna postawa i absolutny przykład w podejściu, jakie powinien prezentować piłkarz Realu Madryt wobec klubu. Karim to Madridista, osoba, która kocha ten klub i właśnie takich piłkarzy potrzebujemy.

Tą Ligą Mistrzów ucementował swoje legacy. Gdyby tylko zdecydował się na odejście i zakończenie kariery w Lyonie - nie miałbym żalu, nie miałbym pretensji i myślę, że nie byłoby mi smutno, choć łezkę bym uronił. Karim, jesteś wielki, jesteś obecnym królem Madrytu, jesteś pierdoloną legendą Realu Madryt.
Awatar użytkownika
Zidanka5
Posty: 67
Rejestracja: pn paź 11, 2021 7:15 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: Zidanka5 »

vini639 pisze: wt maja 31, 2022 1:05 pmBenzema nigdy nie był szybki, nigdy nie bazował na szybkości (...).
No bo przecież to jest "wóz z węglem", prawda vini :). Nigdy nie zapomnę tych komentarzy. Ale co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr.
Całuski dla Karima :heart: :heart: :heart:
arturzyx

Re: Karim Benzema

Post autor: arturzyx »

No szybki nigdy nie był, przynajmniej na boisku, bo samochodem to tak😂 On bardzo się zmienił mentalnie ostatnio i dlatego taki dobry na stare lata. Wydaje się, że dołożył też sprytu i zwinności. To robi różnicę
Awatar użytkownika
Zidanka5
Posty: 67
Rejestracja: pn paź 11, 2021 7:15 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: Zidanka5 »

No to po zakończeniu kariery, weźmie się za formułę 1... 8-)
Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Karim Benzema

Post autor: Gehu »

Od razu MMA z Pudzianem. Generalnie po odejściu Ronaldo Benz dosłownie odżył. Wziął na siebie ciężar ataku - nie miał wyboru, został z tym praktycznie sam. W tym sezonie dołączył do niego Vini i mamy superduet. Karim miewał słabe sezony, trafił mu się jeden fatalny sezon, ale jednak ostatnie 3 lata to na prawdę spora zmiana i radość z oglądania go na boisku. Przez pierwsze sezony byłem totalnie negatywnie nastawiony do jego osoby w tym klubie. Z czasem stał się akceptowalny, a teraz po kilku świetnych latach mogę śmiało powiedzieć, że nie wyobrażam sobie Realu bez Benzemy i lubię patrzeć na jego grę. Fajnie spina się to jedną dużą klamrą, niech dorzuci ZP, bo zasługuje jak Lewy w Pandemii. :cheers:
Awatar użytkownika
Zidanka5
Posty: 67
Rejestracja: pn paź 11, 2021 7:15 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: Zidanka5 »

Gehu, nigdy nie sądziłam, że to napiszesz :) , każdy, ale nie Ty. Rzeczywiście długo trwało zanim Karim zdołał przekonać do siebie swoich zagorzałych przeciwników. Przez te wszystkie lata, kiedy był jedynie "cieniem" Ronaldo, nigdy się nie skarżył, ciężko pracował, był cierpliwy i teraz zbiera tego owoce. Sądzę, że w tych gorszych momentach miał ogromne wsparcie kibiców, którzy zawsze w niego wierzyli. Kariera w Realu już się dla niego powoli kończy, ale ma u swego boku Viniciusa, któremu pewnego dnia przekaże pałeczkę, ale jak już odejdzie, będzie mi go bardzo brakowało.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: Gondola. »

Brameczka z dzisiejszego meczu cudowna, niby proste uderzenie, ale w rzeczywistości trzeba mistrzowskiej kontroli nad piłką by nadać jej taką trajektorię. Widać, że wciąż jest w złotopiłkowej formie z minionego sezonu, przynajmniej biorąc pod uwagę strzelanie goli.
ODPOWIEDZ