Piłkarska Reprezentacja Polski

Jak daleko zajdziemy na Euro?

Czas głosowania minął śr cze 16, 2021 10:06 am

odpadniemy w fazie grupowej
8
57%
1/8
5
36%
ćwierćfinał
0
Brak głosów
półfinał
0
Brak głosów
zagramy w FINALEEEEE auuuuuu
1
7%
 
Liczba głosów: 14

Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: Gondola. »

lukecik pisze: pn lut 07, 2022 6:18 pm Nie będę się skupiał na jego kontaktach z fryzjerem, bo jak było tego poza nimi nie wie nikt. Ciężko mi uwierzyć, że Czesio nie miał żadnej wiedzy na temat tego, co się odpierdalało, ale fakty są takie, że nie miał nigdy żadnych zarzutów, nikt nigdy go nie wskazał w zeznaniach, nie oskarżył, ani nie skazał. W świetle prawa jest niewinny. Poza tym nie jestem tak naiwny jak większość, że wszyscy ludzie, którzy kiedykolwiek przyłożyli rękę do choćby incydentów korupcyjnych, zostali osądzeni. Takie praktyki były na porządku dziennym i na bank ludzie, którzy ustawiali mecze, w tym piłkarze dogadujący się między sobą, dziś ciągle pracują w mediach, strukturach czy jako trenerzy i uchodzą za czystych. Przecież Andrzej Iwan w swojej książce opowiada nawet o Nawałce i jego związkach z ustawianiem meczów, ale w mediach się nie przebiło, a chłop postrzegany jest dziś niemal jako wzór cnót wszelakich. Michniewicz w odróżnieniu do prawomocnie skazanych Piszczka czy Andrzeja Woźniaka, których gra w kadrze/praca z kadrą mało komu przeszkadzała, nie miał nawet zarzutów.
Nie udowodniono mu winy, więc nie ciąży na nim żaden wyrok skazujący, aczkolwiek nie uwierzę, że człowiek prowadzący Lecha w spotkaniach oficjalnie uznanych za ustawione nie miał żadnej wiedzy na ten temat, a cały proceder, który doprowadził do skazania setek osób, dział się bez jego wiedzy jako trenera poznańskiej drużyny. Michniewicz ma czystą kartotekę, ale nie ma możliwości, by był czysty jak łza, 711 połączeń telefonicznych z Fryzjerem mówi samo za siebie. A moim zdaniem, na fotel selekcjonera reprezentacji Polski - najwyższe trenerskie stanowisko w polskiej piłce nożnej - powinni być wybierani ludzie nie umoczeni w afery korupcyjne, postępujący etycznie, a nie balansujący na granicy piłkarskiego półświatka. Selekcjonerem nie powinien być człowiek który budzi tak duże kontrowersje.

Nawałka to nie jest argument w tym momencie, za nim nie ciągnie się tak duży smród największej polskiej afery korupcyjnej XXI wieku jak za Michniewiczem. O Michniewiczu wiedzieli wszyscy, praktycznie całe środowisko było świadome niedwuznacznej działalności wielu osób, w tym samego szkoleniowca. W temacie rzekomego "łapówkarstwa" Nawałki mamy jedno wyznanie Andrzeja Iwana, wklejone potem do książki Stanowskiego. Nie wiemy nic więcej.

A gdyby ktokolwiek chciał wynieść na stanowisko selekcjonera Woźniaka czy Piszczka, protestowałbym tak samo. Ale tak się - póki co - nie dzieje. Mamy natomiast otwartą sprawę Michniewicza i to o niej rozmawiamy.
A chwilę później piszesz, że lepszym wyborem byłby Skorża czy PROBIERZ. :lol: A jakąż to bogatą w sukcesy lokalną karierę mają ci szkoleniowcy?
Skorża to przynajmniej półka wyżej od Michniewicza, zarówno pod względem osiągnięć w kraju (Dyskobolia, Wisła, Legia, Lech), jak i faktu, iż jako jeden z niewielu polskich trenerów XXI wieku miał okazję trenować poza granicami kraju. Oczywiście, można deprecjonować piłkarski poziom Arabii Saudyjskiej czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich - moim zdaniem sam fakt przebicia się poza sztywne, zamknięte granice polskiego poletka zasługuje na zauważenie szacunek. Nie bez przyczyny poza Skorżą praktycznie wszyscy polscy szkoleniowcy siedzą w kraju, wymieniając się tylko posadami w podrzędnych klubach.
Dokładnie z tego samego względu to, że Henryk Kasperczak nigdy nie dostał szansy poprowadzenia reprezentacji, gdy takową otrzymały takie asy jak Fornalik czy Brzęczek, zakrawa na sabotaż.
No to już jest hit. :lol: Wierzę, że po prostu gdzieś to wyczytałeś i bezmyślnie przepisujesz, a sam z siebie byś takich debilizmów nie napisał. Brzmi jak typowy Kołodziejczyk czy inny Szczepłek, stary, zgorzkniały, tendencyjny dziad, naginający rzeczywistość jak tylko się da pod swoją tezę.
Specjalnie dla ciebie sięgnąłem do źródła i dokładnie sprawdziłem to, co na temat reprezentacji U-21 prowadzonej przez Michniewicza powiedział Robert Lewandowski: "Ja jeszcze przed turniejem wiedziałem, co będzie. Wiedziałem, że wszystko będzie robione pod wynik. Tam nie było gry. Nie dało się zobaczyć, czy zawodnik będzie w przyszłości się nadawał do reprezentacji seniorskiej. Jeśli w wieku 20 czy 21 lat grasz tylko defensywnie i ustawiasz się z tyłu, to jak mamy nauczyć młodych piłkarzy, żeby podejmowali ryzyko? " Klarowna zjebka ze strony najlepszego piłkarza na świecie w stronę szkoleniowca, którego taktyka opierała się raczej na modlitwach o niestracenie bramki niż jakiejkolwiek grze ofensywnej.
W sytuacji w jakiej obecnie się znajdujemy i jakie krótkoterminowe wyzwania przed nami stoją, zatrudnienie zagranicznego trenera, choćby był nim Guardiola, to najgłupszy pomysł. Za chwilę gramy o mundial i potrzebujemy kogoś, kto zna nasze środowisko, ligę i zawodników w niej występujących oraz tych, którzy są rozsiani po Europie. Jak miałby nas przygotować do baraży Szewczenko czy inny Bilić, skoro piłkarzy, których znają, pewnie można by policzyć na palcach max obu rąk? Nie ma teraz możliwości powierzyć kadry komuś z zagranicy i dać mu czas na selekcję itd, skoro za chwilę gramy o MŚ.
W sensie, że ziemniaczany Michniewicz prezentujący przeciętny poziom polskiej myśli szkoleniowej miałby być lepszym wyjściem niż uznany zagraniczny szkoleniowiec? Takim myśleniem nie zbuduje się niczego, bo do tego trzeba czasu i zaufania, a wszystkie dłuższe perspektywy czasowe można posiekać i zaserwować publice jako kilka "krótkoterminowych" zadań. Baraże o awans do MŚ. Później ewentualnie MŚ. Następnie już w marcu startują przecież eliminacje do ME 2024 w Niemczech, które odbędą się półtora roku po MŚ - kolejny krótkoterminowy cel. Równie dobrze możemy zatrudniać kolejnych polskich trenerów po nazwisku na kolejne przelotne "momenty" i zwalniać ich zaraz po nich, jeśli zakończą się one fiaskiem.

Zamiast zatrudnić zagranicznego szkoleniowca na długoterminowym kontrakcie, którego misją byłoby doprowadzenie naszej reprezentacji do określonego, pozytywnego wyniku na mistrzostwach Europy za dwa lata to my będziemy zatrudniać i zwalniać kolejnych polskich szkoleniowców (nie łudzę się już nawet, jeśli nie awansujemy na MŚ to po Michniewiczu nie zdziwi mnie nawet Nawałka), całkowicie demolując jakiekolwiek nadzieje na osiągnięcie z tą generacją jakiegokolwiek sukcesu.

Polscy piłkarze reprezentacyjni grają w zagranicznych klubach, znają język angielski i porozumienie się z takim Biliciem nie powinno być żadnym problemem. Myślisz, że taki Michniewicz śledził na bieżąco grę Klicha w Leeds czy Bednarka w Southampton? Wolę profesjonalnego Bilicia angażującego się w zaszczepienie w naszej reprezentacji jakiejkolwiek sensownej taktyki niż Michniewicza, którego największą zaletą jest to, że gada po polsku (żeby jeszcze z sensem) i zna Ekstraklasę (z której i tak będzie wywodzić się kilku mniej istotnych piłkarzy, cała reszta gra na Zachodzie).

A tak btw to nie jest poważne pisać o zagranicznym szkoleniowcu i przytaczać Ranieriego i Prandelliego, czyli trenerów, którzy jedną nogą i jednym uchem są już po drugiej stronie rzeki. Wystarczy prześledzić sobie ich ostatnie przygody + Ranieri udowodnił prowadząc Grecję, że na selekcjonera kadry narodowej nadaje się tak samo dobrze, jak Najman do sportu.
Prandelli nie jest starszy niż Beenhakker kiedy pracował z polską reprezentacją, Ranieri też się chyba jeszcze do grobu nie wybiera? Rozumiem, że szkoleniowiec z mistrzostwem Polski sprzed kilkunastu lat jest lepszym wyborem od tej dwójki, mającej wiedzę i doświadczenie wyniesione z pracy w najlepszych klubach Europy i - w przypadku Prandelliego - również niepodważalne sukcesy reprezentacyjne. Trudno jakkolwiek sensownie skomentować taką tezę.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: lukecik »

Gondola. pisze: pn lut 07, 2022 7:14 pmO Michniewiczu wiedzieli wszyscy, praktycznie całe środowisko było świadome niedwuznacznej działalności wielu osób, w tym samego szkoleniowca. W temacie rzekomego "łapówkarstwa" Nawałki mamy jedno wyznanie Andrzeja Iwana, wklejone potem do książki Stanowskiego. Nie wiemy nic więcej.
Za to na Michniewicza nie mamy nawet jednego wyznania, nic. Żadnych zeznań czy oskarżeń. Jedynie domysły i wątpliwości.
Gondola. pisze: pn lut 07, 2022 7:14 pmA gdyby ktokolwiek chciał wynieść na stanowisko selekcjonera Woźniaka czy Piszczka, protestowałbym tak samo. Ale tak się - póki co - nie dzieje. Mamy natomiast otwartą sprawę Michniewicza i to o niej rozmawiamy.
Piszczek lata grał w reprezentacji i należał do ścisłego topu najbardziej lubianych pilkarzy. Woźniak był w sztabie w reprezentacji Nawałki. A taki Wdowczyk, który chyba ma najwięcej z tej trójki za uszami, jest dziś ekspertem telewizyjnym. I żaden z nich nie budzi takich kontrowersji jak Czesiu, który jako jedyny z nich nie usłyszał pół zarzutu.


Gondola. pisze: pn lut 07, 2022 7:14 pmSpecjalnie dla ciebie sięgnąłem do źródła i dokładnie sprawdziłem to, co na temat reprezentacji U-21 prowadzonej przez Michniewicza powiedział Robert Lewandowski: "Ja jeszcze przed turniejem wiedziałem, co będzie. Wiedziałem, że wszystko będzie robione pod wynik. Tam nie było gry. Nie dało się zobaczyć, czy zawodnik będzie w przyszłości się nadawał do reprezentacji seniorskiej. Jeśli w wieku 20 czy 21 lat grasz tylko defensywnie i ustawiasz się z tyłu, to jak mamy nauczyć młodych piłkarzy, żeby podejmowali ryzyko? " Klarowna zjebka ze strony najlepszego piłkarza na świecie w stronę szkoleniowca, którego taktyka opierała się raczej na modlitwach o niestracenie bramki niż jakiejkolwiek grze ofensywnej.
Akurat chodziło mi o twoje stwierdzenie, że przygody CM z u21 nie można uznać za szczególnie udaną, co jest po prostu piramidalną bzdurą. Chłop mając do dyspozycji w większości jakichś kasztaniaków, bo wiadomo jakim potencjałem dysponujemy, awansował na ME pierwszy raz od 94 roku. W decydującym o awansie dwumeczu rozwalił Portugalię. Na samym Euro, gdzie graliśmy w grupie śmierci, wygrał z Belgią i Włochami. Poległ z Hiszpanią, która jako jedyna wyszła z tej grupy. No szanujmy się i bez takich kwiatków proszę, że to nie była udana kadencja.

Zdanie Roberta Lewandowskiego, którego najlepszą wypowiedzią jako kapitana reprezentacji było ośmiosekundowe milczenie, generalnie gówno mnie obchodzi. Chłop gra na co dzień w drużynie, która co weekend gniecie swoich przeciwników, to dziwne by było, żeby kunktatorski futbol nastawiony na wynik mu się podobał. Ale niestety dysponujemy takim potencjałem piłkarskim, że w starciu z drużynami z topu nie możemy sobie pozwolić na wymianę ciosów i trzeba szukać innych rozwiązań.

Gondola. pisze: pn lut 07, 2022 7:14 pmW sensie, że ziemniaczany Michniewicz prezentujący przeciętny poziom polskiej myśli szkoleniowej miałby być lepszym wyjściem niż uznany zagraniczny szkoleniowiec?
Na tu i teraz - oczywiście, że tak. Nie mamy teraz czasu na jakieś długofalowe budowanie, skoro za chwilę gramy o mistrzostwa świata. Jak się Cześkowi powinie spektakularnie noga i zostanie zwolniony jeszcze w tym roku, to wtedy naturalnym powinien być wybór zagranicznego szkoleniowca. Jednak w sytuacji, gdy za miesiąc gramy o mundial. To nie jest byle turniej, na który brak awansu można wkalkulować w budowanie czegoś lepszego w dalszej perspektywie. Powtarzam, choćby Guardiola za pół darmo miał nas teraz objąć, to byłaby to głupota, bo on podobnie jak lubiany przeze mnie Bilic czy np. Lagerback znają góra dziesięciu naszych piłkarzy. Góra.


Gondola. pisze: pn lut 07, 2022 7:14 pmZamiast zatrudnić zagranicznego szkoleniowca na długoterminowym kontrakcie, którego misją byłoby doprowadzenie naszej reprezentacji do określonego, pozytywnego wyniku na mistrzostwach Europy za dwa lata to my będziemy zatrudniać i zwalniać kolejnych polskich szkoleniowców
Przyjdzie na to czas, jeśli Czesiek poleci. Teraz nie można było sobie pozwolić na to rozwiązanie.
Gondola. pisze: pn lut 07, 2022 7:14 pmPolscy piłkarze reprezentacyjni grają w zagranicznych klubach, znają język angielski i porozumienie się z takim Biliciem nie powinno być żadnym problemem. Myślisz, że taki Michniewicz śledził na bieżąco grę Klicha w Leeds czy Bednarka w Southampton? Wolę profesjonalnego Bilicia angażującego się w zaszczepienie w naszej reprezentacji jakiejkolwiek sensownej taktyki niż Michniewicza, którego największą zaletą jest to, że gada po polsku (żeby jeszcze z sensem) i zna Ekstraklasę (z której i tak będzie wywodzić się kilku mniej istotnych piłkarzy, cała reszta gra na Zachodzie).
Dziesiąty raz, nie problem z komunikacją byłby problemem tylko mizerna znajomość naszych piłkarzy. Co z tego, skoro większość nadających się do powłania zawodników gra na Zachodzie, skoro i tak taki Bilić zna kilku? Myślisz, że on słyszał o np. Żurkowskim, Góralskim albo Buksie czy Świderskim?
Ale tak czy srak nie dogadamy się, bo masz wyrobione zdanie o Cześku i cię nie przekonam. Ja go cenię za warsztat taktyczny i umiejętność przygotowania zespolu na mecz z trudniejszym rywalem. W tym upatruję naszą szansę na awans na Mundial. Jeśli nasze gwiazdeczki będą zapierdalać dla kogoś, kto nie gada do nich w języku angielskim, to wierzę, że mamy szanse, mimo że w trakcie zgrupowania przed meczem będziemy mieć zaledwie dwie jednostki treningowe. Mozemy mieć pretensje tylko do portugalskiego uciekiniera, że nas tak załatwił. No i do Bońka, że w ogóle tego bajeranta zatrudnił.

Gondola. pisze: pn lut 07, 2022 7:14 pm Prandelli nie jest starszy niż Beenhakker kiedy pracował z polską reprezentacją, Ranieri też się chyba jeszcze do grobu nie wybiera? Rozumiem, że szkoleniowiec z mistrzostwem Polski sprzed kilkunastu lat jest lepszym wyborem od tej dwójki, mającej wiedzę i doświadczenie wyniesione z pracy w najlepszych klubach Europy i - w przypadku Prandelliego - również niepodważalne sukcesy reprezentacyjne. Trudno jakkolwiek sensownie skomentować taką tezę.
Co mnie obchodzi ich doświadczenie, skoro ich ostatnie przygody pokazują, że są już niemal skończeni w tym zawodzie na poważnym poziomie i w ogóle nie znają naszych piłkarzy? A Ranieriego żadna szanująca się reprezentacja nie powinna zatrudniać po jego etapie z Grecją. No i to deprecjonowanie Michniewicza, jakoby miał na koncie jedynie mistrzostwo sprzed kilkunastu lat jest wręcz groteskowe.

Generalnie nie ma się co kopać, bo ty mnie nie przekonasz, ja ciebie nie przekonam, ale no to deprecjonowanie Michniewicza i przedstawianie jakby to był jakiś pseudo trener jest mega słabe. Wątpliwości związane z korupcją, rozumiem, ale czysto szkoleniowo jest to dobry trener, a nie popierdółka, na którą go tu kreujesz.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: TWL64 »

Ogólnie nie kibicuję w ogóle reprezentacji, cała ta piłka "kadrowa" mnie irytuje, ale wydaje mi się, że Michniewicz to najlepszy możliwy trener.
Przede wszystkim jest trenerem aktualnie czynnym zawodowo, jest na miejscu, świetnie zorientowany w polskich realiach, na bieżąco ze wszystkimi grajkami więc zamiast tracić czas na aklimatyzację i szukanie kontaktu z piłkarzami może od razu wziąć się do konkretnej roboty. Nie jestem żadnym ekspertem ale Szewczenko czy Nawała to jakaś pomyłka. A zarzuty korupcyjne to nakręca chyba tylko "obóz" rywala do posady.
Żałosne, kto w naszym futbolu jest czysty? :kek:
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: lukexpl »

Nawałkę próbowali wcisnąć z powrotem na stołek koledzy dziennikarze, z Sebastianem Staszewskim na czele, który napisał nawet o jego kadrze książkę, więc podejrzewam, że łączą ich bliższe relacje. Tak samo Borek i wielu innych. Szczerze mówiąc kilka miesięcy temu podejrzewałem, że to Kanał Sportowy będzie forsował swoich kandydatów, ale o dziwo taki Stano cały czas siedział cicho. Michniewicz na pewno był najlepszą kandydaturą jeżeli chodzi o selekcjonera od zaraz, mogącego powalczyć o coś więcej, ale również takiego, którego można bez żalu pożegnać. Cieszę się, że Kulesza nie uległ medialnej presji i postawił na swojego kandydata.

Skorża teraz robi w Lechu dobrą robotę, ale miał kilka lat przerwy od poważnej piłki. To może być dobry kandydat w przyszłości, ale nie na teraz. Probierza to szkoda nawet komentować, bo on stał się już dawno sportowym memem, a sukcesów nie ma żadnych. Sensownego zagranicznego trenera w takim krótkim i newralgicznym czasie bardzo trudno znaleźć.
El Dominik
Posty: 185
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:46 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: El Dominik »

Rozumiem, że szkoleniowiec z mistrzostwem Polski sprzed kilkunastu lat jest lepszym wyborem od tej dwójki
W zeszłym sezonie zdobył mistrza z Legią. :ptak:

A jeśli chodzi o wasze gadanie o jego powiązaniach z korupcją, itp, to za sprawe podobno wziął sie Szymon Jadczak i szuka. A jak on nic nie znajdzie, to znaczy, że Czesław jest czyściutki. A jak znajdzie, to... Wtedy sie zacznie.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: Gondola. »

El Dominik pisze: wt lut 08, 2022 8:57 am W zeszłym sezonie zdobył mistrza z Legią. :ptak:
Fajnie, mistrzostwo z Legią zdobył nawet Klafurić, który wcześniej trenował kobiece zespoły i drugoligowe/trzecioligowe chorwackie drużyny. Akurat tytuł mistrzowski z Legią, będącą od dłuższego czasu zdecydowanie najbogatszym polskim klubem, wydającym najwięcej na pensje i mającym najwyżej wycenianą kadrę nie jest szczególnym osiągnięciem. Tak jak - w niewspółmiernie wyższej skali - pierwsze miejsce w Bundeslidze z Bayernem żadnemu trenerowi specjalnej chluby nie przynosi, ot zadanie, które i tak było planem minimum przed sezonem zostało wykonane; tak analogicznie wygląda sprawa z Legią i ich mistrzostwami Polski z ostatnich latach.
El Dominik
Posty: 185
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:46 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: El Dominik »

Ja tylko żartowałem, po prostu napisałeś, że ostatni raz zdobył majstra kilkanaście lat temu. Nie obchodzi mnie Legia, a Michniewiczowi, w reprezentacji, życze jak najlepiej.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: Gondola. »

El Dominik pisze: śr lut 09, 2022 8:07 am Ja tylko żartowałem, po prostu napisałeś, że ostatni raz zdobył majstra kilkanaście lat temu. Nie obchodzi mnie Legia, a Michniewiczowi, w reprezentacji, życze jak najlepiej.
Dobra, kończąc temat napiszę tylko, że niezależnie od osobistej niechęci do postaci nowego selekcjonera którą wypunktowałem w moich postach, życzę mu udanych barażów i awansu na mistrzostwa świata. Nie omieszkam go pochwalić, jeśli okaże się, że reprezentacja pod jego przywództwem odżyje i zacznie grać na miarę swoich możliwości.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: Goldschmidt »

Zagrał już trzy mecze więc chyba można już wszem i wobec ogłosić, że Cash jest jednym z dwóch-trzech najlepszych prawych obrońców w historii tej reprezentacji? :ptak:
Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: Gehu »

Jak oceniacie szanse na awans w meczu ze Szwedami? Ja powiem tyle, że cudem byłoby awansować nie mając stylu i pomysłu na grę. Obecnie wyglądamy jak gówno z przyczepioną złotą odznaką w postaci Lewego. Całość się niestety nie spina. Potrzebujemy trejenro, który z wyciągnie z naszych kopaczy to co oni potrafią i Czesiu na takiego mi nie wygląda.

Szczerze to bym ustawił 4-5-1 z Pukaczem i Gotówą na skrzydłach, a 4 bronił po prostu. W środku trójka również bardziej broniąca.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: lukecik »

lukecik pisze: pn lut 07, 2022 8:01 pm
Gondola. pisze: pn lut 07, 2022 7:14 pmW sensie, że ziemniaczany Michniewicz prezentujący przeciętny poziom polskiej myśli szkoleniowej miałby być lepszym wyjściem niż uznany zagraniczny szkoleniowiec?
Na tu i teraz - oczywiście, że tak. Nie mamy teraz czasu na jakieś długofalowe budowanie, skoro za chwilę gramy o mistrzostwa świata.
lukecik pisze: pn lut 07, 2022 8:01 pm masz wyrobione zdanie o Cześku i cię nie przekonam. Ja go cenię za warsztat taktyczny i umiejętność przygotowania zespolu na mecz z trudniejszym rywalem. W tym upatruję naszą szansę na awans na Mundial. Jeśli nasze gwiazdeczki będą zapierdalać dla kogoś, kto nie gada do nich w języku angielskim, to wierzę, że mamy szanse, mimo że w trakcie zgrupowania przed meczem będziemy mieć zaledwie dwie jednostki treningowe. Mozemy mieć pretensje tylko do portugalskiego uciekiniera, że nas tak załatwił. No i do Bońka, że w ogóle tego bajeranta zatrudnił.
CZESŁAW MOIM PASTERZEM. Jedyny człowiek, który mógł nas w tych absurdalnych okolicznościach wprowadzić na mundial. Czlowiek od zadań specjalnych, ekspert od wygrywania meczów, w których jego drużyna nie jest faworytem.

Obrazek
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: minusek »

Luket, cos ostatnio trudne tezy ci siadają, weź coś napisz fajnego w temacie LM :)

Brawo. Przejście Szwecji wydawało mi się mało możliwe, a jednak jest awans i jedziemy na kolejną wielka imprezę. Różnie było z ta reprezentacja, ale cieszę się, że to właśnie ta ekipa pod batuta Lewego daje radość raz za razem awansując do finałów.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: lukexpl »

lukexpl pisze: pn gru 27, 2021 4:00 pm Michniewicz mimo wszystko najlepsze rozwiązanie na ten moment. Z Legią potrafił wygrywać ważne mecze na arenie międzynarodowej, więc z reprezentacją też mógłby sobie poradzić.
Rzekłem 27 grudnia :ptak:
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: Gondola. »

Czy to był najgorszy mecz tej reprezentacji w XXI wieku jeśli chodzi o wynik? Takiego blamażu dawno nie widzieliśmy, ostatnio chyba za Smudy 0:6 z Hiszpanią (tylko to był towarzyski mecz a nie o punkty).

Na mundialu wpierdol z Argentyną, wpierdol z Meksykiem, remis z Arabią i do domu.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: Goldschmidt »

Nic takiego. Holandia w sumie może pomóc zapomnieć.

Standardowe wnioski po takim meczu. trener próbował zagrać coś swojego w jednym z meczów z klasowym rywalem ale w turnieju bez większych konsekwencji, dostał po uszach i w sumie można się nasłuchać że powinniśmy wracać do 'gry na wynik'.

Cóż, trzeba mieć nadzieję, że to nie panikarze i nauczą się czegoś od takiego Southgate'a, który też długo musiał łamać lody. Czy Michniewicz to właściwa osoba na właściwym miejscu? Zobaczymy.
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: kryspiano »

Tylko jaki był pomysł na mecz? To był powrót do najgorszych czasów naszej kadry. Tyle by nie dostał Sousa czy Brzęczek. Wyglądaliśmy tak jakbym ja przygotowywał ich do meczu. Tragedia. A szykuje się jeszcze wpierdol od Holendrów i we wtorek znów od Belgów.
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: lukexpl »

Przyjdzie nam jeszcze docenić kunszt Sousy...
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: kryspiano »

Oczywiście w Kanale Sportowym zero krytyki jeśli chodzi o Czesia. Przyjaciela i dobrego kumpla trzeba klepać po pleckach. Ciekawe jak na meczykach.... Pewnie to samo. To była największa kompromitacja chyba w ostatnich 20 latach. Sousa i Brzęczek, a nawet Nawałka byliby dosłownie zjedzeni.
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: lukecik »

lukexpl pisze: czw cze 09, 2022 8:52 am Przyjdzie nam jeszcze docenić kunszt Sousy...
Na pewno. :lol: Chyba tylko ktoś niespełna rozumu zatęskni za tym nieudacznikiem.

Nie ma co przywiązywać wielkiej wagi do tego meczu, obie drużyny są w różnym momencie budowy, a i piłkarsko jesteśmy lata świetlne za nimi. Dostaliśmy zasłużony wpierdol i kawał materiału do analizy. Jutro dostaniemy szczątkową odpowiedź, czy jesteśmy faktycznie tak słabi, czy ten mecz nam aż tak nie wyszedł. Niech sobie Czesiek kombinuje z ustawieniem, ze składem, teraz jest na to czas. Jak dla mnie możemy przyjąć jeszcze 3 razy po 6-1 w tej lidze narodów pod warunkiem, że pozwoli to nam się przygotować odpowiednio na mundial i wyjść z grupy.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: lukexpl »

Z tym nieudacznikiem Polska potrafiła grać jak równy z równym z Anglią i Hiszpanią ;) Czesiu póki co się skompromitował z Belgią i żadne dla mnie wytłumaczenie, że to tylko Liga Narodów i testy przed MŚ... Można przegrać, ale nie w takim stylu, nie takim wynikiem. Zapewne teraz czeka nas powrót do starej dobrej taktyki, czyli autobus w polu karnym i ew kontry z lagą na Lewego. Na reprezentację Sousy patrzyło mi się przyjemnie, u Michniewicza tego nie mam, prócz krótkiego momentu w meczu ze Szwecją. Gdyby nie dobre relacje z mediami, to już byłby jechany jak Brzęczek i Sousa.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: Gondola. »

Zacznijmy od tego, że pulchny pan nie powinien w ogóle zostać selekcjonerem, ale skoro już jest, zwalnianie go po jednym meczu, nawet najgorszym od lat, nie ma sensu. Musimy dać mu popracować i rozliczyć dopiero po mistrzostwach świata.

Najbardziej wkurza to, że 2 dni po jednej z najwyższych porażek w historii kadry Czesio chodzi sobie po mediach jak gdyby nigdy nic, trudnych pytań nikt nie zadaje, mejweni głaszczą po głowie, "porażka jak porażka", "zabrakło nam szczęścia". A dziś z Holandią znów zagramy z połową wymienionego składu, w dodatku bez Robercika.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: lukexpl »

No ja go nie zwalniam, bo i tak nikogo lepszego obecnie nie znajdziemy, tak jak nie mogliśmy znaleźć pół roku temu, ale oceniajmy wszystkich jednakowo obiektywnie. Sousa generalnie jest marnym trenerem, ale niestety i tak jest to półka wyżej od polskiej myśli szkoleniowej. Oby dzisiaj z Holandią coś lepszego pokazali.
arturzyx

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: arturzyx »

Czesiek pewniejszy w ogórkami i ekipami o podobnym poziomie, ale uważam, że w meczach o stawkę, czyli eliminacje, euro lub mundial to on może wyciągnąć jeden remis z topowymi rywalami na 10 meczów. Natomiast Sousa grał odważnie i sądzę, że na 10 meczów wyciągnąłby remis jak Czesiek i z jedno zwycięstwo. Ale znowu z ogórkami łatwiej przewala. Nie ma co się ekscytować i liczyć na medal, bo prędzej lm wygra taka Sevilla czy Arsenal niż Polacy jacyś medal.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: minusek »

Czesiek powinien wziąć lekcje u Ancelottiego jak dostosować taktykę pod piłkarzy. Nie mamy szans grając radośnie wysoko, bo poziom naszych piłkarzy odstaje w porównaniu z najlepszymi. Gra wysokim pressingiem w naszym przypadku jest bez sensu. Fizycznie i technicznie jesteśmy z tyłu i możemy to nadgonić jedynie zaangażowaniem i odpowiednią taktyką. Taka porażka jak ostatnio może tylko pomóc w określeniu co chcemy i w jaki sposób możemy to uzyskać. Ja się cieszę, że zagramy na wielkim turnieju i że jesteśmy w stanie pokonywać różne ekipy z, powiedzmy, średniego poziomu, a i czasem potrafimy konkurować z najlepszymi. Najważniejsze dla nas wg mnie to nie tracić goli i próbować wyprowadzać szybkie ataki. Czasami nieźle nam to wychodzi. Nie jesteśmy Brazylią, ale też nie musimy nią być. Zresztą za ładną grę nie dają pucharów. Teraz jest najlepszy czas na kombinowanie, zresztą pewnie wszyscy są wykończeni sezonem. Także imo nie ma co robić dramy, ani obwiniać tego czy tamtego.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: lukecik »

lukexpl pisze: sob cze 11, 2022 11:44 am Z tym nieudacznikiem Polska potrafiła grać jak równy z równym z Anglią i Hiszpanią ;)
I równocześnie nie byliśmy w stanie pokonać nikogo poza Andorą (w męczarniach) czy San Marino. A, nie, jeszcze z Albanią się udało. Na samą myśl o tym bajerancie mnie strzyka, po co wracać do niego w ogóle. Rozdział słusznie zamknięty i to na jego życzenie.
lukexpl pisze: sob cze 11, 2022 11:44 am Czesiu póki co się skompromitował z Belgią i żadne dla mnie wytłumaczenie, że to tylko Liga Narodów i testy przed MŚ... Można przegrać, ale nie w takim stylu, nie takim wynikiem.
Nie będę polemizował z tym, że ten wynik to kompromitacja, bo to oczywista oczywistość, ale większość zapomina, że gdyby to był mecz o prawdziwą stawkę, to byłby zupełnie inaczej poprowadzony. Mam tu na myśli skład i zmiany. Lewandowski został zmieniony przy 1:2, chwilę potem dostaliśmy trzecią bramkę i zespół się posypał. To, że kopacze położyli lachę na mecz od 65 minuty pewnie obwinia w jakimś stopniu trenera, ale z w/w powodów nie przywiązywałbym do tego wyniku wielkiej wagi. Dzisiaj również zagramy w eksperymentalnym zestawieniu i co, jeśli skończy się jakimś 8-0 to mamy się przejmować? Pewnie, będzie wstyd, ale do tych meczów trzeba podejść w odpowiedni sposób. Cieszmy się, że Czesiek ma okazję sobie poeksperymentować przed MŚ, bo gdyby mundial odbywał się jak zwykle o tej porze, to zaraz żegnalibyśmy się z imprezą po wpierdolu od Meksyku.

Michniewicz powinien być rozliczany z dwóch rzeczy: z awansu na mundial, czego dokonał, i w moim mniemaniu był jedynym trenerem, który w tak krótkim czasie mógł to zrobić, dlatego był najlepszym kandydatem i bardzo dobrze się stało, że Kulesza go wybrał, oraz z tego, jak na ów mundialu wypadniemy. Jeśli wyjdziemy z grupy, to kto będzie pamiętał o wpierdolach z Belgią i Holandią? Te wpierdole może nas zahartują i dadzą sygnał, jak nie skompromitować się z Argentyną.
Zobaczymy, czy mnie przeczucie myli, ale mam wrażenie, że dziś przekornie unikniemy kompromitacji, skoro wszyscy się tak na nią nastawiają. Zwłaszcza biorąc pod uwagę skład, jaki wybiegnie. Bez Lewego i Glika w teorii może być wesoło.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
ODPOWIEDZ