Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Awatar użytkownika
Skurwibak
Posty: 127
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:33 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Skurwibak »

Musiałbym w końcu przysiąść do tej gry i ogarnąć co sie tu dzieje :|
Kleyo mafia.
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Marcins »

Drugi raz bybsie tak noe wystawili, chyba ze chca nas tym zmylic. Kto niby odwazny 2 razy by zrobil to samp, a tu cyk zmylka ?
Awatar użytkownika
damikor
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 07, 2023 6:43 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: damikor »

To ja do Zenkowego elaboratu dodam jeszcze:
Antura pisze: pt maja 12, 2023 4:52 pm [...]
posyłam głos tutaj, bo myślałem że pressing sprawi, że cmc się aktywuje...
:ptak:

Bonku, może w weekend przysiądź razem z Mateosem.
Awatar użytkownika
rokoko
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 23, 2022 2:02 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: rokoko »

@Bury Zenek Szczerze powiedziawszy też nie wiem o co chodzi w tym przymilaniu się do mnie, dlatego od początku nie kupuję żadnego kolorowania mnie na ciemnozielono w swoich kolorowankach, co zrobił cmc, albo traktowania głosów w 1. linczu na mnie jako karygodnych. Sam trochę dużo o tym mówiłem, bo wydało mi się zabawne, że byłem jeden głos od remisu i decyzji mafii ścięcia akurat mnie tak z dupy strasznie. Nie jestem też żadnym top-tier graczem (lol), w ostatniej edycji jako miastowy cudem uniknąłem zlinczowania kilka razy, a mafia mnie nie mordowała i trzymała do końca tylko dlatego, że wprowadzałem sporo zamieszania i grałem na dobrą sprawę jak kret. I też wygrałem swoją debiutancką edycję jako mafioso, przemilczmy jednak to, że odpadłem już w 2. linczu.

Tak więc, no. Wal się.
Awatar użytkownika
Asika
Posty: 10
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:58 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Asika »

Bury Zenek pisze: pt maja 12, 2023 6:16 pm Abstrachując
Obrazek
(rokoko zapiszesz mi to w zeszyciku aktywności?)
"Był zawsze niezwykłym i zdolnym dzieckiem, na którym nikt się nie poznał. Gdy dorósł, w dalszym ciągu nikt go nie rozumiał i życie jego było pod każdym względem tragiczne." Tove Jansson
Awatar użytkownika
rokoko
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 23, 2022 2:02 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: rokoko »

Tylko jeśli użyjesz tego słowa w opisie mordu.
Bury Zenek
Posty: 0
Rejestracja: ndz wrz 04, 2022 11:30 am

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Bury Zenek »

Nerwowe xD

Jak już szukasz literówek to przejrzyj jeszcze raz posty Antury. A on nie pisze z telefonu.

Chociaż tbh nie jestem przekonany że faktycznie popełniłem błąd zarówno tu, jak i w immamenty. xD Mógłbym sprawdzic, ale nie chcę mi się :>
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Goldschmidt »

damikor pisze: pt maja 12, 2023 3:48 pm Po wczorajszym linczu parę osób (tzn. konkretnie Gold i Gehu, a dosłownie teraz, gdy już miałem wysyłać wiadomość, podpiął się pod to Kondi - i to bardzo mocno) sugerowało, że Naimad9 i Skurwibąk mogą być czyści, biorąc pod uwagę winę Mateosa. Absolutnie się z tym nie zgadzam, wina Mateosa w żadnym wypadku nie oczyszcza dla mnie tej dwójki. Jestem gorącym zwolennikiem podwójnych głosowań w początkowych fazach gry i nie zdziwiłbym się, gdyby w Makarenę uderzył jeszcze jeden szemrany typ. Zwłaszcza mając w pamięci, moim zdaniem, pokrętną logikę z naimadowym głosowaniem na Lisiora, która była mocno "incepcyjna". No i do tego kolejny głos-strzał, tym razem w Minuska. Czemu akurat w Minuska?
Głosujesz na naimada?
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: minusek »

Marcins pisze: pt maja 12, 2023 5:55 pm To pytanie do Forumowej Maffi official na forumku to tak, zeby odwrocic uwage, ze na pewno jestem z miasta, a przeciez moglem zapytac na discordzie :mysli: ?
Marcin… :) czy już odpowiedziałeś dlaczego odszedłeś od głosowania na kogoś z dwójki Mateos/Asika, skoro „na 100% tam jest ktoś z mafii”?
Awatar użytkownika
damikor
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 07, 2023 6:43 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: damikor »

Goldschmidt pisze: pt maja 12, 2023 6:53 pm Głosujesz na naimada?
Obrazek
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Marcins »

minusek pisze: pt maja 12, 2023 6:58 pm
Marcins pisze: pt maja 12, 2023 5:55 pm To pytanie do Forumowej Maffi official na forumku to tak, zeby odwrocic uwage, ze na pewno jestem z miasta, a przeciez moglem zapytac na discordzie :mysli: ?
Marcin… :) czy już odpowiedziałeś dlaczego odszedłeś od głosowania na kogoś z dwójki Mateos/Asika, skoro „na 100% tam jest ktoś z mafii”?
Tak odpwoiedzialem, ze pojawił mi sie trop Anturu/a.
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: minusek »

A czy nie było odwrotnie?

Po mordzie Gondoli:
Marcins pisze: śr maja 10, 2023 7:46 pm Dobra czyli moj pierwszy strzal okazal sie pudlem, ktos z trojki głosujących na gondole bankowo mafia.
Dzień później, 19:30 przed wczorajszym linczem:
Marcins pisze: czw maja 11, 2023 5:31 pm Dzisiaj bez wiekszych rozkmin, biore to samo co wczoraj. Jestem przekonany, ze te zmiany decyzji, pogladow nie sa przypadkowe.
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Marcins »

Nie, cos musiało Ci umknac bo po 1 linczu napisalem o pudle na Gondole, a potem był drugi lincz gdzie pisalem juz dlaczego Antura i w 3 szedlem w to samo
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Goldschmidt »

minusek pisze: pt maja 12, 2023 5:17 pmA kontekst tego wszystkiego? Zaczyna nagle walić takie posty odkąd zaczęło jej się palić pod tyłkiem (i to dość niespodziewanie moim zdaniem). Marny plan mafioza? Wzbudza zaciekawienie, a z całkowitą analizą zejdzie jej kilka dni. Przez kilka dni to będzie tyle nowego materiału, ze jej typ pewnie pójdzie w zapomnienie. Fajnie ze się stara, tylko deczko późno. Pytanie mam tylko jedno (w zasadzie do siebie tez): co nam da jej smierć, poza tym ze zginie? Może samo to ze zginie będzie wystarczające.
No wzbudza zaciekawienie, ale niekoniecznie sympatię więc czemu interpretować to jako taktykę mafii? Jedyna interpretacja która sugeruje jej winę to taka, że widząc iż jej chaos spowodował serię głosów stara się teraz dopasować na swój sposób do miastowych którzy wolą w wyrachowane tabelki, kolorowanki i tego typu analitykę, czym kupi sobie jeszcze kilka linczów.

Dla mnie na razie niewinni ale bez super przekonania są @liso7 i ewentualnie @Bury Zenek . Grupki kondi, cmc, kleyo i naimad, Bonk stale do sprawdzenia (mimo że ta druga jak już pisałem, wg mnie byłaby dosyć ryzykowną strategią mafii na 1 lincz, nawet biorąc pod uwagę historię).
kondi
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:33 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: kondi »

Pytanie do mafii:
Uzbieracie na szybko zeby odpalic naimada czy mi sie uda sprawdzic tego cmc?
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Marcins »

cmc pisze: pt maja 12, 2023 4:48 pm Odnośnie Antury, pamiętacie kto ostatnio zrobił takie "postaranko"? Crawler z jego siecią powiązań. Oczywiście był w mafii.
Mowisz o poprzedniej edycji i te strzalki? Pamietam wtedy tez taktyke Asiki, ktora uwazala, ze co lincz leci, a była w mafi. Teraz Antura robi dokladnie to samo

Jeszcze troche i beda wyniki wiec moje miasto budzi sie !!
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: minusek »

@Marcins chronologia jest taka: głosowałeś na Anture, padł Gondola i Lisiacz, napisałeś posta w ktorym wg Ciebie ktoś z głosujących na Gondolę na pewno jest w mafii. I pomimo pójścia w to i wyboru pomiędzy Mateosem a Asika, potem znów zagłosowałeś na Anture. Chciałem tylko wiedzieć dlaczego.
Goldschmidt pisze: pt maja 12, 2023 7:29 pm No wzbudza zaciekawienie, ale niekoniecznie sympatię więc czemu interpretować to jako taktykę mafii? Jedyna interpretacja która sugeruje jej winę to taka, że widząc iż jej chaos spowodował serię głosów stara się teraz dopasować na swój sposób do miastowych którzy wolą w wyrachowane tabelki, kolorowanki i tego typu analitykę, czym kupi sobie jeszcze kilka linczów.
Mysle, ze należy sprawdzać i karać bledy. Mateos zapłacił za dwukrotne głosowanie na niewinnego, Antura być może tez zapłaci. Było tego sporo: mylenie nickow, gra na olewkę, brak oddanego głosu. Super zaangażowanie w przypadku kiedy niespodziewanie zagłosowało na nia 4 osoby i jest na świeczniku można różnie interpretować.
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Marcins »

@minusek tak jak pisalem antura mocno sie pogubila w swoich zeznaniqch odnosnie poderzen. Najpierw pisala zeby tak robic, potem zeby tak noe robic. Do tego brak glosu przed 3 linczem, a chwile po ubiciu mafioza zaczyna sie udzielac na fest i wybielac piszac jakies rozprwaki psychologiczno-spoleczne na kilku graczy
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: minusek »

Jak słusznie Kleyo zauważył, wczoraj w nocy trochę sobie poczytałem i tak:

Odpuszczenie na jakiś czas osobom głosującym na Mateosa JEST BEZ SENSU.

Myślę że to co na szybko napisałem po wczorajszym trafieniu Mateosa, to była moja pomyłka i nieprzemyślana interpretacja tego, co się stało w rzeczywistości. A stało się to, że mafia miała całą noc i cały dzień na obmyślenie planu działania, gdyż Mateos od od razu po linczu był wystawiony na świecznik i pewniakiem do odpadnięcia, a to jak rozłoży się reszta głosów nie było oczywiste.

Poza głosami na Mateosa, deklaracje były takie:
Vini i kondi na cmc
Skurwibak na Kleyo
Liso i Marcin (dopiero przed 20) na Anturę.

I w zasadzie tyle deklaracji. Te 4 głosy na Anturę były niespodzianką.

Jeśli mięliby się podczepić dla uratowania chłopa, to dlaczego nie szli w cmc, który miał pewne 2 głosy (a może odpowiedź jest oczywista, albo z niekorzyścią dla cmc, albo dla głosujących na niego, względnie jedno i drugie)? Do tego sam Mateos głosem na Asikę nie wykazał zbytniej chęci ratowania siebie. CMC pojawia się ponownie, jako ostatni głos na Anturę. Zmierza to w jednym kierunku, czy to moja nadinterpretacja?
W każdym razie wniosek jest taki, że chłop (Mateos) był dla nich stracony.

Mateos. – 5 (rokoko, kleyo, minusek, damikor, Gehu) -> pytanie ilu?
Gehu
Posty: 366
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Gehu »

Max jeden wg mnie.

Minusek, a co jeśli to Minusek jest tym jednym?
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: minusek »

Jakiej odpowiedzi oczekujesz?

I dlaczego tylko 1? Zostało ich najpewniej 4. Wiedzieli, że im chłop odpadnie w zasadzie zaraz po linczu. Jeden.. dlaczego?
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: minusek »

PS Zostałeś wyznaczony do odpowiedzi na tego posta, bo masz alibi z 2 głosowania? :)
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: kleyo »

Minusek, Twoja teoria jest chyba najgłupszą, jaką w tej edycji widziałem. Albo jesteś w mafii albo jesteś głupi.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: minusek »

Coś więcej?
Awatar użytkownika
rokoko
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 23, 2022 2:02 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: rokoko »

@minusek Gwoli ścisłości, bo nie chciałbym mieć żadnych wątpliwości co do twojej teorii – Mateos był pewniakiem, bo? Czy jako zadeklarowanie głosu na Mateosa traktujesz wymienienie go w swoim TOP2 tak jak zrobił to kleyo, czy wymienienie go wśród dwójki najmocniej podejrzanych w swoim rozkminniczym poście, co zrobił damikor, nie stwierdzając jednocześnie jasno, że zagłosuje akurat na Mateosa? Wydaje mi się, że w swoim poście przed linczem też wyraźnie nie syganlizowałem na kogo z dwójki naimad9/Mateos oddałem głos. Jedynym, który z mojej pamięci i szybkiego przeglądnięcia postów teraz, który jasno się zadeklarował na Mateosa był Gehu, który napisał, że powtórzy swój głos z wcześniejszego linczu. Ty w sumie nie wiem, dużo piszesz, ale nie będę ci wciskał żadnych słów w usta, powiedzmy na poczet twojej teorii, że się deklarowałeś. To są dwa pewne głosy. Mateos był pewniakiem, bo? To jest według mnie rewizjonizm.

I serio, w czym były zaskakujące głosy na Anturę? To już według mnie kompletnie mylne odczytywanie nastrojów w mieście jest.
ODPOWIEDZ