Marcelo [Fluminense FC]

Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1698
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Marcelo

Post autor: Goldschmidt »

:heart:
Gehu
Posty: 361
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Marcelo

Post autor: Gehu »

Kto by pomyślał jak przychodził w 06/07 w miejsce legendy, że będzie jeszcze lepszy od niego. Niesamowita kariera w Realu, przez parę dobrych lat niezastąpiony i po prostu najlepszy na swojej pozycji. Z czasem zjazd i chyba troszkę zbyt późno zauważony przez ZZ i niestety dostało mu się falą hejtu. Mimo tego dla mnie zawsze jego PRIME to TOP na swojej pozycji. :prayer:
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Marcelo

Post autor: Clif »

Patrząc na to co robił na ławce to widać że po prostu oddycha tym klubem. Wiem, że piłkarsko nie dojeżdża, ale naprawdę nie chciałbym widzieć go poza Madrytem. Dać mu jakiś etat asystenta, czy coś, taki gość w szatni też jest nie do przecenienia, to też ten mental z którego jesteśmy dumni.
κύριος Ἰησοῦς
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Marcelo

Post autor: lukecik »

Mam tak samo. Do gry bym go nie wystawiał, bo już nie ten poziom, ale będzie bardzo przykro oglądać go w barwach innego klubu.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Marcelo

Post autor: lukexpl »

Są plotki, że może jeszcze przedłużyć, godząc się na zdecydowaną obniżkę zarobków. Jego rodzinie dobrze w Madrycie, a gdzie miałby teraz odejść?
Awatar użytkownika
Zidanka5
Posty: 67
Rejestracja: pn paź 11, 2021 7:15 pm

Re: Marcelo

Post autor: Zidanka5 »

Gehu pisze: ndz maja 01, 2022 9:13 amKto by pomyślał jak przychodził w 06/07 w miejsce legendy, że będzie jeszcze lepszy od niego. Niesamowita kariera w Realu, przez parę dobrych lat niezastąpiony i po prostu najlepszy na swojej pozycji. Z czasem zjazd i chyba troszkę zbyt późno zauważony przez ZZ i niestety dostało mu się falą hejtu. Mimo tego dla mnie zawsze jego PRIME to TOP na swojej pozycji. :prayer:

Lepiej bym tego nie ujęła. Marcelo to prawdziwa Gwiazda/Ikona tego klubu i niezależnie od tego, jak potoczy się jego dalsza kariera, zawsze będzie kojarzony z białą koszulką i numerem 12 na plecach.
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Marcelo

Post autor: kryspiano »

lukexpl pisze: czw maja 05, 2022 11:47 am Są plotki, że może jeszcze przedłużyć, godząc się na zdecydowaną obniżkę zarobków. Jego rodzinie dobrze w Madrycie, a gdzie miałby teraz odejść?
Oby nie. Był i jest legendą .Jednak po co to burzyć, będzie coraz słabszy. Dajmy mu odejść w glorii chwały jak CRowi
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 299
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Marcelo

Post autor: Wolf »

Ponoć odbyły się pierwsze spotkania. Mam nadzieję, że to plotka. Uwielbiam synka, ale jego czas naprawdę się już skończył.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
wonderkid_jr
Posty: 287
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:31 pm

Re: Marcelo

Post autor: wonderkid_jr »

Jak dla mnie to on może zostać w kadrze, ale:

- ściągamy Frana Garcie
- Marcelo robi sobie atmosferkę w szatni, a na boisko wchodzi tylko w przypadku kontuzji Mendyego, Alaba i Frana Garcii NARAZ
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Marcelo

Post autor: Gondola. »

Nie ma żadnego sensu, by został w Realu i zajmował miejsce jako trzeci/czwarty zawodnik w kolejce do lewej obrony, grając z 5-10 meczów w sezonie. Mamy Mendy'ego, przyjście Rudigera sprawi, że na LO częściej będzie mógł hasać Alaba, w odwodzie pozostaje jeszcze uniwersalny Nacho. Gdzie tu minuty dla Marcelo? Fajne jest to gadanie o obniżce pensji, ale taki piłkarz grać za darmo na pewno nie będzie. Mógłby być naszym Udonisem Haslemem, ale po co? Nie lepiej odejść w blasku świateł przy burzy oklasków wznosząc w górę swój piąty puchar LM w Paryżu?
Awatar użytkownika
IVAN_ZAMORANO
Posty: 158
Rejestracja: pt mar 11, 2022 12:44 am

Re: Marcelo

Post autor: IVAN_ZAMORANO »

Postaw się w jego sytuacji. Mieszka w Madrycie 15 lat, jak widać - żyje mu się dobrze i ma ugruntowaną pozycję w klubie. To tutaj założył rodzinę, tutaj urodziły mu się dzieci, które w Madrycie chodzą do szkoły. Dodatkowo - Enzo gra w juniorach Realu i jest uznawany jako jeden z bardziej perspektywicznych młodych zawodników. Generalnie - ma tutaj poukładane życie. Możesz powiedzieć - "okej, w takim razie niech skończy karierę", ale najwidoczniej nie znudziła mu się atmosfera piłkarskiej szatni i uprawianie tego sportu. Dalsze kontynuowanie kariery w innym miejscu wiąże się z dość dużą reorganizacją dotychczasowego bytu. Sam Marcelo jest legendą tego klubu, oprócz krótkiego okresu za Solariego nie robi jakichkolwiek problemów, jest ważnym głosem w szatni, buduje atmosferę i mental. Jeśli w grę wchodzi obniżka pensji i utrzymanie obecnej roli w zespole - nie widzę jakichkolwiek przeciwwskazań, by przedłużyć z nim kontrakt.
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Marcelo

Post autor: Clif »

Właśnie, boisko to jedna sprawa, ale zauważcie jak o nim wypowiada się nasza młodzież. Praktycznie każdy powtarza, jak to Marcelo mu pomógł w adaptacji, że był oparciem etc. etc. Obecność takiego gościa w szatni może być super pomocna, a może i dla niektórych stanowić o tym czy dadzą radę czy nie w Madrycie. Można się śmiać o atmosferze itd., ale to naprawdę jest aspekt nie do przecenienia, szczególnie dla młodych piłkarzy (o Brazylijczykach już nie mówiąc). Można powiedzieć żeby został jakimś asystentem czy tam inną fuchę dostał, ale jednak co innego kolega z szatni, a co jakiś pracownik klubu.
Dlatego jeśli miałby siedzieć na najniższym kontrakcie jako nr 26 w kadrze, to ja jestem za. Bo korzyści z jego obecności w szatni mogą być większe niż fakt że zabraknie zmiennika na jakiś gówno mecz w Pucharze Króla.
κύριος Ἰησοῦς
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Marcelo

Post autor: lukexpl »

Podobno w Hiszpanii nie można obniżać pensji o ponad 50%, więc wciąż zgarniałby 4mln (obecnie 8mln). Myślę, że to więcej niż ew pensja dla Frana Garcii. Z drugiej strony też szkoda, żeby młody grzał ławę w Madrycie zamiast regularnie grać w takim Rayo. Duży dylemat.
Avadis
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:47 pm

Re: Marcelo

Post autor: Avadis »

A moim zdaniem jako uzupełnienie składu mógłby zostać. Bardzo dużo zmieni tutaj przyjście Rudigera, które doda nam sporo głębi na środki obrony - na tyle dużo, że okazyjne rzucenie Alaby czy nawet Nacho na LO nie powinno być dużym problemem. Jeżeli Marcelo odpowiadałaby rola gościa, który czasami posiedzi na trybunach, czasami na ławce, ale prawie nigdy na boisku, to jak dla mnie może nim być. Przecież Frana Garcię raczej czekałby podobny los (no bo chyba wszyscy się zgodzimy, że Alaba, Rudiger, Militao, Nacho i Mendy byliby nad nim w hierarchii, prawda?), także jak dla mnie nie jest niezbędnym transferem; na boisku pewnie dałby drużynie więcej od Marcelo, ale no raczej nie pojawiałby się na nim zbyt często. Może mógłby sobie jeszcze ten jeden rok pokopać w Rayo? Byleby tylko nie wyszło, że nie będzie ani jednego, ani drugiego, bo jednak warto mieć chociaż 8 nominalnych obrońców.
Awatar użytkownika
Rio
Posty: 89
Rejestracja: wt mar 15, 2022 5:06 pm
Lokalizacja: Kraków / Rzeszów
Kontakt:

Re: Marcelo

Post autor: Rio »

Clif pisze: śr maja 18, 2022 7:06 pm Dlatego jeśli miałby siedzieć na najniższym kontrakcie jako nr 26 w kadrze, to ja jestem za.
W Hiszpanii masz 25 numerów dla pierwszej drużyny. Chyba, że liczysz młodych z Castilli już przed nim.
:ptak:
Awatar użytkownika
Domel Madridista
Posty: 134
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:09 pm
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Marcelo

Post autor: Domel Madridista »

Jeden z moich ulubionych piłkarzy :heart:
"Najlepszą obroną jest... atak" Florentino Pérez
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Marcelo

Post autor: Gondola. »

Najlepszy lewy obrońca jakiego miałem przyjemność oglądać za mojego życia. Cieszę się, że żegna się z nami w taki sposób - u szczytu chwały, ze wzruszającym podniesieniem piątego pucharu LM. Mimo, że jego wkład w obecny sezon był bardzo niewielki, jego pozaboiskowa charyzma i doświadczenie, jak również - tak przypuszczam - spajanie szatni i motywowanie chłopaków, to są przymioty, które z pewnością w mniejszym lub większym stopniu przysłużyły się do powrotu na tron w Hiszpanii i Europie. Myślę, że nie mógł sobie wyobrazić lepszego momentu na zamknięcie tego przepięknego etapu kariery niż triumf w Paryżu i pożegnanie z kibicami przy Cibeles. Marcelo jest bez dwóch zdań najbardziej utytułowaną legendą Realu Madryt, przez szczytowe lata swojej kariery był przerażającym potworem na boisku, a wciąż, niezmiennie, symbolem tego klubu, ze swoją kędzierzawą czupryną i nieustannym brazylijskim uśmiechem na ustach. Nie będzie mi go brakowało, bo jego czas w Madrycie nieubłaganie dobiegł końca, jestem natomiast i pozostanę w nieustannym podziwie dla jego olśniewającej kariery, boiskowej prezencji i reprezentowania pozaboiskowych wartości najlepszego klubu świata.

Wszystkiego dobrego, legendo!
miXUE
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 28, 2022 11:46 pm

Re: Marcelo

Post autor: miXUE »

Dziękuję Marcelo. Dałeś mi kibicowską radość z oglądania piłki nożnej jak mało kto. Wraz z Modriciem jesteś moim ulubionym zawodnikiem tej ery Realu Madryt.

Oby mu się wiodło we wszystkim co sobie zamarzy, u mnie ma wieczny szacunek, lojalność i sympatię. Najlepszy lewy obrońca jakiego miałem okazję oglądać.

🤍
Awatar użytkownika
Skurwibak
Posty: 127
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:33 pm

Re: Marcelo

Post autor: Skurwibak »

Pamiętam jak przychodził w 07, przerósł Carlosa :potwor:

Do zobaczenia legendo :pepe:
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Marcelo

Post autor: Para Siempre »



Najpiękniejsze pożegnanie jakie widziałem w Realu.
minusek
Posty: 1332
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Marcelo

Post autor: minusek »

Miałem napisać dokładnie takie same słowa. Zasłużył na to. I nawet jeśli nie był wybitny w defensywie, to na przyszłość w ciemno stawiam na takiego bocznego obrońcę. Wielki :heart:
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Marcelo

Post autor: labeleq »

Jak widziałem go wchodzącego z pucharem, to wiedziałem, że będzie to emocjonalne pożegnanie. Piękną historię napisał w naszym klubie. Zapisał się w historii klubu i w naszych sercach na zawsze.

:heart:
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Marcelo

Post autor: lukecik »

Żal mi niesamowicie, ale przyszedł czas rozstania. Niestety nie zestarzał się tak, jak Dani Alves, czas dał o sobie znać znacznie szybciej. Sam mówi, że przed nim jeszcze kilka lat gry, więc z takim nastawieniem u nas zostać nie mógł, bo sportowo już nie dojeżdża. Jeden z moich ulubieńców, ananas, jakiego długo tutaj nie będzie.
Fajnie dziś powspominać ten czas, gdy do nas przychodził i był lansowany jako następca Roberto Carlosa. Zastąpił legendę i to z ogromną nawiązką. Najlepszy lo wszech czasów.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Marcelo

Post autor: Clif »

Jedyny, wyjątkowy, niepowtarzalny.
Najpiękniejszy.

Tego pana kocham całym serduszkiem, tak jak da się kochać piłkarza. Gdy był na szczycie jego gra to była czysta magia, piękno, chłopak wyglądał jak dzieciak zabrany z Copacabany który się jeszcze nie zorientował że gra w największym klubie świata, przeciw najlepszym przeciwnikom i że czas grać na poważnie, a nie się bawić. Przyszedł na miejsce Roberto Carlosa, ówczas najlepszego bocznego obrońcy w historii i gdy wszyscy mówili że to nie jest "następca" Roberto bo jego nie da się zastąpić, niech po prostu dobrze gra, ten sam na bezczelu wszedł z buta, sam sobie tytuł GOATa lewej obrony przywłaszczył przy okazji przebił jakieś kosmiczne, niepobijalne rekordy Gento. Niby był lewym obrońcą ale w swoim prime większy wpływ na kreację gry miał chyba tylko Modric. Rozpalał wyobraźnie jak największe gwiazdy ofensywy. Do tego cała część pozaboiskowa, ten mental, ta czysta radość którą wnosił do szatni i którą dzielił się z kibicami.

Do zobaczenia jak najszybciej, bo Marcelo to Madryt, Madryt to Marcelo.
κύριος Ἰησοῦς
arturzyx

Re: Marcelo

Post autor: arturzyx »

lukecik pisze: pn maja 30, 2022 1:52 pm Żal mi niesamowicie, ale przyszedł czas rozstania. Niestety nie zestarzał się tak, jak Dani Alves, czas dał o sobie znać znacznie szybciej. Sam mówi, że
Bardzo słuszna uwaga z tym starzeniem się. Ludzie śmieją się i bolcują tym, że Modric gra w Realu, a barceloniarze pojechali na egotyczną emeryturkę. Każdy ma inne zdrowie. Taki Bale, Hazard czy właśnie Marcelo też fizycznie zjechali szybko, ale wcale to im nie umniejsza kariery.
ODPOWIEDZ