Liga Mistrzów 2022/2023

Awatar użytkownika
Domel Madridista
Posty: 134
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:09 pm
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Domel Madridista »

Jakieś informacje co do osłabień, wykluczeń w finale? Wszyscy z pełną i zdrową kadrą podchodzą do finału?
"Najlepszą obroną jest... atak" Florentino Pérez
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1718
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Goldschmidt »

Poza Walkerem, Mychitarianem, Skriniarem, Correą i D'Ambrosio którzy wrócą po kontuzjach wszyscy w pełni sił chyba
minusek
Posty: 1367
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: minusek »

Lukaku…

City z LM, Argentyna z MŚ, FCB z ligą. Marny sezon, całe szczęście już po tym wszystkim.
Gehu
Posty: 366
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Gehu »

City wcale nie było przekonywujące w tym finale. Mogli dostać klapsa w dupę, ale oczywiście Pan Lakaka to zepsuł. Lautaro też mógł się lepiej zachować. Generalnie mecz baardzo słaby do oglądania, łatwy do sędziowania.
minusek
Posty: 1367
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: minusek »

Jedna z najbardziej zorganizowanych i solidnych ekipa poza LM. Rok temu finał, teraz wygrywaja prawie wszystko, tracą bardzo mało bramek i… koniec. A to wszystko przez świetna jesień Realu Sociedad, który zepchnął ich w grupie na drugie miejsce. Niesamowite jak to się potoczyło. Dla mnie to niespodzianka, chociaż wiadomo że Atletico może wyrzucić z pucharu każdego, bo to bardzo niewygodne skurczybyki są.

City, Bayern, PSG, Atletico, Arsenal, Barcelona, BVB.

Z kim w ćwierćfinale? Najciekawiej, hmmm, może ten Arsenal? Jeszcze się nie odegraliśmy za ten rajd Henrego z kiedyś kiedyś. Albo dawać klasyk, niech się dzieje.

Najprościej teoretycznie BVB. Reszta ma swoje argumenty: City wiadomo, Bayern jeśli potrafią się skupić na grze podobnie, PSG moc w ofensywie, Atletico niewygodne. Nie wiem jak ocenić Arsenal przez nasz pryzmat, a Barca to maks na teraz ekipa momentów więc w dwumeczu nie dawałbym im za wielu szans z kimkolwiek.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Wolf »

Mnie tam odpadnięcie Interu cieszy i to pomimo tego, że dokonało tego Atletico. Zeszły nienormalny sezon, zarówno przez MŚ w środku jak i przede wszystkim przez totalną dysproporcję między dwoma częściami drabinkami w LM, trochę niektórym rozbujał ego i wyobrażenia ponad miarę. Teraz mam nadzieję ćwierćfinały bez włoskiej drużyny będą pewnym otrzeźwieniem dla tych osób. Nie zgodzę się też, że to była niespodzianka. To była jedyna para gdzie było 50/50.

Co do losowania ja chciałbym Arsenal. Z resztą w ostatnich +/- 10 latach graliśmy.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1718
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Goldschmidt »

W dwumeczu każdy jest do ogrania. Urok formatu. Fajny casus wczoraj. Inter tradycyjnie może próbować, dominować, organizować ale przegrać wygrany dwumecz takim jak oni jest ciągle łatwo. Niby najlepsze ich występy w Europie od dekad teraz za ery Inzaghiego. Trochę pomogła drabinka rok temu, trochę totamto. A jednak nie ma to znaczenia.

Arsenal to pipki co dopiero budzą się po dekadzie letargu na arenie międzynarodowej i ciągle kontynuują pierwsze testy. 30 bramek w 8 spotkaniach w lidze i jedna w 180 minut w LM :lol: Posypią się prędzej czy później. Największe szanse mają z drużynami które znają tj City.

Real jak zwykle - 'może konkurować z każdym'. I tak podejdą do każdego spotkania. Czekanko aż się przeciwnikowi nogi same zatrzęsą przy remisie czy widmie remontady. Nawet z Barcą tradycyjne zesrańska Realu z pozycji faworyta w Klasykach się skończyły i trudno oczekiwać że się postawią jak im Real odda pole gry.

Nie ma za bardzo w czym wybierać.
Dawać finał Real-City.
Awatar użytkownika
lol1def
Posty: 54
Rejestracja: wt cze 01, 2021 11:31 am

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: lol1def »

Ja marzyłbym o pojedynku City z Atletico. Najlepiej grający klub na świecie teraz, kontra najbardziej niewygodny. Bardzo ciekawe spotkanie by to było. Uważam, że Real jest za słaby w tym sezonie by wygrać to trofeum.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: lukexpl »

Hiszpańskie ekipy przed pierwszym meczem ćwierćfinałowym będą miały ok. 10 dni wolnego, z racji że przez finał CdR 6.04 w ów weekend liga nie jest rozgrywana. Z jednej strony dłuższy odpoczynek na regenerację, a z drugiej brak rytmu meczowego, gdzie wcześniej mamy jeszcze 2tyg przerwę na reprezentacje.

Arsenal na tym etapie w sumie byłby spoko rywalem i fajnym sprawdzianem przed trudniejszymi rywalami. Barka też spoko, ale tutaj nam się zrobi maraton klasyków, bo 21.04 gramy jeszcze w lidze. BVB na papierze najsłabsze. Bayern, Atletico i PSG mecze pułapka. City najmocniejsze.

Najoptymalniejsza drabinka imo: Real vs BVB/Barcelona vs Arsenal - City vs Atletico/Bayern vs PSG
Awatar użytkownika
IVAN_ZAMORANO
Posty: 162
Rejestracja: pt mar 11, 2022 12:44 am

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: IVAN_ZAMORANO »

Jak zwykle najłatwiejsze losowanie.

Niech żyje Don Florentino Perez.
minusek
Posty: 1367
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: minusek »

Najtrudniejszy rywal, do tego rewanż na wyjeździe.

10 dni wolnego odbieram raczej jako coś pozytywnego, ale z drugiej strony trochę wcześnie ten mecz z nimi. Teoretycznie na półfinał udałoby się zbudować Thibaut i Edera, a na ćwierćfinał pewnie nie.

Do tego ewentualny półfinał też wydaje się trudniejszy niż z kimkolwiek po drugiej stronie drabinki.
emo07
Posty: 144
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:27 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: emo07 »

Jeszcze Barca będzie w finale xD

City spoko, zobaczymy na ile mocni jesteśmy, nie podoba mi się drabinka półfinałową, ale cóż. Jak odpadniemy to chociaż szybko :)
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1718
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Goldschmidt »

Najlepsze możliwe losowanie. Jak ich jebać to tylko jak najwczesniej i w dwumeczu. Nie sądziłem że do tego dojdzie.

Autostrada do tytułu po nich.
zetep
Posty: 53
Rejestracja: śr cze 02, 2021 1:50 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: zetep »

fajne losowanie, jak wróci forma fizyczna (?) to mamy szansę ich klepnąć, Kylian niech się przyzwyczaja do strzelania Barcelonie goli, nie widzę szans, zeby Xavi swoim zmysłem taktycznym powalił PSG.
minusek
Posty: 1367
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: minusek »

Goldschmidt pisze: pt mar 15, 2024 2:11 pm Autostrada do tytułu po nich.
Czyli z kim mielibyśmy grać potem, żebyś nie określił tego jako autostrada do tytułu?
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: lukexpl »

Atletico/Barca :ptak:

No niestety trafiliśmy najgorzej, ew. półfinał wcale nie łatwiejszy. Niemniej może i lepiej zmierzyć się z City właśnie teraz, gdy będziemy mieli dużo odpoczynku, a jednocześnie motywacja na ten dwumecz będzie przeogromna. Między meczami z City w lidze Mallorca, która będzie zaraz po swoim najważniejszym meczu od lat (finał CdR). Po 1/4 z kolei w lidze Barca i RSSS, zaraz po nich ew. 1/2 finału. Ogólnie od rewanżu z City robi się ciężki terminarz. Byle utrzymać do tego czasu bezpieczną przewagę w lidze.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1718
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Goldschmidt »

minusek pisze: pt mar 15, 2024 3:20 pm
Goldschmidt pisze: pt mar 15, 2024 2:11 pm Autostrada do tytułu po nich.
Czyli z kim mielibyśmy grać potem, żebyś nie określił tego jako autostrada do tytułu?
Nikim. Nikt mi nie imponuje. Może Atleti jak będzie pojedynczy mecz.
Awatar użytkownika
Crawler
Posty: 43
Rejestracja: ndz maja 29, 2022 7:20 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Crawler »

minusek pisze: pt mar 15, 2024 11:23 am Najtrudniejszy rywal, do tego rewanż na wyjeździe.
Trzecia drużyna Premiership, a mecz u siebie w rewanżu jako przewaga to mit (w ciągu ostatnich 20 lat w ćwierć- i półfinałach Ligi Mistrzów drużyny, które miały rewanż u siebie awansowały tylko w 51,67% rozegranych meczów). Policzone dla @rokoko
“Pewne rzeczy skazane są na zagładę i zapomnienie ze względu na samą swą wyjątkowość; niepowtarzalność należy do definicji cudu. Natomiast to, co pospolite, trwa wiecznie.”
Awatar użytkownika
Zedd.
Posty: 61
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:43 pm
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Zedd. »

Nuuuuda. Derby Madrytu znowu w finale.
Awatar użytkownika
Crawler
Posty: 43
Rejestracja: ndz maja 29, 2022 7:20 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Crawler »

Obrazek
“Pewne rzeczy skazane są na zagładę i zapomnienie ze względu na samą swą wyjątkowość; niepowtarzalność należy do definicji cudu. Natomiast to, co pospolite, trwa wiecznie.”
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Wolf »

Zedd. pisze: sob mar 16, 2024 12:38 pm Nuuuuda. Derby Madrytu znowu w finale.
Też mi przemknęła tak myśl po losowaniu, ale mimo wszystko byłoby to zaskoczenie gdyby się to sprawdziło. Nie czy UEFA celuje w finał arabski czy też może w LM w końcu dla Al-Khelaifiego, żeby mógł powiedzieć, że puścił Mbappe, bo wreszcie wygrał LM? Albo użyć tego jako argumentu do jego zatrzymania.

Poza tym mam wrażenie, że gdyby nawet madrycki finał bronił się na boisku to UEFA nie zniesie i nie dopuści do trzecich derbów Madrytu w finale LM w ostatnich dziesięciu latach.
lol1def pisze: czw mar 14, 2024 2:28 pm Uważam, że Real jest za słaby w tym sezonie by wygrać to trofeum.
Też tak myślę, również przez trapiące kontuzje. Aczkolwiek działa na wyobraźnię grafika, że CR wygrał finał LM swoim kraju, Bale i Benzema również to teraz pora na Jude'a. Niemniej jednak najpierw zobaczmy co pokażemy w meczu z City, bo póki co w dwumeczu z Lipskiem to pokazaliśmy formę nie na ćwierćfinał LM a bardzie ćwierćfinał LKE. Dlatego też spory dystans czasowy między meczami 1/8 a 1/4 może być dla nas pozytywny. O ile Carlo i drużyna go wykorzystają.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
minusek
Posty: 1367
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: minusek »

Crawler pisze: pt mar 15, 2024 8:21 pm
minusek pisze: pt mar 15, 2024 11:23 am Najtrudniejszy rywal, do tego rewanż na wyjeździe.
Trzecia drużyna Premiership, a mecz u siebie w rewanżu jako przewaga to mit (w ciągu ostatnich 20 lat w ćwierć- i półfinałach Ligi Mistrzów drużyny, które miały rewanż u siebie awansowały tylko w 51,67% rozegranych meczów). Policzone dla @rokoko
Ciekawa statystyka. Ale jest tez taka, że graliśmy z nimi 4 dwumecze w LM i awansowaliśmy dwa razy. Dwa razy, w których rewanż był na Bernabeu.
Awatar użytkownika
Crawler
Posty: 43
Rejestracja: ndz maja 29, 2022 7:20 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Crawler »

To jest dowód anegdotyczny. Ja mam za sobą matematykę.
“Pewne rzeczy skazane są na zagładę i zapomnienie ze względu na samą swą wyjątkowość; niepowtarzalność należy do definicji cudu. Natomiast to, co pospolite, trwa wiecznie.”
Awatar użytkownika
lol1def
Posty: 54
Rejestracja: wt cze 01, 2021 11:31 am

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: lol1def »

Dla kibiców Realu wyniki pierwszych spotkań ćwierćfinałów to jest naprawdę dramat. Skończy się finał City - Barcelona. Możliwe, że będzie to najgorszy turniej od kilku lat. Ciężko się to ogląda, oj ciężko.
minusek
Posty: 1367
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: minusek »

Nie pisz takich czarnych scenariuszy, nie kuś losu ;) Są jeszcze rewanże.

Barcelona zagrała bardzo mądrze oddając piłkę, pytanie czy u siebie będą w stanie to powtórzyć? Nam kiedyś też oddali piłkę w pierwszym meczu, a u siebie chcieli zachować swoją filozofię prowadzenia gry i dostali czwórkę. Paryż rozczarował defensywą. To nie był poziom na fazę pucharową LM. W każdym razie i tak załadowali 2 bramki i przy tak fatalnej grze obronnej dostali ledwie 3. Mogło być po dwumeczu, a tak wg mnie wszystko jest otwarte i szanse na półfinał to 50 na 50. Jeśli FCB odda piłkę, zagra tak zorganizowanie jak w Paryżu i nastawi się na wychodzenie z szybkimi atakim, to tylko indywidualne błyski rywali mogą ich wyrzucić z rozgrywek. Jeśli zagrają zgodnie ze swoim DNA, to nadal stawiam na Francuzów.

W zasadzie po pierwszych meczach wszystkie 4 rozstrzygnięcia pozostają otwarte.
ODPOWIEDZ