La Fábrica

Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Real Madryt Castilla

Post autor: kleyo »

lukexpl to wymień mi proszę talenty Barcelony z ostatnich 30 lat, a potem je uszereguj kto top, a kto średniak.

La Masia jest przereklamowana, ja chyba 20 lat temu robiłem analizę ilu wychowanków danego klubu jest w 5 najwyższych logach Europy i Real był w czołówce, jeśli nie był zwycięzcą, bo teraz nie pamiętam. Wiem że takich graczy było więcej niż Barcelony, w sumie mogę znowu zrobić taką analizę.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Real Madryt Castilla

Post autor: eltacondedios »

kleyo pisze: ndz sie 22, 2021 9:04 am
La Masia jest przereklamowana, ja chyba 20 lat temu robiłem analizę ilu wychowanków danego klubu jest w 5 najwyższych logach Europy i Real był w czołówce, jeśli nie był zwycięzcą, bo teraz nie pamiętam. Wiem że takich graczy było więcej niż Barcelony, w sumie mogę znowu zrobić taką analizę.
La cantera del Real Madrid aporta 42 jugadores a estas cinco grandes ligas, siendo líder absoluto en la clasificación. Le siguen el Barça, con 32, y también copan las primeras posiciones el Valencia (28 jugadores), la Real Sociedad (26) y el Athletic Club (25).
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Real Madryt Castilla

Post autor: Goldschmidt »

Le putain źródło send please señor
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Real Madryt Castilla

Post autor: labeleq »

Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Real Madryt Castilla

Post autor: labeleq »

Może zmieńmy tytuł tematu na Castilla + Cantera, lub po prostu Cantera? Nie będziemy chyba aż tak bardzo dyskutować na temat każdej z sekcji młodzieżowych, a mimo wszystko od czasu do czasu można wspomnieć coś o sekcjach młodzieżowych, zwłaszcza przy okazji UEFA Youth League.


Co ciekawe w poprzedniej edycji zakończonej w 2020 (w poprzednim sezonie rozgrywki nie odbyły się ze względu na covid) byliśmy zwycięzcami, a z tamtej drużyny większość z nas kojarzy pewnie kilka nazwisk (Gutierrez, Blanco, Marvin, Arribas, czy Chust), to mimo wszystko żaden z tych graczy nie przebił się na stałe wyżej.

Dzisiaj nasza młodzieżówka U-19 (bo dokładnie takie są kryteria wiekowe tych rozgrywek) przegrała na wyjeździe z Szachtarem 3:2. Po trzech meczach znajdujemy się na 3 miejscu za prowadzącym Interem i drugim Szakhtarem, a ostatnie miejsce okupuje Sherif. Druga runda powinna być łatwiejsza ze względu na mecze rewanżowe u siebie właśnie ze wspomnianą prowadzącą dwójką, ale mimo wszystko to jest przykre, że nawet na takim szczeblu widać, że z naszymi wychowankami nie jest najlepiej póki co. W ostatnich latach jest straszna posucha, kto ją przerwie i na stałe wybije się ze szkółki do pierwszego składu? (nie, nie biorę pod uwagę Fede, którego ściągnięto jako 18 latka).
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: La Fabrica

Post autor: eltacondedios »

Odnośnie aktualnych wyników to nie zawsze trafia się dobry rocznik, więc nie ma co rozpaczać, zresztą piłka młodzieżowa nie zawsze ma potem odzwierciedlenie w seniorskiej. Jak się przejrzy zawodników, którzy wygrywali młodzieżową LM to wcale nie ma szału z przebijaniem się później do wielkiej piłki i zyskiwaniu na znaczeniu.

Ekipa z 2020 to wciąż młodzieżowcy, którzy stale robią postęp. Chust już w La Lidze, Miguel i Blanco już bardziej w pierwszym zespole, Mavin i Arribas pewnie ostatni sezon w rezerwach. Spokojnie. Nie ma konieczności przeskoku od razu do pierwszego składu Realu, mają jeszcze czas. W części drużyn La Liga pewnie już by mieli jedenastkę.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: La Fábrica

Post autor: Goldschmidt »

Odnośnie interesujących nazwisk - Marvel?

https://www.marca.com/en/football/real- ... b456c.html

Przypadkiem wpadłem na jakieś tweety które podkreśliły że chłopak 18 lat, lewonożny i stoper, a teraz Raul go już któryś mecz używa w Castilli. Przy czym newsy że trenował z pierwsza drużyną Realu były już w lutym, co też rokuje dobrze bo jak Zizou na młodego stawia gdy nikt tego nie oczekuje to zazwyczaj wiadomo, że jest jakieś minimum talentu. Byłoby spoko gdyby problem 4ego obrońcy rozwiązał się sam przez canterę.
Awatar użytkownika
Kakamilus
Posty: 70
Rejestracja: pn maja 31, 2021 12:03 pm

Re: La Fábrica

Post autor: Kakamilus »

Czekam na stopera z Cantery do pierwszego składu. W ostatnich latach tylko 3 weszło na poziom nadający się choćby na 4 stopera w kadrze. Mowa oczywiście o Hermoso, Llorente i Nacho.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: La Fábrica

Post autor: eltacondedios »

Z tym Hermoso to wyszła żenada. Już w listopadzie były informacje, że na 100% po sezonie wróci do Realu, a się okazało, że mimo opcji odkupu za bodaj 8 milionów olali temat i pozwolili żeby poszedł do Materacy. Nie mam pojęcia dlaczego go nie odkupili choćby po to żeby puścić go za dwa razy więcej do Anglii, przecież on już wtedy był po debiucie w kadrze.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: La Fábrica

Post autor: minusek »

Nie wiem po co nadal trzymać tych najbardziej wyróżniających się w Castilli, zamiast wypuścić ich wyżej, na wypożyczenia lub sprzedaż z opcją odkupu. Gutierrez, Arribas, Peter - po co oni maja się kisić w 3 lidze? Kosztem awansu, który nikomu nic nie daje? Moim zdaniem jest to totalnie bez sensu.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: La Fábrica

Post autor: eltacondedios »

Chciałem pochwalić ruch z Miguelem do Girony (choć wolałbym wypożyczenie), no ale sprzedawanie go do funduszu City jednak tak średnio mi się widzi. Liczę, że Blanco eksploduje na wypożyczeniu, choć w Getafe nie mam co do tego przekonania.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: La Fábrica

Post autor: minusek »

W porę napisałem tego posta. Jw co do Miguela, choć lepszeto od kiszenia go w 3 lidze.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: La Fábrica

Post autor: eltacondedios »

Przecież te warunki jego sprzedaży są absurdalne. Uchodzący za topowy talent w klubie odchodzi za 4 mln/50% (kiedy Gila za 6) do klubu z rodziny City i będzie można odkupić za 20.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: La Fábrica

Post autor: minusek »

Blanco nawet w Kadyksie nie gra, a niektórzy tutaj chcieli jego minut kosztem CKM... :D
Awatar użytkownika
wonderkid_jr
Posty: 287
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:31 pm

Re: La Fábrica

Post autor: wonderkid_jr »

O co chodzi, że my tak rzadko korzystamy z wychowanków? Wchodzi Arribas - daje coś ekstra, wchodzi Alvaro - również bez kompleksów… Przy obecnych problemach z przodu IMO powinnismy czesciej dawać im szanse.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: La Fábrica

Post autor: minusek »

Mysle, ze musi się trafić ktoś wybitny, albo fart dla mlokosa przy wyjątkowej posusze na jakiejś pozycji. Przecież Vini, Camavinga, Rodrygo grali wielkie mecze już w wieku nastoletnim. A ci wszyscy „dlaczego on nie gra???” Blanco, Miguel Gutierrez i inni przepadają (powiedzmy) w przeciętnych klubach. Z ofensywnych graczy na ławce siedza Asensio i często tez Rodrygo. Trudno o grę.

Przy czym jeśli już trafią się tak fajne minuty jak te Rodrigueza dzisiaj, to miło byłoby gdyby to zostało pociągnięte dalej, czytaj kolejna szansa w najbliższym czasie.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: La Fábrica

Post autor: minusek »

Spoglądałem na rewanż o awans. Ich gra to XD.

Sam nie wiem czy lepszy dla takich młokosów byłby awans, czy pozostanie w 3 lidze. Z jednej strony mierzenie się z lepszymi rozwija, a z drugiej zaplecze la liga to zespoły ukształtowane z doświadczonymi zawodnikami, niekiedy siepaczami. Przypuszczam że młodziki fizycznie nie byliby w stanie tego przeskoczyć. Ciągłe zawody w postaci porażek nie wpływają za dobrze na kształtowanie mentalu. Trochę szkoda braku awansu samo przez się, ale i tak najlepsi muszą pójść dalej, a młodzi niech sobie grają na poziomie 3 ligi.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: La Fábrica

Post autor: Wolf »

Też z ciekawości obejrzałem sobie po raz pierwszy Castillę. Rozczarował mnie Arribas. Po gościu, który ma mieć widoki na wzmocnienie pierwszej drużyny spodziewałem się więcej, zwłaszcza w takim meczu. Dobre wrażenie zrobili Dotor i Nico Paz. Vinicius Tobas niczym jego imiennik z pierwszej drużyny na początku, szybki, ale trochę jeździec bez głowy. Pablo Ramon na tej lewej stronie też coś czasem pokazał. Z kolei obrona to lekki śmiech a ten z 6, nie pamiętam nazwiska, to już w ogóle gagatek. Alvaro też zaliczył niezły zjazd. To tak pod rozwagę tym, którzy oczekują, że 18-letni Endrick zbawi Real na pozycji 9 od razu.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: La Fábrica

Post autor: eltacondedios »

Nie oglądałem, więc z ciekawości - uważacie, że kontuzja Obradora faktycznie była jakimś punktem zwrotnym w meczu, czy z nim pewnie byłoby tak samo?

Nie bawiłbym się natomiast w wyciąganie daleko idących wniosków po jednym meczu, a w kontekście Alvaro wydaje mi się, że nie zaliczył aż takiego zjazdu - on w momencie największego hypu na niego w okolicach lutego miał w rezerwach statystyki na poziomie jakichś 17 meczów, 5 goli i 0 asyst, więc super wejście do dorosłej drużyny było raczej zaskoczeniem niż potwierdzeniem jakiejś wybitnej formy :)
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: La Fábrica

Post autor: lukexpl »

Wolf pisze: pn cze 26, 2023 11:17 am Dobre wrażenie zrobili Dotor
Dotor to się popisał przy kontrze, kiedy szła akcja na 4-2 i przypieczętowanie zwycięstwa. Zamiast zgrywać prostopadle do najbliższego kolegi, to poszukał wrzutką Petera na drugim skrzydle. Marniak i tyle, nic już z niego nie będzie. Zresztą ma już 22 lata, więc kolejny zasiedziały w Castilli.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: La Fábrica

Post autor: Wolf »

Ja piszę o wrażeniu w zakresie jednego meczu a nie jednej akcji czy całej kariery...
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
ODPOWIEDZ