Jak wybrać się na mecz Realu?

Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Jak wybrać się na mecz Realu?

Post autor: Gondola. »

Temat może i póki co z powodu COVID-19 nieco nieaktualny, ale z pewnością przyda się, gdy kibice wrócą już na stadiony. Zwłaszcza na jeden - nowe Santiago Bernabeu, już w przyszłym roku.

Możemy tutaj się dzielić informacjami na temat planowania i realizacji podróży do Madrytu (bilety, transport, zakwaterowanie, polecane i odradzane miejsca, co zobaczyć, na co uważać, gdzie bywać i kogo nie znać itp.).

Na początek podlinkuję dwa poradniki:

Poradnik nr 1 (imo lepszy, a na pewno zdecydowanie nowszy):
https://www.podstadionem.pl/poradnik-wy ... adryt.html

Poradnik nr 2 (zdecydowanie starszy):
https://www.realmadryt.pl/news/24757-wy ... k-po-kroku
piotrek.
Posty: 4
Rejestracja: pt cze 11, 2021 7:16 am

Re: Jak wybrać się na mecz Realu?

Post autor: piotrek. »

Hej,

planuję wybrać się na mecz z Realem Sociedad, kolejka planowana jest na 5-6 marca.

W środę 9.03 mamy mecz z PSG, więc stawiam, że nie dadzą nam meczu w niedzielę. Myślicie, że mogę kupować bilety samolotowe z powrotem w niedzielę, czy lepiej czekać do oficjalki? Chyba nie byliby aż tak bezczelni, żeby wrzucić nam termin na niedzielę, skoro w środę liga mistrzów.

Drugie pytanie - to będzie mój pierwszy mecz - mogę zapłacić trochę więcej za bilety, chce siedzieć sensownie, ktoś poleca jakieś miejsca? (nie, nie loża VIP;) ). Które sektory są z fajnym widokiem, oczywiście chce siedzieć na długości boiska, a nie za bramkami.

Będę wdzięczny za wszelkie porady.
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Jak wybrać się na mecz Realu?

Post autor: kleyo »

Ja niestety w Madrycie jeszcze nie byłem, ale wypowiem się odnośnie biletów lotniczych.

Jeśli masz opcję mieć powrót w poniedziałek, to bierz na spokojnie piątek-poniedziałek, masz pewność, że mecz obejrzysz. Przy okazji pozwiedzasz miasto, może jakaś Castilla lub koszykarze też będą akurat grać? Może Getafe, Rayo czy nawet Atletico?

Owszem raczej nie dają meczu w niedzielę, ale po co się stresować teraz, a również później, bo np. mecz o 21 w sobotę, a samolot w niedzielę rano, można zaspać czy coś (ja w swoim życiu chyba z 5 razy zaliczyłem sytuację że ktoś z jakiegoś powodu nie mógł polecieć).

Kwestia skąd lecisz i gdzie wracasz (czasem opłaca się wybrać osobne lotniska i już u nas w kraju poruszać się innym transportem). Jednak z reguły bilety drożeją im bliżej wylotu, więc moim zdaniem lepiej kupić z większym zapasem wcześniej niż przepłacić, ale wstrzelić się idealnie w godziny meczu.

Jeszcze w kwestii biletów to byłem kiedyś na BVB w dużej grupie znajomych, większość biletów kupiliśmy w oficjalnym sklepie, potem kilka dokupiliśmy na viagogo, a następnie ostatni bilet również na viagogo, znacznie droższy, ale w efekcie stałem na Żółtej Ścianie :D

Więc nawet jeśli nie załapiesz się na bilet w oficjalnym sklepie klubu (raczej się załapiesz bez problemu), to bez paniki. Równiez na tym viagogo można sobie nawet teraz kupić bilet 1 kategorii. W moim przypadku w Dortmundzie wyglądało to tak, że dostałem kartę kibica, jakiegoś Steffana Mollera i z ta kartą wszedłem na ten sektor. Po meczu kartę oddałem tam gdzie odbierałem.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
Szefo89
Posty: 76
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:57 pm

Re: Jak wybrać się na mecz Realu?

Post autor: Szefo89 »

Prawdopodobnie polecisz jakimiś tanimi liniami lotniczymi, ogarniesz już sobie hotel, ciężko będzie to odkręcić gdyby okazało się że jednak zagramy w niedzielę o 12:30. Jeżeli masz taką możliwość to leć tak żeby w niedzielę być jeszcze na miejscu, bo będziesz się stresował aż nie ogłoszą godziny meczu. Ja raz leciałem po grubości, z meczu wróciłem do hotelu o 1, wykąpałem się i potem o 5 rano wstawałem na samolot - nie polecam, ale lepiej tak zrobić niż ryzykować że przegapisz mecz. Dodatkowy hint - lepiej zwiedzać stadion (Bernabeu Tour) dzień po meczu, bo wtedy masz wszystko do dyspozycji, w dniu meczowym nie wejdziesz do szatni i chyba w jeszcze parę miejsc. Jeżeli by Ciebie to interesowało + będą takie loty, to raczej postaraj się zostać dzień dłużej, żeby od rana zahaczyć o wycieczkę po stadionie - mi się podobała, chociaż nie jest tania.

Stadion:
Obrazek


Siedziałem w tych sektorach, w spoilerach moje fotki:
336 - świetne miejsca, jesteś niedaleko tunelu i ławki rezerwowych, wszystko dobrze widać
Obrazek

301 - bardzo fajne, elegancko wszystko widać, chociaż siedziałem trochę wyżej niż na tym poprzednim
Obrazek

438 - nie jest źle, ale jak na pierwszy mecz to polecałbym te poprzednie sektory
Obrazek


W związku z remontem i pandemią nie wiem jakie będą możliwości kupienia biletu. Ogólnie z sektorów 3XX będziesz zadowolony jeżeli chcesz być w miarę blisko piłkarzy, ale też żeby móc obejrzeć mecz w szerszej perspektywie. Jeżeli możesz wydać trochę więcej, to odpuść sobie wszystko powyżej. Ja na pewno kiedyś będę chciał kupić w sektorach 1XX żeby być blisko zawodników - kto wie, może będę mógł powąchać Viniciusa? :ptak:
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Jak wybrać się na mecz Realu?

Post autor: labeleq »

piotrek. pisze: wt lut 08, 2022 12:52 pm Hej,

planuję wybrać się na mecz z Realem Sociedad, kolejka planowana jest na 5-6 marca.

W środę 9.03 mamy mecz z PSG, więc stawiam, że nie dadzą nam meczu w niedzielę. Myślicie, że mogę kupować bilety samolotowe z powrotem w niedzielę, czy lepiej czekać do oficjalki? Chyba nie byliby aż tak bezczelni, żeby wrzucić nam termin na niedzielę, skoro w środę liga mistrzów.

Będę wdzięczny za wszelkie porady.
To jest La Liga, nie spodziewaj się logiki :potwor:
Bierz powrót spokojnie na poniedziałek, jeżeli możesz. Mecz może być np w niedzielę o 12:30 albo 15 i wtedy będziesz miał problem z dojazdem na lotnisko na czas. Ponadto będziesz miał jeden dzień więcej w Madrycie, a uwierz mi, tam jest co zwiedzać i co robić :mrgreen:

piotrek. pisze: wt lut 08, 2022 12:52 pm Drugie pytanie - to będzie mój pierwszy mecz - mogę zapłacić trochę więcej za bilety, chce siedzieć sensownie, ktoś poleca jakieś miejsca? (nie, nie loża VIP;) ). Które sektory są z fajnym widokiem, oczywiście chce siedzieć na długości boiska, a nie za bramkami.
Siedziałem w sektorach Grada Baja (pierwsze kilka rzędów od poziomu boiska) i na 3er Anfiteatro (przedostatnie "piętro").
Sam mecz lepiej było śledzić z wyższego piętra, bo łatwiej złapać perspektywę i lepiej się ogląda sam mecz. Przewagą pierwszych rzędów jest to, że możesz sobie swobodnie podejść blisko boiska i blisko ławek rezerwowych przed meczem i porobić fotki z bliska lub nakręcić filmik...ale na interakcję z zawodnikami raczej nie licz, chyba, że masz długie nogi, ładną buzię, szczupłą sylwetkę i miseczkę C+ :ptak: :pepe:


Chociaż w obecnych czasach pandemii chyba nie ma co liczyć na podejście tak blisko ze względu na te wszystkie restrykcje etc? Nie wiem jak dokładnie jest teraz, ale dowiem sie na jesień.

Imo najlepiej byłoby mi oglądać mecz z 1 lub 2 piętra w okolicy środka boiska, ale emocje gwarantowane z każdego siedzenia na tym stadionie ;-)
piotrek.
Posty: 4
Rejestracja: pt cze 11, 2021 7:16 am

Re: Jak wybrać się na mecz Realu?

Post autor: piotrek. »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Co do lotniska to luz, mam blisko do Berlina, a tam codziennie kilka lotów, więc ogarnę.

Co do miejsc, to dzięki za wrzutkę tych zdjęć, o to mi chodziło, teraz już wiem, że będę celował w coś z trójką z przodu i najlepiej po stronie ławek rezerwowych, widok petarda.

Poczekam chyba jeszcze chwilę na terminarz, w ciągu kilku dni pewnie ogłoszą. ;)
ODPOWIEDZ