Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

naimad9
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 09, 2021 8:48 am

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: naimad9 »

Przywiał zapach benzyny, a tu człowiek wstaje i czuje zapach trupa. Ciekawa ta mieścina.

Jakoś ten trop związany z błędem wydaje się dosyć naiwny albo to tak celowo.
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: minusek »

Być może siedzą i analizują od pierwszych postów, podchwycili błąd i go wykorzystali.

Ale może też być tak, że wyznaczyli osobę do wyeliminowania i jeden z nich po prostu coś skrobnął i przesłał forumowej mafii.

Błąd, małe litery, bye bye, czekanko. Ja w to idę.
Awatar użytkownika
rokoko
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 23, 2022 2:02 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: rokoko »

Asika pisze: wt maja 09, 2023 5:04 am Ten błąd popełniał też KarBar. Nie napisał żadnego posta przez cały dzień, mord mafii był spóźniony, więc może reszta morderczej ferajny próbowała się długo z nim skontaktować (jako że może miał rolę mafioza?), a potem dostała od niego wiadomość, że jednak "na prawdę" nie będzie mógł wziąć udziału w tej edycji i wpadli na pomysł, żeby wykorzystać ten zapis do zrzucenia winy na innych.
Tylko jaki byłby sens w marnowaniu pierwszego mordu na niemiastowego? Byłaś w ostatniej edycji w mafii i tam mieliście podobnego gagatka (kogoś kto nigdy nie zaczął gry, ale zdążył wylosować rolę mafioso) i zwyczajnie poczekaliście jak odpadnie za karne punkty, bo jaki był inny praktyczny przebieg działań do zastosowania w tej sytuacji? Swoją drogą, czy ja jestem teraz jakiś nieogarnięty, czy Chain ma zapisane tylko 0,5 punkta karnego, a powinien mieć 1,5? Czy za brak posta w pierwszym dniu jest przygotowana jakaś mniejsza kara?

Aczkolwiek mocniej zwróciłbym uwagę na ten aspekt opóźnienia mordu, bo pasowałby on do teorii, że do mafii wylosowała się idealna mieszanka osób poświęcającej grze mniej czasu i osób, które grają po raz pierwszy i do końca mogą wszystkiego od początku nie ogarniać (np. to, że trzeba napisać tekst do mordu albo że ten pierwszy mord jest o 21, a nie o 22) i Crawler mógł mieć problemy z kontaktem i sfinalizowaniem takiej błahostki na czas. Miałbym to z tyłu głowy przy kierowaniu swoich podejrzeń.

Co do tropu z "na prawdę" – nie sądzę, ale odwodzić też na siłę nikogo nie będę, bo nie mam możliwości wykluczenia najprostszego wytłumaczenia, które pasowałoby też do teorii z nieogarnianiem mafii. Ale w tym przypadku naprawdę nie sądzę, dlatego nie będę głosował zgodnie z tym tropem dzisiaj wieczorem. I z jednej strony dobrze by było usłyszeć coś więcej niż "czekanko" od samego zainteresowanego, ale z drugiej strony mam przeświadczenie, że mafia lubi szum i się w tym szumie chować tj. ograniczać swój faktyczny wkład do minimum i wystawiać się na jak najmniej spojrzeń, podczas gdy miastowi grają między sobą.
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Marcins »

minusek pisze: wt maja 09, 2023 10:02 am Być może siedzą i analizują od pierwszych postów, podchwycili błąd i go wykorzystali.

Ale może też być tak, że wyznaczyli osobę do wyeliminowania i jeden z nich po prostu coś skrobnął i przesłał forumowej mafii.

Błąd, małe litery, bye bye, czekanko. Ja w to idę.
Oczywiście, trzeba szukac takich powiazan. Sami sie wystawia i nawet jie zauwza kiedy
Awatar użytkownika
lisior
Posty: 0
Rejestracja: wt maja 02, 2023 6:23 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: lisior »

Marcins pisze: wt maja 09, 2023 10:24 am Oczywiście, trzeba szukac takich powiazan. Sami sie wystawia i nawet jie zauwza kiedy
To chyba znalazłem. Twoje błędy też można powiązać z błędem w opisie? Jak dla mnie trzeba szukać takich powiązań ;)
Sam pokazałeś jak ułomny jest ten argument, wystawiam się, owszem, ale na idealną podpuchę dla mafii (z tym „na prawdę”)

Błąd oczywiście łatwy do wychwycenia (dla mafii tez ;)) co od razu po mordzie
minusek skojarzył, ale to jest tak naiwne że nie sądziłem że w to pójdzie, jako doświadczony gracz. Małe litery? Bardziej szukanie argumentu pod tezę. Łatwe wytłumaczenie na teraz jak i po linczu: brak innego tropu.

Ze wszystkich wypowiadających się w temacie błędu to minusek już zadeklarował głos.

Jednak dzisiaj, na ten moment, zagłosuje na Marcinsa, bo o ile minusek może być miastowym który rozkminia jedyny trop to Marcins wleciał ze swoim postem jakby był podjarany ze dzisiaj poleci miastowy i chciał dolać oliwy do ognia.

Zachęcam oczywiście na niegłosowanie na mnie ;) Przemyślcie sobie na spokojnie, jak naiwne to jest. Z drugiej strony idealne na pierwszy dzien.

Z innych spostrzeżeń też myślałem o Scratchu i KarBarze jako mafiozach, ale ubijanie swojego w pierwszym mordzie wydaje się jeszcze bardziej naiwne niż „mój case”. Jednakże można to mieć z tylu głowy na dalszą część gry.
liso7
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 09, 2021 11:28 am

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: liso7 »

rokoko pisze: wt maja 09, 2023 10:17 am
Asika pisze: wt maja 09, 2023 5:04 am Ten błąd popełniał też KarBar. Nie napisał żadnego posta przez cały dzień, mord mafii był spóźniony, więc może reszta morderczej ferajny próbowała się długo z nim skontaktować (jako że może miał rolę mafioza?), a potem dostała od niego wiadomość, że jednak "na prawdę" nie będzie mógł wziąć udziału w tej edycji i wpadli na pomysł, żeby wykorzystać ten zapis do zrzucenia winy na innych.
Tylko jaki byłby sens w marnowaniu pierwszego mordu na niemiastowego? Byłaś w ostatniej edycji w mafii i tam mieliście podobnego gagatka (kogoś kto nigdy nie zaczął gry, ale zdążył wylosować rolę mafioso) i zwyczajnie poczekaliście jak odpadnie za karne punkty, bo jaki był inny praktyczny przebieg działań do zastosowania w tej sytuacji? Swoją drogą, czy ja jestem teraz jakiś nieogarnięty, czy Chain ma zapisane tylko 0,5 punkta karnego, a powinien mieć 1,5? Czy za brak posta w pierwszym dniu jest przygotowana jakaś mniejsza kara?

Aczkolwiek mocniej zwróciłbym uwagę na ten aspekt opóźnienia mordu, bo pasowałby on do teorii, że do mafii wylosowała się idealna mieszanka osób poświęcającej grze mniej czasu i osób, które grają po raz pierwszy i do końca mogą wszystkiego od początku nie ogarniać (np. to, że trzeba napisać tekst do mordu albo że ten pierwszy mord jest o 21, a nie o 22) i Crawler mógł mieć problemy z kontaktem i sfinalizowaniem takiej błahostki na czas. Miałbym to z tyłu głowy przy kierowaniu swoich podejrzeń.

Co do tropu z "na prawdę" – nie sądzę, ale odwodzić też na siłę nikogo nie będę, bo nie mam możliwości wykluczenia najprostszego wytłumaczenia, które pasowałoby też do teorii z nieogarnianiem mafii. Ale w tym przypadku naprawdę nie sądzę, dlatego nie będę głosował zgodnie z tym tropem dzisiaj wieczorem. I z jednej strony dobrze by było usłyszeć coś więcej niż "czekanko" od samego zainteresowanego, ale z drugiej strony mam przeświadczenie, że mafia lubi szum i się w tym szumie chować tj. ograniczać swój faktyczny wkład do minimum i wystawiać się na jak najmniej spojrzeń, podczas gdy miastowi grają między sobą.
Zgadzam się w 100%, że "marnowanie" mordu na swojaka jest nielogiczne, ale zastanawia mnie co innego. Skąd ty wziąłeś info o pierwszym mordzie o 21? Szukam tego info i jest wyraźnie napisane, że mordy są o 22, a w przypadku opóźnienia Crawler ma o tym uprzedzić. Z całym szacunkiem, ale ta 21 brzmi jak jakieś mega insiderskie info.
Awatar użytkownika
rokoko
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 23, 2022 2:02 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: rokoko »

Forumowa Mafia pisze: ndz maja 07, 2023 8:36 pm Harmonogram:
1. Mord – Poniedziałek 21:00
1. Lincz – Wtorek 21:00, Detektyw
2. Lincz – Środa 21:00, 2. Mord – Środa 22:00, Ksiądz
3. Lincz - Czwartek 21:00, Detektyw
4. Lincz – Piątek 21:00, 3. Mord – Piątek 22:00, Ksiądz
itd.
Miałem wgląd premium do pierwszego posta z zasadami gry.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Goldschmidt »

Jako że myślę iż wobec afer głosy mogą się rozłożyć na 1-2 osobach których na razie nie podejrzewam, zagłosuję na kogoś innego by utrudnić mafii zadanie. Nie mam jednak nic odkrywczego do napisania i głosu też nie ujawnię.

Ktokolwiek będzie aktywny w dziale tuż przed lub w trakcie meczu będzie murowanym kandydatem do mafii :ptak:
liso7
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 09, 2021 11:28 am

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: liso7 »

rokoko pisze: wt maja 09, 2023 11:43 am
Forumowa Mafia pisze: ndz maja 07, 2023 8:36 pm Harmonogram:
1. Mord – Poniedziałek 21:00
1. Lincz – Wtorek 21:00, Detektyw
2. Lincz – Środa 21:00, 2. Mord – Środa 22:00, Ksiądz
3. Lincz - Czwartek 21:00, Detektyw
4. Lincz – Piątek 21:00, 3. Mord – Piątek 22:00, Ksiądz
itd.
Miałem wgląd premium do pierwszego posta z zasadami gry.
Jestem debilem.
Co do glosu, ja dziś swój oddałem na cichego gracza.
Awatar użytkownika
Skurwibak
Posty: 127
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:33 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Skurwibak »

Jestem nowy w tej grze, na kogo głosować? Kto mnie przekona kogo wyeliminować? :?
Macarena
Posty: 0
Rejestracja: pt cze 04, 2021 9:41 am

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Macarena »

Też mam to samo. Jestem nowy w mieście i jeszcze nie ogarniam do końca 🤣
Awatar użytkownika
Skurwibak
Posty: 127
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:33 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Skurwibak »

Odczep sie ode mnie, pewnie jesteś z mafii :psyduck:
Mój głos na Macarene xD
Awatar użytkownika
cmc
Posty: 0
Rejestracja: pn kwie 24, 2023 9:37 am

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: cmc »

To wspaniały dzień! Wybraliśmy się na rodzinną wycieczkę do lasu. Anka wyprowadziła mnie w jego głąb. Chyba będziemy bawić się w chowanego! Tylko jak mam ich odnaleźć, będąc przywiązanym do drzewa? Czekam na dalszy rozwój wydarzeń.

Minusek, nie wydaje Ci się, że nawet gdyby lisior napisał ten opis, to ktoś jeszcze z mafii by go przeczytał i wyłapał ten błąd? To chyba nie przypadek, że wspominają słownik języka polskiego, a potem sadzą takiego byka.
Poza tym odpowiedź lisiora jest bardzo dobra.
Macarena
Posty: 0
Rejestracja: pt cze 04, 2021 9:41 am

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Macarena »

Właśnie tak zareagował by mafiozo🤣🤣🤣
Awatar użytkownika
cmc
Posty: 0
Rejestracja: pn kwie 24, 2023 9:37 am

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: cmc »

Macarena pisze: wt maja 09, 2023 1:55 pm Właśnie tak zareagował by mafiozo🤣🤣🤣
:mysli:
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: minusek »

Co tam mafia, w Cantelo liczy się poprawność polszczyzny. Robimy czystki, Ave Grammar Nazi. Madridistas.pl bawi i uczy.
Awatar użytkownika
lisior
Posty: 0
Rejestracja: wt maja 02, 2023 6:23 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: lisior »

minusek pisze: wt maja 09, 2023 2:02 pm Co tam mafia, w Cantelo liczy się poprawność polszczyzny. Robimy czystki, Ave Grammar Nazi. Madridistas.pl bawi i uczy.
No i taki argument uznaje!

Tak sobie myślę, że w głosach na mnie zapewne podepnie się jakiś mafiozo (więcej?) a że pewnie i tak polecę bo kilka osób pójdzie za tym tropem a reszta głosów rozłoży się pojedynczo na resztę graczy, to nie podpinając się na masówkę na mnie, zawężacie krąg podejrzanych do wytypowania członka mafii w przyszłości. Oczywiście jak już zaświecę się na zielono (lub czarno :D)

Taką perspektywę podrzucam i czekam na dzisiejsze wyniki ;)
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: minusek »

cmc pisze: wt maja 09, 2023 1:53 pm Minusek, nie wydaje Ci się, że nawet gdyby lisior napisał ten opis, to ktoś jeszcze z mafii by go przeczytał i wyłapał ten błąd? To chyba nie przypadek, że wspominają słownik języka polskiego, a potem sadzą takiego byka.
Poza tym odpowiedź lisiora jest bardzo dobra.
Może. A może nikt tego nie weryfikował. A może było to tak oczywiste, że miało na celu wypracowanie sobie komfortu? Chociaż to ostatnie pewnie nie, bo po co ktoś miałby się wystawiać na świecznik.

Odpowiedź jest dobra, bo lisior jest dobry i szkoda mi na niego głosować zamiast na jakiegoś kilkuwyrazowca. No ale to początek, czegoś trzeba się chwycić, a za błędy się płaci (dosłownie).
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Gondola. »

Macarena pisze: wt maja 09, 2023 1:12 pm Też mam to samo. Jestem nowy w mieście i jeszcze nie ogarniam do końca 🤣
https://youtu.be/V0x2YQWzqEc
Awatar użytkownika
damikor
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 07, 2023 6:43 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: damikor »

Tak z czystej ciekawości - czemu zrobiła się taka nagonka tylko na Lisiora, skoro jest jednym z dwóch żyjących graczy, którzy ten błąd popełniają? Tylko dlatego, że strzelił babola w temacie o grze, a nie gdzie indziej?

Nie żebym miał coś przeciwko, zawsze chętnie dołączę do językowej krucjaty. Niemniej wydaje mi się to trochę zabawne, byłem pewien, że to raczej trop z kategorii: "pewnie próbują kogoś wrobić, więc na razie nic z tym nie robimy, ale warto pamiętać". A tu wychodzi na to, że nawet jeden z zainteresowanych jest już przekonany o swoim losie.
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: minusek »

Mafia znalazła pole do pogadania.

A dlaczego nie Gehu? Ten to napisałby Spier*&^%$ a nie bye bye i to pewnie z caps lockiem.
Bury Zenek
Posty: 0
Rejestracja: ndz wrz 04, 2022 11:30 am

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Bury Zenek »

Zaczyna się! Jest to stwierdzenie niemal z miniaturki Atora,choć w tym wypadku akurat jest prawdziwe. Po tym jak chodnik został obryzgany mózgiem KarBara w Cantelo ponownie nastaje nowy porządek. Chaos, strach a przede wszystkim nieufność zawładnęły miasteczkiem. Siedząc w kącie pubu popijając estrezię przyglądałem się burzliwej dyskusji na temat gramatyki. Cóż, jest jeszcze za wcześnie by podjąć jakiś trop. Na razie mogę jedynie patrzeć i nasłuchiwać. Ktoś w końcu popełni błąd. Buta i poczucie bezkarności - to ich cecha immamentna. Ale tym razem to ja stanę im na drodzę. Ja jestem biczem bożym, który złoi ich żałosne dupska. Straciłem przez nich wszystko na czym mi zależało. Teraz czas na rewanż.
Macarena
Posty: 0
Rejestracja: pt cze 04, 2021 9:41 am

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Macarena »

Tak jest. Trzeba raz na zawsze pozbyć się tej mafii z naszego miasta!!!
Awatar użytkownika
cmc
Posty: 0
Rejestracja: pn kwie 24, 2023 9:37 am

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: cmc »

Na ten moment, po tym poście kleyo, mój głos idzie na kondiego.
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: minusek »

To tez ciekawe, ze jeden z drugim urządzili sobie szybką pogadankę po mordzie i w efekcie zagłosują na siebie. Kondi, ktory pisze małymi literami i Kleyo, który jakims cudem jeszcze żyje i po pierwszym mordzie miał już podium podejrzanych :D

Juz kończę na dzisiaj, bo za dużo mnie w tym temacie.
ODPOWIEDZ