Manchester City - Real Madryt [4-0] [']

Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 628
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Manchester City - Real Madryt [4-0] [']

Post autor: madridcampeon »

Obrazek
Grafika: Google

Czekamy na pierwszy mecz drugiego z półfinałów, w którym zmierzą się ze sobą dwaj włoscy giganci z Mediolanu. Z naszego wczorajszego meczu jesteśmy umiarkowanie zadowoleni, bo choć wynik z pewnością mógł być lepszy, to niczego z pewnością on nie rozstrzyga, a w rewanżu zdarzyć się może wszystko. Wziąwszy pod uwagę pierwszą ćwiartkę wczorajszego spotkania, w której przytłaczającą (ale nie udokumentowaną golem) przewagę miało City, cieszy fakt, że potem Real obudził się i był dla mistrzów Anglii godnym przeciwnikiem.

Przewidywania ekspertów i byłych znakomitych angielskich piłkarzy jak na razie się nie sprawdziły - nasza drużyna nie została przez przeciwnika zmiażdżona i względnie pewna siebie może szykować się na rewanż.

Ten oczywiście łatwy nie będzie i obiektywnie patrząc za faworytów wciąż uznać należy podopiecznych Guardioli, to w najbliższych dniach paplania o zmiażdżeniu kogokolwiek raczej już od nikogo nie usłyszymy.

Trudno uznać, czy względem roku poprzedniego nasza sytuacja przed rewanżem jest lepsza, czy gorsza. Z jednej strony w 2022 roku musieliśmy odrabiać jednobramkową stratę, a obecnie żadnych strat Real Madryt nie ma. Z drugiej zaś rewanż podopieczni Ancelottiego rozgrywali u siebie, a teraz trzeba będzie wygrać na Etihad. Albo zremisować i liczyć na pozytywne rozstrzygnięcie poprzez konkurs rzutów karnych.

Jak trafnie zauważył Goldschmidt, jak do tej pory nigdy na stadionie Manchesteru City nasz zespół nie wygrał. W 2016 roku w rywalizacji pomiędzy tymi dwiema ekipami rozgrywanej na Etihad padł bezbramkowy remis, w 2020 roku przegraliśmy 1-2 tracąc gole po dwóch fatalnych błędach Varane'a, z kolei w zeszłym roku w Manchesterze też przegraliśmy jedną bramką, tyle że 3-4.

Etihad z całą pewnością można nazwać twierdzą City i nie będzie w tym cienia przesady. W sezonie bieżącym (a przecież to już jego końcowa faza) tylko jednemu zespołowi udało się wyjechać stamtąd ze zwycięstwem. Po pierwsze stało się to w ostatniej kolejce przed wyjazdem na Mundial, gdy wielu piłkarzy było już myślami na Mistrzostwach Świata, po drugie zwycięski dla Brentfordu gol padł w 8. minucie doliczonego czasu gry. Poza tym przypadkiem jedynie Evertonowi udało się tam wywalczyć punkcik, a cała reszta z reguły dostaje od podopiecznych Guardioli srogie bęcki. Podobna sytuacja ma miejsce w Lidze Mistrzów, gdzie 0-3 oberwał nawet Bayern, który swoją drogą też mecz u siebie w tym dwumeczu zremisował z mistrzami Anglii 1-1.

Niektórzy dziennikarze mówią wprost, że rewanż można traktować jako nieformalny finał Ligi Mistrzów, biorąc pod uwagę to, że drużyna, która z tej pary awansuje, będzie niekwestionowanym faworytem w czerwcowej potyczce finałowej, a przy całym szacunku dla Interu czy Milanu daleko tym zespołom do poziomu Realu Madryt i Obywateli.

Nie ma co pisać więcej, tego meczu nie trzeba pompować, zapewne na kilka godzin przed spotkaniem i w jego trakcie będziemy się mocno stresować, jest to niewątpliwie mecz o uratowanie sezonu. Puchar Króla oczywiście cieszy, ale ligę przegraliśmy w dość żenującym stylu, więc jeśli Ligi Mistrzów też nie wygramy, to - nie ukrywajmy - czuć będziemy niedosyt. W środę czeka nas więc mecz o wszystko.

Arbitrem głównym będzie Szymon Marciniak, któremu za liniami bocznymi poasystują Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, z kolei zadania czwartego sędziego wykona István Kovács z Rumunii.
Sędzią VAR będzie Tomasz Kwiatkowski, a jego asystentem Bartosz Frankowski.

Transmisja w TVP 1 i w Polsat Sport Premium 1.

Manchester City - Real Madryt: mecz rewanżowy 1/2 finału Ligi Mistrzów 2022/2023, środa, 17 maja 2023, godzina 21:00, Etihad.
Sędzia: Szymon Marciniak (Polska).
Ostatnio zmieniony śr maja 17, 2023 8:51 pm przez madridcampeon, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Manchester City - Real Madryt

Post autor: Gondola. »

Otwarta gra w rewanżu to wciąż moim zdaniem 55/45 na korzyść City. Mimo świetnego wczorajszego spotkania, z którego możemy być zadowoleni. 1-1 to niedosyt, miałem przeczucie, że bramka na 2-0 (która przez paręnaście minut wisiała w powietrzu) załamałaby City, ale jednak może i lepiej, że na rewanż wyjdziemy z nastawieniem by skrzywdzić naszego rywala a nie tylko bronić prowadzenia.

Ja jestem większym optymistą w kontekście rewanżu niż byłem przed pierwszym meczem - nie ma zespołu, który jest w stanie zagrać pojedyncze spotkanie lepiej od nas. To samo, co zagraliśmy wczoraj możemy zagrać również za tydzień. A nawet więcej i lepiej, bo status meczu zmienił się z "dwumeczu" na "finał".
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Manchester City - Real Madryt

Post autor: lukexpl »

Według plotek Carlo poświęci Rodrygo i zagramy 4 w pomocy z Camą :D Może być więc szansa, że na LO Alaba.
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Manchester City - Real Madryt

Post autor: Marcins »

I generalnie ja jestem za tym, bo wracam militao, a nie powinno byc pol cienia szansy na posadzenie Rudygera. Rodrygo jako joker brzmi pieknie
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Manchester City - Real Madryt

Post autor: minusek »

Może Mendy wskoczy na lewą, ciekawe czy jest gotowy.

Ewentualne odstawienie Rodrygo to strzał w stopę i nie chce mi się w to wierzyć.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Manchester City - Real Madryt

Post autor: lukexpl »

Mendy raczej na pewno nie zagra od 1 minuty. Pozostawienie Rodrygo na ławce to nie jest taki głupi pomysł, bo to może być joker na miarę awansu do finału. Przypuszczam, że wtedy Carlo będzie chciał przetrwać pierwsze kilkadziesiąt minut z City i dopiero w drugiej połowie zaatakuje armatami.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Manchester City - Real Madryt

Post autor: lukexpl »

No i Carlo jednak po fenomenalnym pierwszym meczu posadził Rudiego. Jeśli przegramy to będzie jego wina w 100% ze względu na decyzje personalne, coś jak Zizou 19/20.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Manchester City - Real Madryt

Post autor: eltacondedios »

A jeśli przegramy 0-1 po golu Bernardo z 30 metrów?

Niby wypadało wystawić tego Rudigera, ale przecież Militao też chował świetnych napastników do kieszeni i dojeżdżał w LM i domyślam się, że tutaj w grę wchodzą kontry i wyprowadzenie piłki Miliego. Z drugiej strony zastanawiam się czy nie byłoby najlepiej wystawić po prostu parę Militao-Rudiger i po sprawie. Może i Rudiger by to powtórzył, może nie; no mam nadzieję, że po meczu nie będziemy o tym myśleć.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Manchester City - Real Madryt

Post autor: minusek »

Ja bym nie poświecił Alaby, bo tracimy na wyprowadzeniu piłki i to tez jest niesamowity gosc od asekuracji (Halaand miał tylko jedna jedyna pilke na dobieg w poprzednim meczu i on to zablokował). Militao ma tez lepsze dłuższe pili. Ale to co Rudi zagrał w pierwszym meczu… nic, jakieś decyzje trzeba było podjąć.

Na szczęście Rodrygo w pierwszym.

Kolejny raz przy tak ważnym meczu rozłożyło mnie choróbsko wiec licze na pozytywne zamknięcie tematu w 90 minutach , a nie jakieś dogrywki i karne.
Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Manchester City - Real Madryt

Post autor: Gehu »

Szkoda Rudiga - gość zagrał top pierwszy mecz. Jako jeden z nielicznych czuje piłkę Angielską i powinien moim zdaniem dziś grać od początku. Mogliśmy Camavingę trzymać na 2 połowę i puścić za Alabę na lewą obronę. To byłby zaskok, a tak? Mamy Alabę w środku z Militao który ostatnio zawalał nam mecze.
Awatar użytkownika
lol1def
Posty: 49
Rejestracja: wt cze 01, 2021 11:31 am

Re: Manchester City - Real Madryt

Post autor: lol1def »

Absolutny dramat, City to zupełnie inna planeta. Ktoś pisał, że Real jest na tym samym poziomie? :D
Real może tylko przejść jak City coś odjebie, inaczej nie ma szans.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Manchester City - Real Madryt

Post autor: lukexpl »

No i właśnie wychodzi to, o czym pisałem przed 1 meczem. Środek pola nie wyrabia totalnie. Fede to żart, Kroos na DMa jest dobry kiedy rywal się broni, a dziś nas City ciśnie niemiłosiernie. Na LO wychodzi brak doświadczenia i wyrachowania Camavingi, którego Pep idealnie rozpracował po 1 meczu. Pep odrobił zadanie domowe, a Carlo niestety nie. Oby się ogarnęli w 2 połowie.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Manchester City - Real Madryt

Post autor: minusek »

Można przegrać i być słabszym, ale W 15 minucie mieć wymienione 10 podań to jest żenada jakiej dawno nie widziałem
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Manchester City - Real Madryt

Post autor: KarBar »

Fajny mecz.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
ankhu
Posty: 63
Rejestracja: wt cze 01, 2021 6:27 pm

Re: Manchester City - Real Madryt

Post autor: ankhu »

Transferem będzie Asensio
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Manchester City - Real Madryt

Post autor: Goldschmidt »

Napisałbym coś ale nie mam weny
Awatar użytkownika
lol1def
Posty: 49
Rejestracja: wt cze 01, 2021 11:31 am

Re: Manchester City - Real Madryt

Post autor: lol1def »

W sumie to jedynie mam małą satysfakcję z tych fanatyków-forumowiczów-debilów co tyle tutaj wypisują, a ta cała paplanina nie ma sensu.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Manchester City - Real Madryt [4-0] [']

Post autor: Goldschmidt »

Cytując klasyka
Goldschmidt pisze: wt maja 16, 2023 4:59 pm Co tam? Jakiś problem?
ankhu
Posty: 63
Rejestracja: wt cze 01, 2021 6:27 pm

Re: Manchester City - Real Madryt [4-0] [']

Post autor: ankhu »

Do września spokój
Awatar użytkownika
IVAN_ZAMORANO
Posty: 159
Rejestracja: pt mar 11, 2022 12:44 am

Re: Manchester City - Real Madryt [4-0] [']

Post autor: IVAN_ZAMORANO »

Spoko, niech tacy ludzie jak Gold mają coś od życia.
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Manchester City - Real Madryt [4-0] [']

Post autor: Marcins »

Carlo bez mydla, bez pomyslu, bez reakcji w przerwy, bez prawa bycoa tu w nastepnym sezonie. I zeby bylo kasne, za caly sezon, a nie za ten mecz
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Manchester City - Real Madryt [4-0] [']

Post autor: Goldschmidt »

IVAN_ZAMORANO pisze: śr maja 17, 2023 9:12 pm Spoko, niech tacy ludzie jak Gold mają coś od życia.
Przeżyjesz. Real jest wieczny. Takie okresy jak ten obecny o niczym nie świadczą.
Awatar użytkownika
Zidanka5
Posty: 67
Rejestracja: pn paź 11, 2021 7:15 pm

Re: Manchester City - Real Madryt [4-0] [']

Post autor: Zidanka5 »

Przykro było na to patrzeć. Po pierwszej bramce liczyłam na przebudzenie, po drugiej zaczęłam wątpić a po kolejnych oczy mi zamarzły. To wyglądało jak sabotaż. Gdybym miała oceniać zawodników po tym meczu, to wystawiłabym noty od 1 w dół – każdemu bez wyjątku. Zero pomysłu, zero kreatywności, zero ambicji i chyba… zero wstydu. Jedyne co pozostaje, to wybaczyć i zapomnieć.
Awatar użytkownika
Domel Madridista
Posty: 134
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:09 pm
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Manchester City - Real Madryt [4-0] [']

Post autor: Domel Madridista »

Żenujący jest ten Real Madryt Ancelottiego, i ten tępy wzrok starca, który dopiero w 70 minucie ogarnął że to my dostajemy w pizde i można przeprowadzać zmiany. Rozumiem, że wcześniej był zadowolony z wyniku i gry. Swoje dla Realu zrobił i swoje wygrał, nie można mu tego zabrać. Ale podziękować i za wszelką cenę dać kogoś innego. Może tego Kloppa da się wyrwać, może szansa dla Raula? Nie mogę już patrzeć na ten brak reakcji z ławki podczas meczów. Klub (brak napastnika, Hazard) mu nie pomaga, i zawodnicy wczoraj wyjątkowo mu nie pomogli, ale taką lige mógł spokojnie wygrać tym składem, z pucharem i półfinałem LM byłby to dobry sezon. A takto, kompromitacja w LM i może 2 miejsce w lidze... słabo w chuj.

Szkoda, że nie pierdoli nic w stylu że to był dobry mecz i jest zadowolony z gry po wpierdolu tak jak jakiś czas temu, może wkurwił by zarząd tym gadaniem :)
"Najlepszą obroną jest... atak" Florentino Pérez
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Manchester City - Real Madryt [4-0] [']

Post autor: Wolf »

Wbrew narracji, którą usiłują narzucić niektórzy, ten mecz nie był wyjątkiem w skali sezonu. To po prostu była kwintesencja problemów Realu w tym sezonie. Części z nich jest winny Carlo a części zarząd. Myślę jednak, że wyniki poprzedniego sezonu przesłoniły problemy, które było widać już wtedy. Czy nasza gra wczorajsza różniła się czymś, poza wynikiem, od naszego występu w Paryżu? Poza tym sporą część czasu gry fazy pucharowej nie błyszczeliśmy, delikatnie rzecz ujmując. A liga? Już latem pisałem, że Carlo wygrał ligę tylko dlatego, że nie miał jej z kim przegrać, bo nie było mocnego, regularnie punktującego rywala. Ten sezon pokazał jak bardzo było to prawdziwe. Zresztą nawet na forum w okolicach marca, ktoś wrzucał na forum statystki, że w lidze Carlo punktuje podobnie co w zeszłym sezonie. Tylko wbrew intencji wrzucającego, to nie działa na obronę Carlo, tylko wręcz przeciwnie. Na koniec jednak przyszły mistrzostwo i LM, co utwierdziło zarząd w mniemaniu, że kadra jest ok a Carlo jest super. Efekty widać niestety a najbardziej boli, że to po błędach, których można było uniknąć, przynajmniej w większej części. Co gorsza jak słyszę, że Carlo zostaje a transferami mają być wyłącznie Fran i Bellingham a wczoraj nie zmienia optyki zarządu, to wiem, że w przyszłym sezonie cudów nie ma się co spodziewać.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
ODPOWIEDZ