Marco Asensio [Paris Saint-Germain]

Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Marco Asensio

Post autor: Gehu »

Niestety - w obecnej kadrze Asensio to 12 zawodnik - czy Wam się to podoba czy nie. Brakuje nam klasowej ławki, ale i w pierwszym składzie łatwo znaleźć spore ubytki możliwe do załatania. Jesteśmy tak słabi, że przeciętny Asensio, który nie daje impulsu jest naszą 12stką. Coraz poważniej mam wątpliwości, że Carlo potrafi przeprowadzić rewolucję odcinając od gry Benzemę, Carvajala, Modricia czy Kroosa mając do dyspozycji Joselu, Ceballosa czy Lucasa Vazqueza. Brakuje nam wchuj konkurencyjności na ławce. Ta kadra ma spooore braki i jest nieświeża. Być może pożegnanie Asensio to dobry krok - ja wiem, że on nigdzie indziej nie zabłyśnie na tyle, żeby żałować jego odejścia, ale liczby które robił są bardzo potrzebne. Kto to będzie łatał? Kabanos? Tuczaumić? Valverde, który szuka siebie od pół roku?
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: KarBar »

Najbardziej rażące jest to, że odejdzie gość za darmo. Czy jest tutaj 12/13/14/15 to daje cyferki i jakąś jakość. Powinniśmy teraz za niego jakieś miliony zgarnąć a nie oddawać za friko.

Pytanie czy przy odejściu KB nie byłoby teraz szansy stworzyć mu miejsce na boisku jako typowego ofensywnego pomocnika, grającego pod napastnikiem. Przy dobrym uderzeniu, dobrej technice mógłby stać się mocniejszym punktem ekipy.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: Goldschmidt »

Oddajemy za friko, bo nie jest wiele wart, nie było na niego chętnych od ponad roku (ostatni transfer o jakim się w jego przypadku rozmawiało na poważnie to bodaj do Premiership w 2018 po Mundialu gdy sam pierdolił że chce grać w klubie po czym zesrał się na miętowo i zaczął narzekać że nie do niego należy ciągnięcie zespołu) i sam siebie przecenia dodatkowo windując koszta jakie musiałby ponieść kupiec. Wobec tego jasne jest, że nie pójdziemy mu na rękę pakując się w kolejny kontrakt w stylu Dembele ponad to na co zasługuje byle mieć szansę że dalej będzie grać - a nie gra jakoś zajebiście, po prostu poprawnie i częściej mu wpada gol zza pola niż zwykle, a taki sposób gry nie jest żadną gwarancją że się przełoży na jakikolwiek inny zespół - tak by kogoś zainteresowało ściągnięcie go do klubu.

Ogólnie rzecz biorąc ludzie są teraz mądrzejsi niż się wielu wydaje. Kluby Premiership także śledzą sytuacje kontraktowe Realu, nastroje w kadrze, to komu jest niewygodnie wobec pełnionej w zespole roli i robią to co my tj. gdy widzą że Alaba/Rudiger (w tym przypadku Marco, Nacho itd) do wzięcia za rok to po co mają płacić? Tym bardziej że mówimy nie o dobrym zawodniku z workiem doświadczeń, a o graczu na zespół z Ligi Europy którego wymarzonym sufitem byłby kiedyś ćwierćfinał LM?

Jego odejście powinno nastąpić dawno temu.
Gdyby klub miał jaja i pomysł na to kogo wyszkolić na prawej stronie boiska (nie, Rodrygo to nie pomysł) to nie byłoby żadnego żalu wobec odejścia Hiszpana.
Volfgang
Posty: 200
Rejestracja: ndz cze 06, 2021 12:48 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: Volfgang »

Kontrakt z nim trzeba było przedłużać rok temu, aby w tym sprzedać gościa za 20 mln do Anglii. Całkowicie serio, to nie był żadną konkurencją dla kogoś z podstawy. Taki ktoś do rotacji, to nie jest piłkarz, który mógłby sprawić, że nasza drużyna będzie się rozwijać. Ani nic nie wniesie do pierwszego składu, ani nie sprawi, że ktoś z tego pierwszego składu weźmie się do cięższej pracy… Zmiany w ekipie, to nie tylko zmiany w wyjściowym garniturze, rezerwę też trzeba przewietrzyć, bo to rezerwowi w trakcie sezonu mają naciskać na graczy pierwszego wyboru. Dla niego też dobrze, że zmieni otoczenie.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: eltacondedios »

Owszem, rezerwowi mają naciskać, ale trzeba mieć też takich, którzy nie marudzą i jeśli wejdą to są w stanie coś dać - takim kimś był w ostatnich dwóch latach Asensio. Dobra powtarzalność lewej nogi, która kilka razy uratowała Real na pewno będzie stratą, no ale tu pojawia się to o czym pisaliśmy wcześniej: czy faktycznie po nowym kontrakcie utrzymałby ten poziom? Może tak, może nie. Te dwa lata temu bym go oddał bardzo chętnie, natomiast w ostatnich dwóch sezonach to był bardzo dobry zmiennik.

Gdyby kontrakt był do 2024 czy 2025 to oczywiście, że już po tamtym sezonie byłoby sporo chętnych kupić go za jakieś 30-40 baniek, a w tym oknie tym bardziej. Dla mnie szkoda, że odchodzi za darmo, bo na zawodnikach z takimi liczbami trzeba zarabiać.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: Wolf »

W tamtym sezonie było tylu chętnych, że nikt nie złożył oferty. I to pomimo faktu, że Real nie oczekiwał za niego dużo. Niestety mniemanie Mareczka o sobie plus oczekiwania względem roli i pensji w nowym klubie automatycznie sprawiały, że ten kto ma to spełnić nie będzie dodatkowo płacił odstępnego. Jeśli kontrakt byłby do 2024 to przeczekałby kolejny rok, nie łudźcie się.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: Goldschmidt »

Kurewsko ciekawe jak ludzie wartościują tego człowieka :D Ostatni transfer o jakim w jego kontekście mówiono to ten 5 lat temu, a tu nagle rzekomo znalazłaby się lawina chętnych bo 8-10 razy trafił w bramkę po kiwce na lewą nogę. Ale faktycznie, może znalazłby się jakiś frajer z Premier League co wyłożyłby powiedzmy 15 + 15 w zmiennych za tak średnio grającego zawodnika*. Szkoda że do tej pory się nie sprawdzało, ale możliwe.

* osobiście uważam że stać go na więcej ale potrzebuje trenera. Nie żeby to miało zachęcać kupców do wydania większego worka kasy :D
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: eltacondedios »

No nie było tematu, bo prawie przez całe lato mówiono, że czeka do końca kontraktu, choć Włosi grzali temat Milanu. Nie ma opcji, że reprezentant Hiszpanii z Realu Madryt, który z ławki strzela 10 goli w lidze nie miałby chętnych. Tym bardziej po tym sezonie gdzie ma 9 goli i 6 asyst na 1400 minut z hakiem. Nie chodzi o moją opinię, tylko o rynek. Weź go do Serie A i przychodzi ze statusem gwiazdy.
W kwestii kontraktu do 2024 myślałem o poprzednim oknie; w tym wiadomo, że by czekał.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: Wolf »

Chętni na Asensio byli i są owszem. Ale chętnych, żeby za Asensio zapłacić nie ma i nie było. Nie przy jego oczekiwaniach. Kiedy by się ten kontrakt kończył to i tak po prostu by doczekał do jego końca.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: Goldschmidt »

eltacondedios pisze: śr maja 31, 2023 1:04 pmWeź go do Serie A i przychodzi ze statusem gwiazdy.
XD

Swoją drogą ciekawa argumentacja. Włosi grzali tematu Milanu mimo że nikt go tak naprawdę nie chciał, bo wszyscy wiedzieli że za rok idzie za darmo. I logicznym posunięciem ze strony Realu w takiej sytuacji jest.. odnowienie kontraktu żeby go sprzedać do zespołu gdzie go nie chcą chyba że przyjdzie za darmo :D
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: eltacondedios »

Ale skoro gość zdecydował się zostać i nie było go na rynku, to po co ktoś miał wystosowywać ofertę? :lol: Oferty pojawiają się jeśli gracz otwiera się na transfer. Tutaj jeśli odejście to chodziło o kasę za podpis jako wolny agent i dobry kontrakt, wszyscy mówią o tym od czasu zakontraktowania Mendesa.

Dość wiarygodne Relevo mówiło, że choćby United było skłonne dać te 30 milionów jeśli Asensio wyraziłby chęć odejścia. Jeśli myślisz, że 20-30 milionów i jego oczekiwania to coś nadzwyczajnego w Premier League gdzie szasta się większymi pieniędzmi na ludzi jego pokroju to musiałeś przespać ostatnie kilka lat; przykład Lucasa Guedesa pierwszy z brzegu. Rynek działa tak, że Asensio sporo przed trzydziestką, bądź co bądź piłkarz Realu Madryt, hiszpańskiej kadry, zdobywca tych 3 LM po sezonie z dobrymi liczbami decyduje się odejść i są zainteresowani żeby za niego zapłacić te 30 milionów i kilka milionów kontraktu, które dzisiaj na nikim nie robią wrażenia, tak działa rynek transferowy. A jego decyzje to już osobna kwestia.
Goldschmidt pisze: śr maja 31, 2023 3:59 pm
eltacondedios pisze: śr maja 31, 2023 1:04 pmWeź go do Serie A i przychodzi ze statusem gwiazdy.
XD

Swoją drogą ciekawa argumentacja. Włosi grzali tematu Milanu mimo że nikt go tak naprawdę nie chciał, bo wszyscy wiedzieli że za rok idzie za darmo. I logicznym posunięciem ze strony Realu w takiej sytuacji jest.. odnowienie kontraktu żeby go sprzedać do zespołu gdzie go nie chcą chyba że przyjdzie za darmo :D
Śledzisz Serie A? Włoską prasę? Reakcje kibiców i dziennikarzy? Bo ja tak. I gwarantuję ci, że tak by było. Ostatnią niedoszłą gwiazdą był potężny Hakim Ziyech (i wyobraź sobie - nie miał przyjść za free).
Sprawa druga - odnowienie kontraktu żeby go sprzedać to już coś co sobie zmyśliłeś, ja nigdzie tego nie napisałem. Gdybałem w kontekście długości aktualnego kontraktu. I oczywiście, że gdyby powiedział "chcę odejść" to by odszedł i tutaj nawet nie ma po co kontynuować dyskusji.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: Goldschmidt »

Ale co "tak było"? Że ktoś w prasie nazwał jego lub Ziyecha gwiazdą (XD) czy o co chodzi konkretnie?

Nic nie zmyśliłem, sam napisałeś o kontrakcie do 2024 czy 2025 co oznacza że twoim zdaniem Real powinien był ten aktualny przedłużyć. Na bazie "zainteresowania" United czy Milanu. Którzy oficjalnie czekają aż będzie wolnym agentem :D
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: eltacondedios »

O to, że ewentualny transfer Asensio byłby jednym z największych hitów okna transferowego we Włoszech.

Oczywiście, że zmyśliłeś. Teraz to już w ogóle uroiłeś sobie jakąś alternatywną wersję i potem z nią dyskutujesz :lol:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: Goldschmidt »

Yup, brnij dalej. Transfer Asensio hitem, Chryste trzymajcie mnie :lol:
Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Marco Asensio

Post autor: Gehu »

Potencjalnie dla ligi włoskiej mógłby być traktowany jako medialny transfer. Do takiej Aston Villi to raczej przyjście jako potencjalna gwiazda.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: lukecik »

Goldschmidt pisze: śr maja 31, 2023 7:59 pm Yup, brnij dalej. Transfer Asensio hitem, Chryste trzymajcie mnie :lol:
I czego nie rozumiesz? Mega utytułowany zawodnik, zwłaszcza jak na warunki obecnej Serie A, trzeci strzelec Realu Madryt, ciągle przed 30stką. Głośniejsze nazwisko do Włoch latem nie trafi, więc jak najbardziej taki transfer Włosi postrzegaliby jako hit transferowy.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: Goldschmidt »

Ale o czym wy w ogóle piszecie, madre mia :D Bycie utytułowanym nie ma najmniejszego znaczenia w kontekście wartości transferu na dziś/rok temu, szczególnie że do ostatniego tytułu poważną cegiełkę dokładał w 2017 roku. Vallejo też jest utytułowany, i co z tego?
"Potencjalnie medialny transfer" :P
Ja rozumiem że jest część kibiców Realu która rozumuje w ten sposób: zawodnik z ławki Realu Madryt -> 10 goli -> słabsza liga (też nieprawda, Serie A jest teraz na równi jak nie lepsza od La Liga, szczególnie że bardziej konkurencyjna) ---> hit transferowy. To totalny absurd. Hitem transferowym mógł być transfer Kiko Casilli do Championship, a nie Marco do drużyn aspirujących do gry w pucharach. Asensio jest na dziś dzień zwykłym Hiszpanem na wzmocnienie, a nie żadną gwiazdą. Gwiazdą mógłby być jakby poszedł do ligi czeskiej, szwajcarskiej, MLS. Nawet nie umywa się do faktycznych hitów okienek gdziekolwiek w poważnych ligach. Hitem transferowym można nazwać przejście Dybali do Romy, Lukaku do Interu, a nie zwykły transfer zawodnika u którego nie ma nawet żadnej gwarancji że na dłuższy termin załapie się do podstawowej jedenastki w jakiejkolwiek drużynie top8 w ligach o których rozmawiamy. Jak na standardy i jego wartość od ponad roku to jakikolwiek jego transfer to poziom transferu Rodrigo Moreno do Leeds, Fornalsa do West Hamu, Guedesa do Wolves, Thorgana Hazarda do Borussi, role playerów. To jak niektórzy pompują rzekome zainteresowanie Marco jest naprawdę dosyć zabawne do czytania. Gość ma wiadro do udowodnienia, a cały czas lobbuje o wyższe kontrakty na bazie tego jak gra (a gra średnio). W Premier League może mu być wygodnie w takiej Aston Villi skoro na pewno zapłacą mu to czego Real nie da, ale jak to się przełoży na jego występy jest zupełnie nie do określenia. Ceballos grający niedynamicznie i bez polotu się od tej ligi odbił (w przeciwieństwie do kolegi Odegaarda). Coutinho też już powoli wraca do Brazylii bo mu się znudziło. James w Evertonie wytrzymał sezon. Z Asensio wg mnie będzie bardzo podobnie. I dlatego mało kto się tego ryzyka podejmuje, a pierwszym który na poważnie wyraził na to chęć to hiszpański trener + robi to gdy jest dostępny za darmo ;)
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: Wolf »

eltacondedios pisze: śr maja 31, 2023 4:23 pm Śledzisz Serie A? Włoską prasę? Reakcje kibiców i dziennikarzy? Bo ja tak. I gwarantuję ci, że tak by było. Ostatnią niedoszłą gwiazdą był potężny Hakim Ziyech (i wyobraź sobie - nie miał przyjść za free).
Ja śledzę. I śledziłem okienko Milanu o którym mówisz. Na tą pozycję w tamtym czasie Asensio nie był wymieniany nawet w pierwszej trójce.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: eltacondedios »

Pełna zgoda. Nie był wymieniany w top3, bo dość szybko stało się jasne, że jeśli nie dojdzie do nagłego obrotu spraw, to Asensio nie będzie zainteresowany odejściem w tamtym oknie, ale mimo tego temat wracał. Co nie zmienia faktu, że gdyby przyszedł, to Włosi by to postrzegali jako bardzo duży transfer i mieliby oczekiwania, że będzie ciągnął mityczny wózek (a że byłoby to ciężkie - kibice Realu wiedzą). A jeśli ktoś sądzi, że jego przyjście byłoby widziane jak przyjście np. Samu Castillejo do Milanu to nie ma o czym mówić, bo każdy kto śledzi Serie A wie jak jest.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: Wolf »

Nie był w top3, bo zainteresowanie było bardziej medialne niż realne. Przez całe okienko były grzane głównie dwa nazwiska - Ziyech i Zaniolo. Asensio był wymieniany mniej więcej tak jak Kolo Muani jako 9 dla Realu obecnie.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: Goldschmidt »

Od letniego okienka 2019 do istotnych zespołów Serie A (powiedzmy że top8 nawet żeby zwiększyć pulę) z Hiszpanii przeszli za pieniądze:
- Mathias Olivera, 16M euro, LO, Getafe -> Napoli
- Luka Romero, 200k, 16-letni gówniarz, do Lazio
- Arthur Melo, 16M (odliczając wartość Pjanicia który poszedł w drugą stronę)
- Brahim, z opłatą 200k za 2-letnie wypożyczenie
I w 2019
- Theo, 21M
- Pau Lopez, bramkarz, 23M, Betis -> Roma, już rok temu wywalony przez Mourinho
- Stanislav Lobotka, 20M, Celta -> Napoli
wcześniej Ronaldo, Fabian Ruiz i Nzonzi.
Edit: przepraszam, jest jeszcze Luis Maximiano, 10M rezerwowy bramkarz Lazio

Ośmiu piłkarzy w czterech okienkach, dwóch z nich już w lidze nie ma lub są na wylocie, dwóch Hiszpanów, jeden pół Urus.
Poza tym same sprzedaże za darmo i wypożyczenia.
A ja tu czytam, że klub Serie A, OBROŃCA TYTUŁU, ma być chętny wyłożyć 30-40 za hiszpańskiego 'gwiazdora' La Liga z życiówką 10 goli ligowych na koncie. No nie do zdarcia xD Naprawdę polecam mniej czytać relevo i powoływać się na jedyne znane komuś hiszpańskie flopy. Bo ta liga i odpady bardzo często obecne na ławkach czołowych zespołów straciły nawet na uwadze włoskich klubów przez to jak średni prezentują poziom.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: eltacondedios »

Znów mieszasz x wypowiedzi w całość jak ci wygodnie, połowę zmyślisz, przecież nawet gdzieś wcześniej pisałem głównie o Premier League w kontekście tych 30 milinów (np. z relevo w kontekście United, ale postanowiłeś to wrzucić do posta o Serie A, kolejna odklejka), co jak w końcu sprytnie zauważyłeś, dla Anglików nie jest żadnym problemem wydać za przeciętnego ligowca z Hiszpanii, natomiast w kontekście Serie A wspomniałem, że Włosi mówili o zainteresowaniu i samym fakcie, że ewentualne przyjście byłoby postrzegane jako duży transfer w lidze włoskiej (w Anglii nie).

Swoją drogą abstrahując od Mareczka to:
Goldschmidt pisze: czw cze 01, 2023 10:39 am I w 2019
- Theo, 21M
Pewnie w czerwcu 2019 słysząc, że dość świeżo po banie za nieudane transfery Milan wyłoży ponad 20 milionów za obrońcę, który właśnie odbił się od Realu M. i Sociedad i którego najgłośniejszą akcją było zaproszenie karłów na urodziny, też byś był niezmiernie rozbawiony :|
Goldschmidt pisze: czw cze 01, 2023 10:39 amA ja tu czytam, że klub Serie A, OBROŃCA TYTUŁU, ma być chętny wyłożyć 30-40 za hiszpańskiego 'gwiazdora' La Liga z życiówką 10 goli ligowych na koncie
No klub Serie A, OBROŃCA TYTUŁU, czyli Inter, wziął sobie sezon wcześniej argentyńskiego gwiazdora Joaquina Correę z Lazio z życiówką 9 goli na koncie za prawie 30 milionów (płatne okno później), ale jajca
Volfgang
Posty: 200
Rejestracja: ndz cze 06, 2021 12:48 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: Volfgang »

Niech idzie nie ciągnąć wózka dokądkolwiek. U nas nic już nie wniesie. Nie ma o kogo strzępić ryja, serio, my nic nie stracimy, a czy inny klub zyska, to czas pokaże.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: Goldschmidt »

@eltacondedios
Nie 'jak mi wygodnie' tylko destyluję znaczenie twoich opinii pisząc je wprost zamiast ubierać je w ogólniki "ktoś by zapłacił" czy "x grzał temat". Wspomnienie o relevo jest nieistotne i minąłeś się z celem użycia go w powyższym poście - to zwykła obserwacja że ludzie patrzą na te agregatory i źródła + z automatu przypisują większości newsów wiarygodność mimo tego że wiele z nich jest zwyczajnie chuja warte. Czy to relevo, czy to okdiario gdzie te ostatnie czytają głównie nacjopatusy hiszpańskie (odpowiednik widza TVP w Polsce), niewiele się różni od chiringuito i innych źródeł kontrolujących opinię nt. polityki klubu. Głównie na korzyść optyki operacji Realu.

I już się nie tarmoś - o 30-40 bańkach napisałeś dwa posty przed wzmianką o United odnośnie sytuacji "Gdyby kontrakt był do 2024 czy 2025" po czym napisałeś "Dla mnie szkoda, że odchodzi za darmo, bo na zawodnikach z takimi liczbami trzeba zarabiać".
Czyt. -> szkoda że klub nie przedłużył kontraktu, bo frajer w klubie takim jak Milan czy United na pewno by się znalazł i dałoby radę go tam opchnąć za 30-40.
A teraz nawet robisz cofkę i nieśmiało przyznajesz rację, że Asensio to poziom nie żadnej gwiazdy czy hitu, czy nawet zawodnika wartego wydatku przez poważny klub gdziekolwiek (bo w Serie A oceniają go podobnie) tylko jakość klubu środka tabeli w Anglii. Taki jeden z wielu. No, albo jak się okazuje podstawy w Paryżu gdzie dostanie status celebryty + nie będą musieli nam płacić za transfer po czym spożytkują. Jak 'gwiazdora' Sarabię.
No klub Serie A, OBROŃCA TYTUŁU, czyli Inter, wziął sobie sezon wcześniej argentyńskiego gwiazdora Joaquina Correę z Lazio z życiówką 9 goli na koncie za prawie 30 milionów (płatne okno później), ale jajca
Zupełnie od złej strony patrzysz.
Serie A rzadko się interesuje rynkiem hiszpańskim pod względem inwestycji i tak jest już nie od dziś, nawet ostatnimi czasy gdy kluby włoskie zaczęły wydawać pieniądze zamiast klepać kompletną biedę, bo panuje na nim dramat. Hiszpania jest okrajana co rok ze wszystkiego co wartościowe przez Premiership i zostają właśnie takie odpady jak Asensio, Odriozola, Jović, Dest którymi nie mają się co się interesować w kontekście wydatku na transfer. Dlatego jak już mają wydać na kogoś to robią to u siebie, we Francji, w Niemczech, albo na ludzi którzy się odbili z Premiership, bo mają tam przynajmniej jakieś doświadczenie. I okazuję się słusznie, bo powoli, ale zawsze po trochu, podnoszą w ten sposób poziom ligi. Jakości praktycznie w ogóle nie biorą z Hiszpanii, bo jej w niej nie ma.

Ogólnie straszna lawina przesadyzmu dot. średniego na dziś dzień Marco, od zainteresowania nim, po przypisywanie mu statusu gwiazdy głównie dlatego że się wysilił pod koniec upływającego kontraktu w klubie gdzie chce zostać i strzelił parę bramek z ławki. Nic osobistego, po prostu jak niejedna osoba trwasz w błędnych przekonaniach bazując na surowych statystykach i dogmatach typu "przecież gra w Realu/mistrzu Hiszpanii/zdobywcy Pucharu Weszło". Trwaj. Nic mi do tego. Ot sobie konfrontuję opinie.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: eltacondedios »

Nie przesadzam, bo gdybym uważał go za gwiazdę to nie mówiłbym o średnich klubach angielskich i 30 milionach, bo gwiazdy za takie nie chodzą. Sam wiesz, że wystarczy być przeciętniakiem i rozegrać dość dobry sezon w La Lidze żeby odejść do Anglii za 30 milionów, a Asensio spełnił te kryteria. Wymieniłem jego atuty na rynku, bo robiono z niego Mariano czy innego Isco - emerytów od x sezonów - za których nikt nie zapłaci i musisz czekać do końca kontraktu żeby odszedł.

Gdyby kontrakt był do 2024 czy 2025 - czyli gdyby ten już podpisany był dłuższy. Gdyby rok temu Asensio wyraził chęć odejścia i miał dwa lata do końca kontraktu, dałoby się na nim zarobić. I dlatego szkoda, że złożyło się jak się złożyło.

Sam przyznałeś, że transfer za jakieś 15+15=30 byłby możliwy.
Sam przyznałeś, że Anglicy za takie kwoty biorą przeciętniaków z La Liga bez problemu.
Czyli zgadzamy się - czysto teoretycznie sprzedaż Asensio za 30 do jakiejś Aston Villi byłaba jak najbardziej możliwa. Nie byłoby tak, że wszyscy czekają na koniec kontraktu, bo to za duża inwestycja; w Anglii te kwoty to jest nic szczególnego.

Z Serie A i relacją między Premier League a Hiszpanią się zgadzam, ale to nie zmienia faktu, że nie zwracasz uwagi na jedno: średniak Premier League byłby czołowym klubem we Włoszech. W Anglii transfer Asensio byłby jednym z wielu, natomiast warunki Serie A są takie, że przyjście Asensio za darmo czy za pieniądze wywołałoby zgoła inne reakcje niż w Anglii i tak, jestem przekonany, że tam byłby to jeden z większych ruchów okienka, oczekiwanoby dużo większej roli w lidze, ale jeśli z tym się nie zgadzasz to trudno, pozostaniemy przy swoim.
ODPOWIEDZ