Real Madryt - RCD Espanyol [3-1]

Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 628
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Real Madryt - RCD Espanyol [3-1]

Post autor: madridcampeon »

Obrazek
Grafika: Laliga.com

Pomimo że do naszego najbliższego meczu pozostało już tylko kilkanaście godzin, a do rozpoczęcia 25. kolejki ligowej niespełna dwie, to tematu jeszcze nie ma. Czas to naprawić.

Jutro wczesnym popołudniem, już o godzinie 14:00, podopieczni Ancelottiego rozegrają potyczkę z Espanyolem. Niestety miniony tydzień nie był dla naszej drużyny udany, gdyż jak co sezon, od 2017/2018 począwszy, tradycyjnie zaliczyliśmy potknięcie w starciu z Betisem. Barcelona swój mecz wygrała, w kontrowersyjnych okolicznościach, ale jednak, i tym samym liga znów uciekła.

Nie wiem, czy jest jeszcze na tym forum chociaż jedna osoba, która wierzy w możliwość obrony tytułu mistrzowskiego sprzed roku, jeśli tak, to szczerze zazdroszczę optymizmu. Trudno powiedzieć, jak ten mecz potraktuje nasz zespół, gdyż niby w środę mamy rewanżowe starcie z Liverpoolem, chociaż - bądźmy szczerzy - chyba tylko jakaś katastrofa, na przykład czterobramkowa porażka, mogłaby pozbawić nas awansu. Różne rzeczy już działy się w meczach Ligi Mistrzów z udziałem naszych. Pamiętamy zapewne 11 kwietnia 2018 roku, gdy drżeliśmy o awans z Juventusem pomimo trzybramkowej wygranej w Turynie, czy też turniej sprzed roku, gdy w tej samej fazie, w ćwierćfinale, w rewanżu dogoniła nas Chelsea, do wyeliminowania której doszło dopiero w dogrywce. Nie wiem jednak, czy tegoroczny Liverpool, przy całym szacunku do tego zespołu, jest w stanie odrobić trzy bramki na naszym stadionie.

A zatem nie wiadomo, jakiego nastawienia należy się jutro spodziewać. Teoretycznie w Realu Madryt w każdym meczu gra się o zwycięstwo, w praktyce często jedne rozgrywki traktujemy z większą powagą, a do innych przykładamy się mniej, zwłaszcza mając tak dużą stratę do lidera i chyba już tylko matematyczne szanse na mistrzostwo.

A Espanyol? Drużyna ta miała w tym sezonie swoje problemy, zwłaszcza w rundzie jesiennej, bolączką tej drużyny była przede wszystkim bardzo fatalna gra bramkarzy, przez których gracze z Barcelony potracili trochę punktów. Nawet w meczu z Realem Lecomte wyleciał z boiska po czerwonej kartce, a rzut wolny podyktowany za jego faul skończył się golem, gdyż w bramce stanął... Leandro Cabrera, a więc obrońca. W zimie Espanyol sprowadził jednak Fernando Pacheco, z którym kibice Papużek - jak sami przyznają - czują się o wiele spokojniejsi.

Obecnie nasz jutrzejszy rywal zajmuje 13. miejsce, lecz nad strefą spadkową ma zaledwie 2 punkty przewagi. Tak więc spokoju Espanyol jeszcze przez jakiś czas nie zazna i w każdym meczu musi walczyć o punkty. We wspomnianym wcześniej spotkaniu rundy jesiennej, rozgrywanym w sierpniu, wygraliśmy 3-1. A czy i jutro po 16:00 cieszyć się będziemy z 3 punktów?

Na sędziego głównego tej rywalizacji wyznaczony został Jorge Figueroa Vázquez, któremu za liniami bocznymi poasystują Álvaro Yeray Carreño Cabrera i Aitor Villate Martínez, z kolei zadania czwartego sędziego wykona Alfonso Vicente Moral.
Arbitrem VAR będzie Santiago Jaime Latre, a jego pomocnikiem Iñigo Prieto López de Cerain.

Real Madryt - RCD Espanyol: 25. kolejka LaLiga 2022/2023, sobota, 11 marca 2023, godzina 14:00, Santiago Bernabéu.
Sędzia: Jorge Figueroa Vázquez.
Ostatnio zmieniony sob mar 11, 2023 2:55 pm przez madridcampeon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
IVAN_ZAMORANO
Posty: 159
Rejestracja: pt mar 11, 2022 12:44 am

Re: Real Madryt - RCD Espanyol

Post autor: IVAN_ZAMORANO »

Jaime Latre, po wielbłądzie z zeszłego tygodnia na Spotify Camp Nou, w nagrodę dostaje wyjazd na Bernabeu. :mniam:

Benzema znów nie zagra. Sprawdziłbym po raz ostatni, czy Edenowi Hazardowi chce się jeszcze grać w piłkę.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Real Madryt - RCD Espanyol

Post autor: minusek »

madridcampeon pisze: pt mar 10, 2023 6:07 pm Nie wiem, czy jest jeszcze na tym forum chociaż jedna osoba, która wierzy w możliwość obrony tytułu mistrzowskiego sprzed roku, jeśli tak, to szczerze zazdroszczę optymizmu.
Ja tam wierzę i cholernie liczę jutro na Bilbao. Czy to byłaby niespodzianka po klasyku mieć -3 pkt?

Dzisiaj trzeba wygrać i to najlepiej przekonująco.
Awatar użytkownika
wonderkid_jr
Posty: 287
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:31 pm

Re: Real Madryt - RCD Espanyol

Post autor: wonderkid_jr »

Oby Alvaro zaczął od 1 minuty.
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Real Madryt - RCD Espanyol

Post autor: KarBar »

Znowu to samo...
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Real Madryt - RCD Espanyol

Post autor: Goldschmidt »

Nie bójcie się, Ivan znowu będzie mieć rację
Spokojne zwycięstwo, co najmniej dwoma bramkami
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Real Madryt - RCD Espanyol

Post autor: KarBar »

Nudny ten Real. Totalnie bez pomysłu poza liczeniem na pojedyncze błyski ;(
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Real Madryt - RCD Espanyol [3-1]

Post autor: minusek »

Ofensywa nie istnieje. Gra do boku, a w polu karnym nie ma nikogo. Gra przez środek i nie za bardzo wiadomo co zrobić z dwoma liniami obrony przed sobą. Rywal ustawiony nisko czy wysoko, a my gramy to samo i liczymy na indywidualny błysk, stały fragment, albo że ławka wejdzie na ostatnie minuty i zmieni dynamikę. Nie wiem dlaczego z murarzami nie próbujemy grać ofensywniej.

W oparciu o kadrę, widziałbym 4-4-2 z Rodrygo za napastnikiem, Vinim standardowo przyklejonym do skrzydła oraz z wypuszczonym Carvahalem i asekurującym go Fede jako półprawym środkowym. Środek jest trzymany, defensywa też dzięki dwóm szybkim stoperom i Tchouamenim, a w polu karnym rywali otwierają się opcje. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie, ale pewnie lepsze niż te męki, które oglądamy.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Real Madryt - RCD Espanyol [3-1]

Post autor: lukexpl »

Co Ty masz z tym "Carvahalem"? Tak trudno napisać prawidłowo nazwisko zawodnika swojej ulubionej drużyny, w dodatku już legendy tego klubu?
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Real Madryt - RCD Espanyol [3-1]

Post autor: minusek »

Sam nie wiem, z automatu leci i nie kłuje mnie w oczy. Będę zwracał na to uwagę. :okok:
ODPOWIEDZ