Toni Kroos

arturzyx

Re: Toni Kroos

Post autor: arturzyx »

Poleciałaby po rożnym jak po wolnym z daleka ostatnio i wcześniejszych dwóch rożnych. Wykręcają zajebisty wynik po wolnych i rożnych w tym sezonie. 5 bramek to jest wynik nie do utrzymania nawet w połowie, ale i tak tak pewnie by zjebał z rożnego xd
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Toni Kroos

Post autor: Para Siempre »

Co chłop ma wizje i dośrodkowanie na centymetry to nie przestanie szokować
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 445
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Toni Kroos

Post autor: lukecik »

Dziwi mnie ta ponura tutaj. Przecież to co on wczoraj zagrał, to jakieś top3 jego występów u nas. Totalne partidazo, bawił się, dryblował, odbierał piłki, robił, co chciał. Kapitalny występ, daaaaawno nie widziałem go na aż tak wysokim poziomie.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Toni Kroos

Post autor: kabanog »

Nie wiem co mu się stało, czy to jego motywacja wewnętrzna sprawdzenia czy jest jeszcze wstanie rywalizować, czy jakoś Carlo go zmotywował czy co? Ale Toni w ostatnich meczach zaczął naprawdę harować w defensywie.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Toni Kroos

Post autor: Gondola. »

Dał dziś wybitnie dobrą zmianę. Jak zwykle przyjemnie się go ogląda, szkoda tylko, że nie zwieńczył występu ładną bramką z dystansu.
minusek
Posty: 1360
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Toni Kroos

Post autor: minusek »

Będę tęsknił.

Pytanie czy juz niedługo? Odejdzie jak ZZ? Czy ewentualne tytuły będą miały wpływ na decyzję? Jak to widzicie?
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Toni Kroos

Post autor: Wolf »

Poza powyższymi pytaniami jest jeszcze kwestia reprezentacji. Zdecydował się wrócić, pytanie na jak długo - czy tylko na Euro czy na dłużej? W tym drugim przypadku, w jego wieku, też może to na jego dostępność i formę wpłynąć. Widzieliśmy to już u Luki, zwłaszcza po letnich turniejach reprezentacyjnych, czego szczytem był sezon 2018/19.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Gehu
Posty: 366
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Toni Kroos

Post autor: Gehu »

Mecz z Valencią mocno średni przez fatalną pierwszą połowę. Obecnie na rozegraniu po odejściu Luki nie ma zastępcy. Kontrola tempa, przerzuty.. tego nam Fede nie ogarnie. Camavinga? Chyba jedynie, ale on ma mocniejszy ciąg na bramkę, jest bardziej bezpośredni. Tchou chyba prędzej do stopera niż do rozgrywającego. Szykuje się nam ewolucja pokoleniowa po pożegnaniu Luki i Toniego.
minusek
Posty: 1360
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Toni Kroos

Post autor: minusek »

Moim zdaniem do repry wraca tylko na Euro u siebie. Do tego mam takie przeczucie, że jeśli wygramy ligę i LM, to odejdzie w chwale. Ale czy przy samej lidze? Kto to wie. Może go przyciągnie projekt z Mbappe i zostanie jeszcze rok. Normalnie stawiałbym że zostanie, ale ten powrót do repry… trochę wygląda mi to na ostatni taniec, jak u Zizou.

A Cama ma potencjał. Dobrze przerzuca, fajne górne piłki daje za linię obrony (ostatnio mniej). Krótkie granie, granie do przodu. Niech gra i gra, a z czasem powinien rozwinąć się i wziąć na siebie nadawanie tempa. Niekoniecznie będzie porownywalny w tym do Luki czy Toniego, ale to jednostki wybitne, a Cama ma inne atuty.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Toni Kroos

Post autor: Wolf »

Futbol generalnie stał się bardziej bezpośredni i fizyczny, dlatego następców Kroosa nie należy się spodziewać. Tak jak kiedyś praktycznie zniknęła pozycja klasycznej 10, tak podejrzewam, że będzie ze sposobem gry Kroosa. Luka jest jednak trochę inny. Ja bym próbował w jego buty, oczywiście powoli i z czasem, wrzucać Gulera. Czy wypali nie wiadomo, ale predyspozycje dla mnie ma.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1303
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Toni Kroos

Post autor: lukexpl »

Guler od betonu nawet szans nie dostaje i póki co jego transfer był zupełnie bez sensu. W przyszłym sezonie pójdzie gdzieś na wypożyczenie i w najlepszym przypadku pójdzie drogą Odegaarda, Kubo czy Brahima. Tylko jeden z nich teraz gra w Realu.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Toni Kroos

Post autor: Goldschmidt »

Nie był bez sensu bo odeszli Asensio i Benzema, i zawodnik grający z prawego skrzydła jest przydatny. Bez sensu jest najwyżej kontynuowanie rombu jeżeli ma odegrać w tym klubie jakąkolwiek poważną rolę.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1303
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Toni Kroos

Post autor: lukexpl »

Niby tak, ale tutaj za Benzeme przyszedł Joselu, a za Asensio Brahim, więc teoretycznie dla naszych włodarzy zmiany 1-1.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Toni Kroos

Post autor: Goldschmidt »

Za Benzemę nikt nie przyszedł. Miał przyjść Kane. Joselu jest w miejsce Mariano. Cały sezon jest kształtowany pod kadrę z jednym środkowym napastnikiem. I w takim ustawieniu w jakim grają, nie ma miejsca dla Gulera, a Brahim został zepchnięty do roli zapchajdziury z którą każe mu się walczyć. Jeśli w lecie nastąpi zmiana na 4-2-3-1, albo gorzej 4-3-3 - które bezsensownie zepchnie Jude'a niżej - to Guler ciągle ma przed sobą Brahima i któregokolwiek z Brazylijczyków (skoro Mbappe nie będzie grać na prawej lub środku i z czasem, jak nie od razu, zepchnie z pozycji Viniciusa).
minusek
Posty: 1360
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Toni Kroos

Post autor: minusek »

Wolf pisze: wt mar 05, 2024 10:18 am Futbol generalnie stał się bardziej bezpośredni i fizyczny, dlatego następców Kroosa nie należy się spodziewać. Tak jak kiedyś praktycznie zniknęła pozycja klasycznej 10, tak podejrzewam, że będzie ze sposobem gry Kroosa.
Pytanie dlaczego dycha znikła. Przy okazji odeszło się też od dwóch napastników. Myślę ze to chodzi o grę w fazie defensywnej i rozłożenie zadań w grze bez piłki. Jak 3 gości zostawałoby z przodu, to cała równowaga idzie się wiesz co.

Dlatego zgadzam się z tą bezpośredniością i fizycznością, ale przy tym nie sądzę żeby nagle brakło takich regulatorów tempa. Mam przynajmniej taką nadzieję. Bo w sumie nigdy nie było ich za wielu. My mieliśmy pakę z Khedirą, Alonso i Di Maria, Ozilem albo Jamesem. I też było ekstra. Ale dopiero Luka (przede wszystkim) i Kroos wznieśli drużynę poziom wyzej wg mnie. Xavi, Prilo, Varratti nadal byliby wybitni, a przecież to gracze bez wielkiej siły fizycznej. Samo posiadanie Toniego w formie ile znaczy w tym i w poprzednim sezonie. Piłka zawsze będzie szybsza od zawodnika.

PS nawet jak będziemy wychodzić z Judem niżej, to w trakcie meczow będzie mnóstwo faz, w których Anglik będzie grał to co teraz.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Toni Kroos

Post autor: Goldschmidt »

10 o ile nie było kilka lat temu to teraz wraca - Odegaard, Musiała, do pewnego stopnia i KdB, Jude oraz ich zmiennicy, w Totkach Maddison itd, więc nie wiem skąd jakieś przeświadczenie że akurat u nas naturalnego ofensywnego pomocnika trzeba cofać tylko dlatego żeby upchać z przodu primadonnę. Tu nie ma żadnego trendu forsującego futbolową arcytaktykę w której gość będzie obarczony bezsensownie większą pracą w obronie.
ODPOWIEDZ