Vinicius Jr

minusek

Re: Vinicius Jr

Post autor: minusek »

Z uwagi na Benzemę, jego formę i czasu potrzebnego na zaadaptowanie Mbappe (byc może potrzebnego m.in. na sprawdzenie go w różnych rolach i określenie jego pozycji), nie wierzę w Halaanda w lecie. Jeśli uda się to dograć tak jak napisał Luke, a na pewno pewne kroki zostały podjęte, patrząc na wypowiedź Watzke, to byłoby kapitalnie. Choć osobiście uważam, że zmieni klub już teraz, przy sytym uposazeniu dla Riaoli.

Niby szkoda nie skorzystać z okazji, ale z drugiej strony Vini, Karim, Mbappe i Halaand to za dużo i nie do ogarnięcia moim zdaniem. Żaden z nich nie będzie siedział na ławie. Łatwo napisać żeby pożegnać Karima, ale po pierwsze patrząc jak on teraz gra... a po drugie, ciągle będziemy mieć CKM w środku i on ze swoją charakterystyka głębokiego schodzenia do rozegrania jest niezbędny.

Dlatego wg mnie przyszły sezon to tercet Vini-Mbappe-Karim i ja widzę dwa rozwiązania: albo Kylian sprawdzi się bliżej prawej flanki, albo będzie grał bliżej 9, z Karimem częściej schodzącym na prawo/cofającym się i z wymiennoscia pozycji między nimi. Lewe skrzydło dla Viniego moim zdaniem jest nie do ruszenia.

Jeśli uda się Halaanda mieć za 2 lata, to bajka, ale wg mnie nikłe szanse, dlatego trzeba pomyśleć o kimś na prawa flankę na przyszłość. A czy to ma byc ktoś bardziej schodzący do środka, czy stricte przyklejony do skrzydła, to już kwestia tego jak będziemy grać bez Benzemy i Modricia. Salah ma umowę do 2023... ;)
Awatar użytkownika
Goldschmidt

Post autor: Goldschmidt »

Bernar... nie, wróć, lepiej 200 w Mbappe.

;)
Awatar użytkownika
lukexpl

Post autor: lukexpl »

Salah to już za stary będzie mimo wszystko w tym 2023, a potrzebujemy kogoś na wiele lat. Zresztą po przygodzie z Hazardem powinniśmy być ostrożniejsi z kupowaniem gwiazd PL :ptak: Chiesa byłby fajną opcją, ale teraz doznał poważnej kontuzji i być może wróci dopiero w przyszłym sezonie, więc nie wiadomo jak to z nim będzie.
minusek

Post autor: minusek »

Goldschmidt pisze: pt sty 14, 2022 3:17 pm Bernar... nie, wróć, lepiej 200 w Mbappe.

;)
Haha, od wakacji mamy odmienne zdanie na ten temat. :) Dla mnie decyzja o ruszeniu po takiego gracza jak Mbappe jest niepodważalna.
Awatar użytkownika
Clif

Post autor: Clif »

Wczoraj wróciły demony przeszłości. Dużo wiatru, dynamika, sporo wygranych pojedynków, ale w ostateczności nic z tego nie było. Generalnie wydaje mi się, że on wciąż ma sporo braków i ponieważ liczby się zgadzają to trochę przestaliśmy zwracać uwagi na jego wykończenie, ale wczoraj to nie był pierwszy raz jak marnował w tym sezonie dobre okazje. Trochę boję się, że ugryzie to nas w dupę w najgorszym momencie (np. jakieś sam na sam w meczu z PSG). I myślę też, że wskazuje to na potrzebę transferu konkretnej strzelby z przodu, bo nie sądzę, żebyśmy kiedykolwiek mogli liczyć na Viniego jako głównego dostarczyciela liczb w zespole.
κύριος Ἰησοῦς
Awatar użytkownika
lukexpl

Post autor: lukexpl »

Jak dla mnie to po prostu potrzebuje odpoczynku, odświeżenia głowy. Inna sprawa mam wrażenie, że sędziowie pozwalają na coraz więcej rywalom w kwestii faulów na Viniciusie, bo bardzo często nie gwiżdżą faulów na Vinim.
ODPOWIEDZ