Toni Kroos

Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Toni Kroos

Post autor: Gondola. »

Miał kilka słabych momentów, praktycznie wyłącznie w pierwszej połowie i to w dość wczesnym jej stadium. Z czasem grał coraz lepiej i mimo, że - podobnie jak całej drugiej linii - w oczy rzucały się mocniej działania defensywne niż stricte ofensywne, nie da się ukryć, że cała formacja dała radę i zdała dzisiejszy test na piątkę z plusem.
Volfgang
Posty: 200
Rejestracja: ndz cze 06, 2021 12:48 pm

Re: Toni Kroos

Post autor: Volfgang »

Profesura.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Toni Kroos

Post autor: Wolf »

Podobał mi się wczoraj. Można powiedzieć, że naprawił to o co miano do niego pretensje w zeszłym sezonie. Jeżeli przez sezon będzie tak wyglądał fizycznie to można powiedzieć, że przedłużenie kontraktu to sprawa oczywista.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
arturzyx

Re: Toni Kroos

Post autor: arturzyx »

Kroos nie da rady grać całego sezonu na super poziomie i to normalne, że w zeszłym sezonie odstawał ze zmęczenia, bo był dużo bardziej eksplorowany niż Modric. Jednak gdy nie jest zmęczony, to w wyprowadzaniu piłki 2 poziomy wyżej od każdego spoza ckmu i powalczyć w odbiorze też potrafi. W ważnych meczach jest kluczowy
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Toni Kroos

Post autor: minusek »

W grudniu będzie miał miesiąc przerwy, także kto wie jak będzie wyglądał na przestrzeni całego sezonu.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Toni Kroos

Post autor: Para Siempre »

Miałbym ból głowy na miejscu Carlo widząc, jak dobrze grają Kroos czy Casemiro, i mając takich kozaków na ławce. Sezon długi, mecze co 3 dni, więc minut na szczęście nie zabraknie.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Toni Kroos

Post autor: Sandman »

Powinien poćwiczyć te rożne i wolne, czy coś, bo zerowe zagrożenie stwarzamy po stałych fragmentach mając tylu wysokich zawodników. Każda jego wrzutka ląduje na głowie rywala, szczególnie te bite na krótki słupek. Takie kilka bramek w sezonie ze stałych fragmentów może zrobić naprawdę sporą różnicę.
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
Awatar użytkownika
novy154
Posty: 68
Rejestracja: wt cze 01, 2021 8:51 am

Re: Toni Kroos

Post autor: novy154 »

Ta, jeden rozny Ceballosa stworzył większe zagrożenie niż wszystkie jego stałe fragmenty w tym meczu
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Toni Kroos

Post autor: lukecik »

Szkoda, że to nie on spierdolił tylko Casemiro. Może wtedy bylibyśmy w stanie stworzyć jakieś zagrożenie po sfg. Dla mnie od dłuższego czasu jest bezproduktywny i ma jedynie pojedyncze przebłyski w trakcie meczów.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
arturzyx

Re: Toni Kroos

Post autor: arturzyx »

Przecież wczoraj Modrić też bił rożne i też nic z tego nie było, wiec to raczej wina tych w polu karnym. W sumie to w Realu do niedawna było 3 dobrze grających głową, teraz może będzie lepiej, ale nowi muszą się wdrożyć.
Awatar użytkownika
Skurwibak
Posty: 127
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:33 pm

Re: Toni Kroos

Post autor: Skurwibak »

No tak średnio tych w polu karnym jak Kroos bił każdy rożny na zawodnika, który stał na 5m, a od tego ten zawodnik zawsze tam stoi. Cebula miał chyba jeden rzut rożny i od razu było zagrożenie.
arturzyx

Re: Toni Kroos

Post autor: arturzyx »

Jak bił każdy tak samo to powtarzalność jest i widocznie był taki plan, bo kilka spieprzyć tak samo się nie da. Widocznie ktoś miał atakować ten pierwszy. Pisałem o Luce, kiedy przeciwnik nie był jeszcze wykończony i grał uważnie. Też z tego nic nie było. Jak bił Ceballos to mecz był całkiem inny, skupienie inne i zmęczenie przeciwnika inne. To samo z Camavinga. Ekstra się pokazuje, ale jak wchodzi w podstawie to dużo słabiej. Carlo to tłumaczył ostatnio, że Kroos to lepsza opcja na początek.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Toni Kroos

Post autor: lukecik »

Tylko ja nie mówię wyłącznie o meczu z Espanyolem. Ta tendencja beznadziejnych sfg utrzymuje się od dłuższego czasu. Z Almerią już się gotowałem od środka patrząc, jak kiepsko mamy ten element opanowany. Ktoś przypomni mi ostatnie 3 gole po wrzutce z rogu bądź wolnego? Albo chociaż jednego?
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
arturzyx

Re: Toni Kroos

Post autor: arturzyx »

@lukecik A kto miał strzelać do tego sezonu jak 185cm miał tylko Militao. No dobra jeszcze był Casemiro i Benzema, z tych lepiej grających głową, ale ten po rożnym to chyba 5 lat nie trafił. Nie wszyscy mają casilliasa na bramce, żeby każdy rożny stanowił zagrożenie. Poza tym, ile tych bramek pada? Znalazłem artykuł, gdzie się podniecali 7 w sezonie, więc załóżmy że 5 to taka średnia.
W tym roku już Alaba strzelił po rożnym i był karny po rożnym, gdy Austriak znowu strzelał. Więc widzę niezłe pieprzenie, bo 2 bramki na 4 mecze to Real jest najlepszy na świecie w tym sezonie w tym aspekcie i idzie po 30 bramek taką z taką średnią. Fajnie mecze oglądacie.
To samo z Vinim. Większość widziała 10 jego nieudanych akcji i 1 dająca bramkę nie miała takiego znaczenia. Benzema po 5 setek na mecz marnuje i tak jest najlepszy na świecie, Vini bo 8 i prawie najlepszy skrzydłowy. Fede strzela bramkę co 100 strzałów, ale to nie znaczy, że jest fatalny w swojej grze.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Toni Kroos

Post autor: Goldschmidt »

lukecik pisze: wt sie 30, 2022 9:18 am Tylko ja nie mówię wyłącznie o meczu z Espanyolem. Ta tendencja beznadziejnych sfg utrzymuje się od dłuższego czasu. Z Almerią już się gotowałem od środka patrząc, jak kiepsko mamy ten element opanowany. Ktoś przypomni mi ostatnie 3 gole po wrzutce z rogu bądź wolnego? Albo chociaż jednego?
Z Eintrachtem po zgraniu Casemiro głową do Alaby.

Dalibyście jakieś dane chociaż, a nie takie "wydaje mi się" :D

W zeszłym sezonie 10 z 80 goli w lidze po rożnych + 1 po wolnym -> 13.75 % całości, przy 104 strzałach po SFG (skuteczność 10.6%)
20/21, 8 (+4) z 67 -> 17.9 %, przy 127 (9.45%)
19/20, 4 (+5) z 70 -> 12.9 %, przy 111 (8.1%)
18/19, 9 (+1) z 63 -> 15.9 %, przy 126 (12.6 %)
Ostatni sezon CR to 15 (+2) z 84 -> 20.2 %, przy 129 (13.2%)
Magnus opus Realu 21 wieku, 11 (+9) z 106 -> 18.9 %, przy 117 (17.1%)

Understat.com

Jest gorzej, ale nie beznadziejnie. Ogólnie za Carlo z zagrożeniem z SFG na co dzień jest lepiej niż za drugiej kadencji Zizou. Podejrzewam że to trochę zasługa Davide albo kogoś innego w sztabie komu chce się przygotowywać takie rzeczy. U nas ledwo co są jakieś nawyki podnoszenia ręki by zasygnalizować gdzie idzie piłka.

A Kroos pewnie mógłby poprawić skuteczność dośrodkowań, ale to jak z każdą inną akcją, a u nas z wyjściem do podań i schematem SFG często bywa o wiele gorzej niż z techniką samego zagrania.
Awatar użytkownika
Skurwibak
Posty: 127
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:33 pm

Re: Toni Kroos

Post autor: Skurwibak »

arturzyx pisze: wt sie 30, 2022 7:47 am Jak bił każdy tak samo to powtarzalność jest i widocznie był taki plan, bo kilka spieprzyć tak samo się nie da.
Rozumiem, że jak był wolny z lewej strony, gdzieś z 25m i zatrzymał się na pierwszym obrońcy w polu karnym to też był taki plan?
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Toni Kroos

Post autor: lukecik »

Goldschmidt pisze: wt sie 30, 2022 3:43 pm
Z Eintrachtem po zgraniu Casemiro głową do Alaby.

Dalibyście jakieś dane chociaż, a nie takie "wydaje mi się" :D
Ja to już nie pamiętam nawet jak padły bramki z Eintrachtem czy Almerią, więc dlatego poprosiłem o przypomnienie :potwór:
arturzyx pisze: wt sie 30, 2022 1:52 pm @lukecik A kto miał strzelać do tego sezonu jak 185cm miał tylko Militao. No dobra jeszcze był Casemiro i Benzema, z tych lepiej grających głową, ale ten po rożnym to chyba 5 lat nie trafił. Nie wszyscy mają casilliasa na bramce, żeby każdy rożny stanowił zagrożenie. Poza tym, ile tych bramek pada? Znalazłem artykuł, gdzie się podniecali 7 w sezonie, więc załóżmy że 5 to taka średnia.

Wzrost jest ważny, ale nie kluczowy. Decydujące jest zgubienie krycia i spotkanie się z piłką we właściwym miejscu. Ramos często ładował, a nie ma nawet tych 185, podobnie jak Otamendi czy paru innych.


W tym roku już Alaba strzelił po rożnym i był karny po rożnym, gdy Austriak znowu strzelał. Więc widzę niezłe pieprzenie, bo 2 bramki na 4 mecze to Real jest najlepszy na świecie w tym sezonie w tym aspekcie i idzie po 30 bramek taką z taką średnią. Fajnie mecze oglądacie.
No spoko, a jak za 30 kolejek nic do tych 2 bramek nie dołożymy to co napiszesz? Że nie ma tragedii bo średnia to 5 goli na sezon? Nie będę się spierał kto jak mecze ogląda, bo z moją pamięcią mogę oglądać wnikliwie dany mecz jak nie wiem co, a za parę dni zapominam jak padały bramki, dlatego nie forsuję tutaj żadnej tezy za wszelką cenę, bo może się okazać, że pierdolę. Zresztą jw., stosunkowo nie tak dawno graliśmy z Frankfurtem i wpadła fajna bramka po (prawdopodobnie) wytrenowanym schemacie, a mnie to całkowicie z głowy wyleciało.
W każdym razie wizualnie te centry ze stojącej piłki wyglądają mi paskudnie i zwróciłem na to szczególną uwagę w niedzielę i z Almerią. Zresztą nie jestem w tym wrażeniu odosobniony, bo nawet Chabiniak w trakcie transmisji narzekał na Kroosa w tym elemencie.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Toni Kroos

Post autor: Gondola. »

Kozacki występ wczoraj, po profesorsku rozprowadzał piłkę i kontrolował środek pola. Zasłużone MVP spotkania. :brawo:
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Toni Kroos

Post autor: lukecik »

Miałem właśnie pytać czy słusznie dostał MVP po meczu, czy jednak na wyrost, bo akurat nie oglądałem.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
arturzyx

Re: Toni Kroos

Post autor: arturzyx »

Jak teza, że nie umie kopnąć rożnego i wolnego? Już chyba 5 po rożnych i wolnych i 4 w wykonaniu fatalnego w tym Kroosa.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Toni Kroos

Post autor: Sandman »

Spokojnie, kto wie jakby się skończyło jakby nie wycofał płasko do Asensio, a wrzucił na środek pola karnego. Oczywiście nie mogł wrzucić w pole karne, bo było za blisko.
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
arturzyx

Re: Toni Kroos

Post autor: arturzyx »

@Sandman Nie no, wycofanie po ziemi się nie liczy, za łatwe i skasować asystę xd
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Toni Kroos

Post autor: lukexpl »

Brakowało go wczoraj i jak dla mnie to powinien wejść na boisko ok. 60min. Może fizycznie odstaje od reszty pomocników, ale przegląd pola okraszony chirurgiczną precyzją podań ma wciąż najlepszy. Jedyny plus, że odpoczął przed derbami.
arturzyx

Re: Toni Kroos

Post autor: arturzyx »

@lukexpl Lepiej do 60min, bo potem mecz otwarty, a on nie ma szybkości. Kondycyjnie jeszcze daje radę cały mecz, jak odpocznie co 3-4 mecz. Ciężko było wczoraj wychodzić z piłką bez niego, w tym aspekcie to jednak dwa poziomy wyżej niż Camavinga, gdy nie ma przestrzeni. Oby młody uczył się jak najwięcej od Niemca
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Toni Kroos

Post autor: Sandman »

arturzyx pisze: czw wrz 15, 2022 6:49 am @Sandman Nie no, wycofanie po ziemi się nie liczy, za łatwe i skasować asystę xd
Nie powiedziałem, że się nie liczy. Dobrze, że tak to rozegrał i że Asensio to wykończył. Twierdzę jedynie, że gdyby to był rożny, to jego wrzutka pewnie znów by poleciała na krótki słupek i została z łatwością wybita przez rywala.
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
ODPOWIEDZ