Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Goldschmidt »

Rzeczowy minusek podający rzeczowe tropy do tego stopnia, że zaczyna się rozkmina na temat kto puścił ile memów, bo na poważne sondowanie reakcji na oskarżenia nie ma pomysłu. Jak żyję to nie pamiętam byś w mafię kiedykolwiek grał tak aktywnie i tak otwarcie 'na leminga' :D

Liso dla mnie jest na razie niewinny bo nie wspominałby o revolu, który pewnie nie wie nawet jak wysłać PW na forum.

Otwarta propozycja - możliwe że szokująca - zagłosujmy może na kogoś kto głosował na niewinnych, co?
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: kleyo »

Jedziemy z kolorowanką, na razie mało danych do analizy, ale od czegoś trzeba zacząć.

Lincz 1:
Macarena - 4 (Skurwibak, Gondola., naimad9, Mateos.)
rokoko - 3 (Antura, Bury Zenek, minusek)
damikor - 2 (Goldschmidt, Asika)
kondi - 2 (kleyo, lisior)
Antura - 1 (liso7)
cmc - 1 (vini639)
Gehu - 1 (damikor)
Gondola. - 1 (Marcins)
kleyo - 1 (kondi)
Scratch - 1 (rokoko)
vini639 - 1 (Scratch)

Lincz 2:
Gondola. – 3 (Asika, Mateos., lisior)
Antura – 2 (liso7, Marcins)
Bury Zenek – 2 (Goldschmidt, minusek)
cmc – 2 (kondi, vini639)
kondi – 2 (cmc, kleyo)
Mateos. – 2 (damikor, Gehu)
kleyo – 1 (Antura)
lisior – 1 (naimad9)
RevolPL – 1 (Gondola.)
rokoko – 1 (Scratch)
Scratch – 1 (rokoko)
vini639 – 1 (Bury Zenek)

U mnie nadal na pierwszym miejscu kondi, na drugim Mateos, kolejnych na razie nie podam (pewnie w piątek w testamencie).
Ostatnio zmieniony śr maja 10, 2023 10:21 pm przez kleyo, łącznie zmieniany 2 razy.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
damikor
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 07, 2023 6:43 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: damikor »

Czas na garść wiadomości, a zatem witamy w dzienniku... tzn. nocniku.

Po pierwsze, mój imiennik i Mateos. nie mają prawa przetrwać najbliższych linczów. Chyba, że po drodze wydarzy się coś nieoczekiwanego. Ale na ten moment głosowanie na kogoś innego to dla mnie jakaś aberracja.

Po drugie, póki co niewiele to pomoże, ale wczuję się w poczciwego pomocnika i zrobię robotę za Kleya. Będzie trochę łatwiej za dwa-trzy dni. Oto więc jest:

Kolorowanka:
G1:
Macarena - 4 (Skurwibak, Gondola., naimad9, Mateos.)

rokoko - 3 (Antura, Bury Zenek, minusek)

damikor - 2 (Goldschmidt, Asika)
kondi - 2 (kleyo, lisior)

Antura - 1 (liso7)
cmc - 1 (vini639)
Gehu - 1 (damikor)
Gondola. - 1 (Marcins)
kleyo - 1 (kondi)
Scratch - 1 (rokoko)
vini639 - 1 (Scratch)

G2:
Gondola. – 3 (Asika, Mateos., lisior)

Antura – 2 (liso7, Marcins)
Bury Zenek – 2 (Goldschmidt, minusek)
cmc – 2 (kondi, vini639)
kondi – 2 (cmc, kleyo)
Mateos. – 2 (damikor, Gehu)

kleyo – 1 (Antura)
lisior – 1 (naimad9)
RevolPL – 1 (Gondola.)
rokoko – 1 (Scratch)
Scratch – 1 (rokoko)
vini639 – 1 (Bury Zenek)


Tak, tak, Lisior padł w mordzie, no ale dajmy spokój teoriom o socjopatycznych mafiozach, którzy na początku gry ubijają swoich. Siebie zaznaczam na niebiesko, bo lubię ten kolor i swój status znam, ale oczywiście nie bierzcie niczego za pewnik. Mogę Was robić w bambuko. Swoją drogą, jakby się zastanowić, to dość zabawnie wygląda fakt, że pierwszego dnia głosuję na Geha, a drugiego razem z nim. No cóż... :potwor:
Scratch pisze: śr maja 10, 2023 8:15 pm Idąc tokiem waszego rozumowania odnośnie "na prawdę" i słownika to może te serduszko w opisie też ma jakieś znaczenie? Ewidentnie się z nami bawią i raczej świeżaki to nie są 😆
Na litość boską: "to serduszko". Czy następnym razem możemy zagrać w Grammar Nazi zamiast Forumowej Mafii? Proszę? :ptak:
Tak, ewidentnie się z "NAMI MIASTOWYMI" bawią. ;)

A no i tak ogólnie, wszystkie gryzipiórki, wierszoklety i inne - jeśli jesteście miastowymi, to robicie fantastyczną mafijną robotę. Jeśli jesteście z mafii... no cóż, gratuluję. Chociaż nie lubię taktyki na prześlizgiwanie się i pisanie pierdół (tak, sam ją kilkukrotnie stosowałem, nigdy nie widzieliście hipokryty?).
Ostatnio zmieniony śr maja 10, 2023 9:30 pm przez damikor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
damikor
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 07, 2023 6:43 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: damikor »

Osz cholera @kleyo, uprzedziłeś mnie z kolorowanką o jakieś ułamki sekund! :D
Awatar użytkownika
cmc
Posty: 0
Rejestracja: pn kwie 24, 2023 9:37 am

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: cmc »

Antura chce się pozbywać przemykaczy, głosuje na rokoko i kleyo. :brawo:
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: kleyo »

Scratch pisze: śr maja 10, 2023 9:12 pm Kleyo, czemu wdepnąłem?
Skoro miałeś na myśli Skurwibaka to czemu o tym nie napisałeś od razu? A wdepnąłeś, bo nie można być tak głupim, żeby nie zauważyć że jest się celem tak oczywistej mafijnej prowokacji, która jak pisałem wyżej dotyczy przede wszystkim mnie, ale Ty jesteś zaraz obok.

@damikor co to za kolorowanka gdzie siebie na niebiesko zaznaczasz. Moje są lepsze i dopóki żyję będę je robił.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
damikor
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 07, 2023 6:43 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: damikor »

Jedyna słuszna, moje kolory są lepsze od Twoich. Sorry not sorry.
Awatar użytkownika
Scratch
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 07, 2023 7:30 am

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Scratch »

kleyo pisze: śr maja 10, 2023 9:29 pm
Scratch pisze: śr maja 10, 2023 9:12 pm Kleyo, czemu wdepnąłem?
Skoro miałeś na myśli Skurwibaka to czemu o tym nie napisałeś od razu? A wdepnąłeś, bo nie można być tak głupim, żeby nie zauważyć że jest się celem tak oczywistej mafijnej prowokacji, która jak pisałem wyżej dotyczy przede wszystkim mnie, ale Ty jesteś zaraz obok.

@damikor co to za kolorowanka gdzie siebie na niebiesko zaznaczasz. Moje są lepsze i dopóki żyję będę je robił.

Czyli co, ktoś z discorda nas prowokuje ? 😏
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: kleyo »

A kto wrzuca serduszka gdy nie padnie gol? :)
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
cmc
Posty: 0
Rejestracja: pn kwie 24, 2023 9:37 am

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: cmc »

Lincz 1:
Macarena - 4 (Skurwibak, Gondola., naimad9, Mateos.)
rokoko - 3 (Antura, Bury Zenek, minusek)
damikor - 2 (Goldschmidt, Asika)
kondi - 2 (kleyo, lisior)
Antura - 1 (liso7)
cmc - 1 (vini639)
Gehu - 1 (damikor)
Gondola. - 1 (Marcins)
kleyo - 1 (kondi)
Scratch - 1 (rokoko)
vini639 - 1 (Scratch)

Lincz 2:
Gondola. – 3 (Asika, Mateos., lisior)
Antura – 2 (liso7, Marcins)
Bury Zenek – 2 (Goldschmidt, minusek)
cmc – 2 (kondi, vini639)
kondi – 2 (cmc, kleyo)
Mateos. – 2 (damikor, Gehu)
kleyo – 1 (Antura)
lisior – 1 (naimad9)
RevolPL – 1 (Gondola.)
rokoko – 1 (Scratch)
Scratch – 1 (rokoko)
vini639 – 1 (Bury Zenek)
Awatar użytkownika
Skurwibak
Posty: 127
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:33 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Skurwibak »

Kurde, zapomniałem zagłosować... mówię wam, Kleyo i Kondi w Mafii, a ktoś kto bronił Kleyo też.
Za pamięci dziś wysyłam głos na Kleyo.
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: kleyo »

@Skurwibak czyli chcesz powiedzieć, że jak na razie wszystkie Twoje głosy idą na ludzi, którzy mieszkają w Brennej? Kurde, gdybyś dzisiaj nie myślał o dupie Maryni tylko wysłał głos na kondiego to byłby remis i dużo więcej byśmy wiedzieli. Skup się Michał.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
liso7
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 09, 2021 11:28 am

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: liso7 »

Goldschmidt pisze: śr maja 10, 2023 9:15 pm

Liso dla mnie jest na razie niewinny bo nie wspominałby o revolu, który pewnie nie wie nawet jak wysłać PW na forum.

Otwarta propozycja - możliwe że szokująca - zagłosujmy może na kogoś kto głosował na niewinnych, co?
Z pewnością, już widziałem takich Revoli, co nałapali punktów na początku, ograniczali wkład do minimum, a i tak nie dostawali głosów, bo miastu szkoda było ich marnować. I tak można się prześlizgnąć przez 3/4 gry, a potem odpaść za punkty bez ujawniania tożsamości, jak zrobi się za gorąco.
Ja już dziś wysyłam swój głos, wiadomo na kogo, jestem stały w uczuciach.
Btw: serio analizujecie serduszko w tym opisie mordu? Nie wpadliście na to, że mafia raczej chce naprowadzać na fałszywe tropy? Ile razy udało się trafić mafioza po analizie opisu mordu? Ja kojarzę tylko akcję z Cantanelo, gdzie babol był tak ewidentny, że miasto pomyślało, że to ustawka i gość od opisów dostał immunitet.
Awatar użytkownika
Skurwibak
Posty: 127
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:33 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Skurwibak »

kleyo pisze: śr maja 10, 2023 9:52 pm @Skurwibak czyli chcesz powiedzieć, że jak na razie wszystkie Twoje głosy idą na ludzi, którzy mieszkają w Brennej? Kurde, gdybyś dzisiaj nie myślał o dupie Maryni tylko wysłał głos na kondiego to byłby remis i dużo więcej byśmy wiedzieli. Skup się Michał.
Ty mi najbardziej podpadłeś, a dlaczego zagłosowałem na Macarene to już wcześniej pisałem. Piotrek na chwilę nie bylem skupiony, ahhh ta Maria :skromny:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Goldschmidt »

@liso7
Nie sądzę by ktoś to dogłębnie rozkminiał. Ot obserwacje dot. tego co jest w treści mordu. Leniwie pisane mordy to też nieraz trop.

@naimad9 , co tam jak tam? Powiesz coś? Bo póki co 100% mafijnej skuteczności jeśli chodzi o głosy.
kondi
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:33 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: kondi »

vini639 pisze: śr maja 10, 2023 8:01 pm nie ma się co dziwić głosami na Gondole, chłop zachowywał się jak typowy mafioso.. podtrzymuję moją opinię, cmc i kleyo są w mafii, mniej prawdopodobne jest to, że jest w niej kondi, którego chcieli się pozbyć w linczu, cała teoria o jego aktywności grubymi nićmi szyta, a ich głosy, by ksiądz, który być może jest świezakiem i nie bardzo ogarnia, chronił tutaj jednego z nich, również zastanawiająca. bardzo dobre podejście, zlokalizować "księdza", i ochrona kleyo co drugi lincz. brawo kleyo.
kiedy ksiadz modli sie za OC, ten dostaje jego nick, sprytnie rozegrane.
cmc pisze: śr maja 10, 2023 8:45 pm Asika, minusek, kondi, Antura. Szukamy piątego.
cmc doswiadczony zawodnik, nie w jednej mafii bral udzial. Jednak zeby po 2 linczu juz miec 4 na 5, szacun.
kleyo pisze: śr maja 10, 2023 9:22 pm

U mnie nadal na pierwszym miejscu kondi, na drugim Mateos, kolejnych na razie nie podam (pewnie w piątek w testamencie).
bo czas posta, bo godziny.

Dla mnie jeden i drugi umoczony. Glos wyslany na cmc.
@vini639 damy rade ziom.
Awatar użytkownika
Antura
Posty: 0
Rejestracja: ndz maja 07, 2023 5:17 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Antura »

Co to za kolorowanki?
kondi
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:33 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: kondi »

Przyjelo sie iles tam juz edycji wstecz ze ktos sumuje na 1 stronie lincze i koloruje nicki osob odpalonych. kleyo nawet chyba jako pierwszy to zaczal. Jest bardziej przejrzysto.
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: kleyo »

Ja tego nie zacząłem, tylko w tej edycji co pograłem trochę dłużej to robiłem i potem jakoś się przyjęło, że ja to robię. Ale wyszedłem trochę z wprawy, bo dziś już musiałem 2 razy poprawiać, ale teraz chyba już jest dobrze :)
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: minusek »

Antura jest moim zdaniem zbyt agresywna/megalomańska i oddaje dziwne głosy. Dla mnie to nie jest mafia.

Cuba gra postać.

Mateos glosowanie 2x niewinny i nie ma go w grze.

Zenka nie ma w grze i bardzo wcześnie oddał glos na Rokoko.

Kondi jak w przedszkolu, glosuje na tych którzy wezmą go na radar. Nie ma czasu, ale mamy szczęście ze wywołany dzis do tablicy napisał kilka słów. Trudno powiedzieć. Plus ta „rozmowa z Kleyem” jak reżyserowana.

Cmc napisał rano (chyba) takiego posta, ze miałem ochotę na niego zagłosować. Kolorowanka z tropami to tez mistrzostwo świata.

Kleyo, liso… Czy na pewno mafiozów nie jest z 15?

Co do na prawdę, kilka osób sie podczepilo pod temat i nic więcej nie napisało, ale to nadal kilka dodatkowych osób.

Jeszcze cały dzień przed nami, ale mysle ze będę się kierował czymś co na razie zostało tu potwierdzone.
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: kleyo »

minusek pisze: śr maja 10, 2023 10:35 pm Mateos glosowanie 2x niewinny i nie ma go w grze.
Do tego już wczoraj kilka osób go wymienia jako podejrzanego, a ten siedzi w temacie (tak kondi, to ma bardzo duże znaczenie) przed 1 w nocy i ani mru, ani be. Czyżby reszta mafii spała i on jako nowicjusz nie chciał nic napisać zanim ktoś nie sprawdzi jego posta?
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Bury Zenek
Posty: 0
Rejestracja: ndz wrz 04, 2022 11:30 am

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Bury Zenek »

Co z tego że wcześnie oddałem głos na roko, w pierwszym linczu. Na co miałem czekać, aż jakiś mafiozo się przyzna? :p
Mało pisałem bo szczerze mówiąc do wczoraj nie było o czym, chyba że o błędach gramatycznych.

Co do samego głosowania... Kurczę no, czym się Gondola zasłużył tak szybko na strzały? Siedzi kilku nonejmów i przemykaczy w których na luzaku może sobie siedzieć mafiozo i wytrzymać jeszcze chuj wie ile bo trzeba linczować "większe marki" bo grają jak mafia. Czyli niby jak? Bo też podawał jakąś definicję ze słownika? Geez...

Dlatego głos Asiki jak dla mnie podejrzany, ale nie na tyle żebym jakoś próbował większą teorię na tym budować. Tym bardziej że ona przynajmniej coś będzie próbować, więc albo będzie miała okazję popełnić błąd, albo się jeszcze wybroni. A nie napisze coś w stylu "o kurczę! " i dorzuci jakieś oskarżenie z dupy.
Bury Zenek
Posty: 0
Rejestracja: ndz wrz 04, 2022 11:30 am

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Bury Zenek »

rokoko pisze: śr maja 10, 2023 7:38 pm
Forumowa Mafia pisze: śr maja 10, 2023 7:27 pm Gondola. - (*) - niewinny

Gondola. – 3 (Asika, Mateos., lisior)


Lisior, co masz na swoją obronę?
Yyyy... Nie będziemy o tym rozmawiać? xD
vini639
Posty: 126
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:04 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: vini639 »

rokoko sobie żarty robi, raczej nie wystawiłby się aż tak.
Awatar użytkownika
Asika
Posty: 10
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:58 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Asika »

Forumowa Mafia pisze: śr maja 10, 2023 7:27 pm Gondola. - (*) - niewinny
Gondola. – 3 (Asika, Mateos., lisior)
Sorry Gondola., wprowadzałeś za dużo niepotrzebnego chaosu, nie wyglądałeś mi na niewinnego mieszkańca miasta.
Bury Zenek pisze: czw maja 11, 2023 4:36 am Dlatego głos Asiki jak dla mnie podejrzany, ale nie na tyle żebym jakoś próbował większą teorię na tym budować. Tym bardziej że ona przynajmniej coś będzie próbować, więc albo będzie miała okazję popełnić błąd, albo się jeszcze wybroni. A nie napisze coś w stylu "o kurczę! " i dorzuci jakieś oskarżenie z dupy.
Przy wczorajszym głosowanie prym dla mnie wiedli Gondola. i Antura, podług rozkmin w moim ostatnim poście. Padło na Gondolę., jak widać tragicznie w skutkach.

@Antura czemu głosujesz na aktywnych graczy, skoro chciałaś wyeliminować na początek tych, którzy się nie udzielają? I czemu tym razem na kleya, skoro ostatnio chciałaś zmienić z rokoko na Burego Zenka?
liso7 pisze: śr maja 10, 2023 9:55 pm Ile razy udało się trafić mafioza po analizie opisu mordu?
Ja w którejś z pierwszych edycji będąc w mafii napisałam pierwszy mord totalnie w moim stylu i nie udało mi się z tego wybronić 8-)
Goldschmidt pisze: śr maja 10, 2023 9:15 pm Rzeczowy minusek podający rzeczowe tropy do tego stopnia, że zaczyna się rozkmina na temat kto puścił ile memów, bo na poważne sondowanie reakcji na oskarżenia nie ma pomysłu. Jak żyję to nie pamiętam byś w mafię kiedykolwiek grał tak aktywnie i tak otwarcie 'na leminga' :D
Ale przynajmniej podaje jakieś tropy. Szalenie zachowawczo grasz w tej edycji Gold, liczyłabym na więcej rozkminek Twojego nasiąkniętego oksfordzkim powietrzem mózgu.

Ciekawe zagranie ze strony mafii z odstrzeleniem lisiora. Tak jakby chcieli ułatwić nam podjęcie decyzji co do kolejnego linczu i podać na tacy głosującego po raz drugi na niewinnego Mateosa. Jeśli sam Mateos. jest niewinny, będzie najłatwiej się wybronić ze strzału oddanego w niego.
"Był zawsze niezwykłym i zdolnym dzieckiem, na którym nikt się nie poznał. Gdy dorósł, w dalszym ciągu nikt go nie rozumiał i życie jego było pod każdym względem tragiczne." Tove Jansson
ODPOWIEDZ