Real Madryt - RC Celta [4-0]

Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 635
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Real Madryt - RC Celta [4-0]

Post autor: madridcampeon »

Obrazek
Grafika: Laliga.com

Dwumecz z Lipskiem dość niespodziewanie okazał się męczarnią i trudno powiedzieć, czy to ten Lipsk taki dobry, czy po prostu Real znajduje się w dołku. Patrząc jednak na ostatnie mecze naszej drużyny chyba skłonni jesteśmy postawić na to, iż to bardziej to drugie, bo o ile można psioczyć (słusznie!) na Gila Manzano, to jego fatalny występ nie zmazuje także dość kiepskiego naszego na Mestalli, zwłaszcza zaś pierwszej połowy meczu z Valencią.

Na całe szczęście naszego potknięcia nie wykorzystali inni pretendenci do mistrzostwa Hiszpanii - Girona wręcz oddaliła się od Realu przegrywając 0-1 na Majorce, z kolei Barcelona zremisowała z Athletikiem w Bilbao, gdzie - jak do tej pory - udało się wygrać tylko naszej drużynie i to na samym początku sezonu.

Nasze błędy nie będą wybaczane wiecznie i trudno spodziewać się dłuższej serii wpadek katalońskich ekip, szczególnie podopiecznych Xaviego, których forma - mimo niesatysfakcjonującego ich rezultatu wywalczonego na San Mamés - wydaje się zwyżkować. Pora więc wylać na siebie kubeł zimnej wody i zabrać się do roboty, ponieważ z ostatnich 5 ligowych potyczek Real wygrał tylko dwie, zdobywając 9 na 15 możliwych punktów. Można by spojrzeć na to z drugiej strony, że przecież żadnego meczu nie przegraliśmy, no ale remisami to my tego mistrzostwa raczej nie dowieziemy.

W ten weekend wicemistrzowie Hiszpanii, walczący o odzyskanie krajowego tronu w tym sezonie, rozegrają mecz domowy z Celtą. Rywal wydaje się idealny ku temu, by trochę poprawić nastroje i po prostu wygrać. Celta zajmuje 17. miejsce w tabeli, a więc ostatnie bezpieczne, nad strefą spadkową ma jakąś tam rezerwę wynoszącą 5 punktów, no ale żaden kibic drużyny z Vigo radością w tym sezonie nie tryska. Zatrudnienie trenera z wyższej półki, jakim niewątpliwie jest Rafael Benítez, latem rozbudziło nastroje w kibicach, a tymczasem niewiele się zmieniło w stosunku do lat minionych - drużyna nie spełnia oczekiwań, bo przecież nie o wyczerpującą (mimo że skuteczną) walkę o utrzymanie chodzi, kibice życzyliby sobie co najmniej środka tabeli.

Co można powiedzieć o postawie Celty w tym sezonie? Ich gra na pewno nie wydaje się zła i jeśli ktoś posłuży się wyświechtanym banałem mówiąc, że na podstawie samej gry zasługiwaliby oni na lepsze miejsce, to nie byłoby to wielkie kłamstwo. Z tym że, jak wiadomo, liczą się wyniki, a te są, jakie są. Bardzo dobrze poczynania Celty z sezonu bieżącego określił minusek w dziale Primera División. I tak to wygląda nie tylko z Barceloną, ale i z wieloma innymi przeciwnikami. Na miejscu kibiców Celty bylibyśmy chyba mocno sfrustrowani tym sezonem.

Ostatnio Celta wygrała 1-0 z ostatnią w tabeli Almeríą, co - jak się wydaje - uratowało posadę Rafaelowi Benítezowi. Gdyby bowiem drużynie z Vigo nie udało się wywalczyć 3 punktów z drużyną, która do tej pory (!) nie wygrała żadnego ligowego meczu w tym sezonie, to prawdopodobnie madrytczyka by już na Balaídos nie było.

Spotkanie na Santiago Bernabéu z oczywistych względów będzie dla Beníteza wyjątkowe. Wprawdzie jego pobyt w Realu Madryt drugiej połowie 2015 roku okazał się niewypałem, ale zawsze na swój sposób jakiś związek z tym klubem czuć powinien. Nie wiadomo też, jak traktowane będzie jego ewentualne niedzielne potknięcie w stolicy - czy skutkować będzie zwolnieniem z pracy, czy zarządzający Celtą uznają, że trudno oczekiwać cudów grając na wyjeździe z Realem i mimo porażki Benítez otrzyma jeszcze szansę na skuteczne wdrożenie swojej myśli szkoleniowej w poczynania Celty. Dla nas oczywiście najistotniejsze jest to, aby tupnąć nogą i pokazać kawał dobrej piłki, bo od miesiąca jakoś się to Realowi nie udaje.

Na sędziego głównego potyczki Realu Madryt z Celtą wyznaczony został, nie po raz pierwszy zresztą, Mario Melero López. Jest to arbiter bardzo często desygnowany do bezpośrednich starć tych właśnie zespołów, mający sporo problemów z detekcją fauli, sędzia raczej z niższej półki - niestety. Wymaga dobrego wsparcia ze strony arbitrów VAR. Jego zaletą jest natomiast dbałość o płynność gry i o jak najmniej przerw w meczu. Zazwyczaj taktyka grania na czas poprzez leżenie godzinami na boisku po błahych faulach z nim jako rozjemcą nie działa, dobrze radzi sobie akurat w tym aspekcie, wskutek czego do meczów prowadzonych przez niego najczęściej nie dolicza się kilkunastu minut. Wprawdzie się to zdarzało, ale dość rzadko w porównaniu do innych sędziów.

Andaluzyjczykowi za liniami bocznymi poasystują José Luis Martínez Serrato i José Francisco García Lozano, z kolei zadania czwartego sędziego wykona Jaime Ruiz Álvarez.

Skoro o wsparciu sędziów VAR wspomniałem, to arbitrem odpowiedzialnym za wideoweryfikację będzie Eduardo Prieto Iglesias, któremu pomoże Santiago Jaime Latre. Cóż, mogłyby to być lepsze nazwiska, no ale nic nie poradzimy - pozostaje mieć nadzieję, że będą w wyższej formie niż zazwyczaj.

Transmisja w Eleven Sports 1.

Real Madryt - RC Celta: 28. kolejka LaLiga 2023/2024, niedziela, 10 marca 2024, godzina 18:30, Santiago Bernabéu.
Sędzia: Mario Melero López.
Ostatnio zmieniony ndz mar 10, 2024 7:25 pm przez madridcampeon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Real Madryt - RC Celta

Post autor: Goldschmidt »

Ta Celta to dziwny casus, bo w sumie sam nie wiem skąd te 'oczekiwania' tylko po nazwisku Beniteza. Jedyne co on w miarę regularnie wprowadzał do zespołów w ostatniej dekadzie to chwilowo szczelniejszą obronę, ale w ataku grali piach - czy to przez brak opcji czy brak inwestycji. W Evertonie po kilku miesiącach niezłej szczelnej gry wpierdol po wpierdolu i wylany szybciutko pomimo bardzo wysokich wydatków (przez które dostało im się w FFP). Na pewno główną zmianą na lepsze jest frekwencja na trybunach. W zasadzie jest to co było - mają 11 spotkań do końca i potrzebują wygrać połowę by wyrównać chyba drugi najgorszy końcowy bilans w tym stuleciu :D ale że nie jest gorzej niż było to pewnie go zatrzymają.

U nas o ile będzie chęć wyciągnięcia wniosków z Lipska, a nie 'spokój' czy 'business as usual' to powinno raczej być normalne 2-0. To patałachy, jedyne ich poważne mecze z nami to pamiętny Puchar Króla 2017. Ale że mamy ostatnio chęć pomagania takim zespołom to kto wie :D
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 635
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Real Madryt - RC Celta

Post autor: madridcampeon »

Ta Celta to dziwny casus, bo w sumie sam nie wiem skąd te 'oczekiwania' tylko po nazwisku Beniteza.
Czegokolwiek by Benitezowi nie zarzucać, to między nim a jakimiś Carvalhalami, Coudetami i innymi pokemonami, których tam ostatnio zatrudniano, jakaś różnica - przynajmniej w marce - jest, a zatem można by oczekiwać czegoś więcej niż w czasach panowania wyżej wymienionych jegomościów, tymczasem jest co najwyżej tak samo, jeśli nie gorzej. Ja wiem, że to patałachy i zawsze mi się śmiać chciało, gdy taki Ćwiąkała i inni przez ostatnich 5 lat dziwowali się, iż nie biją się o miejsce w LE, bo rzekomo mają (mieli) na to piłkarski potencjał. Nigdy tego poglądu nie podzielałem, ale już o środek tabeli, czyli dziesiąte-dwunaste miejsce, chyba rzeczywiście by mogli walczyć.
Awatar użytkownika
Crawler
Posty: 43
Rejestracja: ndz maja 29, 2022 7:20 pm

Re: Real Madryt - RC Celta

Post autor: Crawler »

Benítez podłożył podwaliny pod wszystkie kolejne trofea Realu, więc to chyba zrozumiałe, że oczekuje się jak najwięcej po jego drużynach. Ale niestety nawet taki wirtuoz jak Rafa z piasku bicza nie ukręci, i to jest doskonale zrozumiałe. Jedynie jego syn w alternatywnej rzeczywistości był w stanie tą Celtą bić się o mistrza Hiszpanii. Wynik jest prosty, potrzebujemy sklonować Rafaela. A potem powrót do Realu, jak już wyrzucimy tego nieudacznika z Reggiolo.

Mając to na uwadze, wygramy wysoko. Bo Rafa w sercu nosi jeden klub.
“Pewne rzeczy skazane są na zagładę i zapomnienie ze względu na samą swą wyjątkowość; niepowtarzalność należy do definicji cudu. Natomiast to, co pospolite, trwa wiecznie.”
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Real Madryt - RC Celta

Post autor: Goldschmidt »

Wg niektórych statystyk w tym środku tabeli właśnie są. Ino punktów brak. Czy na LE mieli potencjał? Możliwe, jeśli dla kogoś Javi Galan czy Gabi Veiga oraz ich obstawa tj ludzie typu Denis Suarez, to gracze z potencjałem. Benio cośtam klei. Dadzą mu pewnie jeszcze jedno okienko.
Gehu
Posty: 366
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Real Madryt - RC Celta

Post autor: Gehu »

Ostatnie mecze nie napawają optymizmem. Będą męczarnie chyba dzisiaj..
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Real Madryt - RC Celta

Post autor: minusek »

Celta to średniak, ale potrafia trochę poklepać i tworzyć fajne akcja, a nie tylko murowanko jak większość. Do tego nieźle sobie radzą z FCB więc kolejny argument na plus. No i teraz dochodzi Benek, który się wzruszył jak do nas dołączył/powrócił więc jak tu nie życzyć im dobrze?

Nie mamy formy, ale u siebie takie mecze trzeba wygrać choćby przebłyskami i pojedynczymi zrywami.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Real Madryt - RC Celta [4-0]

Post autor: lukexpl »

Przed meczem oglądałem hit PL: LFC vs City. Drużyna Kloppa pokiereszowana wieloma kontuzjami, w pierwszym składzie dużo mało znanych zawodników. Mimo to potrafili się postawić City i grać z nimi jak równy z równym, a w końcówce do zwycięstwa zabrakło im po prostu szczęścia. Później włączyłem mecz Realu i zobaczyłem dwa zupełnie inne światy. To jak po wypiciu dobrego kraftowego piwa wrócić do picia Tyskiego z puszki...

Ale co mnie najbardziej smuci, my rok temu na Etihad mieliśmy kłopot z przejęciem piłki i wymianą kilku podań, i szczerze mówiąc nie wiem czy obecnie wyglądałoby to lepiej... Niby wysoka i pewna wygrana, ale pod względem gry dalej to nie wygląda dobrze.
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Real Madryt - RC Celta [4-0]

Post autor: minusek »

Zgadza się, ale też co tu porównywac? My jesteśmy w trochę innym miejscu aktualnie, a w dodatku tam była prawdziwa batalia o mistrza, a nasz rywal… Jeśli zrobisz porownanie tego hitu w angielskiej do naszego półfinału superpucharu z Atletico, to to jest ten sam poziom gry, intensywności i widowiska.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Real Madryt - RC Celta [4-0]

Post autor: lukexpl »

Tylko później mieliśmy jeszcze Atletico w CdR i lidze, tam już to tak świetnie nie wyglądało. No i ten dwumecz z Lipskiem... Atletico zresztą jakieś mocne nie jest, co pokazuje ich obecna pozycja i strata pkt w lidze.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Real Madryt - RC Celta [4-0]

Post autor: Goldschmidt »

Stary take z tym 'poziomem'. Coś dzisiaj Carlo też chyba z nudów w ten sam deseń że Premier nie jest lepsza od La Liga tylko inna i mniej w niej taktyki :lol:

Edit:
Goldschmidt pisze: pt mar 08, 2024 7:39 am Benio cośtam klei. Dadzą mu pewnie jeszcze jedno okienko.
:wysmiewacz:
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 635
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Real Madryt - RC Celta [4-0]

Post autor: madridcampeon »

Mówiłem, że jest na wylocie. Gdyby nie wygrana z Almerią, to już przed meczem z nami spadłby z rowerka.
ODPOWIEDZ