CKM - grać czy rozbijać?

Awatar użytkownika
eltacondedios

CKM - grać czy rozbijać?

Post autor: eltacondedios »

Zawdzięczamy im wiele, sądzę że za kilka lat będziemy tęsknić za każdym z nich i w ogólnej perspektywie uważam, że spokojnie jest to jeden z najlepszych środków pola w historii. Niemniej po każdym słabszym (tj. przegranym lub zremisowanym) meczu niczym w memie z przyciskiem pojawiają się opinie, że wszystko jest winą CKM, którego rozbicia wielu chciało już po sezonie 2018/19. No i właśnie, kto za, kto przeciw i dlaczego? Jeśli rozbić to kto za kogo? Modricia, u którego głównym argumentem jest wiek (choć gra nie za bardzo), najlepszy asystent ligi w 2021 Kroos, czy Casemiro który jest kozakiem mimo ostatnich słabszych miesięcy?

Natomiast ostatnie wpadki Realu i wyjściowe 11:
vs Getafe (0:1) - CKM
vs Cadiz (0:0) - Casemiro, Kroos, Fede
vs Ossasuna (0:0) - Camavinga, Casemiro, Kroos
vs Sheriff (1:2) - Fede, Camavinga, Casemiro
vs Villarreal (0:0) - Asensio, Casemiro, Modrić
vs Espanyol (1:2) - Kroos, Modrić, Fede, Camavinga
vs Levante (3:3) - Isco, Casemiro, Fede

Ja jestem pro-CKM, choć nie na siłę, w sensie uważam że można częściej luzować Modricia czy Kroosa (choć słuchy mówią, że Luka fizycznie i pod względem formy mimo wieku lepiej znosi bycie w grze niż odpoczynek) na rzecz przede wszystkim Valverde, choć naturalnie Camavinga (który mimo wszystko wciąż wydaje mi się nieco chaotyczny i nie ufam mu w pełni na ten moment) też na swoje szanse zasługuje, jak i Antonio Blanco, nad brakiem minut dla którego ubolewam. Co więcej, sądzę że często wielu się czepia CKM tylko dla zasady, a poprzedni sezon i teraz maraton ważnych meczów pokazał, że wciąż mogą.

A reszta?
Awatar użytkownika
lukexpl

Re: CKM - grać czy rozbijać?

Post autor: lukexpl »

Wszystko zależy na jakiego rywala przychodzi grać. Ja myślę, że na takie spotkania jak wczoraj nie nadaje się przede wszystkim Casemiro, zwłaszcza przy stylu gry Carlo. Tutaj potrzebny jest DM z szerszą wizją gry, który potrafi umiejętnie rozgrywać piłkę, robić różnicę z przodu, bo roboty w defensywie i tak za wiele nie ma, kiedy rywal stawia autobus pod swoją bramką. Fede też nie jest jakąś super opcją, bo nie jest jakimś wielkim wirtuozem i bardziej się sprawdza na ofensywnych rywali. Jedyną opcją jest w zasadzie Camavinga, ale wiadomo jest jeszcze młody i nie ma dużego doświadczenia. Tak czy siak myślę, że warto byłoby z nim spróbować, a przed nim postawić Kroosa i Modricia. Inna opcja to Kroos na DM, ale wtedy koło Modricia trzeba byłoby eksperymentować z jakąś "10" typu Asensio czy Hazard, a już były takie próby i nic ciekawego z tego nie wyszło.

Na topowych rywali, którzy normalnie grają w piłkę CKM to wciąż najlepszy wybór, ewentualnie z Fede zamiast Kroosa na boisku, kiedy przeciwnik jest bardziej "fizyczny".
ODPOWIEDZ