Tenis

Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Tenis

Post autor: Gondola. »

Temat dla fanów tenisa w męskim czy kobiecym wydaniu.

Właśnie wystartował wielkoszlemowy French Open, w którym tytułu broni - a jakże - GOAT Rafael Nadal. Jeśli wygra swój ulubiony turniej, wyprzedzi Rogera Federera w liczbie wielkoszlemowych tytułów (21 vs. 20). Od 2005 roku na paryskich kortach Hiszpan triumfował aż trzynastokrotnie, wygrał 100 meczów, przegrał 2.

Są tu jacyś fani tenisa? Jak tak, to rozgośćcie się i czujcie się jak u siebie w domu. ;)

Obrazek
POLfan
Posty: 3
Rejestracja: wt cze 01, 2021 7:37 am

Re: Tenis

Post autor: POLfan »

* w którym tytułu broni Iga Świątek ;) jak mogłeś o naszej gwieździe zapomnieć.
Oby obu się udało obronić tytuł.
Awatar użytkownika
Szefo89
Posty: 76
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:57 pm

Re: Tenis

Post autor: Szefo89 »

Fenomenalne meczycho w półfinale, przedwczesny finał, mam nadzieję że Djoko dowiezie to z Tsitsipasem i zgarnie puchar.
Awatar użytkownika
Szefo89
Posty: 76
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:57 pm

Re: Tenis

Post autor: Szefo89 »

Wielki Djoko, piękna remontada w finale.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Tenis

Post autor: Gondola. »

Eh, smutno trochę, Tsitsipas koncertowo zmarnował swoją szansę na triumf, z 2:0 na 2:3. Trzeci i czwarty set to naprawdę tragiczna gra Greka.
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Tenis

Post autor: Clif »

W ogóle nie interesuje mnie tenis a wyniki widzę tylko na wielkich turniejach. Ale to co odpierdala Djokovic (Nadal w sumie też) to jest naprawdę jakiś kosmos, patrzę na te wyniki ci młodzi goście się zbliżają, potrafią prowadzić, mieć dużą przewagę. I co? I chuj, na końcu wygrywa stary mistrz.
κύριος Ἰησοῦς
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Tenis

Post autor: minusek »

Trwa finał US Open. Bardzo dziwny jest ten tenis Medvedeva, pomijając młot w ręce przy serwisie, to gra masę spowalniajacych głębokich piłek. Choć potrafi też zagrać tak że wow.

Djoko z kolei ewidentnie nie ma swojego dnia i prawdopodobnie nie zdobędzie Klasycznego Wielkiego Szlema. I bardzo dobrze!

E: i cyk, 3:0 Medvedev w pełni zasłużenie.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Tenis

Post autor: Gondola. »

Całe szczęście, że Rosjanin ukrócił mocarstwowe zapędy tego serbskiego klowna. Chyba na zawsze przestałbym się interesować tym sportem, gdyby to Djoković zdobył Klasycznego Wielkiego Szlema.

Na Federera już nie liczę, ale mam nadzieję, że Rafa odbuduje swoje zdrowie i wróci do gry w przyszłym roku. Duże oczekiwania pokładam też w młodych wilkach, Medvedev, Tsitsipas, Zverev, Thiem, Rublev i wielu innych.
Awatar użytkownika
Szefo89
Posty: 76
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:57 pm

Re: Tenis

Post autor: Szefo89 »

Ciekawi mnie w jaką stronę pójdzie męski tenis - wydaje się że dni wielkiej trójki są policzone, moim zdaniem tylko Djoko ma jeszcze szanse na dołożenie kolejnych szlemów do kolekcji. Może Rafa jeżeli się naprawdę zepnie we Francji i jeszcze mu zdrowie dopisze.

Wśród pozostałych nie widać na razie kandydata na dominatora, ale może jak rozluźni się w czołówce, to ktoś wskoczy na ten poziom. Chociaż podejrzewam że może będzie tak jak w kobiecym tenisie obecnie, czyli każdy turniej wygrywa praktycznie inna zawodniczka. Osaka miała potencjał na zdominowanie tej dyscypliny na lata, ale chyba głowa nie dojeżdża.
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: Tenis

Post autor: Krul »

Ogólnie jakaś era sportu się kończy. Ronaldo, Messi, Phelps, Bolt, Nadal, Federer, Djoko, Lebron, piekne to były sportowe lata.
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Tenis

Post autor: minusek »

Oglądacie? Zverev-Nadal w 1/2 Roland Garros: skręcenie kostki Niemca przy piłce na 6:6 w 2 secie :(

Pierwszy set wygrany w tie breaku przez Nadala (obronił 4 piłki setowe). W drugim secie 8 przelaman na 12 gemów. Niedokończony 2 set, a grali ponad 3 godziny. :o Szkoda tej kontuzji. Rafa wyglądał na totalnie wyprutego wiec różnie mogło się to skończyć. Niech odpoczywa i zgarnia kolejny tytuł w niedziele.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Tenis

Post autor: Gondola. »

Paskudna kontuzja, bardzo źle to wyglądało. Komentatorzy coś przebąkiwali o końcu sezonu dla Niemca, oby to czarnowidztwo się nie ziściło.

Nadal był co prawda w komfortowej sytuacji, bo prowadził 1-0 w setach, potrafił wygrzebać się z kryzysu w drugim secie i doprowadzić do tb, ale było widać, że jest już wypompowany fizycznie - wolniej biegał, słabiej odbijał, częściej popełniał błędy (dwukrotnie wypuścił prowadzenie w swoim gemie serwisowym, co nie zdarzyło mu się w pierwszym secie). Niewykluczone, że i tak by ten mecz wygrał, ale najprawdopodobniej po zaciętej walce i kosztem całkowitej utraty sił. Jakby okazało się, że spotkanie przeciągnęłoby się do pięciu setów to spokojnie można byłoby zakładać, że pograliby jeszcze kolejne 3 godziny.
Awatar użytkownika
Rio
Posty: 89
Rejestracja: wt mar 15, 2022 5:06 pm
Lokalizacja: Kraków / Rzeszów
Kontakt:

Re: Tenis

Post autor: Rio »

Wbijam tu, myślę "pewnie coś o tej super polce co jest wszędzie", a tu takie niemiłe rzeczy, bo od razu musiałem znaleźć filmik. Trochę boli od patrzenia → https://sport.interia.pl/tenis/video,vId,3229410
:ptak:
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Tenis

Post autor: kryspiano »

Brawo! :potwor:
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Tenis

Post autor: minusek »

Kogo warto oglądać na Wimbledonie? Jest jakiś młody techniczny kozak, który gra dużo z backhandu? Typu Wawrinki.

E: na pewno nie Hurkacza :(

E2: szkoda, ze po słabszej dyspozycji dnia Iga wraca do domu. Jest jeszcze młoda, ale trudno bedzie jej wygrać Wimbledon. Mysle ze za chwile wpadnie US Open. Oby

E3: ufff, Rafa gra dalej, w piątek 1/2. Nie wiem co się stało wczoraj, ze Djoko odwrócił mecz, ale w pierwszych dwóch setach które oglądałem, Sinner był świetny.

E4: no i nara, Nadal wypada przez kontuzję. :evil: z Kyrgiosem mogło być różnie, a w ewentualnym finale Novak (prawdopodobnie) był do ogrania. Była duża szansa na 3/3 i powalczenie o Klasyczny Wielki Szlem :(

E5: bez historii, Novak z kolejnym tytułem. Szkoda tej kontuzji Rafy, eh…
ODPOWIEDZ