Florentino Pérez

Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Florentino Perez

Post autor: Goldschmidt »

Alternative pisze: pn cze 28, 2021 4:58 pmTeraz to mi bardziej przypomina wiejskie dożynki - nieważny poziom, nieważny wynik, porażka to nie problem, bo najważniejsza jest ka...zabawa!
Ale wiesz gdzie jest największe stężenie kibiców o tym nastawieniu? :krzywy:
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Florentino Perez

Post autor: Alternative »

Sondo pisze: wt cze 29, 2021 5:12 am Co to Szwajcaria, zamiast spieprzać do domu po zajęciu trzeciego miejsca w grupie, bierze i eliminuje Mistrzów Świata i vice Europy :pepe:
I co z tego? Po co taka prowokacyjna wstawka, gdy zarzutem nie był brak niespodzianek w turnieju, ale brak stawki w meczach na początku fazy grupowej?
Goldschmidt pisze:Ale wiesz gdzie jest największe stężenie kibiców o tym nastawieniu? :krzywy:
Gdzie?
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Florentino Perez

Post autor: Goldschmidt »

Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Florentino Perez

Post autor: Alternative »

xD
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Florentino Perez

Post autor: minusek »

Alternative pisze: sob cze 26, 2021 2:30 pm
Gondola. pisze: sob cze 26, 2021 1:12 pm
Alternative pisze: sob cze 26, 2021 8:23 am On nie rozumie piłki nożnej i tym wywiadem kolejny raz to potwierdził.
Rozwinąłbyś myśl?
Już abstrahując od tego, że nie zna się na kwestiach taktycznych, kto gdzie ma grać itp (na tym akurat nie musi), to nie rozumie istoty relacji klub - kibic. Dla niego kibic jest klientem. Ma przyjść, zapłacić za bilet, wpierdolić kiełbaskę i colę, a na koniec (lub na początku) kupić koszulkę i/lub szalik. ​
A kto nie chce/nie może przyjść na stadion, ma płacić rocznie setki euro, aby oglądać te mecze w TV. Więc skoro traktuje ludzi jak klientów, którym proponuje show, to niech się nie dziwi, że spada zainteresowanie, bo skoro dla kibiców mecz ma być tylko komercyjnym show bez emocjonalnej więzi, to wtedy konkurencją będą inne show w TV lub inne czynności poza TV. Sam pozycjonuje piłkę nożną na tej półce. A piłka zyskała taką popularność dlatego, że pozwolono fanom wierzyć, że to znaczy coś więcej. A skoro znaczyła coś więcej, to jest czymś innym i wówczas inne show w TV nie są konkurencją.
Przepraszam, ale dla mnie to są jakieś brednie.
Kolejna sprawa, która pokazuje, że nie zna się na piłce, to fakt, że nie rozumie emocji jakie ona generuje i na których bazuje. A emocje są pochodną niepewności. Czy awansuje? Czy odpadnie już teraz? Czy utrzyma się w lidze? Czy zagra w pucharach? Itp.
Tak tak, kibice takich klubów jak Real Madryt, Barcelona, Juventus, Bayern itd. co sezon żyją emocjami niepewności wymienionymi powyżej.
Tak samo teraz Euro - płaczą, że oglądalność spada. A jak ma nie spadać, skoro w fazie grupowej wychodzą 3 drużyny na 4 i przy odrobinie szczęścia wystarczy wygrać jeden mecz z trzech? Gdzie tu jest niepewność? Co ma generować emocje i zainteresowanie? Zwykłych ludzi wali setny mecz między tymi samymi zespołami. Ich interesuje, kto przejdzie dalej, a kto odpadnie.
A gdzie ta emocjonalna więź o której pisałeś wczesniej?
Wyciąganie w tym kontekście oglądalności na incydentalnym turnieju, w okresie urlopowym, tuż po luzowaniu ograniczeń z lockdownów, ale jednak nadal w oficjalnej pandemii, który standardowo jest co 4 lata, a tym razem po 5 latach, gdy przeciętny Kowalski nawet nie jest w stanie powiedzieć gdzie on się odbywa, po prostu nie pasuje.
... do twojej teorii.
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Florentino Perez

Post autor: Alternative »

Nie musisz się ze mną zgadzać, ale pisząc w ten sposób nie oczekuj odpowiedzi, ponieważ nie za bardzo jest się do czego odnieść.
Ty twierdzisz, że to są brednie i tyle, ja na to: być może lub nie zrozumiałeś co napisałem.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Florentino Perez

Post autor: Para Siempre »

Dużo tu wątków, do paru wrzucę swoje 3 słowa:
- Tak, Euro się niezwykle udało. Pewnie też dlatego że już dawno nie widzieliśmy emocji na meczach. Jak nie cisza stadionowa to nawet piłkarze się hamowali z uśmiechami bo VAR weryfikował.
- Porównywanie Euro sprzed 5 lat do obecnych jednak powinno nastąpić po turnieju, nie po 1 meczu. Bo wiele czynników ma wpływ na ten 1 mecz, ale całość powie coś więcej. Więc z tą oglądalnością to poczekajmy.
- Niektórzy chwalą sobie Euro, że piękne. Że trzeba wyciągnąć wnioski, co UEFA zrobiła dobrze. Widowiskowość super, takie programy jak Kanał Sportowy nakręcają dodatkowo temat piłkarski w Polsce (ja np. nigdy się nie interesowałem kto kandyduje na prezesa PZPN na przykład).

Ale... To lepsze zagospodarowanie kibiców, którzy już byli / są w dużej mierze.

Gdzieś na tym forum jest gromadka nowych fanów Realu po 3 kubkach? Gdzie są nowe haladzieci, które faktycznie oglądają mecze i mają mniejszą lub większą potrzebę podzielenia się swoimi przemyśleniami o klubie z kimkolwiek (tj. faktycznie angażują się w kibicowanie, a nie rozrywkę raz na jakiś czas)? Na La Rambli też od lat te same nicki.

Pamiętam czasy, gdy do społeczności ludzie włączali się w wieku 13 lat, i zostawali. Sam jako 10-latek mecze to głównie na telegazecie oglądałem, więc nie wymagało to nawet dobrej oferty telewizyjnej. Albo chcieli iść do redakcji rm.pl i być blisko klubu przez jakieś stowarzyszenia, itp. - po prostu mieli prawdziwą zajawkę. Dziś nie widzę by świeża krew zastępowała ludzi, którzy odłączają się od kibicowania.

A może nie forum, a nowe kanały: grupy facebookowe z młodymi kibicami? Discord polski Realu chyba też związany jest z tymi samymi osobami, co piszą tu.
Na mecze lokalnych drużyn chodziło się gdy miało się 13-15 lat. Na 3-4 ligę. Jak byliśmy na jakimś turnieju reprezentacyjnie, to już było święto.
Dla mnie problem jest, i jest trafnie zdiagnozowany - choć poprzez ciekawszą ofertę lepiej się walczy o dorosłego kibica i to w dużej mierze powodowało wzrost hajsu. Tak przynajmniej diagnozuję Europę, może z pewnymi wyjątkami, gdzie kultura kibicowska ma inne podłoża (i tu anglia może dłużej bronić przed zmianami o których piszę), nie wiem jak Azjaci i inne rynki.

Superliga nie sprawi, że młodzi będą kibicować, tak jak starsze pokolenia. Według mnie to umiera. Ale w kategorii "rozrywka" zamiast "kibicowanie" może się przyjąć - tak jak dziś dla wielu postronnych osób nagle euro stało się czymś istotnym do oglądania, mimo że piłka ich nie interesuje. Jeśli faktycznych kibiców będzie z czasem coraz mniej, to kluby muszą sięgać do kibiców zainteresowanych turniejami podobnej rangi co Euro/Mundial. Takich, którzy chcą rozrywki, ale nie ogarniają kto jest kto na boisku.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Florentino Perez

Post autor: minusek »

Alternative, nie wyraziłem swojego zdania, bo nie zamierzałem wejść w dyskusję. Jesteś mocno utwierdzony w swoich opiniach i stanowczo to wyrażasz, przez co wiem, ze nie zmienię twojego zdania czy postrzegania pewnych rzeczy, choćbym nie wiem co i jak napisał. Dlatego jedynie wyszczegolnilem kilka kwestii, które się nie kleją.

Rozwinę to odrobinę, bo nie miałem na celu okazania braku szacunku, a trochę tak wyszło, za co przepraszam.

Samo w sobie zalozenie, że Pérez nie rozumie piłki noznej, nie ma sensu. Bo co to znaczy i do czego ma prowadzić? Przede wszystkim on na piłce nie musi się znac, wystarczy, że otacza się odpowiednimi fachowcami. On ma sie znać na zarządzaniu i chyba nieźle mu to wychodzi, skoro we wszystkich rankingach jesteśmy na podium jako klub najbardziej wartościowy, o największych przychodach, z największą liczbą fanów. Nie podwazysz faktów, nawet jeśli nie podoba ci się taki model zarządzania. Co do wartości sportowej chyba nie ma wątpliwości - 5 pucharow LM przez 18 lat stania na czele klubu. Wyciągnięte wnioski z pierwszego etapu prezesowania, czyli zatrudnienie odpowiednich szkoleniowców (oraz złoty strzał z Zidanem) i pilkarzy nie tylko medialnych, ale tez prezentujacych odpowiedni poziom do wszystkich stref na boisku, jak choćby Alonso, Modricia, Kroosa, Thibo, teraz Alaby. W efekcie mieliśmy okres 10 lat bez przerwy bycia w topie.

Rozwijasz swoją mysl i piszesz, że on nie rozumie istoty relacji klub - kibic. Czyli gość, dzięki któremu ja, zwykły szary człowiek, mogłem przeżywać najpiękniejsze emocje przez te bite 10 lat, nie rozumie istoty relacji klub - kibic? Tego się nie da obronic Alter. Z czego maja się urodzić emocjonalne więzi kibica z klubem? Nie rozpatrujemy lokalnego kibicowania. Myślisz, że kibice Barcelony zauroczyli się w jej historii, dzięki walki z opresja? Daj spokój. Zainteresowanie przychodzi przede wszystkim przez dobra grę i sukcesy, czasem danego zawodnika. I niektórzy to "polubia" i zapomną, a niektórzy się zakochaja i zostaną, kupią koszulkę, pojadą na mecz.

Może ci się nie podobac, że Pérez traktuje kibiców jako klientow, może ci się nie podobać, że pozbywa się zasłużonych pilkarzy, możesz pisać, że licza się emocje spadków i niepewności w zakwalifikowaniu się do pucharow (wtf, piszesz w kontekście prezesa Realu Madryt), możesz dorabiać teorie, że piłka nożna to cos więcej, ale to wszystko będzie dla mnie czczym gadaniem, nie mającym pokrycia w rzeczywistości, nie świadczącym w żaden sposób o tym, że Pérez nie rozumie pilki, nie rozumie istoty relacji kibiców z klubem. On to rozumie, tyle że inaczej niz ty, a twoja opinia jest wyłącznie jego obrazą, wynikającą z niechęci do tego człowieka.
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Florentino Perez

Post autor: Alternative »

Być może często to co piszę brzmi, jakbym był super pewny tego co piszę, ale mam świadomość, że też się mylę. Zwłaszcza, że teraz wchodzimy na teren, którego tak naprawdę nikt jeszcze nie zbadał dokładnie.
Nie odebrałem Twojej wypowiedzi jako brak szacunku, a jedynie dałem do zrozumienia, że nie było się tam do czego odnieść.
Ale ok, konkret. xD

Jeżeli chodzi o wyniki Pereza, to jest podobny case jak z Abramowiczem - można się zachowywać jak debil, ale po wpakowaniu odpowiednio ciężkiej forsy i przetestowaniu odpowiednio wielu utalentowanych trenerów (+ trochę farta) wyniki też będą. Pieniądze nie są lekarstwem na wszystkie problemy, ale w odpowiedniej dawce dają przewagę, którą później można wykorzystać lub zmarnować. Abramowicz dwa razy wygrał LM, gdy zmienił trenera w trakcie rozgrywek. Czy to ma coś wspólnego z ogarnianiem kwestii sportowych? No raczej nie. A Perez dał taki popis, że zatrudnił Carlo po dwóch latach zwolnił go, zatrudnił Beniteza, dał mu popracować kilka miesięcy i zatrudnił Zidane'a. Przecież "dać małpie brzytwę" nawet w części nie oddaje, jakie to było chaotyczne.

Co do drugiego akapitu, to nawet można by się zastanowić czy w tym o czym piszesz nie ma racji, gdyby nie jeden drobny detal - wypowiedzi Pereza. Przecież on chciał skracać mecze, bo szukał w tym lekarstwa na spadającą oglądalność. Jakimś cudem policzył, że superliga przyniesie 4 mld euro rocznie. Uznał, że nowe rozgrywki z zaklepanymi na stałe uczestnikami będą atrakcyjne dla kibiców. Zresztą, on sam podsumował swoje postrzeganie relacji kibic - klub, gdy nie zapytał o superligę socios.

Jest jeszcze coś, odnośnie tych sukcesów, ale to znowu temat na długą dyskusję, której jak podkreśliłeś, raczej nie chcesz toczyć, więc tylko o tym wspomnę - podstawą są kibice lokalni, zagraniczni są tylko dodatkiem. Tu teraz możemy mieć błędną perspektywę z uwagi na kiszenie się we własnym sosie, ale oglądalność w płatnych TV to potwierdza - nikt nie zbudował wielkiej oglądalności na rynkach zagranicznych. Nawet w publicznej TV oglądalność jest niższa w danym kraju, gdy brakuje zespołów z tego kraju. No i jednak kluby z niższych lig w Anglii czy Niemczech też mają świetną frekwencję na stadionach - z sukcesami to wiele wspólnego nie ma.

Co do niepewności, to podawałem przykłady, w tym również w kontekście potencjalnej superligi. Nie pisałem tego z perspektywy prezesa Realu Madryt, bo prezes Realu Madryt, który chce reformować cały europejski futbol musi mieć dużo szerszą perspektywę. Sami kibice Realu nie pozwolą zarabiać tych wydumanych miliardów euro.

W sumie, chyba tyle, bo zaraz znowu wyjdzie z tego ściana tekstu. ;)
Awatar użytkownika
Skurwibak
Posty: 127
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:33 pm

Re: Florentino Perez

Post autor: Skurwibak »

Benzi ma poniżej 30, że mają mu zaoferować kontrakt do 2024? Gdzie ten max sezon dla +30?
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Florentino Perez

Post autor: kabanog »

Przecież każdy wiedział, że tylko dla Benziego papcio Perez uchyli tą zasadę.
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Florentino Perez

Post autor: kryspiano »

Kogoś jeszcze to dziwi? Serio. Perez wszystkich dyma jak pis to robi ze społeczeństwem. Tam nie ma zasad. Dla swoich zrobi wszystko.
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
El Dominik
Posty: 185
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:46 pm

Re: Florentino Perez

Post autor: El Dominik »

Wiecie co mnie bardziej przeraża od, tak długiego kontraktu dla Karima? To co ja czytam o nim w komentarzach na rm.pl... Skąd oni się wzięli? Większość pewnie ma 12 lat, ale to jest niepojęte. I gówno mnie obchodzi jego pierwszy od 12 lat dobry sezon. Jezu 12 lat...
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Florentino Perez

Post autor: eltacondedios »

https://www.marca.com/futbol/real-madri ... b45a3.html

A nie dalej niż kilka dni temu myślałem sobie, że w sumie to nie wyszły na wierzch nigdy ani jakieś potencjalne wałki, ani nagrania presiego :ptak:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Florentino Perez

Post autor: Goldschmidt »

Wreszcie
quros
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 01, 2021 7:14 pm

Re: Florentino Perez

Post autor: quros »

Pewnie Karim miał to na dysku i ktoś mu się włamał :)
tayron36
Posty: 106
Rejestracja: czw cze 17, 2021 7:57 pm

Re: Florentino Perez

Post autor: tayron36 »

Wyciek przez SuperLigę?
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Florentino Perez

Post autor: minusek »

Taśmy Karima - Iker kret i Raól

:killer:
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Florentino Perez

Post autor: Alternative »

tayron36 pisze: wt lip 13, 2021 1:17 pm Wyciek przez SuperLigę?
UEFA ma pod kontrolą gazetę, która to opublikowała?

Pisałem tu już, że Perez nie zna się na piłce, ale to nie problem, bo nie musi się znać, gdyż nie taka jest jego rola jako prezesa.
Ale... z tych materiałów, które już zostały opublikowane, wynika, że Perez wierzy, iż zna się na piłce bardzo dobrze. A to już spory problem.

Swoją drogą, on hejtował Casillasa za poziom sportowy w 2006 roku. Przecież Iker wtedy nie raz i nie dwa wyprawiał cuda w bramce, a bez niego Real miałby problem, aby być w lidze w TOP 4. Brak słów.

Już pomijam, jaki wybiórczy jest ten skurwiel, bo bramki Bale'a z finałów czy gola Zidane'a, to pamięta, ale kosmiczne interwencje Ikera to oczywiście nie miały wpływu na wygranie meczu np. z Leverkusen. Małpa z brzytwą.
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Florentino Perez

Post autor: kabanog »

Ale faktycznie zwrócił na 2 rzeczy, te bramki z daleka to może nie być przypadek. Na pewno ma rację, z tym, że gdyby bardziej się skupił na piłce i treningu to bym był jeszcze lepszy. Przecież sam Iker wspominał, że on to bazuje na talencie, a nie treningu.
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Florentino Perez

Post autor: Alternative »

Proszę Cię. To że z trybun widać, że piłka leci w stronę bramki nie zawsze oznacza, że bramkarz też to widzi, a precyzyjniej - że ma fizyczną możliwość, aby to zobaczyć. I nie chodzi o problemy ze wzrokiem, ale takie "detale", jak zawodnicy przed bramkarzem (w tym różne przypadkowe "zasłony"), siła strzału, strzały sytuacyjne, niesygnalizowane, rotacja czy oświetlenie (tak naturalne, jak i sztuczne). No i wiatr.
A tu wchodzimy w niedorzeczną narrację, że bramkarz który w swoim prime miał prawdopodobnie jeden z najlepszych czasów reakcji wśród bramkarzy w historii, miał właśnie wtedy problemy ze wzrokiem. Z pewnością. Perez nawet nie musi przebierać się za klauna.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Florentino Perez

Post autor: Para Siempre »

Alternative pisze: wt lip 13, 2021 2:06 pm
tayron36 pisze: wt lip 13, 2021 1:17 pm Wyciek przez SuperLigę?
UEFA ma pod kontrolą gazetę, która to opublikowała?
Ma trochę drobnych dla typa co od 10 lat nie miał komu sprzedać nagrań ;)
I na prawnika dla El Confidencial.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Florentino Perez

Post autor: Goldschmidt »

S P I S E G
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Florentino Perez

Post autor: Gondola. »

Alternative pisze: wt lip 13, 2021 2:06 pm Już pomijam, jaki wybiórczy jest ten skurwiel, bo bramki Bale'a z finałów czy gola Zidane'a, to pamięta, ale kosmiczne interwencje Ikera to oczywiście nie miały wpływu na wygranie meczu np. z Leverkusen. Małpa z brzytwą.
Nie wiem, czy ta gazeta upublicznia wszystko jak leci, czy jednak dokonuje doboru, by złośliwie wbić jak najwięcej szpilek Florentino, selekcjonując i wyciągając z kontekstu tylko te bardziej kontrowersyjne czy "obraźliwe" wypowiedzi. Ja opowiadam się za tym drugim scenariuszem.

Podsłuchy mnie nie dziwią, te słowa, jakie zostały wypowiedziane - również. Niemal każdy w sytuacjach nieoficjalnych, rozmawiając prywatnie, zdaje się na nieco więcej szczerości, "podwórkowego" języka i obgadywania swoich biznesowych/sportowych partnerów za ich plecami. Nie ma w tym nic niesamowitego, bo to leży w naturze praktycznie każdego z nas. A robienie sensacji i żerowanie na Perezie przez to, że zdał się na szczerość w rozmowach sprzed kilkunastu lat, nie wiadomo gdzie, nie wiadomo z kim, nie będąc prezesem Realu Madryt - dla mnie to żadna rewelacja, po prostu brudna gra mediów.

Tak, jak od 2014 roku obrzydliwie wyciągnięta z kontekstu wypowiedź o "ośmiorniczkach" tudzież o "robieniu laski Amerykanom" jest wałkowana przez propisowskie media, tak teraz zapewne będzie z tymi fragmentami, że Casillas to chuj nie bramkarz a Raul niszczy Real.

Zresztą, Florek ma w tych wypowiedziach sporo racji. Przejrzałem pobieżnie, ale egoizm piłkarzy i ich próżność wystrzelona w stratosferę to coś, w co jestem w stanie w 100% uwierzyć, zwłaszcza, że takie słowa padają z ust włodarza najbardziej wartościowego i medialnego klubu piłkarskiego świata. Podobnie te fragmenty o Zidanie, Beckhamie czy Raulu.

Niemniej - jest afera, bo światło dzienne ujrzały niezbyt parlamentarne czy dyplomatyczne wypowiedzi, które światła dziennego nigdy ujrzeć nie powinny. Teraz zobaczymy, do jakich rozmiarów tę aferę rozdmuchają media.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Florentino Perez

Post autor: lukexpl »

Słowa Pereza skandaliczne i jakakolwiek nie byłaby prawda, to nie powinien wypowiadać się w ten sposób o zawodnikach swojego klubu. Inna sprawa, że ten wyciek śmierdzi na kilometr, bo nagrania są strasznie stare.
ODPOWIEDZ