Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Awatar użytkownika
rokoko
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 23, 2022 2:02 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: rokoko »

damikor pisze: wt maja 09, 2023 2:31 pm Tak z czystej ciekawości - czemu zrobiła się taka nagonka tylko na Lisiora, skoro jest jednym z dwóch żyjących graczy, którzy ten błąd popełniają? Tylko dlatego, że strzelił babola w temacie o grze, a nie gdzie indziej?
Nie nazywałbym tego nagonką – z tego co liczę, to za zagłosowaniem na Lisiora opowiadają się tylko dwie osoby, reszta to po prostu dyskusja o tym, co ten prędki trop spowodowało i katastrofizm samego Lisiora. Mafia rzuciła, świadomie bądź nieświadomie, jakieś ochłapy ludowi, naturalnym następstwem rzeczy jest to, że lud te ochłapy rozrywa. Natomiast czemu nie Gehu? Mi osobiście nie przyszło do głowy, że mafia tą wskazówką mogła nawiązywać do sfer spoza tego tematu. Jeśli faktycznie skojarzyli skłonność do tego błędu również u KarBara i Geha, to mój szacunek do nich wzrasta. W każdym razie jakby to w rzeczywistości nie wyglądało, to ich celem był przynajmniej jeden Lisior. Bo tak, myślę że ochłapy te były rzucone przez nich świadomie, jak najbardziej.
https://www.youtube.com/watch?v=obU8sw2A0MA
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Marcins »

lisior pisze: wt maja 09, 2023 11:33 am
Marcins pisze: wt maja 09, 2023 10:24 am Oczywiście, trzeba szukac takich powiazan. Sami sie wystawia i nawet jie zauwza kiedy
To chyba znalazłem. Twoje błędy też można powiązać z błędem w opisie? Jak dla mnie trzeba szukać takich powiązań ;)
Sam pokazałeś jak ułomny jest ten argument, wystawiam się, owszem, ale na idealną podpuchę dla mafii (z tym „na prawdę”)
Ale chyba potrafisz rozronic literowki, ktore u mnie sa zawsze, od pisania czyims stylem?
Z reszta, w poprzedniej edycji tez sie smiali jak powiazalem dwoch mafiozow z nadaniem mi ksywy, ale wtedy tez mnie nikt nie sluchal i tak samo jak teraz Ty mafia to negowala.

Pamiętajcie ziomeczki moje z miasta,nie celujemy dzisiaj w swoich!!!

A jeszcze co do samego "na prawde" kojqrzycie czy ktos mu ostatnio na forumku, albo discordzie zwrocil na to uwage? Moze to jest trop?
Awatar użytkownika
Asika
Posty: 10
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:58 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Asika »

liso7 pisze: wt maja 09, 2023 11:57 am
rokoko pisze: wt maja 09, 2023 11:43 am
Forumowa Mafia pisze: ndz maja 07, 2023 8:36 pm Harmonogram:
1. Mord – Poniedziałek 21:00
1. Lincz – Wtorek 21:00, Detektyw
2. Lincz – Środa 21:00, 2. Mord – Środa 22:00, Ksiądz
3. Lincz - Czwartek 21:00, Detektyw
4. Lincz – Piątek 21:00, 3. Mord – Piątek 22:00, Ksiądz
itd.
Miałem wgląd premium do pierwszego posta z zasadami gry.
Jestem debilem.
Co do glosu, ja dziś swój oddałem na cichego gracza.
OK, jednak mój błąd z tym opóźnieniem, bo to głosowanie jest do 21:00, a Forumowa Mafia ma czas do 22:00 na ogłoszenie wyników.
Forumowa Mafia pisze: ndz maja 07, 2023 8:36 pm Lincze Miasta:
Codziennie (zaczynając od wtorku) do 21:00
Mordy Mafii:
Co drugi dzień (zaczynając od poniedziałku) do 22:00
Jak widać wszyscy czytamy regulamin ze zrozumieniem!

A jak już wyłapujemy błędy:
Bury Zenek pisze: wt maja 09, 2023 2:51 pm (...)Buta i poczucie bezkarności - to ich cecha immamentna.
preludium/immanentna... Możnaby? Można.

Tak serio to nie mam żadnych tropów, wszystkie moje dywagacje na temat spóźnienia mordu nakręciłam i odkręciłam sobie sama, więc nie mam się na czym oprzeć. Mafiozi mogą być niezwykle przebiegli albo zwyczajnie nieuważni, dlatego na razie nie strzelam w osoby, które popełniły błąd jak w opisie mordu. Mój głos pójdzie na kogoś, kto myślę, że nie dostanie żadnych innych głosów. Obecnie tajniacko, żeby się nikt inny nie podpiął.
"Był zawsze niezwykłym i zdolnym dzieckiem, na którym nikt się nie poznał. Gdy dorósł, w dalszym ciągu nikt go nie rozumiał i życie jego było pod każdym względem tragiczne." Tove Jansson
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: kleyo »

Goldschmidt pisze: wt maja 09, 2023 7:09 am Jeżeli w linczu poleci Chain za 3 linijki byle gówna to będzie wiadomo na kogo głosować :lol:
Nawet gdyby to była 1 linijka to niewiele by zmieniało. Mógł sobie tam napisać co chciał, bo problemem jest to, że napisał posta o 22:10 (czyli jeszcze gorzej, bo to nie 20 minut tylko 11 minut spóźnienia, żeby nie dostać punktów) i jednocześnie w te 11 minut wymyślił takie powiązanie.

W sumie jeśli przychylić się do tezy rokoko (możliwe, że ktoś wcześniej już też to podchwycił, ale teraz jego posta widziałem), że mafia nie ogarnia to można założyć, że nie sprawdzili czy każdy coś napisał. Tyle, że musieliby jednocześnie nie ogarniać, ale pamiętać poprzednią edycję.

W ogóle pechowe jest to, że nie mamy tej bazy wiedzy w postaci starego forum, bo nie można sprawdzić jak ktoś grał w poprzednich edycjach, nie można sprawdzić jak ktoś zwykle pisze, ba nawet niektórzy pozmieniali nicki i zapominam że kondi to nie jakiś nołnejm (bez urazy) tylko Chain. Tyle, że znowu nie pamiętam jak Chain zwykle grał.
lisior pisze: Z innych spostrzeżeń też myślałem o Scratchu i KarBarze jako mafiozach
Jakie miałeś spostrzeżenia do nich, a przede wszystkim o KarBarze?
minusek pisze: To tez ciekawe, ze jeden z drugim urządzili sobie szybką pogadankę po mordzie i w efekcie zagłosują na siebie. Kondi, ktory pisze małymi literami i Kleyo, który jakims cudem jeszcze żyje i po pierwszym mordzie miał już podium podejrzanych
Wszystkich podejrzewam, więc logiczne że ktoś jest na podium :D Pogadanką bym tego nie nazwał, bo liczyłem na kolejne odpowiedzi, ale się nie doczekałem. No, może faktycznie on dopiero o 22:10 siada do kompa i dodatkowo w weekend był na koncercie Elektrycznych Gitar. No i jak zginę (ale mam nadzieję, że dopiero za jakiś czas) to powiem Wam kto był na tym podium.
Asika pisze: Mój głos pójdzie na kogoś, kto myślę, że nie dostanie żadnych innych głosów.
Żebyś przez przypadek nie ubiła niewinnego i nikt się nie doczepił?
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
lisior
Posty: 0
Rejestracja: wt maja 02, 2023 6:23 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: lisior »

No dodałem trochę tragizmu do swoich wypowiedzi, ale to na mnie się skupił minusek, rokoko oczekiwał czegoś więcej niż czekanko, marcins wleciał ze swoim postem, więc musiałem się odnieść do zarzutów, jednocześnie wystawiając się do światła. Winny się tłumaczy. Jednocześnie myślę, że gdybym tego nie zrobił to nałapałbym jeszcze więcej minus(k)ów. I głosów „głosuję ale się nie cieszę” a’la minusek.

Geha raczej bym nie podejrzewał na podstawie tego błędu, bo opis wydaje mi się być wymierzony w mojego pierwszego posta, teraz zauważyłem że oba zdania w opisie po kropce są z małej litery co już jest lekką przesadą i ewidentnym nawiązaniem do mojej osoby :D @marcins chyba widzisz jak bardzo jest to ukartowane

Też pamiętam o ujemnych punktach kondiego, do tego wczoraj post po mordzie więc dzisiaj już nie musi nic pisać. Sprytnie bo nie roztrząsa zarzutów kleya, nie wystawia się na świecznik. Rozważam tutaj swój głos, jeśli to oznacza moje przetrwanie.
kleyo pisze: wt maja 09, 2023 5:08 pm
lisior pisze: Z innych spostrzeżeń też myślałem o Scratchu i KarBarze jako mafiozach
Jakie miałeś spostrzeżenia do nich, a przede wszystkim o KarBarze?
Chodziło o teorię, że KarBar był w mafii a oni go ubili, i posta Scratcha po mordzie ale to wszystko jest grubymi nićmi szyte, nie na teraz.
Awatar użytkownika
Asika
Posty: 10
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:58 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Asika »

kleyo pisze: wt maja 09, 2023 5:08 pm
Asika pisze: Mój głos pójdzie na kogoś, kto myślę, że nie dostanie żadnych innych głosów.
Żebyś przez przypadek nie ubiła niewinnego i nikt się nie doczepił?
Raczej żeby nie ubić niewinnego mieszkańca miasta i nie dać mafii wygrać - ale widzę, że mamy inne priorytety.
"Był zawsze niezwykłym i zdolnym dzieckiem, na którym nikt się nie poznał. Gdy dorósł, w dalszym ciągu nikt go nie rozumiał i życie jego było pod każdym względem tragiczne." Tove Jansson
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Marcins »

@lisior moj trop w ogole nie odnosił sie do Ciebie, a do samego wylapywania bledow i wiazania ich z konkretnymi osobami.
Mateos.
Posty: 17
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:39 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Mateos. »

Pierwsza rozgrywka w mafie i permanentny brak czasu to nie jest dobre połączenia. Przynajmniej powoli zaczynam łapać o co w tej zabawie chodzi
liso7
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 09, 2021 11:28 am

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: liso7 »

Asika pisze: wt maja 09, 2023 4:56 pm
liso7 pisze: wt maja 09, 2023 11:57 am
rokoko pisze: wt maja 09, 2023 11:43 am
Miałem wgląd premium do pierwszego posta z zasadami gry.
Jestem debilem.
Co do glosu, ja dziś swój oddałem na cichego gracza.
OK, jednak mój błąd z tym opóźnieniem, bo to głosowanie jest do 21:00, a Forumowa Mafia ma czas do 22:00 na ogłoszenie wyników.
Forumowa Mafia pisze: ndz maja 07, 2023 8:36 pm Lincze Miasta:
Codziennie (zaczynając od wtorku) do 21:00
Mordy Mafii:
Co drugi dzień (zaczynając od poniedziałku) do 22:00
Jak widać wszyscy czytamy regulamin ze zrozumieniem!
No właśnie nie, w spoilerze masz wyraźnie napisane, że pierwszy mord miał być o 21. MG nic nie pisał o sytuacji losowej, więc najpewniej mord był wysłany bardzo późno.
A teraz Vamos Madrid!!!
vini639
Posty: 126
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:04 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: vini639 »

Późne godziny i kondi to coś, co zostało przez niego potwierdzone, a pół punktu karnego raczej nie boli. Ale mój typ idzie na kogoś innego.
Awatar użytkownika
Forumowa Mafia
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 07, 2023 8:03 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Forumowa Mafia »

When I dance, they call me Macarena
And the boys, they say que soy buena
They all want me
They can't have me


Macarena - (*) - niewinny

Macarena - 4 (Skurwibak, Gondola., naimad9, Mateos.)

rokoko - 3 (Antura, Bury Zenek, minusek)

damikor - 2 (Goldschmidt, Asika)
kondi - 2 (kleyo, lisior)

Antura - 1 (liso7)
cmc - 1 (vini639)
Gehu - 1 (damikor)
Gondola. - 1 (Marcins)
kleyo - 1 (kondi)
Scratch - 1 (rokoko)
vini639 - 1 (Scratch)

==========================================

Macarena ma czas na napisanie testamentu do najbliższego linczu.

Lista Graczy:
1. cmc
2. kleyo
3. Marcins
4. Goldschmidt
5. liso7
6. damikor
7. Bury Zenek
8. Asika
9. Scratch
10. Mateos.
11. KarBar – 1. mord Mafii
12. minusek
13. vini639
14. kondi (Chain)
15. naimad9
16. Macarena – 1. lincz Miasta
17. RevolPL
18. rokoko
19. lisior
20. Skurwibak
21. Gehu
22. Antura
23. Gondola.


Zaczynamy głosowanie drugie. Potrwa ono do jutra, do 21:00. Głosujecie na PW, które wysyłacie do mnie. W temat wpisujcie g2, a w treść nick gracza, który waszym zdaniem powinien zginąć w jutrzejszym linczu.

Punkty karne:
1,5 punktu karnego (za brak wpisu lub głosu):
Gehu – 3 (+3 za brak wpisu i głosu)
RevolPL – 3 (+3 za brak wpisu i głosu)
cmc – 1,5 (+1,5 brak głosu)
kondi (Chain) – 0,5


Spis treści:
1. mord - strona 2.
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: minusek »

Zagłosowałem na lisiora, sprawdź proszę skrzynkę i sprostuj.
Awatar użytkownika
Antura
Posty: 0
Rejestracja: ndz maja 07, 2023 5:17 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Antura »

To co Panowie, dalej czyścimy przedpole?
Awatar użytkownika
rokoko
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 23, 2022 2:02 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: rokoko »

Nie podobasz mi się.
Gehu
Posty: 366
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Gehu »

Dużo tu o mnie piszecie jak na mojego jednego posta :D
Przyznam, że trochę sobie zapomniałem o formku.
Wracamy do meczu na razie.
liso7
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 09, 2021 11:28 am

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: liso7 »

O kurde, lisior już pewnie testament miał przed linczem napisany, a tu zonk, głosów brak :loool:
@Antura Wyjaśnisz może co masz na myśli?
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: kleyo »

Mateos. pisze: wt maja 09, 2023 6:35 pm Pierwsza rozgrywka w mafie i permanentny brak czasu to nie jest dobre połączenia.
To, że mało piszesz to nic dziwnego, skoro jesteś nowy. Ale czemu mówisz, o braku czasu skoro i wczoraj i dziś siedziałeś tu po jakieś 2 godziny pod wieczór? Po co kłamać?
vini639 pisze: Późne godziny i kondi to coś, co zostało przez niego potwierdzone, a pół punktu karnego raczej nie boli.
Dzisiaj był tu o 21:50, więc śmiem twierdzić, że wczoraj też mógł zdążyć. No, a jak już pisałem, jego post nie wyglądał na rzucony od niechcenia.

Martwią mnie te punkty karne tak wielu graczy. Cmc, dlaczego nie zagłosowałeś?
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
Antura
Posty: 0
Rejestracja: ndz maja 07, 2023 5:17 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Antura »

liso7 pisze: wt maja 09, 2023 9:18 pm O kurde, lisior już pewnie testament miał przed linczem napisany, a tu zonk, głosów brak :loool:
@Antura Wyjaśnisz może co masz na myśli?
Czekamy aż wylecą nieaktywni, mało aktywni i Ci trzeci.
Żeby nie było, ten głos na Rokoko puściłam 1 dnia po 1 poście z 1 listą, a późniejszą zmianę na Burego Zenka to wysłałam... sama do siebie :(
liso7
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 09, 2021 11:28 am

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: liso7 »

Serio po tym ich mordzie masz jaja napisać, że czekasz aż wylecą nieaktywni i linkujesz hasło w w sjp.pwn.pl? To musi być prowokacja :loool:
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: kleyo »

Antura pisze: wt maja 09, 2023 9:40 pm wysłałam... sama do siebie :(
:szok: to Ty jesteś dziewczyną?
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
rokoko
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 23, 2022 2:02 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: rokoko »

Czyli prawie odpadłem, ale nikt nie głosował na mnie na serio?
https://www.youtube.com/watch?v=2RA4dFKJSAg
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Goldschmidt »

Cymcyrymcy - co masz na swoją obronę odnośnie braku głosu?
Awatar użytkownika
lisior
Posty: 0
Rejestracja: wt maja 02, 2023 6:23 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: lisior »

minusek pisze: wt maja 09, 2023 7:53 pm Zagłosowałem na lisiora, sprawdź proszę skrzynkę i sprostuj.
A już myślałem że my cumple :buziak:
Trochę zaskoczyło mnie to głosowanie ale udało się, dzięki 😀

ciekawe ze cmc deklarował głos a tu jednak brak, chyba ze to jakiś błąd, jak z minuskiem.
BTW macarena tez bez głosu.
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: minusek »

Przepraszam @Crawler za zamieszanie. Wyslalem głos na Rokoko, a zmianę głosu wysłałem jako odpowiedz. Nie sądziłem ze system jest tak ogarnięty, ze tę odpowiedz wysłał do mnie.

Na teraz na szybko kilka rzeczy:
- 4 głosy na Macarene??? Wtf
- Marcins propsuje szukanie czegokolwiek żeby się zaczepić, aby zagłosować randomowo na Gondole
- brak choćby głosu na osobę, któreś zdominowała rozkminy wczorajsze i dzisiejsze jest zastanawiający. Nie sprawdziliśmy tego i teraz te wszystkie posty odciągające od tego, albo po prostu odnoszące się i nic nieznaczące można sobie wsadzić wiadomo gdzie
- głos na Rokoko oddałem niedługo po jego odpowiedzi (ze zagłosuję na osobę, która następna napisze wiadomość). I widzę, ze na tamten moment, czyli wczoraj przed 23, miał już 2 głosy (!!!!)

PS Kto to jest naimad, antura i macarena? Przepraszam, nie siedzę na discordzie, a chciałbym byc choc trochę zaznajomiony w temacie. Pytam wiec czy to ktoś ze starego forum z nowym nickiem, czy sympatycy naszego klubu, czy to koledzy kogoś zaproszeni do gry, albo po prostu ktoś z zewnątrz?
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: minusek »

lisior pisze: wt maja 09, 2023 10:12 pm
minusek pisze: wt maja 09, 2023 7:53 pm Zagłosowałem na lisiora, sprawdź proszę skrzynkę i sprostuj.
A już myślałem że my cumple :buziak:
Podaj tutaj linka do discorda mafijnego, bo widzisz jak ta skrzynka odbiorcza działa.
ODPOWIEDZ