Liga Mistrzów 2022/2023

minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: minusek »

Jak widziałem ile miejsca zostawiały obie ekipy w meczu Bayern-PSG, to w ogóle mnie nie dziwi, że jesteśmy faworytami do zgarnięcia uszatego.

PS Dzisiejsza para plus nasza z Liverpoolem i to wszystko w zasadzie, czekamy na 1/4 i tam być może znów trafi się coś ciekawego. Zapłakać idzie nad liczbą takich meczów. Dawać superligę lub sensowną modyfikację LM.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Gondola. »

Nie obraziłbym się, jakby w losowaniu przypadła nam któraś z drużyn z Mediolanu lub Benfica. Najbardziej chciałbym oczywiście Milan ze względów historyczno-sentymentalnych.

Czuję jednak, że znów wylosują nam City, ewentualnie Bayern.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Goldschmidt »

Włochy z największą liczbą drużyn w ćwierćfinale. Komiczne czasy, komiczni przeciwnicy. Dawać ten nowy format.

Aż sprawdziłem -
Ostatnia edycja z którymkolwiek zespołem z Mediolanu w ćwierćfinale to 2010/11
Ostatnia z obiema drużynami z Mediolanu to 2005/6 i wtedy też Włochy miały najwięcej drużyn

:uoee:
Awatar użytkownika
rayo
Posty: 110
Rejestracja: wt cze 01, 2021 1:12 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: rayo »

Goldschmidt pisze: czw mar 16, 2023 9:08 am Włochy z największą liczbą drużyn w ćwierćfinale. Komiczne czasy, komiczni przeciwnicy. Dawać ten nowy format.
I bardzo dobrze że tak się czasem dzieje. Chciałbyś ligę mistrzów bez niespodzianek ? Ja nie :)
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Goldschmidt »

Niespodzianki to nie problem, ostatnio mieliśmy niejedną, np. zwycięzca ostatniej edycji ;)
Biorąc pod uwagę jak się ułożyła drabinka to nie jest to też niespodzianka. W zasadzie bardziej znak czasów.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: lukexpl »

Mocniejsze Juve i byłoby może i 4 reprezentantów Włoch :D Ahh te czasy, kiedy La Liga miała regularnie 3 drużyny w 1/4 LM, a w 1/2 z reguły dwie.
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Alternative »

Jeżeli przyjąć wszystko 1:1, to Juve zajęłoby miejsce PSG i zapewne dostałoby wpierdol od Bayernu. ;)

Każda liga ma lepszy i słabszy okres. Lata 70, to dominacja ligi angielskiej, 80 to bezkrólewie z formowaniem się włoskiej dominacji na zgliszczach zbanowanej ligi angielskiej, lata 90 to już hegemonia włoskiej, pierwsza połowa 00 hiszpańskiej, a druga angielskiej, później znowu hiszpańska, z małym niemieckim przerywnikiem. Teraz znowu angielska jest mocna, a zapewne za jakiś czas dominować będą Włosi lub Niemcy, bo w Anglii wydarzy się coś, co zachwieje tamtą ligą. Różnie może być. Ciąg głupich lub dobrych decyzji na przestrzeni wielu lat działa jak procent składany i takie też są później różnice w poziomie. Przy czym, ci na szczycie mają tendencję do przeceniania własnej siły i możliwości, co zwykle jest wstępem do coraz głupszych decyzji i tak świat mimowolnie dąży do równowagi. ;)
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: minusek »

I jak nastroje po losowaniu?
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Goldschmidt »

Niezły przeciwnik, nic specjalnego. Wolałbym którykolwiek zespół włoski, ale tylko jeśli wagę przykładamy do Klasyku ligowego który i tak prędzej olejemy przekonani o własnej pucharowej zajebistości gdy nie ułoży się po myśli.
Oczywiście świetnie że przed finałem znowu poważny przeciwnik zamiast lelaków. Po drugiej stronie drabinki szkoda miejsca w finale na jakikolwiek zespół który nawet miejsca w ćwierćfinale sobie nie ugrał od minimum kilkunastu lat, ale cóż... znak czasów.

Posty Ivana ciągle aktualne - cokolwiek poniżej minimum dwóch bramek przewagi po pierwszym meczu, tym bardziej skoro u siebie, będzie rozczarowaniem. Odkąd wrócił im Fofana grają lepiej więc jest i potencjał na poważniejszy teścik, ale nie należy się raczej spodziewać zbyt wiele. Mam nadzieję że nie są takimi frajerami jak Liver i się nie posypią w pół godziny.
Jeżeli dobrze kojarzę to w potencjalnym półfinale zwycięzca Real-Chelsea też w rewanżu na wyjeździe więc trochę mniejsze szanse na tanie zagryweczki z modelowaniem sobie ducha remontady na końcówki co dwumecz.
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Marcins »

Chelasea przede wszystkim wróciła do gry na trzech stoperow i do gry wahadłami i to jest glowny powod dobrych wynikow.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Goldschmidt »

Na pewno znajome ustawienie pomaga, ale grali już nim w tym sezonie. Zawsze czegoś brakło, czy to stoperów, czy wahadeł, czy napastnika.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: lukexpl »

Dziś 2-2 z Evertonem. Generalnie szału nie ma i odpadnięcie z nimi mimo wszystko będzie kompromitujące.
Awatar użytkownika
rokoko
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 23, 2022 2:02 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: rokoko »

Obrazek

Gil Manzano został wybrany na sędziego, który poprowadzi wtorkowe spotkanie 1. meczu ćwierćfinałowego między City a Bayernem i się trochę cykam. @madridcampeon, możesz o nim coś więcej powiedzieć? Widzę, że w czterech spotkaniach Ligi Mistrzów w tym sezonie pokazał aż 23 żółte kartki, a więc wygląda mi po tej statystyce na sędziego, który w spotkaniach na arenie europejskiej nie będzie odchodził od swoich nawyków z hiszpańskich boisk – niedobrze, bo Kimmich jest o jeden żółty kartonik od wykluczenia z rewanżu na Allianz i pewnie Guardiola nakieruje swoich piłkarzy do wykorzystania tego. Ale jaki ma styl prowadzenia spotkań, ten Gil? Gwiżdże każdą wywrotkę piłkarza po podmuchu powietrza, czy zezwala na bardziej fizyczną grę? Przykładowa sytuacja: Goretzka wywraca klatką piersiową De Bruyne w walce o piłkę na środku boiska w 10. minucie spotkania – dostaje z buta kartkę czy nie?

Tęsknię, madrid. Z góry dziękuję. :heart:
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 628
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: madridcampeon »

O, kogo my tu mamy! @rokoko

Nie jestem jego wielkim fanem, ale mogło być gorzej. Jego wadą jest nadwrażliwość emocjonalna, bo jeśli dowie się, albo będzie czuł, że mógł jakąś sytuację mógł odgwizdać inaczej, to całkiem prawdopodobne, że już do końca spotkania nie odzyska pełnego skupienia i mecz mu się posypie. Dla pocieszenia natomiast powiem, że takie dni przytrafiają rzadziej niż dobre.

Razem z Mateu Lahozem, Del Cerro Grande i Sanchezem Martinezem jest w gronie czterech najwyżej cenionych przez UEFA hiszpańskich sędziów. Jeśli chodzi o mnie, to ja najbardziej lubię Sancheza Martineza, ale nie mogli go Wam dać, bo jest niedoświadczony. Dopiero niedawno awansował do elity sędziowskiej, a UEFA nigdy nie rzuca nikogo na głęboką wodę - najpierw musisz sobie poradzić w mało kogo interesujących meczach typu Viktoria Pilzno - Benfica w fazie grupowej i dopiero gdy będą widzieć, że jest OK, nie popełniasz wielu błędów i dźwigasz presję, to zaczniesz dostawać mecze wagi cięższej. Tak więc on zacznie robić karierę w LM dopiero w kolejnej edycji.

Co do Gila Manzano, bo o niego przecież pytasz, faktycznie - z kartkowaniem nie ma problemu. Szczególnie przewrażliwiony jest na wszelkie łokcie w rywala, absolutnie tego nie toleruje i znacznie surowiej niż inni sędziowie tego typu zagrania karze. To cecha wyraźnie się u niego wybijająca. Co do zwykłych fauli, to w sytuacjach takich pół na pół, w których jeden sędzia dałby żółtko, a drugi niekoniecznie, on jest z tych, co kartkę raczej wyciągną, ale z drugiej strony kartek takich całkiem z dupy, jakie kojarzą się z hiszpańskimi sędziami, raczej nie zwykł dawać. Na podmuchy powietrza i nury na ogół się nie nabiera, a na karnego trzeba u niego sobie zasłużyć, tzn. przewinienie musi być wyraźne. Jakiegoś lekkiego muśnięcia w szesnastce, po którym nastąpi padolino nie odgwiżdże. Bardziej drobiazgowy jest w przypadku mniej istotnych starć w środku boiska i czasami to wnerwia, gdy można puścić grę, a on odgwizduje faul, co zaburza płynność meczu.
rokoko pisze:Przykładowa sytuacja: Goretzka wywraca klatką piersiową De Bruyne w walce o piłkę na środku boiska w 10. minucie spotkania – dostaje z buta kartkę czy nie?
Nie.
Ale jeśli w podobnych okolicznościach będą walczyć o piłkę w powietrzu i sprzeda mu łokcia - nawet niechcący - to już owszem.

O VAR powinniście być raczej spokojni. Martinez Munuera to sędzia, który przeszedł specjalizację jako arbiter od wideoweryfikacji, chociaż z reguły jest bardziej skory do trzymania jednej linii z sędzią głównym. Ale jeśli dostrzeże ewidentny błąd, którego obronić nie będzie się dało, to nie będzie tego robił na siłę (jak w Hiszpanii czyniono do 2020 roku) i zareaguje.

@down: Powodzenia!
Ostatnio zmieniony pn kwie 10, 2023 3:59 pm przez madridcampeon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rokoko
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 23, 2022 2:02 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: rokoko »

Garść pożytecznych i wartościowych informacji – na to właśnie liczyłem! <3
madridcampeon pisze: pn kwie 10, 2023 11:19 am Bardziej drobiazgowy jest w przypadku mniej istotnych starć w środku boiska i czasami to wnerwia, gdy można puścić grę, a on odgwizduje faul, co zaburza płynność meczu.
Hm, to niestety martwi i wpisuje się w moje wyobrażenie typowego sędziego w La Lidze. Jakiegoś zawalenia spotkania z jego strony się nie spodziewam i większych uprzedzeń nie mam, bo np. pamiętam, że byłem jednym z niewielu, którzy nie załamywali rąk, jak na prowadzenie półfinału z Lyonem w 2020 UEFA przydzieliła Lahoza, do którego zawsze miałem sympatię, ale Bayernowi zwykle lepiej grało się te największe mecze z sędziami utrzymującymi flow meczu na takim poziomie, który wzbudza chęć do prób odbierania piłek, czasem wręcz agresywnych prób, co niektórzy sędziowie wolą stłamsić już na samym początku po jednym, dwóch faulach (takie mam wrażenie), dlatego liczyłem, że UEFA desygnuje kogoś bardziej typu Marciniaka albo Orsato, zwłaszcza że City pewnie będzie istotnie przeważać w posiadaniu piłki. No cóż, może w rewanżu – oby z Kimmichem i oby było jeszcze o co grać.

Jeszcze raz dzięki i do zobaczenia w półfinale!
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: minusek »

City z dosc pokaźną przewagą niestety. Oglądałem jedynie druga połowę i to była bezradność Niemców. Raczej się tego spodziewałem po dwumeczu z Paryżem, aczkolwiek tliła się myśl, ze Tuchel będzie w stanie coś wymyśli i np. nakieruje ich na bardziej wertykalna grę z piłką.

Fajnie byłoby zobaczyć walkę o finał pomiędzy dwoma klubami z Mediolanu, chociaż moim zdaniem 2:0 Interu wcale nie przekreśla Benfiki, a Milanu tez nie widzę w roli faworytów, nawet mimo ostatniego rozstrzelania Neapolczykow.

@Alternative City wreszcie trafiło na Rywala przez wielkie R, choc tym razem prawdopodobieństwo takiego zdarzenia nie należało do wysokich. ;)
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Clif »

Trudno stawiać przeciw City niestety. Idą po tytuł moim zdaniem.
Z drugiej strony drabinki myślę, że Inter w finale, przepchną Napoli moim zdaniem.
κύριος Ἰησοῦς
Awatar użytkownika
lol1def
Posty: 49
Rejestracja: wt cze 01, 2021 11:31 am

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: lol1def »

Kvaratskhelia jednocześnie wygrał Napoli ligę, a z drugiej strony wyrzucił ich z LM niewykorzystaną setką w pierwszym meczu i min. tym karnym w drugim meczu. Szkoda, bo byłem za nimi, ale z drugiej strony wcale nie byli lepsi w tym dwumeczu. Dużo błędów w obronie i strzelanie wszędzie tylko nie w bramkę. Jak City nie wygra LM w tym roku to już naprawdę będzie cud (czysto teoretycznie przynajmniej dla mnie, są teraz zdecydowanie lepszą drużyną od Realu).
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Gondola. »

Mnie bardzo ucieszył awans Milanu, będący potwierdzeniem, że odbudowa tej historycznie drugiej największej marki w Europie przebiegła pozytywnie. W zeszłym sezonie zdobyli mistrzostwo, ale mocno rozczarowali w Lidze Mistrzów, w tym sezonie jest odwrotnie - mimo, że w lidze nie idzie im najlepiej i będą musieli się napracować by w maju skończyć na podium, to w LM mają już półfinał i mogą całkiem pewni siebie patrzeć już w kierunku Stambułu (o ile lokalizacja finałowego spotkania nie zostanie - po raz kolejny - zmieniona, tym razem w związku z prognozowaną falą protestów po wyborach prezydenckich, które już za miesiąc).

Derby Mediolanu w półfinale to byłoby coś fantastycznego i choć Milanowi nie do końca leży w tym sezonie Inter (ostatnie dwa mecze to dwie porażki 0:3 i 0:1) to mam wrażenie, że przewidzieć zwycięzcę będzie niezwykle trudno, gdyż obie ekipy w tym sezonie prezentują wyjątkowo wyrównany poziom. Półfinał to i tak jest bardzo duży krok dla obecnego Milanu i cokolwiek w nim się wydarzy, kampania 2022/2023 w wykonaniu Rossonerich musi zostać uznana za udaną (sportowo jak i finansowo). Zasłużona nagroda dla Piolego za tę kilkuletnią pracę, jasny sygnał dla właścicieli, że inteligentne i wyważone budowanie drużyny opłaca oraz wielkie wyzwanie dla piłkarzy, którzy - w większości - nie doświadczyli jeszcze gry o taką stawkę jak finał Ligi Mistrzów.

Mimo, że rozum jest odmiennego zdania, całym sercem jestem za finałem Real-Milan :radocha:
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Wolf »

Gondola. pisze: śr kwie 19, 2023 12:10 pm Mimo, że rozum jest odmiennego zdania, całym sercem jestem za finałem Real-Milan :radocha:
Popieram. Milan jest klubem z którym zawsze sympatyzowałem i cieszy mnie ta powolna, ale jednak odbudowa. Zeszłoroczne scudetto i teraz minimum półfinał LM to ładna nagroda za lata cierpień od końcówki Berlu, przez Chińczyków po ciężkie początki Amerykanów. Finał w Stambule aż prosi się o Milan :loool:
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
vini639
Posty: 126
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:04 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: vini639 »

Doprawdy zastanawia mnie, widząc wpisy po meczu z City, dlaczego sporo ludzi uważa, że City musi zagrać z Evertonem na 100%, bo walczą o ligę. Naprawdę "walczą"? City może przegrać ten mecz (choć zapewne jest w stanie wygrać go nawet rezerwami) a i tak będą mieli zapas punktu nad Arsenalem. Potem mają w lidze 3 łatwe mecze do rozegrania, gdzie już mogą pójść na 100% i mistrzostwo jest ich.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: lukexpl »

Nigdy nie masz 100% pewności. Jakieś Brighton sprawi niespodziankę, kluczowy zawodnik wyleci i ryzyko wpadki wzrasta.
vini639
Posty: 126
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:04 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: vini639 »

Obstawiam, że raczej wolą postawić wszystko co najlepsze, i zagrać o sezon, na mecze z Realem/brighton w tej kolejności, niż na spotkania Everton/Real, które dodatkowo nie są od siebie w ogóle oddalone.

Najpierw LM, potem liga, w której mają odpowiedni zapas punktów.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: lukexpl »

No i jednak wyszli na galowo z małymi wyjątkami. Dzięki porażce Arsenalu już w następnej kolejce mogą zdobyć tytuł. Guardiola nie jest pragmatykiem, aby grać zachowawczo i kalkulować przed najważniejszymi meczami.
MAS
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 01, 2021 5:55 pm

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: MAS »

Inter musisz :potwor:
ODPOWIEDZ