Piłkarska Reprezentacja Polski

Jak daleko zajdziemy na Euro?

Czas głosowania minął śr cze 16, 2021 10:06 am

odpadniemy w fazie grupowej
8
57%
1/8
5
36%
ćwierćfinał
0
Brak głosów
półfinał
0
Brak głosów
zagramy w FINALEEEEE auuuuuu
1
7%
 
Liczba głosów: 14

Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: Gehu »

Też wolał bym kogoś z większym bagażem doświadczeń aniżeli ex-piłkarz na początku kariery trenera. Nawet jeśli to światowa postać, to nazwisko nabyte graniem a nie trenowaniem. Na baraże widział bym chyba tylko Fakena Nawałkę. On ich zna i potrafił wykrzesać najwięcej. Później można wszystko oddzielić grubą krechą i postawić na świeże nazwisko, które dostanie czas - oby tylko Lewy jeszcze nie kończył kariery w reprze.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: lukexpl »

Cannavaro mimo wszystko jakieś doświadczenie ma, bo w tych Chinach parę lat potrenował. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że polscy piłkarze to raczej poziom wyżej od takich chińczyków, to może coś z tego będzie :ptak: W sumie na dobrą sprawę czym się różni Ekstraklasa od takiej chińskiej ligi?

A tak na serio to również wolałbym kogoś innego, ale absolutnie nie jestem zwolennikiem Nawałki. Facet już miał okazję się wykazać na jednych MŚ i spieprzył wszystko po całości. Euro 2016 to już melodia przeszłości, ale tam też dużym czynnikiem decydującym o tym, że zaszliśmy tak daleko był fart + Krychowiak w formie, świetny Pazdan itp. Teraz taki Krychowiak to już cień tamtego piłkarza, który ogólnie powinien być odsunięty od kadry. Nawałka w dodatku mógłby nam zapewnić powrót takiego Grosickiego czy innego pozoranta do robienia atmosfery. W gadkę, że te kilka lat przerwy dało mu czas do namysłu i zrozumienie swoich błędów również nie wierzę, bo świetnym przykładem jest chociażby Allegri. Miał dwa lata przerwy od trenowania, a Juve obecnie gra takie samo gówno jakie grało, a jego styl się zupełnie nie zmienił. Z Nawałką zapewne będzie podobnie.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: Wolf »

Tym bardziej, że powroty do roli selekcjonera w historii reprezentacji Polski pozytywne nie były. Dlatego też uważam, że Nawałka to byłby błąd. Miał świetny okres, ale przegapił moment na zmiany i efekty widzieliśmy na MŚ. Dodatkowym argumentem przeciw jest dodatkowo możliwa chęć reanimacji Grosickiego i innych wynalazków, podczas gdy tu raczej trzeba się paru pozbyć albo przynajmniej próbować zastąpić np. Krychowiak.
Według rzekomo pewnych źródeł z polskich trenerów tylko Nawałka wchodzi w grę. Nie wiadomo jakie opcje zagraniczne są faktycznie rozważane, jednak Cannavaro to obecnie słaby pomysł. Jest oczywiście jakaś szansa, że to wypali (choć historia tego nie pokazuje), ale to nie moment na takie eksperymenty. Opcja Bilicia jest kusząca, ale też pytanie czy to nie tylko piękna przeszłość? Ciekawą opcją o której się nie mówi byłby Massimo Carrera. Ma doświadczenie i w klubie i w reprezentacji (choć nie jako pierwszy trener).
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: kabanog »

Na rynku naprawdę nie ma wolnego dobrego taktyka? ZZ byłby idealny na to w sumie :D.
Jestem zaskoczony, jak rynek jest pusty ze szkoleniowców, w większości tylko młodzi szukający rozgłosu, a nie jacyś eksperci. Argument, że w reprezentacji płacą mniej niż w klubach też mnie nie przekonuje, bo kluby też się z tym problemem borykają i dlatego ostatnio mamy pełno Gattusów, Lampardów, Solskierów, Pirlo (to chyba największy mem) i resztę ex-piłkarzy, którzy ledwo co skończyli kariery.

Jeżeli jakiś młody trener na początku kariery, to tylko jakiś Niemiec.
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: kryspiano »

I gdzie ten trener?
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: lukexpl »

W pizdzie :ptak:

Wygląda na to, że Nawałka zaklepany, ale jako opcja rezerwowa i Kulesza wciąż stara się zakontraktować kogoś lepszego. Szewczenke wyrąbali z Genoi, więc jest wolny. Ciekawe czy faktycznie z nim negocjują, ale jak dla mnie ta operacja obecnie byłaby zbyt skomplikowana i zbyt kosztowna.

Osobiście liczę, że skończy się na Kollerze. Ma odpowiednie doświadczenie i chyba jest kimś kto pasuje do profilu naszej reprezentacji.
El Dominik
Posty: 185
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:46 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: El Dominik »

Ja bym chciał Bilicia. Kulesza, nie jest głupi, trzymie Nawałke na czarną godzinę, jak nie wyjdą bardziej wartościowi trenerzy. Tylko o kase chodzi. Bo, pewnie nie byłoby problemu wziąć Szewczenki czy właśnie Bilicia. Pewnie skończymy z Nawałką.
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: kabanog »

Szukają trenera na baraże/MŚ czy jednak już długofalowo? Bo Nawałka na pewno jako ten co najwyżej poprowadzi baraże/MŚ i po nich elo.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: lukexpl »

Kulesza szuka długofalowo, a Nawałka chce chyba jednak dłuższej umowy, a jak krótsza to pensja na poziomie Sousy. Ten go jednak nie widzi do długofalowego projektu, i słusznie.

Właśnie przeczytałem, że wszystko było dogadane z Kollerem i miał podpisać kontrakt, ale się rozmyślił i zrezygnował... Czyli skończy się pewnie Nawałką.
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: kabanog »

Nawałka to idiotyczny pomysł. Nawet krótkoterminowo, ale długoterminowo to jakiś absurd.
El Dominik
Posty: 185
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:46 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: El Dominik »

lukexpl pisze: pt sty 21, 2022 4:03 pmWłaśnie przeczytałem, że wszystko było dogadane z Kollerem i miał podpisać kontrakt, ale się rozmyślił i zrezygnował... Czyli skończy się pewnie Nawałką.
Miał poważną operację nogi/kolana czy czegos tam. i za nim zacznienormalnie chodzić miną długie lata. Więc odmówił, bo jaki byłby sens, szczególnie, że zaraz baraże? Taką wersje czytałem. A teraz znów gadanie o Szewczence....
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: kryspiano »

Oby nie Szewczenko. Gość ma takie wymagania finansowe, że niewiele więcej zarabia Mancini, a płacowo to półka Martinez a z Belgii. Niezłe go pojebało. Ukrainiec nic nie osiągnął jeszcze w trenerce, a sufit ma zawieszony na ostatnim piętrze. Blamaż w Genui, kilka blamażu w kadrze umrainy- remis z Kazachstanem, porażka z Malta etc.
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: lukexpl »

Na Genuę akurat zbyt mocno bym nie patrzył, a z Ukrainą osiągał mimo wszystko świetne wyniki. Ale fakt te 2.5mln można byłoby spokojnie przeznaczyć na kogoś lepszego, nawet tego Bilicia. Taki Gattuso też byłby o wiele lepszy, a za te pieniądze może by się zgodził. W przypadku Szewczenki zapewne decydującym czynnikiem jest język rosyjski, który Kulesza zna i mógłby swobodnie rozmawiać z Ukraińcem.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: Goldschmidt »

kryspiano pisze: wt sty 25, 2022 12:36 pm Oby nie Szewczenko. Gość ma takie wymagania finansowe, że niewiele więcej zarabia Mancini, a płacowo to półka Martinez a z Belgii. Niezłe go pojebało. Ukrainiec nic nie osiągnął jeszcze w trenerce, a sufit ma zawieszony na ostatnim piętrze. Blamaż w Genui, kilka blamażu w kadrze umrainy- remis z Kazachstanem, porażka z Malta etc.
Pomijając gażę jakiej niby ma żądać - doprowadzenie reprezentacji do pierwszego w historii ćwierćfinału turnieju to nie osiągnięcie?
Polacy mają naprawdę dziwne kryteria czasami, jakby chcieli by posadą w grajdole i pracy od święta miałaby być zainteresowana śmietanka trenerki międzynarodowej. A gdy sugeruje się że nikogo takiego nie ma, a inni nie są zainteresowani (bo niby czym skoro reprezentacji na poziomie wyższym od Polski ale niżej od półek Francji, Portugalii itp jest na pęczki), i kończy się na Nawałce czy innym Polaku z doświadczeniem w Ekstraklasie to awantura w drugą stronę :lol:

Szewa ma nazwisko, doświadczenie w mimo wszystko podobnych sytuacjach związku piłki krajowej, kulturowo bliżej mu do nauki języka i wobec tego komunikacji pomysłów niż innym kandydatom z zachodu, zna się na włoskiej piłce gdzie gra niejeden z kadrowiczów i gdzie oddajemy talent na eksport.
Tacy jak on czy Stasiu Czerczesow są na pewno lepszym wyborem niż byle no-name. Nie wiem jaką ma osobowość i czy będzie chciał zwijać manatki po paru miesiącach, ale dziwi mnie że w narodzie ludzie nieprzekonani.
Nie wiem czego niektórzy oczekują. Dostępnych nie ma wiele odpowiednich nazwisk. Bilić dawno nie trenował kadr i zna angielski + polski też by pewnie łatwiej zakumał. Lata temu przewijał się Queiroz któremu nie poszło w Kolumbii ale Egipt go nie puści na rok przed Mundialem i tym bardziej w trakcie turnieju. Jakieś inne pomysły? Zresztą jestem przekonany że Kulesza ma gorszy skauting i pojęcie o tym kto jest dostępny i takie samo o tym kto jest chętny jak my xD a najlepiej byłoby gdyby sobie i wszystkim nam oszczędzili zachodu i dali stołek Lewemu robiąc go grającym trenerem. W tym kraju i tak najwięcej o dobrej piłce i tak chyba wie on.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: lukexpl »

Dobrym kandydatem byłby także Petković, który ze Szwajcarią osiągał świetne wyniki. Teraz w Bordeaux mu nie idzie i podobno jest na wylocie, ale tutaj znowu czas nie gra na naszą korzyść. Najrozsądniej byłoby zatrudnić kogoś tymczasowo na te baraże, ale wiadomo że ich odpuścić nie można po prostu, mimo że szanse na awans i tak są minimalne.
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: Clif »

Ale nie chodzi chyba o samego Szewczenkę i ocenę jego umiejętności trenerski - chodzi o to, że jak już chcemy wydać jakieś wyjątkowo duże (jak na Polskę) pieniądze to za jakąś konkretną potwierdzoną jakość a sorry, nic takiego wielkiego Ukrainiec jednak nie pokazał. Może mu wyjdzie, może nie, nie wiem, ale nie widzę argumentów teraz żeby go jakoś 'przepłacać, nadpłacać, przebijać', jak za x razy mniej można wziąć tego śmiesznego Nawałkę, który nie jest jakoś dużo mniej doświadczonym selekcjonerem. Dla mnie sprawa jest jasna - albo bierzemy kogoś z naprawdę fajnym CV (jeśli nas na niego stać), albo jakąś budżetową opcję, a nie wywalamy miliony na kota w worku. Tyle

Natomiast jeśli argumentem jest to że trener ma znać rosyjski, żeby dogadać się z prezesem PZPN no to nawet nie wiem jak to komentować.
κύριος Ἰησοῦς
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: Goldschmidt »

@Clif
Pod względem samego etapu do jakiego doprowadził drużynę to Szewa osiągnął dokładnie tyle samo co Nawałka. Dwa razy szybciej z trzy razy gorszą kadrą. Na farcie bo z trzeciego miejsca w turnieju, ale jednak. Grali średnio, ale Polska też wcale za Nawałki dupy nie urywała. Trafił mu się turniej gdzie Pazdan zagrał ponad poziom Ekstraklasy i nie tracili wielu goli, ale też ich nie strzelali.
Skąd swoją drogą info o tych jego żądaniach płacowych?

I tak, oczywiście że jakimś argumentem jest znajomość języka który jest bliższy polskiemu niż języki zachodu gdzie każdy trener z automatu musiałby przechodzić na inglisz, a u nas niektórzy mają to najwyżej na poziomie komunikatywnym "hello, goodbye, yes boss". Później masz sytuację gdzie są mem filmiki ze zgrupowania z Sousą tłumaczącego im coś tak prostego jak 'kryjcie Skriniara' i ich konsekwentną realizacją tej instrukcji pomimo tego że podejrzewam większość ze zrozumieniem takiej komendy większego problemu nie ma. Nie musi być to język rosyjski, wystarczy któryś z rodziny słowiańskich, taki który daje jakąkolwiek nadzieję że z czasem chociaż byle wyraz czy jakiś żart będzie taki sam. Nie jest to też kwestia ponad wszystko. Nawija się oczywisty przykład Beenhakkera który nadrabiał CV i był chyba pierwszym poważnym z zagranicy w historii, ale czy podobny casus istnieje? Przypominają mi się tylko inni emerytowani Holendrzy (Hiddink, Advocaat) którzy z kolei też nic nie osiągali ostatnimi czasy.

Osobiście wolę na pewno kogoś innego niż Nawałka, bo to żaden progres.
Kandydatura Andrzeja mi się względnie na papierze podoba choć nie wiem czy jest typowo konfliktowy czy nie, ani czy koniecznie chce próbować w klubowej. Jestem zdania że w tym kraju trzeba ludzi z pokładem doświadczenia jak pewne rzeczy funkcjonują w krajach gdzie futbol od dawna miał się dobrze tj. top5: Niemcy, Hiszpania, Portugalia, Anglia, Włochy. Ludzi którzy liznęli kultur gdzie talentów szkoli się na pęczki. Dlatego pomimo wyraźnych wad związanych z ego i 'laniem wody' byłem zadowolony z kadencji Bońka i wyboru Sousy pomimo okoliczności odejścia tego drugiego. Zarazem jednak też powinien być element komunikacji w języku rodzimym (albo jemu pochodnym) reprezentacji. A ludzi którzy łączą oba te aspekty praktycznie nie ma. I najbliżej są właśnie tacy co prezentują to drugie i czymś mogą się jeszcze pochwalić. Z tym że jeśli chodzi o Polaków to tacy ludzie nie mają po 40+ lat i czekają aż ktoś z PZPN do nich zadzwoni, tylko 22-35 i biegają po boiskach.

Może pożeracz glutów z nosa da się przekonać, bo chyba jemu dalej piłka klubowa nie leży?
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: KarBar »

To może być dobry wynik.
Któż inny jak nie Ukrainiec będzie napinał się na pokonanie Rosji?
Już widzę te nagłówki
"Reprezentacja Polski na czele z ukrainskim trenerem eliminuje Rosję" :muza:
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: lukexpl »

Jest nowy kandydat, Ranieri :ptak: Bogate CV, w tym jako selekcjoner Grecji porażka z Wyspami Owczymi :lol:
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: kleyo »

Mamy nowego selekcjonera, nie mi oceniać czy to dobry wybór, ale na pewno nie podoba mi się to że od razu na wstępie mówi, że Szczęsny będzie numerem 1. Oczywiście gdy Fabiański skończył karierę reprezentacyjną to sytuacja jest zgoła inna niż wtedy gdy Sousa to ogłaszał, bo teraz może faktycznie Wojtek jest tym najlepszym wyborem, ale mógł go chociaż zobaczyć na treningu czy jak chodzi po schodach, a nie od razu mu robi dobrze.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: Gondola. »

PZPN nie wyciąga wniosków i nie uczy się na swoich błędach. Czesław Michniewicz jest fatalnym wyborem z przynajmniej dwóch powodów: pierwszy z nich to ten piłkarski, wynikający z ubogiej w sukcesy, stricte lokalnej kariery trenerskiej (puchar Polski z zamieszanym w aferę korupcyjną Lechem oraz mistrzostwo z Zagłębiem półtorej dekady temu - mistrzostwo z Legią trudno traktować jako szczególne osiągnięcie samego szkoleniowca), drugi to ten związany z aferą korupcyjną, sprzedawaniem meczów i dwuznacznymi powiązaniami z czarnymi charakterami polskiego piłkarskiego półświatka przed kilkunastu laty. Moim zdaniem selekcjoner reprezentacji Polski powinien być człowiekiem utytułowanym, o uznanym dorobku sportowym, ale i powszechnie szanowanym, cieszącym się nieposzlakowaną opinią (niekoniecznie bezgrzeszny i krystalicznie czysty, ale przyznacie, że korupcja to jest absolutnie najcięższy grzech w piłce nożnej i powinien być karany zesłaniem do siódmego kręgu piekieł, a nie wyniesieniem na najważniejsze i najbardziej reprezentacyjne stanowisko w polskiej piłce). Michniewicz nie spełnia żadnego z tych kryteriów. Na dodatek miał już okazję poddać się weryfikacji podczas trwającej trzy lata pracy z reprezentacją U-21, której nie można uznać za szczególnie udaną. Na młodzieżowych mistrzostwach Europy odpadliśmy w grupie, grając niezachwycający, zachowawczy futbol. Zauważył to i słusznie skrytykował nawet Robert Lewandowski.

Naprawdę, nawet na naszym krajowym podwórku można było znaleźć osoby lepiej wpasowujące się w buty selekcjonera, mam tu na myśli Skorżę czy Probierza. Ale nie trzeba było koniecznie szukać wokół komina, bo PZPN biedny nie jest i spokojnie mógłby zdobyć się na porządną inwestycję w postaci zagranicznego trenera ze średniej półki. Szewczenko wydawał się niezłą opcją, zważywszy na to, jak dobrze radził sobie z reprezentacją Ukrainy, weto postawiła jednak Genoa, z którą miał ważny kontrakt, rozumiem. Ale Ranieri? Prandelli? Od biedy nawet Czerczesow? Skoro stać nas było na zapłacenie Sousie ponad 3,5 miliona złotych za jego niespełna roczną kadencję, to nie bylibyśmy w stanie opłacić (na krótkoterminowej umowie) któregoś z wyżej wymienionych? Ja w to nie wierzę.
El Dominik
Posty: 185
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:46 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: El Dominik »

Probierz? Kilka lat temu, może i bym zrozumiał. Ale teraz? Wiesz, co by sie działo? Śmiech na sali. Internety byłyby czerwone od nagrzania. Zza granicy, to Bilić. Ale jest, jak jest, i trzeba wierzyć w reprezentacje, i w to, że awansują na Mundial.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: lukecik »

Gondola. pisze: ndz lut 06, 2022 7:11 pm PZPN nie wyciąga wniosków i nie uczy się na swoich błędach. Czesław Michniewicz jest fatalnym wyborem z przynajmniej dwóch powodów: pierwszy z nich to ten piłkarski, wynikający z ubogiej w sukcesy, stricte lokalnej kariery trenerskiej (puchar Polski z zamieszanym w aferę korupcyjną Lechem oraz mistrzostwo z Zagłębiem półtorej dekady temu - mistrzostwo z Legią trudno traktować jako szczególne osiągnięcie samego szkoleniowca), drugi to ten związany z aferą korupcyjną, sprzedawaniem meczów i dwuznacznymi powiązaniami z czarnymi charakterami polskiego piłkarskiego półświatka przed kilkunastu laty. Moim zdaniem selekcjoner reprezentacji Polski powinien być człowiekiem utytułowanym, o uznanym dorobku sportowym, ale i powszechnie szanowanym, cieszącym się nieposzlakowaną opinią (niekoniecznie bezgrzeszny i krystalicznie czysty, ale przyznacie, że korupcja to jest absolutnie najcięższy grzech w piłce nożnej i powinien być karany zesłaniem do siódmego kręgu piekieł, a nie wyniesieniem na najważniejsze i najbardziej reprezentacyjne stanowisko w polskiej piłce). Michniewicz nie spełnia żadnego z tych kryteriów. Na dodatek miał już okazję poddać się weryfikacji podczas trwającej trzy lata pracy z reprezentacją U-21, której nie można uznać za szczególnie udaną. Na młodzieżowych mistrzostwach Europy odpadliśmy w grupie, grając niezachwycający, zachowawczy futbol. Zauważył to i słusznie skrytykował nawet Robert Lewandowski.

Naprawdę, nawet na naszym krajowym podwórku można było znaleźć osoby lepiej wpasowujące się w buty selekcjonera, mam tu na myśli Skorżę czy Probierza. Ale nie trzeba było koniecznie szukać wokół komina, bo PZPN biedny nie jest i spokojnie mógłby zdobyć się na porządną inwestycję w postaci zagranicznego trenera ze średniej półki. Szewczenko wydawał się niezłą opcją, zważywszy na to, jak dobrze radził sobie z reprezentacją Ukrainy, weto postawiła jednak Genoa, z którą miał ważny kontrakt, rozumiem. Ale Ranieri? Prandelli? Od biedy nawet Czerczesow? Skoro stać nas było na zapłacenie Sousie ponad 3,5 miliona złotych za jego niespełna roczną kadencję, to nie bylibyśmy w stanie opłacić (na krótkoterminowej umowie) któregoś z wyżej wymienionych? Ja w to nie wierzę.
Czy Stefan Szczepłek to twoja rodzina? :lol: Ten sam poziom absurdu. :potwor:
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: Gondola. »

El Dominik pisze: pn lut 07, 2022 8:52 am Probierz? Kilka lat temu, może i bym zrozumiał. Ale teraz? Wiesz, co by sie działo? Śmiech na sali. Internety byłyby czerwone od nagrzania. Zza granicy, to Bilić. Ale jest, jak jest, i trzeba wierzyć w reprezentacje, i w to, że awansują na Mundial.
Tego Probierza to tam wrzuciłem z desperacji, ale i tak uważam, że przynajmniej w jednym aspekcie miałby niepodważalną przewagę nad Michniewiczem - nie jest umoczony w aferę korupcyjną.
Bilić też dobra opcja wśród zagraniczniaków.
lukecik pisze: pn lut 07, 2022 9:14 am Czy Stefan Szczepłek to twoja rodzina? :lol: Ten sam poziom absurdu. :potwor:
Nie rozumiem o co ci chodzi.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: lukecik »

Gondola. pisze: ndz lut 06, 2022 7:11 pm Nie rozumiem o co ci chodzi.
Powtarzasz te same bzdurne argumenty, jakbyś się naczytał tego cymbała Szczepłka.

Nie będę się skupiał na jego kontaktach z fryzjerem, bo jak było tego poza nimi nie wie nikt. Ciężko mi uwierzyć, że Czesio nie miał żadnej wiedzy na temat tego, co się odpierdalało, ale fakty są takie, że nie miał nigdy żadnych zarzutów, nikt nigdy go nie wskazał w zeznaniach, nie oskarżył, ani nie skazał. W świetle prawa jest niewinny. Poza tym nie jestem tak naiwny jak większość, że wszyscy ludzie, którzy kiedykolwiek przyłożyli rękę do choćby incydentów korupcyjnych, zostali osądzeni. Takie praktyki były na porządku dziennym i na bank ludzie, którzy ustawiali mecze, w tym piłkarze dogadujący się między sobą, dziś ciągle pracują w mediach, strukturach czy jako trenerzy i uchodzą za czystych. Przecież Andrzej Iwan w swojej książce opowiada nawet o Nawałce i jego związkach z ustawianiem meczów, ale w mediach się nie przebiło, a chłop postrzegany jest dziś niemal jako wzór cnót wszelakich. Michniewicz w odróżnieniu do prawomocnie skazanych Piszczka czy Andrzeja Woźniaka, których gra w kadrze/praca z kadrą mało komu przeszkadzała, nie miał nawet zarzutów.


Odniosę się do aspektów sportowych, bo te, moim zdaniem, w zupełności usprawiedliwiają wybór Michniewicza na selekcjonera w sytuacji, w jakiej obecnie jesteśmy.
Gondola. pisze: ndz lut 06, 2022 7:11 pm Czesław Michniewicz jest fatalnym wyborem z przynajmniej dwóch powodów: pierwszy z nich to ten piłkarski, wynikający z ubogiej w sukcesy, stricte lokalnej kariery trenerskiej
A chwilę później piszesz, że lepszym wyborem byłby Skorża czy PROBIERZ. :lol: A jakąż to bogatą w sukcesy lokalną karierę mają ci szkoleniowcy?
Gondola. pisze: ndz lut 06, 2022 7:11 pmNa dodatek miał już okazję poddać się weryfikacji podczas trwającej trzy lata pracy z reprezentacją U-21, której nie można uznać za szczególnie udaną. Na młodzieżowych mistrzostwach Europy odpadliśmy w grupie, grając niezachwycający, zachowawczy futbol. Zauważył to i słusznie skrytykował nawet Robert Lewandowski.
No to już jest hit. :lol: Wierzę, że po prostu gdzieś to wyczytałeś i bezmyślnie przepisujesz, a sam z siebie byś takich debilizmów nie napisał. Brzmi jak typowy Kołodziejczyk czy inny Szczepłek, stary, zgorzkniały, tendencyjny dziad, naginający rzeczywistość jak tylko się da pod swoją tezę.

Otóż właśnie swoją kadencją z u-21 pokazał, że jego zatrudnienie to może być strzał w dziesiątkę. Jego reprezentacja potrafiła osiągnąć korzystny rezultat w meczach, gdzie skazywana była na pożarcie i nie była faworytem. Potrafił znakomicie ustawić taktycznie zespół i wypunktować słabości rywala, czemu dał też wyraz w pucharowej przygodzie z Legią, wprowadzając ich pierwszy raz od kilku (bodaj pięciu, ale nie chce mi się sprawdzać) lat do fazy grupowej LE. Teraz również nie będziemy faworytami z ruskimi, ewentualnie później z Czechami czy Szwecją tym bardziej. Potrzeba nam kogoś, kto nas odpowiednio w tych meczach ustawi i poprowadzi, by osiągnąć wynik, a styl gry to kwestia teraz zupełnie nieistotna. Styl miał być za siwego bajeranta, który spierdolił do Brazylii, a skończyło się na tym, że nie pokonaliśmy nikogo prócz Albanii, Andory i San Marino, tracąc notabene z tymi potęgami bramki.
Gondola. pisze: ndz lut 06, 2022 7:11 pm Szewczenko wydawał się niezłą opcją, zważywszy na to, jak dobrze radził sobie z reprezentacją Ukrainy, weto postawiła jednak Genoa, z którą miał ważny kontrakt, rozumiem. Ale Ranieri? Prandelli? Od biedy nawet Czerczesow?
W sytuacji w jakiej obecnie się znajdujemy i jakie krótkoterminowe wyzwania przed nami stoją, zatrudnienie zagranicznego trenera, choćby był nim Guardiola, to najgłupszy pomysł. Za chwilę gramy o mundial i potrzebujemy kogoś, kto zna nasze środowisko, ligę i zawodników w niej występujących oraz tych, którzy są rozsiani po Europie. Jak miałby nas przygotować do baraży Szewczenko czy inny Bilić, skoro piłkarzy, których znają, pewnie można by policzyć na palcach max obu rąk? Nie ma teraz możliwości powierzyć kadry komuś z zagranicy i dać mu czas na selekcję itd, skoro za chwilę gramy o MŚ.
A tak btw to nie jest poważne pisać o zagranicznym szkoleniowcu i przytaczać Ranieriego i Prandelliego, czyli trenerów, którzy jedną nogą i jednym uchem są już po drugiej stronie rzeki. Wystarczy prześledzić sobie ich ostatnie przygody + Ranieri udowodnił prowadząc Grecję, że na selekcjonera kadry narodowej nadaje się tak samo dobrze, jak Najman do sportu.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
ODPOWIEDZ