Premier League 2021/2022

Kto zostanie mistrzem Anglii w sezonie 21/22

Manchester City
8
38%
Manchester United
2
10%
Chelsea
7
33%
Liverpool
2
10%
Leicester City
0
Brak głosów
Tottenham
1
5%
Kto?? inny
1
5%
 
Liczba głosów: 21

Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Premier League 2021/2022

Post autor: Alternative »

Nie podoba mi się takie zachowanie Gerrarda. Zostawia Rangersów w środku sezonu, a to oni dali mu szansę pokazać co umie. Mógł zostać, wywalczyć drugie mistrzostwo i odejść po sezonie. Na pewno jakiś klub z Premier League dałby mu szansę po dwóch mistrzostwach Szkocji.

Tak samo nie podoba mi się zachowanie Aston Villi i zwolnienie Deana. Zrobił dla tego klubu bardzo dużo, a przy pierwszym kryzysie go pożegnano.

Cóż powodzenia Steve, ale ten sport robi się coraz bardziej gówniany.
El Dominik
Posty: 185
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:46 pm

Re: Premier League 2021/2022

Post autor: El Dominik »

Alternative pisze: pt lis 12, 2021 8:25 am Nie podoba mi się takie zachowanie Gerrarda. Zostawia Rangersów w środku sezonu, a to oni dali mu szansę pokazać co umie. Mógł zostać, wywalczyć drugie mistrzostwo i odejść po sezonie. Na pewno jakiś klub z Premier League dałby mu szansę po dwóch mistrzostwach Szkocji.
Jak przeczytałem, że został trenerem Aston Villi, to myślałem, że był bez klubu. No, ale, wydaje mi sie, że to jest dobry klub do wybicia sie, i rozgrzewką przed trenowaniem LFC, więc zaryzykował. Bo nie wierze, że nim nie zostanie, nawet po Kloppie.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Premier League 2021/2022

Post autor: Goldschmidt »

Łysy proszę, nie idź tam, zrób to dla reszty i poczekaj aż wypadną z LM :lol:
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Premier League 2021/2022

Post autor: Alternative »

Śmiesznie to wygląda, gdy po tych dzisiejszych wpierdolach, jakie zebrały Arsenal i Manchester, tylko 5 zespołów w lidze ma dodatni bilans bramkowy.
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Premier League 2021/2022

Post autor: Alternative »

El Dominik pisze: pn lis 15, 2021 8:52 am
Alternative pisze: pt lis 12, 2021 8:25 am Nie podoba mi się takie zachowanie Gerrarda. Zostawia Rangersów w środku sezonu, a to oni dali mu szansę pokazać co umie. Mógł zostać, wywalczyć drugie mistrzostwo i odejść po sezonie. Na pewno jakiś klub z Premier League dałby mu szansę po dwóch mistrzostwach Szkocji.
Jak przeczytałem, że został trenerem Aston Villi, to myślałem, że był bez klubu. No, ale, wydaje mi sie, że to jest dobry klub do wybicia sie, i rozgrzewką przed trenowaniem LFC, więc zaryzykował. Bo nie wierze, że nim nie zostanie, nawet po Kloppie.
W sumie, to każdy klub może być dobry do wybicia się, gdy trener ma skilla (np. Klopp, czy wcześniej Capello, który został rzucony na głęboką wodę w Milanie pełnym gwiazd). Z drugiej strony może być odwrotnie, że klub ma potencjał, a trener na nim totalnie polegnie, chociaż jest dobry - np. Brian Clough wręcz skompromitował się w Leeds, a wcześniej w Derby, czy w później w Nottingham robił spektakularną robotę. Nie ma reguły.

Gerrard wydaje się być ogarniętym trenerem pod względem taktycznym, a zarazem ma mocny charakter i odpowiednią mentalność, aby wygrywać. Nie wiem na ile to prawda, ale podobno na pierwszym meczu towarzyskim Rangersów w przerwie opierdolił zawodników, że to jest skandal, aby jakieś ogóry ich jechały i gówno go obchodzi, że to jest początek przygotowań do sezonu, ale mają ten mecz po prostu wygrać, bo są Rangersami.

Aczkolwiek, nadal uważam, że zbłaźnił się tym odejściem w środku sezonu, gdy kilka miesięcy temu gadał, jakie to ma plany na dalsze sukcesy z Rangersami i jak to jest szczęśliwy w tym klubie.
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Premier League 2021/2022

Post autor: kryspiano »

Gdzie jest Herman ja się pytam!? Niech tu wpadnie i wyjaśni, co tam się odjaniepawla. United spada na kolejne szczebla, niedługo to będzie poziom Arsenalu/Tottków. Taką ekipę ma Solskjaer, a grają gorszy piach jak my za najgorszych chwil Zizy. Mam nadzieję, że pójdzie tam Zizou. Będzie miał sporo kasy na zbudowanie składu, nie ma tam żadnego większego przywiązania do zawodników w United. Co innego u nas było. Jedynie do Pogby i CRa. Jak patrzę na to, jak kopią się tam Shaw, Fred, Matić, Maguire, Bissaka, Martiale i inne to wywołuje we mnie jedynie to :pepe:
Po SAFie jedynie Jose coś z nimi grał. Reszta to kupa gówna.
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Premier League 2021/2022

Post autor: kryspiano »

Oficjalnie- Solskjaer zwolniony.
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Premier League 2021/2022

Post autor: minusek »

Powinien być jakiś zakaz zwalniania trenerów podczas trwania sezonu. Ewentualnie możliwość zmiany co najwyżej w okresach okienka zimowego i letniego. Spadki poziomu gry przez kontuzje/cykl fizyczny/inne są czymś normalnym i wiadomo, że często odbijają się na wynikach. Chyba nikt normalny nie planuje sezonu krótkowzrocznie, dajmy na to na kilka kolejek do przodu. Z kolei zarząd potrafi błyskawicznie wystawić ocenę. Mnie się takie coś nie podoba.

Kto teraz na trenera diabełków? Ziza, Conte, ktoś inny?
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Premier League 2021/2022

Post autor: Marcins »

Conte przeciez objal koguty
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Premier League 2021/2022

Post autor: lukexpl »

Zidane podobno odmówił. Ten Hag jest chętny, ale dopiero po sezonie, także teraz prawdopodobnie będzie jakiś tymczasowy trener do końca sezonu :D Dla nas to w sumie dobrze, bo lepiej żeby taki Ten Hag do Barcy nie trafił, a u nas pewnie nie miałby szans.
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Premier League 2021/2022

Post autor: KarBar »

minusek pisze: ndz lis 21, 2021 2:46 pm Powinien być jakiś zakaz zwalniania trenerów podczas trwania sezonu. Ewentualnie możliwość zmiany co najwyżej w okresach okienka zimowego i letniego.
Zdecydowanie racja. To by zmniejszyło zamieszanie ale też dało spokojnie czas trenerowi na pracę.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Premier League 2021/2022

Post autor: minusek »

Marcins pisze: ndz lis 21, 2021 3:05 pm Conte przeciez objal koguty
AHA. Przeoczyłem tę informację.
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Premier League 2021/2022

Post autor: kryspiano »

Z tym zakazem zwalnia ja chyba coś kiedyś kombinował Arsene Wenger. Na pewno chciał zakonczenia okienka transferowego w chwili startu rozgrywek ligowych, tak by drużyny nie mieszały przez kolejne kolejki w składach
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Premier League 2021/2022

Post autor: Alternative »

Ralf Rangnick ma zostać trenerem United. :shock:
A po sezonie zostanie tam doradcą.

Nie wiem, kto tak poczarował w United, że go skusili, ale ruch świetny. Jeżeli on nie zapanuje nad tym burdelem, to już chyba nikomu się to nie uda.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Premier League 2021/2022

Post autor: Goldschmidt »

Benitez, zwycięzca La Liga LM i LE, już próbował panować nad strzałami z rzutów wolnych Cristiano. Czekam na kolejnego eksperta, który spróbuje wdrażać magiczną filozofię.

Kto wie, może zbiorą jakieś owoce tej decyzji za 2 lata kiedy pokończą im się kontrakty darmozjadów z kadry.
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Premier League 2021/2022

Post autor: Alternative »

Tylko, że futbol Benia się delikatnie mówiąc zestarzał, a futbol Ralfa robi na świecie rozpierdol, bo to on wychował całe stado niemieckich trenerów, z Kloppem i Tuchelem na czele.

Do tej pory nie godził się na żadną rolę, gdy nie miał decydującego głosu. Ciekawe jak będzie w United, gdzie wielu ludzi chce mieć coś do powiedzenia.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Premier League 2021/2022

Post autor: lukexpl »

Jak dla mnie to teoretyk pokroju Bielsy. Zresztą wbrew pozorom zbyt wielkiego doświadczenia trenerskiego to on nie ma i nigdy nie trenował takiego klubu jak United. Niemniej do końca sezonu fajna opcja + później może stworzyć silny duet z Ten Hagiem.
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Premier League 2021/2022

Post autor: kryspiano »

Zajebisty ruch
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Premier League 2021/2022

Post autor: Goldschmidt »

Alternative pisze: czw lis 25, 2021 4:09 pm Tylko, że futbol Benia się delikatnie mówiąc zestarzał, a futbol Ralfa robi na świecie rozpierdol, bo to on wychował całe stado niemieckich trenerów, z Kloppem i Tuchelem na czele.

Do tej pory nie godził się na żadną rolę, gdy nie miał decydującego głosu. Ciekawe jak będzie w United, gdzie wielu ludzi chce mieć coś do powiedzenia.
No tak, coś mu się na pewno udało, wyczytałem też że był bodaj w półfinale LM z Schalke. Myślę tylko że do tego typu przypadków należy raczej podchodzić z dozą sceptycyzmu. I on i Bielsa długo w żadnym klubie się nie zasiedzieli, a jego teraz się bierze do Manchesteru z pewną łatką i oczekiwaniami co do egzekucji stylu. To wprost komunikat "chcemy by Maguire, Pogba i reszta utalentowanych stosowała pressing taki jak Liverpool". Sufit może mu się bardzo szybko spaść na łeb, tym bardziej że podpórki ma o wiele mniej niż Conte u którego też jest wóz albo przewóz. A tu jeszcze ma Cristiano.

Jestem ciekaw co będzie i nie neguję, że może to i jest początek czegoś nowego (w przeciwieństwie do 'planów' Realu). Ale nie wiem. Dla mnie United to dalej United, Barca to dalej Barca i Real to dalej Real. Te marki to nie Chelsea, City czy Liverpool. Luźno pojmując, na Old Trafford 'demony' są inne.
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Premier League 2021/2022

Post autor: Alternative »

Dla mnie United to dalej United, Barca to dalej Barca i Real to dalej Real. Te marki to nie Chelsea, City czy Liverpool. Luźno pojmując, na Old Trafford 'demony' są inne.
Jeżeli dobrze rozumiem ten fragment, to chodzi Ci o pewne klubowe tradycje czy też "wartości", co w Barcelonie szumnie określają jako "DNA".

Jeżeli spojrzymy wstecz, mocno wstecz, to United jest klubem robotniczym i nadrzędną wartością tam jest praca. Codzienna, ciężka, tytaniczna harówka i poświęcenie dla zespołu. I jedyne sukcesy jakie United odnosili w swojej historii były związane właśnie z tym. Było tak za Busby'ego, a później i przede wszystkim za Fergusona. Sam Ferguson powtarzał wielokrotnie, że nikt nie jest ważniejszy niż klub i kluczowa dla niego jest mentalność zawodnika. Nawet największe gwiazdy United były zawsze kojarzone nie tylko z talentem i wielkimi umiejętnościami, ale przede wszystkim z tytaniczną pracą. Może poza Bestem, ale on się wymykał jakimkolwiek schematom.

To wszystko kropka w kropkę filozofia Ralfa Rangnicka. On tam nie idzie naprawić ich taktycznie, sprawić, aby dało się ich oglądać, aby mieli jakiś styl. Tzn. to też, ale po pierwsze nie jest cudotwórcą i chociaż zapewne jakąś poprawę będzie widać od razu, gdy ich przejmie, to jednak większość z tego wymaga czasu i pracy. Ralf idzie tam po to, aby ten wykolejony pociąg pod szyldem "Manchester United" ustawić z powrotem na torze, napisać nowy rozkład jazdy, przyjrzeć się obsłudze, zarządzaniu, traktowaniu pasażerów, zrobić gruntowny przegląd techniczny. I wygląda na to, że w Manchesterze zrozumieli, że muszą mu na to pozwolić, bo na tyle, na ile śledziłem jego karierę, to na innych warunkach by tam po prostu nie poszedł, a zarazem władzom Manchesteru trochę się pali pod dupą i oni już ten żar czują - dopiero co się skompromitowali z $uperligą, kompromitują się w meczach, kibice wbili im na stadion i nie pozwolili zagrać meczu, obrzucili fajerwerkami dom Woodwarda, a w ogóle to Glazerów nienawidzą.

Rangnick nie jest po prostu trenerem. On pod względem chęci kontroli i decyzyjności jest jeszcze "gorszy" niż Conte, bo Conte chce mieć 100% władzy w kwestiach sportowych, a Rangnick chce mieć decydujący głos absolutnie we wszystkim. I obaj jak nie dostają tego co chcą, to po prostu mówią "bye".
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Premier League 2021/2022

Post autor: Goldschmidt »

Nie widzę żadnego celu w przywoływaniu tradycji sprzed 50 lat, bo United nie ma z nimi nic wspólnego obecnie i dyrekcja absolutnie nie prowadzi klubu w sposób cechujący instytucję gdzie najważniejsza jest praca, tylko wizerunek. Zobaczymy czy najęcie Rangnicka zmieni kierunek. Jw, szczerze wątpię by całą hierarchię, czy nawet istotne części operacyjne wywracali dla niego do góry nogami i jestem przekonany że jeżeli w te 6 miesięcy nie pokaże wystarczająco w okresie próbnym to spokojnie może przeciwko niemu powstać pewne lobby za kulisami.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Premier League 2021/2022

Post autor: lukecik »

Można gdzieś w jednym miejscu obejrzeć online wszystkie bramki z ostatniej kolejki?
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Premier League 2021/2022

Post autor: Marcins »

Tutaj

Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Premier League 2021/2022

Post autor: lukecik »

Marcins pisze: pt gru 03, 2021 6:39 pm Tutaj
:prayer: :cheers:
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Premier League 2021/2022

Post autor: Marcins »

Gosc tam co kolejke wrzuca, jakosc spoko, wiec noc tylko ogladac :cheers:
ODPOWIEDZ