RC Celta - Real Madryt [0-1]

Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 635
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

RC Celta - Real Madryt [0-1]

Post autor: madridcampeon »

Obrazek
Grafika: Laliga.com

Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu dwóch pierwszych kolejek nowego sezonu ligowego. Mamy komplet punktów, ale oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że minęło ledwie 5% wyścigu po tytuł mistrzowski. Najmocniej raduje nas postawa Jude'a Bellinghama - Anglik jest najjaśniej błyszczącym ogniwem drużyny mimo bardzo krótkiego stażu w zespole. Tak naprawdę jednak na postawę żadnego z piłkarzy nie ma co narzekać. Gdyby nie kontuzje Militão i Courtois, to wejście w nowy sezon byłoby idealne.

W ubiegły weekend potknięcie w Sewilli w potyczce z Betisem zaliczyło Atlético, co sprawia, że nasza ekipa ma już dwupunktową przewagę nad oboma swoimi najgroźniejszymi konkurentami w wyścigu o ligowe trofeum, ale nie ma co osiadać na laurach i napawać się tym, bo równie szybko można tę przewagę stracić.

W trzeciej serii gier nasi piłkarze wybiorą się do Vigo. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na dzień, w którym najbliższy mecz Realu się odbędzie, gdyż będzie to - dość nietypowo - piątek. Pierwszy gwizdek usłyszymy około 21:30, lepsze niż w Almeríi będą też warunki pogodowe do gry, bo w momencie rozpoczęcia pojedynku temperatura powietrza wyniesie 23°C.

Tego lata w szeregach Celty, jak i we wszystkich ekipach, doszło do pewnych zmian kadrowych. Tą, która odbiła się najgłośniejszym echem, jest zmiana trenera. Na ławce trenerskiej ekipy z Vigo zasiada nasz stary znajomy, Rafael Benítez, który z wejścia w nowy sezon może być mniej zadowolony niż Carlo Ancelotti, zwłaszcza z pierwszego oficjalnego meczu, przegranego przez Celtę z Osasuną 0-2. W ubiegły weekend było już lepiej, gdyż Celtistas wywalczyli punkt w wyjazdowym starciu z Realem Sociedad i należy stwierdzić, że pokazali się w San Sebastián z dobrej strony, tworząc sobie całkiem sporo okazji do zdobycia bramki, a jedną z nich w samej końcówce spotkania, w doliczonym czasie, w końcu wykorzystał Óscar Mingueza. Wziąwszy pod uwagę, że to właśnie podopieczni Rafaela Beníteza oddali więcej strzałów na bramkę, porażka byłaby dla nich mocnym zawodem.

Real Madryt radzi sobie w Vigo w ostatnich latach bardzo dobrze. Ostatnią porażkę ponieśliśmy tam już w dość zamierzchłych piłkarsko czasach, dekadę temu, w pierwszym sezonie pierwszej kadencji Ancelottiego. Od tego czasu, biorąc pod uwagę mecze ligowe, zdarzyło się naszym tylko jedno potknięcie na Balaídos, w styczniu 2018 roku, gdy zremisowali tam 2-2. A poza tym same wygrane. W sezonie mistrzowskim 2019/2020 w pierwszej kolejce spokojne zwycięstwo 3-1, rok później takim samym stosunkiem bramek, w sezonie 2021/2022 udało się wygrać 2-1, a w sezonie minionym aż 4-1. Jeśli więc chodzi o Real Madryt, to nie jest to dla nas najtrudniejszy z możliwych terenów. Ale wiadomo - statystyka, tym bardziej historyczna, meczu nam nie wygra.

Dla nas będzie to ciekawy mecz ze względu na dzień, w którym go rozegramy, a także na decyzje trenerskie Ancelottiego, głównie tę dotyczącą obsady bramki. Jak myślicie, czy znów stanie w niej Łunin, czy może swoją szansę otrzyma Kepa?

Na sędziego głównego piątkowego starcia wyznaczony został Isidro Díaz de Mera Escuderos, któremu za liniami bocznymi poasystują Diego Santaúrsula Aguado i Iván Hernández Ramos, z kolei zadania czwartego sędziego wykona Carlos Fernández Buergo.
Arbitrem VAR będzie Santiago Jaime Latre, zaś jego pomocnikiem Teodoro Sobrino Magán.

O arbitrze głównym nadchodzącego meczu można wspomnieć tyle, że otrzymał awans do pierwszej ligi w 2020 roku, za rządów Carlosa Velasco Carballo. Pierwsze dwa jego sezony były mocno przeciętne, w poprzednim sezonie natomiast było nieco lepiej, ale wciąż daleko mu do najlepszych sędziów piłkarskich RFEF. Wysoce prawdopodobne, że ten sezon będzie dla niego kluczowy w sprawie decyzji co do dalszych jego losów - jeśli będzie on kiepski, tak jak 2020/2021 oraz 2021/2022, to będzie to mocny faworyt do degradacji, jeśli zaś będzie trzymał podobny poziom, jak w sezonie minionym, to powinien ustrzec się przed relegacją, a może nawet umocnić swoją pozycję w hierarchii CTA. Warto też zwrócić uwagę na stosunkowo spory odsetek czerwonych kartek w wystosowanych przez tego sędziego karach indywidualnych, choć tutaj może odgrywać rolę fakt, że jest to arbiter, który na ogół sędziował mecze drugiej kategorii, gdzie jakość piłkarska zespołów jest różna.

Transmisja w CANAL+ Sport 2.

RC Celta - Real Madryt: 3. kolejka LaLiga 2023/2024, piątek, 25 sierpnia 2023, godzina 21:30, Balaídos.
Sędzia: Isidro Díaz de Mera Escuderos.
Ostatnio zmieniony pt sie 25, 2023 9:30 pm przez madridcampeon, łącznie zmieniany 6 razy.
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: RC Celta - Real Madryt

Post autor: minusek »

madridcampeon pisze: wt sie 22, 2023 12:39 pm oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że nie minęło nawet 5% wyścigu po tytuł mistrzowski.
2/38 to 5,26% ;) Myślę, że stanie Kepa.

Madrid, mam prośbę. Czy znajdziesz chęci i czas na dodawanie choćby krótkiego subiektywnego opisu wyznaczonych sędziów? Jesteś w tym specjalistą więc fajnie byłoby przeczytać zdanie czy dwa w twoich przedmeczówkach.
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 635
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: RC Celta - Real Madryt

Post autor: madridcampeon »

@minusek
minusek pisze:2/38 to 5,26%
Rzeczywiście. Dzięki.
minusek pisze:Czy znajdziesz chęci i czas na dodawanie choćby krótkiego subiektywnego opisu wyznaczonych sędziów? Jesteś w tym specjalistą więc fajnie byłoby przeczytać zdanie czy dwa w twoich przedmeczówkach.
Nie wiem, czy kojarzysz, ale jako że jesteś - bodajże wespół z Gondolą - w gronie tych, którzy czytują tę moją pisaninę, to może jednak. W przeszłości raz na jakiś czas zdarzało mi się robić właśnie takie opisy, ale myślałem, że nikt tego nie czyta, więc sobie odpuściłem.

Da się zrobić, z tym że będę to robił w przypadkach, gdy naprawdę będę miał co przekazać. Wielu sędziów mających swoje szmergle (jak Gonzalez Gonzalez surowo oceniający zagrania ręką czy Estrada Fernandez mający wybitnie niską tolerancję na faule w szesnastce i tendencję do dyktowania miękkich karnych) odeszło na emeryturę, trochę też się znowu pozmieniało (np. znów mogą varować różni arbitrzy, nie tylko międzynarodowi, jest jeden w ogóle zabawny przypadek, o którym napiszę, gdy go do naszego meczu wyznaczą).

Co do wielu gwizdków, zwłaszcza tych szaraczków z nowego pokolenia, to mało jest takich z cechami charakterystycznymi, mocno się wyróżniającymi. Nie wiem, czy jest to kwestia tego, że za dużo było w ostatnich latach rotacji na stanowisku szefa CTA i co za tym idzie różnych wytycznych idących z góry, czy to może wina ich pozbawionych wyrazu osobowości, czy po prostu trzeba im dać czas na to, by sobie swoją własną linię wypracowali. Ale gdy będzie o czym pisać, to postaram się to robić.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: RC Celta - Real Madryt

Post autor: Gondola. »

madridcampeon pisze: wt sie 22, 2023 5:39 pm Nie wiem, czy kojarzysz, ale jako że jesteś - bodajże wespół z Gondolą - w gronie tych, którzy czytują tę moją pisaninę, to może jednak.
Zgadza się :cheers:

Ostatnio byłem tak podekscytowany perspektywą kolejnego meczu Realu jakiś rok temu, a Jude tak mocno rozbudził oczekiwania swoimi dwoma cudownymi występami w pierwszych kolejkach, że dziś czekam ze zniecierpliwieniem na kolejny show Anglika.

Wyjściowy skład pewnie będzie z grubsza podobny jak ostatnio, pytanie czy Kroos znów zastąpi Camavingę czy jednak Ancelotti zdecyduje się postawić na Francuza (o ile jest on w pełni zdrowy). Toni zagrał bardzo dobre spotkanie ostatnio więc nie miałbym nic przeciwko oglądaniu go dzisiaj od pierwszych minut.

Na miejscu naszego trenera posadziłbym Rodrygo kosztem Brahima, jest szansa, że rozruszałby naszą ofensywę i wreszcie miałby szansę się pokazać.
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 635
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: RC Celta - Real Madryt

Post autor: madridcampeon »

Gondola. pisze: pt sie 25, 2023 1:22 pm Ostatnio byłem tak podekscytowany perspektywą kolejnego meczu Realu jakiś rok temu, a Jude tak mocno rozbudził oczekiwania swoimi dwoma cudownymi występami w pierwszych kolejkach, że dziś czekam ze zniecierpliwieniem na kolejny show Anglika.
Mam tak samo jak Ty.

Z drugiej strony byłoby dobrze, gdyby kto inny też mocniej błysnął. Nie możemy w każdym meczu polegać na Angliku, bo nie będzie nam wygrywał każdego meczu.
Ciekawe też, co tam Benitez na dziś zaplanował. Niby ostatnimi laty bez problemu ogrywamy Celtę na jej terenie, ale czuję, że tym razem będzie trudniej. Takie 2-1 dla naszych przyjąłbym z zadowoleniem.
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: RC Celta - Real Madryt [0-1]

Post autor: minusek »

@madridcampeon pamietam, czasem pisałeś ze np. trzeba będzie uważać na ręce w polu karnym. Ale jeśli miałbyś więcej spostrzeżeń o poszczególnych panach, to bardzo chętnie się zapoznam.

A co do meczu, to uffff. Bardzo trudny mecz, z niewieloma sytuacjami, prawie zaczęliśmy od 0:1, kontuzja Viniego, niestrzelony karny (i zniknięcie Rodrygo po tym), a mimo tego coś wpadło. I oby tak dalej! Trzeba punktować w trudnych meczach i jak nie do końca idzie.
Gehu
Posty: 366
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: RC Celta - Real Madryt [0-1]

Post autor: Gehu »

Świetny wczoraj Tchouameni. Jak on będzie grał na takim luzie i spokoju to szybko zapomnimy Kazimierzu. Ogólnie podoba mi się dynamika nowej pomocy, mamy tam wszystko, a przed tym wszystkim jest jeszcze niesamowita fizyczność i zadziorność każdego piłkarza. Fede, Cama czy Jude też mocno walczyli w odbiorze i pressingu. Mecz walki, nieładny ale dowieziony. Na plusik zasługuje też Rodrygo, brakło tylko kropki nad i. Fran wchodzi w jedenastkę bez większego problemu i na ten moment sobie fajnie radzi.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: RC Celta - Real Madryt [0-1]

Post autor: Gondola. »

Na pewno nie jest łatwym zadaniem wywieźć trzy punkty z Balaidos, grając przeciwko Celcie z Benitezem na ławce, prowadzącym ultradefensywę od pierwszej do ostatniej minuty. Tym bardziej powinniśmy docenić wczorajsze zwycięstwo, "przepychanie" meczów z takimi drużynami jest na pewno sztuką, która okazuje się niezbędna w kontekście walki o mistrzostwo.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: RC Celta - Real Madryt [0-1]

Post autor: Goldschmidt »

Celta to pierwszy raz od wielu lat postawiła nam takie warunki. Ostatni taki mecz z nimi to bodaj ten za Zizou gdzie odpadliśmy z Pucharu Króla. Benio fachura. Lepszy pressing w 3 kolejki niż Real wypracował w 2 sezony Carlo.

Cieszy że chłopaki biorą na siebie odważne próby pociągnięcia gry przy remisie (Tchou). Szkoda że kadra jest jaka jest i prezes + trener funkcjonują tak jak funkcjonują. Ale piłkarzom na razie niewiele można zarzucić. Widać że mocno się starają złapać zgranie.
A - warto też IMO wyróżnić obronę. Kepa sprawia wrażenie kompletnego chuchra niegodnego pokładania w nim wiary ale, kto wie, może mnie pod tym względem wyjaśni. Celta jednak większych szans nie stworzyła.

3 wyjazdy, w tym dwa często niewygodne, komplet punktów. Przy nowym ustawieniu i braku napastnika. Z jednej strony super, z drugiej bez Jude którego też kontuzje szczególnie nie omijają leżymy i kwiczymy. Ale optymizm.
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 635
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: RC Celta - Real Madryt [0-1]

Post autor: madridcampeon »

@minusek
minusek pisze:@madridcampeon pamietam, czasem pisałeś ze np. trzeba będzie uważać na ręce w polu karnym.
Ach, tak, prawda. Pana Gonzaleza Gonzaleza już nie zobaczymy. Jego akurat nawet wysoko ceniłem, mimo zbytniego przewrażliwienia na te ręki (zdarzało się, że wołał do VAR-u nawet do sytuacji, które po prostu przewinieniem nie były, a co dopiero ewidentnym i jednoznacznym; kojarzę taki mecz Girony z zeszłego sezonu, w którym zawołał do jakiejś zupełnie dziwnej rzekomej ręki, a główny jego rekomendację słusznie odrzucił). Pomijając tę wadę był dla mnie subiektywnie jednym z lepszych VAR-owców, choć jestem raczej w mniejszości fanów Realu, którzy go lubili, szczególnie po tej ręce Militao z Sevillą w 2021. Niestety już odszedł na emeryturę, a chętnie bym go zobaczył jeszcze przez jeden sezon w Laz Rozas kosztem - na przykład - Jaimego Latre, który jako VAR-owy mi się nie podoba. Już na boisku sędziował lepiej (a mimo to go zdegradowali, więc możecie się domyślać, jak cenię jego arbitraż przed monitorem).

Cieszy i jednocześnie martwi to, że znowu musiał ratować nas Anglik. Cieszy, bo facet ma imponujące wejście do zespołu (nie pamiętam tak świetnego początku gry w Realu ze strony kogokolwiek, wliczając nawet Cristiano), a martwi, bo co będzie, gdy przestanie strzelać? W końcu to pomocnik i nie może wykonywać zadań pomocnika i napastnika jednocześnie.
ODPOWIEDZ