Leo Messi - wredny maluch czy piłkarski geniusz

Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Leo Messi - wredny maluch czy piłkarski geniusz

Post autor: Para Siempre »

Niesamowite, jak Tebas w ciągu paru lat przeszedł od grzmienia na PSG, że niszczą futbol, na podkładanie kłód pod nogi własnym klubom i lidze.

Mam nadzieję, że wyjdą kulisy negocjacji z Messim. Liga traci, walka o władze trwa.
Awatar użytkownika
Domel Madridista
Posty: 134
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:09 pm
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Leo Messi - wredny maluch czy piłkarski geniusz

Post autor: Domel Madridista »

Ale pierdolnęło.
"Najlepszą obroną jest... atak" Florentino Pérez
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Leo Messi - wredny maluch czy piłkarski geniusz

Post autor: eltacondedios »

Dla Barcelony w dłuższej perspektywie to nie tak źle, natomiast dla nas w przypadku przyjścia do PSG trochę lipa, bo po takim czymś Kylian nie będzie mogł powiedzieć, że projekt go nie przekonuje. Chociaż z drugiej strony nie zdziwiłbym się gdyby jeszcze coś tam w temacie pozostania się działo.
Ostatnio zmieniony czw sie 05, 2021 6:48 pm przez eltacondedios, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Leo Messi - wredny maluch czy piłkarski geniusz

Post autor: lukexpl »

Mbappe z Messim i Neymarem w jednej drużynie? On miał dość cienia Neymara, a co dopiero jakby jeszcze doszedł Messi. No i mimo wszystko cała trójka pod względem pensji nie do pogodzenia nawet dla PSG. Messi w PSG oznacza Mbappe w Realu jeszcze tego lata.
Awatar użytkownika
CampNou
Posty: 117
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:51 pm

Re: Leo Messi - wredny maluch czy piłkarski geniusz

Post autor: CampNou »

Barcelona była uzależniona od Messiego we wszystkich aspektach jak rasowy narkoman. Cały czas większa dawka, większa aby usmierzyć ból. Detoks będzie bardzo bolesny - ale konieczny.

Ale sytuacja pewnie jest dynamiczna.
"Z Barceloną w tym sezonie po prostu nie da się wygrać"
Bernd Schuster - grudzień 2008
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Leo Messi - wredny maluch czy piłkarski geniusz

Post autor: kryspiano »

Oby do juve trafił, małe marzenia. Alez to by było coś pięknego.
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Leo Messi - wredny maluch czy piłkarski geniusz

Post autor: Goldschmidt »

O kurwa

xD
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Leo Messi - wredny maluch czy piłkarski geniusz

Post autor: minusek »

Juve bez szans, Chelsea chyba też nie. Pójdzie do Neymara albo Pepa. Stawiam na PSG, i pytanie: jakie będą tego następstwa? Syto
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: Leo Messi - wredny maluch czy piłkarski geniusz

Post autor: Krul »

Która liga jest hiszpańska w Europie? Bez takich nazwisk jak Ronaldo, Neymar, Messi, Ramos, Varane, starym Modricem czy Suarezem, wg mnie spadamy na 4 miejsce, za Anglia, Niemcami i Włochami, a sam Paryż wizerunkowo jest półkę wyzej. Kto by pomyślał jeszcze kilka lat temu...
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Leo Messi - wredny maluch czy piłkarski geniusz

Post autor: minusek »

Trochę śmieszne to pożegnanie, jakby odchodził jakiś Umtiti.
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Leo Messi - wredny maluch czy piłkarski geniusz

Post autor: Alternative »

Para Siempre pisze: czw sie 05, 2021 6:26 pm Niesamowite, jak Tebas w ciągu paru lat przeszedł od grzmienia na PSG, że niszczą futbol, na podkładanie kłód pod nogi własnym klubom i lidze.

Mam nadzieję, że wyjdą kulisy negocjacji z Messim. Liga traci, walka o władze trwa.
Na czym polega to rzekome "niszczenie" ligi poprzez wprowadzenie limitów płacowych w oparciu o zdrowe i przejrzyste zasady, a także brak zgody na tworzenie wyjątków, bo jakiś klub uważa, że może sobie pozwolić na więcej?

W ruchach Tebasa widzę konsekwentne wylewanie fundamentów pod długofalową stabilność ekonomiczną ligi i klubów, aby nie podzielić losu ligi włoskiej.
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Leo Messi - wredny maluch czy piłkarski geniusz

Post autor: kleyo »

Najzabawniejsze jest to, że nadal nawet władze Barcy go wybielają i twierdzę, że obie strony chciały, ale się nie dało.

Gówno prawda, jakby obie strony chciały, to Leoś podpisałby kontrakt najpóźniej w maju i nie liczyłby się jako nowy zawodnik.

W sumie fajnie jakby poszedł do City lub PSG, bo nadal mógłbym go nie lubić, a nie musiałbym nie lubić nowych drużyn (bo PSG i City już dawno nie lubię).

Jak się okaże, że Lionel poszedł do PSG i w efekcie do Realu pójdzie Mbappe, to będzie to zbyt piękne, by było prawdziwe.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: Leo Messi - wredny maluch czy piłkarski geniusz

Post autor: TWL64 »

Ale jaja! Serio? To tak na 100%? Nie uwierzę, dopóki nie podpisze kontraktu z innym klubem. Możliwe, ze to jakaś gierka Laporty?
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
Awatar użytkownika
CampNou
Posty: 117
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:51 pm

Re: Leo Messi - wredny maluch czy piłkarski geniusz

Post autor: CampNou »

"Z Barceloną w tym sezonie po prostu nie da się wygrać"
Bernd Schuster - grudzień 2008
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Leo Messi - wredny maluch czy piłkarski geniusz

Post autor: Para Siempre »

TWL64 pisze: czw sie 05, 2021 10:28 pm Ale jaja! Serio? To tak na 100%? Nie uwierzę, dopóki nie podpisze kontraktu z innym klubem. Możliwe, ze to jakaś gierka Laporty?
Niektórzy tak spekulują, choć trudno powiedzieć czy to nie jest zwykła teoria spiskowa. Za tym przemawia dziwny komunikat Barcelony (pożegnali go jakby Umtiti odchodził) oraz fakt, że La Liga traci na odejściu Messiego i Laporta może grać przeciwko Tebasowi.
Na czym polega to rzekome "niszczenie" ligi poprzez wprowadzenie limitów płacowych w oparciu o zdrowe i przejrzyste zasady, a także brak zgody na tworzenie wyjątków, bo jakiś klub uważa, że może sobie pozwolić na więcej?
Same w sobie limity płacowe są spoko i miały sens w chwili ich wprowadzania.
Pozostawienie ich na miejscu w sytuacji:
- pandemii (gdy większość świata luzuje przepisy, patrz FFP),
- oraz bezpośredniej sprawy Messiego, który odpowiada za 30% jej przychodów i duży procent przychodów LaLiga,
Jest prowadzeniem tej ligi na dno, a nie jej rozwoju.

Jednocześnie mamy sprawę z CVC. Uważasz dobrym pomysłem, by kluby oddawały 10% w zamian za korzystne, 0% oprocentowanie kredytu, który i tak mają oddać?

Tebas stał się żołnierzem UEFA, który za wszelką cenę chcę uwalić Superligę metodami okrężnymi (bo podobno umowa z CVC blokuje drużynom LaLiga tworzyć rozgrywki). Obecnie ma wywalone na faktyczne potrzeby klubów i mozliwość ich rozwoju lub przejścia przez pandemie możliwie najlepiej (tj. z Messim generującym hajs).

W międzyczasie City robi transfer za 100 baniek. Chelsea idzie po Lukaku, PSG rozkupuje wszystkich. No idzie Tebasowi na razie nieźle w degradacji Ligi.
El Dominik
Posty: 185
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:46 pm

Re: Leo Messi - wredny maluch czy piłkarski geniusz

Post autor: El Dominik »

Laporta potwierdził, że ni ma kasy i Messiego nie będzie.
Awatar użytkownika
CampNou
Posty: 117
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:51 pm

Re: Leo Messi - wredny maluch czy piłkarski geniusz

Post autor: CampNou »



"Z Barceloną w tym sezonie po prostu nie da się wygrać"
Bernd Schuster - grudzień 2008
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Leo Messi - wredny maluch czy piłkarski geniusz

Post autor: Goldschmidt »

Nie wiem czy większa beka z ludzi biadolących o braku elastyczności limitu czy z Laporty który przez 2 miesiące zapewniał że wszystko jest na świetnej drodze do odnowienia kontraktu. Którego jak się okazuje nie miał żadnej możliwości zapewnić, nawet gdyby poluzowali, i dalej muszą się kogoś pozbyć by zarejestrować zawodników.

:lol:
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Leo Messi - wredny maluch czy piłkarski geniusz

Post autor: Para Siempre »

Z tego co mówi Laporta wynika, że wcale nie chodziło o limit LaLigi, po prostu okłamywał kibiców 2 miesiące. Chyba, że faktycznie liczył, że sprzeda 5 kotletów za 200 mln.
Nie wiem czy większa beka z ludzi biadolących o braku elastyczności limitu czy z Laporty
Ja tam uważam, że z Ciebie, że przypierdalasz się do dwóch stron gdy karty są rozdane, a Laporta po prostu przestał kłamać :ptak:
Awatar użytkownika
CampNou
Posty: 117
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:51 pm

Re: Leo Messi - wredny maluch czy piłkarski geniusz

Post autor: CampNou »

La Zabawa :lol:

"Z Barceloną w tym sezonie po prostu nie da się wygrać"
Bernd Schuster - grudzień 2008
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Leo Messi - wredny maluch czy piłkarski geniusz

Post autor: Goldschmidt »

@Para Siempre
Ziomeczku, jak jeszcze ty przejrzysz na oczy jak Laporta rzekomo wczoraj i skończysz propsować skrajnie niepoważne rozwiązania omijania regulacji tylko po to by ratować kretynów od konsekwencji własnych czynów to w ogóle będzie zajebiście. Do tego czasu możesz się zadowolić wbijaniem szpilek w Ligue 1 jeśli tak cię to bawi ;)
Bareczka dorobiła się pięknych strat, mają przynajmniej jeden rok windowania kontraktów francuskich cracków i niech się wygrzebują jak każdy inny normalny klub.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Leo Messi - wredny maluch czy piłkarski geniusz

Post autor: Para Siempre »

A wybacz, zasugerowałem się Twoim komentarzem i nie przeczytałem co tam dziś Laporta:
Codziennie rozmawialiśmy z LaLigą. Nadszedł moment, że uwierzyliśmy, że to może się wydarzyć, że przyjęli naszą propozycję. Ostatecznie jednak tak nie było ze względów technicznych. Aby to zrobić, trzeba było przeprowadzić kilka operacji o dużym ryzyku dla klubu. Nasza decyzja polegała na tym, żeby nie narażać znów klubu na ryzyko.
Więc jednak podtrzymuje swoje zdanie o tym, że Tebas powinien był pomóc. Chciał to zrobić na swoich zasadach ze szkodą długofalową dla klubów, i Laporta powiedział nie. Tak to wstępnie wygląda.
skończysz propsować skrajnie niepoważne rozwiązania omijania regulacji tylko po to by ratować kretynów od konsekwencji własnych czynów to w ogóle będzie zajebiście.
Ja po prostu jestem skrajnie przeciwny promowania rozwiązań, w których NBA tworzy się w Anglii a paru monarchów robi sobie FM-a na żywo. Silna LaLiga jest na naszą korzyść. A Messi daje korzyści finansowe Barcelonie. Że Barto był kretynem i ostatecznie za to płacą - trudno. Regulacje są dla ludzi, a nie ludzie dla regulacji. Jeśli rzeczywistość jest taka, że aktualnie LaLiga odniesie większą korzyść ze zmiany, powinna była je zmienić i takie jest moje stanowsiko. MU, City, Chelsea, PSG robią co chcą i nikt im nie mówi, ile mogą mieć straty.
Na ten okres możesz się zadowolić wbijaniem szpilek w Ligue 1 jeśli tak cię to bawi ;)
Nigdy nie widziałem meczu Ligue 1 i nigdy nie wbijałem szpileczki w tę ligę. Zastanawiam się, czy rozwiążą swoje problemy ale to w kategorii "bardziej straszne niż śmieszne".
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Leo Messi - wredny maluch czy piłkarski geniusz

Post autor: Goldschmidt »

Para Siempre pisze: pt sie 06, 2021 10:45 amJa po prostu jestem skrajnie przeciwny promowania rozwiązań, w których NBA tworzy się w Anglii a paru monarchów robi sobie FM-a na żywo. Silna LaLiga jest na naszą korzyść. A Messi daje korzyści finansowe Barcelonie. Że Barto był kretynem i ostatecznie za to płacą - trudno. Regulacje są dla ludzi, a nie ludzie dla regulacji. Jeśli rzeczywistość jest taka, że aktualnie LaLiga odniesie większą korzyść ze zmiany, powinna była je zmienić i takie jest moje stanowsiko. MU, City, Chelsea, PSG robią co chcą i nikt im nie mówi, ile mogą mieć straty.
Jak najbardziej. Wyjebać magnatów z futbolu. Każdego sortu. Regulować limitami płac i FFP, w odpowiedniej postaci.
Nigdy nie widziałem meczu Ligue 1 i nigdy nie wbijałem szpileczki w tę ligę. Zastanawiam się, czy rozwiążą swoje problemy ale to w kategorii "bardziej straszne niż śmieszne".
O, to przyznaję jak na kogoś kto nie ma o tej lidze zielonego pojęcia bardzo dobrze orientujesz się w znajdującym się w niej talencie porównując ich do Barcelony ;)
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Leo Messi - wredny maluch czy piłkarski geniusz

Post autor: Para Siempre »

Jak najbardziej. Wyjebać magnatów z futbolu. Każdego sortu. Regulować limitami płac i FFP, w odpowiedniej postaci.
Wyjebać ich się chyba nie da bo wszystkie kraje musiałyby zmienić prawo. To, że Real należy do Socios stanowi wyjątek. Rozwiązanie, jedyne rzucone w przestrzeń publiczną, to Superliga. Bo UEFA nie wyegzekwowała swoich zasad FFP gdy miała okazję - z PSG i City.
O, to przyznaję jak na kogoś kto nie ma o tej lidze zielonego pojęcia bardzo dobrze orientujesz się w znajdującym się w niej talencie porównując ich do Barcelony ;)
To nie było śmieszkowanie, tylko prawda, i chętnie zmienię zdanie gdy ktoś mi wskaże grajków na miarę Griezmanna, De Jonga, Fatiego czy Pedriego poza Paryżem, bo tego dotyczyła moja wypowiedź.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Leo Messi - wredny maluch czy piłkarski geniusz

Post autor: Goldschmidt »

Para Siempre pisze: pt sie 06, 2021 11:14 amWyjebać ich się chyba nie da bo wszystkie kraje musiałyby zmienić prawo. To, że Real należy do Socios stanowi wyjątek. Rozwiązanie, jedyne rzucone w przestrzeń publiczną, to Superliga. Bo UEFA nie wyegzekwowała swoich zasad FFP gdy miała okazję - z PSG i City.
Wygodny punkt widzenia - nie da się więc ogień zwalczajmy ogniem.
Tak jak można wprowadzić limit płac w ligach gdzie biznes regulacji nie chce, tak można rzucać magnatom kłody pod nogi aż im się odechce bawić w Monopoly, wystarczy lobbować za odpowiednimi rozwiązaniami.
To nie było śmieszkowanie, tylko prawda, i chętnie zmienię zdanie gdy ktoś mi wskaże grajków na miarę Griezmanna, De Jonga, Fatiego czy Pedriego poza Paryżem, bo tego dotyczyła moja wypowiedź.
To włącz telewizor i się zacznij orientować, a nie że wszystko podstawione pod nos człowiekowi którego interesują tylko szlagiery i nagle się budzi gdy ktoś wspomni o Pedrim po tym gdy zagrał dobry sezon i Euro.

Eksponat nr 1 - 15 sierpnia 2020.
Do nauki.
ODPOWIEDZ