Snooker

vini639
Posty: 126
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:04 pm

Snooker

Post autor: vini639 »

MŚ w toku. Jakby ktoś oglądał to zachęcam do wrzucenia spostrzeżeń i przewidywań.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Snooker

Post autor: lukecik »

No jak nie, jak tak, choć przez okres świąteczny przegapiłem całą pierwszą rundę. Wczoraj pierwsza większa radość, Selby odpada i Ronnie ma jednego z głównych konkurentów mniej. Ten frame, który potem okazał się być najdłuższym w historii Crucibel, stał na tak absurdalnym, a może komicznym wręcz poziomie, że głowa mała. Selby w 80 minut wbił chyba tylko jedną kolorową, żółtą.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
vini639
Posty: 126
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:04 pm

Re: Snooker

Post autor: vini639 »

Nie widziałem tego, również przegapiłem pierwszą rundę a Selby'ego meczów w ogóle staram się unikać, natomiast jak ktoś ma bić takie rekordy to właśnie on.

Ronnie do półfinału ma teraz drogę otwartą, a jak się dziś Robertson wykruszy to przewiduję półfinał z Higginsem. W ogóle w tym sezonie trochę mniej snookera śledziłem i za bardzo nie wiem, kto w jakiej jest formie, ale z tego co widać to wiele się nie zmieniło, nadal wielka trójca daje radę :shock:
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Snooker

Post autor: lukecik »

Selby zginął wczoraj od własnej boli, Jan go wykończył w ten sam sposób, w który tak wiele razy Selby niszczył swoich rywali, czyli mądrą defensywą i grą na wyczekanie. Do tego doszły absurdalne pudła na prostych bilach i na szczęście Chińczyk to wykorzystał. Swoją drogą sprawiał wrażenie, jakby grał bez układu nerwowego, on może jeszcze tutaj namieszać. Też trzymam kciuki za Lisowskiego, zawsze to jakiś polski akcent. :kek:
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
vini639
Posty: 126
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:04 pm

Re: Snooker

Post autor: vini639 »

Bingtao powinien oddać swoją psychikę Dingowi, wtedy mielibyśmy hegemona z Chin, a tak to jednemu do MŚ brakuje umiejętności, a drugiemu mentalu.

A tak a propos Selby'ego to on po którymś ze spotkań przyznał, że zmaga się z depresją, pewnie to ma wpływ na gorszą grę. Trochę mi się go wtedy nawet szkoda zrobiło, no ale i tak każda jego porażka na MŚ cieszy, szczególnie po 2014 roku i odebraniu mistrzostwa Ronniemu.
vini639
Posty: 126
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:04 pm

Re: Snooker

Post autor: vini639 »

Idzie Ronnie po siódmy tytuł MŚ.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Snooker

Post autor: lukecik »

Higgins chyba mu średnio leży, oby sobie poradził. Szkoda, że wczoraj Lisowski w decydującej partii, gdy miał autostradę do wygranej, wyłożył się na łatwej bili i juz nie wrócił do stołu.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Snooker

Post autor: kabanog »

W piszecie z roku 2008? Nie sądziłem, że Selby jeszcze gra, do tego wiecznie wygrywający O'Sullivan.
vini639
Posty: 126
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:04 pm

Re: Snooker

Post autor: vini639 »

To się praktycznie nic nie zmienia w czołówce od lat.

Z Higginsem Ronnie powinien sobie poradzić, ale jeśli nie, trudno. Całą trójkę z 1975 roku lubię, więc jeśli MŚ wygrają Williams lub Higgins, też będę zadowolony.

Byle nie Trump.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Snooker

Post autor: lukecik »

kabanog pisze: czw kwie 28, 2022 11:18 am W piszecie z roku 2008? Nie sądziłem, że Selby jeszcze gra, do tego wiecznie wygrywający O'Sullivan.
Selby ma 39 lat, dlaczego miałby nie grać. :D
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
vini639
Posty: 126
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:04 pm

Re: Snooker

Post autor: vini639 »

Może mu się pomylił z Hendrym, choć on też jeszcze gra :krzywy:
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Snooker

Post autor: Marcins »

Tez licze n Ronniego, chociaz z Higginsem bedzie mial ciezko. Mam wrazenie, ze nie lezy mu jego snooker.
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Snooker

Post autor: Marcins »

2 piekne kradzieze w tej 2 sesji :potwor:
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Snooker

Post autor: lukecik »

Idzie jak burza Ronnie. Jak się zaczęło od 3-0 dla Higginsa to już myślałem, że pozamiatane, bo rzadko kiedy takie straty Anglik odrabiał, a jednak ruszył, jak na rakietę przystało.

Ale co Williams remontadę przeprowadził, to szacunek. Od stanu 1-7 doprowadzić do decydującej partii przy 16-16 to jednak duża sztuka. Ostatecznie przegrał, ale i tak napędził Trumpowi mega stracha.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
vini639
Posty: 126
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:04 pm

Re: Snooker

Post autor: vini639 »

I szkoda że przegrał, fuksy dla Trumpa przyszły w decydującej partii... teraz jak Judd wygra całe MŚ to przez cały następny sezon oglądając snookera nie będę mógł tego przetrawić. A taki piękny finał mogliśmy mieć Williams - Osa, oglądać na chillu.

A teraz trzeba będzie się denerwować, mam nadzieję że Ronnie nie da za wielu powodów do takich emocji i szybko to rozstrzygnie.
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Snooker

Post autor: Marcins »

Piekny kradziez na 3 -1. Do tego ta czarna prsy remisie :prayer:
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Snooker

Post autor: Marcins »

kurde ale w tej 3 odslonie Ronnie daje tlen Juddowi. Tyle bledow, ze masakra
vini639
Posty: 126
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:04 pm

Re: Snooker

Post autor: vini639 »

Ronnie jest jeszcze w stanie spokojnie to przegrać. Akurat psychika u niego słaba, jak Judd mocniej się zbliży to może być po Osie.
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Snooker

Post autor: Marcins »

Pewnie, ze moze to przegrac. Szkoda tylko tej sesji bo praktycznie oprocz ostatniego freama Ronnie w kazdym zaczynal spoko. W tym 25 tez judd mial sporo szczescia z ta czerwona do srodka.
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Snooker

Post autor: Marcins »

RAKIETA :potwor:
vini639
Posty: 126
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:04 pm

Re: Snooker

Post autor: vini639 »

Po 2014 roku ciężko było uwierzyć, że dogoni Hendry'ego, w kilku następnych MŚ nie był sobą i odpadał we wczesnych fazach.... A jednak to zrobił, niesamowite. Fajnie, że śrubuje te rekordy, a w main tourze nie widać obecnie zawodnika, który mógłby się choćby zbliżyć do nich.
Awatar użytkownika
Szefo89
Posty: 76
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:57 pm

Re: Snooker

Post autor: Szefo89 »

GOAT

Hendry zdominował lata 90, Ronnie zdominował XXI wiek na ten moment. Przez całe mistrzostwa nie był ani razu zagrożony odpadnięciem, kiepsko zaczął półfinał od 0:3, ale chwilę później zrobiło się 4:4 i spokojny marsz do finału. Genialny turniej genialnego zawodnika. Zaczynałem oglądać snookera mają 11-12 lat, Sullivan zdobywał wtedy pierwszy tytuł, minęło 20 lat, a on dalej wygrywa.

Swoją drogą niezły klub emeryta zrobił się w półfinałach - Williams, Higgins i Sullivan. Coś czuję że cała ta ekipa Trump, Robertson czy Lisowski tylko czekają aż tamci skończą w końcu swoje kariery, żeby oni mogli wreszcie zacząć seryjnie wygrywać turnieje. Aż ciężko uwierzyć że tacy zawodnicy mają tylko po jednym Mistrzostwie Świata na koncie, czyli tyle samo co Stuart Bingham :kek:
vini639
Posty: 126
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:04 pm

Re: Snooker

Post autor: vini639 »

Nie no, Bingham nie jest aż taki zły jak go niektórzy malują. Co do Lisowskiego, to też nie zestawialbym go z Trumpem i Robertsonem, bo tych 2 to już wyrobione marki i najlepsi snookerzyści w tourze obecnie. Prędzej dorzucilbym do tego zestawienia Kyrena Wilsona, a ogólnie żałuję że nie mogę Dinga, bo to kilka lat temu mój ulubiony zawodnik obok Osy, natomiast obecnie wypadł zdecydowanie z topu.
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Snooker

Post autor: kryspiano »

Wielki Roonie
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Mateos.
Posty: 17
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:39 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Snooker

Post autor: Mateos. »

Pierwsza runda MŚ w toku, więc można odkopać temat. Jakie u was wrażenia i spostrzeżenia po tych prawie czterech dniach w Crucible? Dla mnie największym rozczarowaniem póki co była postawa Cartera, który przegrał z debiutantem Jak'iem Jones'em. Ciekawie zapowiada się pojedynek Ronniego z Vafaei w 2. rundzie, gdzie Irańczyk, po całkiem dobrym meczu z Dingiem, podgrzał w pomeczowym wywiadzie atmosferę komentarzem na temat "Rakiety".
Gdyby ktoś jeszcze nie widział
ODPOWIEDZ