LM 1/4: Real Madryt - Chelsea FC [2-0]

Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 628
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

LM 1/4: Real Madryt - Chelsea FC [2-0]

Post autor: madridcampeon »

Obrazek
Grafika: Uefa.com

Dziś wieczorem nasza strata do Barcelony może wzrosnąć do 15 punktów, jeśli chodzi o ligę to tak naprawdę powinniśmy raczej oglądać się za siebie niż patrzeć w przód, bo chyba nie ma już żadnego madridisty, który mimo wciąż istniejących matematycznych szans wierzyłby w to, że obronimy zdobyty w kwietniu ubiegłego roku tytuł mistrzowski.

O trofeum powalczymy za kilka tygodni w finale z Osasuną, ale zanim do tego dojdzie, postaramy się zajść jak najdalej w Lidze Mistrzów i powtórzyć wyczyn z zeszłego roku. Być może dane będzie naszej drużynie przejść podobną drogę jak wówczas, bo powtarza się już drugi rywal z poprzedniej edycji. W 1/8 finału wyeliminowaliśmy Liverpool, z którym to Real mierzył się w finale w Saint-Denis. Teraz natomiast podopieczni Ancelottiego trafili na Chelsea, z którą to mierzyli się dokładnie na tym samym etapie rozgrywek rok temu. Rywalizacja ta okazała się wręcz wycieńczająca emocjonalnie, gdy po zwycięstwie w Londynie 3-1 drużyna wówczas dowodzona przez Thomasa Tuchela w pewnym momencie odrobiła straty z nawiązką. Przebłysk geniuszu Luki Modricia i gen Ligi Mistrzów posiadany przez Rodrygo doprowadziły jednak do dogrywki, w której zwycięską dla naszej drużyny bramkę zdobył Karim Benzema. Cała reszta jest już historią.

Obecnie jesteśmy uznawani - słusznie zresztą - za wyraźnego faworyta nadchodzącego dwumeczu przeciwko The Blues. To już nie jest tak solidna i zdyscyplinowana ekipa, jak w 2021 roku, gdy gracze Thomasa Tuchela rozdawali karty w Europie i zdobyli dla swojego klubu drugi Puchar Europy. Obecnie Chelsea zajmuje miejsce w dolnej połowie tabeli Premier League (plasując się na 11. miejscu) i o ile nie wygra Ligi Mistrzów w tym sezonie, to w przyszłym sezonie nie zobaczymy ich w ogóle w tych elitarnych rozgrywkach.

Niedawno doszło do kolejnej już w tym sezonie zmiany trenera, a Grahama Pottera zmienił na tym stanowisku Frank Lampard, legenda klubu, która jednak ma już jeden etap w roli trenera The Blues za sobą i nie był to bynajmniej okres z rozrzewnieniem wspominany przez fanów Chelsea. Potter jednak radził sobie naprawdę kiepsko, ale oddać mu trzeba, że w 1/8 finału jakoś tę Borussię przeszedł. Po porażce w Dortmundzie 0-1 u siebie londyńskiej ekipie udało się przeprowadzić remontadę dzięki trafieniom Raheema Sterlinga i Kaia Havertza.

Wiadomo, że liga a Liga Mistrzów to zupełnie inne rozgrywki i nie ma co sugerować się tym, jak dana ekipa wygląda w rozgrywkach krajowych, no ale nie ma co się czarować - mamy nadzieję, że uda się dotrzeć do półfinału, a potem - zobaczymy. Jeśli odpadniemy, będziemy czuć się zawiedzeni. Mimo wszystko oczywiście piłkarską wyższość trzeba udowodnić na murawie. Tym razem drugi mecz rozgrywać będziemy na wyjeździe, a zatem dobrze byłoby wypracować jakąś zaliczkę przed rewanżem.

Na sędziego głównego środowego meczu wyznaczony został François Letexier, któremu za liniami bocznymi poasystują Cyril Mugnier i Mehdi Rahmouni, z kolei zadania czwartego sędziego wykona Stéphanie Frappart.
W potyczce tej zobaczymy również polski akcent, gdyż na arbitra VAR desygnowany został Tomasz Kwiatkowski, z kolei na jego asystenta rodak sędziego głównego, Willy Delajod.

Transmisja w Polsat Sport Premium 2.

Real Madryt - Chelsea FC: pierwszy mecz 1/4 finału Ligi Mistrzów 2022/2023, środa, 11 kwietnia 2023, godzina 21:00, Santiago Bernabéu.
Sędzia: François Letexier (Francja).
Ostatnio zmieniony śr kwie 12, 2023 8:55 pm przez madridcampeon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Real Madryt - Chelsea FC

Post autor: Gondola. »

Chelsea strzeliła w tym sezonie 29 bramek w 30 spotkaniach w lidze, z taką skutecznością w pakowaniu piłki do siatki nie wyobrażam sobie w jutrzejszym starciu innej taktyki jak zaparkowania autobusu i liczeniu na jakiś szczęśliwy zryw z kontry. Z pewnością niewielka porażka na Bernabeu by ich zadowoliła.

Warty odnotowania jest fakt, że w przypadku otrzymania jutro żółtej kartki, zawieszeni na rewanż będą m.in Reece James, Thiago Silva, Koulibaly czy Enzo.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Real Madryt - Chelsea FC

Post autor: minusek »

Nie jestem fanem gry bez Tchouameniego, albo chociaz bez Camavingi na 6. Jestem za to fanem Rodrygo za Benzemą i Modriciem w środku.

Chelsea na papierze bardzo defensywnie i jeśli się zamkną i oddadzą nam pole, to pewnie ogromne męczarnie i to w całym dwumeczu.

Vamos!
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Real Madryt - Chelsea FC

Post autor: minusek »

Luka w 45 minut zaliczyl więcej głupich strat niż przez 10 ostatnich lat.

Wyszliśmy wysoko, ale po tych dwóch kontrach smerfow mieliśmy chyba wielkie wtf i powątpiewanie w pomysł na ten mecz, bo od tej 5 do 10 minuty byliśmy totalnie wyłączeni. Potem wróciliśmy i było Ok.

Bramka to sama jakość Kroosa, Carvajala, Viniego i Benzemy, który poszedł za akcja. Cud.

Sędzia dużo puszcza, ale akurat „Faul” Karima niestety zagwizdał, a tam w środku czekał już Vini. Szkoda.

Dobrze gramy, ale 1:0 to niewiele.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Real Madryt - Chelsea FC [2-0]

Post autor: minusek »

Gawiedź zadowolona?
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Real Madryt - Chelsea FC [2-0]

Post autor: Goldschmidt »

Pierwszej połowy dwumeczu nie obejrzałem skoro Carlo mi powiedział że "dziś się nic nie rozstrzygnie" [więc po co się produkować], leciał fajny dokument. Przegapiłem coś? Bo większość na czacie zdaje się sugerować że standardowy niedosyt, nogi z gazu, krew z nosa i luty na pałę Mareczka na potwierdzenie jakości drużynowej :mysli:
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Real Madryt - Chelsea FC [2-0]

Post autor: minusek »

To sarkazm, czy na serio?
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Real Madryt - Chelsea FC [2-0]

Post autor: Goldschmidt »

Zupełnie serio. Nie widziałem meczu i przewertowałem na szybko Disco, gdzie opinie akurat są spoko i nikt nie owija w bawełnę gdy Real gra minimalizm. Jak było, inaczej?
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Real Madryt - Chelsea FC [2-0]

Post autor: Gondola. »

Cisnęliśmy od pierwszej do ostatniej minuty, Chelsea nie miała nic do powiedzenia na naszej połowie. Dosyć dobrze się bronili, a my często nieskutecznie realizowaliśmy swoje obowiązki pod ich bramką, co w rezultacie złożyło się na skromne 2-0. Fani Chelsea mogą być zadowoleni, bo uniknęli blamażu (choć na ich grę patrzyło się z niesmakiem, żenujący "pokaz" futbolu), ale na ich miejscu raczej nie nastawiałbym się na odrobienie strat w rewanżu. Dzisiaj nie licząc sytuacji Mounta w końcówce spotkania to przez długie minuty nawet nie zanosiło się na jakąkolwiek akcję zagrażającą bramce Tibo, Real miał ten mecz pod kontrolą od początku do końca. Musiałby się wydarzyć istny cud, by nie potrafiąca zdobyć gola od czterech spotkań Chelsea za tydzień zapakowała nam trzypak.

Lampard będzie zmuszony zagrać ofensywną piłkę w rewanżu by liczyć na odrobienie strat, a to powinno tylko nam pomóc. Dzisiaj męczyliśmy się próbując znaleźć kawałek wolnej przestrzeni między dziesięcioma (a później dziewięcioma) zawodnikami w niebieskich koszulkach, skumulowanymi wokół pola karnego.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Real Madryt - Chelsea FC [2-0]

Post autor: lukexpl »

Mecz w wykonaniu Realu mi się podobał, chociaż oczekiwałem wyższego zwycięstwa. Dobra klepanina na tle dobrze broniącego się rywala, ale gra pod polem karnym kuleje. Wykończenie zresztą też. Wynik taki, że lekceważenia w rewanżu nie będzie, więc raczej to dowiozą. Jeśli w ciągu miesiąca uda się odbudować formę takiego Carvajala czy Fede, to jakieś szanse z City będą.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Real Madryt - Chelsea FC [2-0]

Post autor: minusek »

Goldschmidt pisze: śr kwie 12, 2023 9:22 pm Zupełnie serio. Nie widziałem meczu i przewertowałem na szybko Disco, gdzie opinie akurat są spoko i nikt nie owija w bawełnę gdy Real gra minimalizm. Jak było, inaczej?
Nie wiem jakie ludzie mają oczekiwania. Ja stoję w opozycji do osób, które w czasie sukcesów klubu i świetnych meczów nie czerpią z tej pasji radości, tylko ciągle szukają dziury w całym. Z Liverpoolem 6:2 się nie liczy bo są słabi, z Barceloną 4:1 się nie liczy, bo kontuzje i tylko dobre momenty, z Chelsea też się nie liczy no bo wszystko przegrywają no i nowy trener. Z nimi powinno być 5:0 w jednym meczu, a jest tylko dwa i do tego oni śmieli stworzyć sobie kilka okazji.

Zagraliśmy kawał meczu wg mnie, z dominacją, z fajnymi akcjami, z fajnymi różnorodnymi zagraniami w ofensywie, z dobrymi interwencjami z tyłu. Z ogarniętym trenerem, który wybuchł przy linii w pierwszych minutach po szybkich kontrach smerfów i odpowiednio zareagował. Ja taki Madryt chciałbym oglądać zawsze.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Real Madryt - Chelsea FC [2-0]

Post autor: Goldschmidt »

Ależ proszę bardzo, twoja opinia.

Trzeba założyć topik na mecz z City inaczej nie będzie za bardzo o czym pisać.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Real Madryt - Chelsea FC [2-0]

Post autor: minusek »

O ile do niego dojdzie, to to będzie jedyny dwumecz sezonu, który będzie się liczył. :) *Może, bo zaraz wypadnie Hohland i różnie moze być.

A tak poza tym, to od powrotów z reprezentacji to jest TEN Madryt o który pytałeś w kontekście Pintusa.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Real Madryt - Chelsea FC [2-0]

Post autor: Goldschmidt »

O, właśnie! W I O S N A P I N T U S A
Wszystko co było do teraz to część misternego planu. Gdyby nie sędziowie i fart to za 1.5 miesiąca triplete <3
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Real Madryt - Chelsea FC [2-0]

Post autor: minusek »

Nie, nie wszystko, ale ta bieda fizyczna po nowym roku pewnie tak.

Fart Barcelony owszem, miał ogromne znaczenie. To nie jest ekipa na robienie rekordów. Stracili z nami 4 bramki w lidze, w dwumeczu CdR kolejne 4, a w Europie 16 w 8 meczach. 5 straconych bramek w lidze w 27 meczach to jakaś anomalia. Ale tez wygrali z nami decydujące starcie, w którym Anczelot stchórzył wiec nie chcę przez to powiedzieć, ze nie zasłużyli. Jak chcesz to obejrzyj sobie ich dowolny mecz, na pewno ci się spodoba. :)
ODPOWIEDZ