Christian Eriksen - symbol przetrenowania w profesjonalnym sporcie?

Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Christian Eriksen - symbol przetrenowania w profesjonalnym sporcie?

Post autor: Krul »

Czy zasługuje na osobny temat i to w dziale piłka nożna? Pewnie kilka dni temu odpowiedz brzmiałaby definitywnie nie. Predzej zasługiwał kiedyś na miejsce w dziale Transfery, ale nic z tego nie wyszło i Duńczyk poszedł do Mediolanu. Czy szkoda, czy nie, ciężko powiedzieć. Dziś jednak temat Eriksena ma nieco inny wydźwięk.

Czy chcemy czy nie, temat będzie wałkowany jeszcze bardzo długo. Pewnie podczas samego trwającego EURO, usłyszymy o nim w studio kilkadziesiąt razy, a może i w końcu wyskoczy mi z lodówki. Bez wątpienia stał gdzieś ikonicznym punktem tego turnieju. Takie przypadki się zdarzały, ale nie było o nich tak głośno, nie miały miejsca na tak wielkiej imprezie, ku której są zwrócone oczy całego piłkarskiego świata.

Co do samego Eriksena, ja osobiscie na chwile zamarłem, jak pewnie wiele z Was. Obawiałem się najgorszego i czekałem na rozwój sytuacji. Media donoszą, że stan Duńczyka jest już stabilny i czuje się lepiej. Czy wróci do piłki? Szczerze wątpię.

Czy piłkarze trenują i grają za dużo? Czy takie sytuacje będą miały miejsce częściej? Czy są to odosobnione przypadki, które ze statystycznego punktu po prostu musza się wydarzyć? Czy da się temu zapobiec?
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 628
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Christian Eriksen - symbol przetrenowania w profesjonalnym sporcie?

Post autor: madridcampeon »

Oczywiście, że nie wróci. Cóż to w ogóle za pytanie? Koniec kariery. Od razu przypomniał mi się Puerta z sierpnia 2007 i też obawiałem się najgorszego. Ba, byłem już w 80% przekonany, że to koniec, widząc jak długo go reanimowali. Na szczęście się nie sprawdziło. Pamiętam, że wychowanek Sevilli zszedł o własnych siłach z boiska, nawet mecz przecież dokańczali i w drugiej połowie zremontowali z 0-1 na 4-1. Mimo to w szatni doznał kolejnych zawałów i nie miał szans na przeżycie.

Jak dobrze, że skończyło się inaczej!

Symbol przetrenowania? Raczej populizm samochwały z wybujałym ego Kotleszki.
MAS
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 01, 2021 5:55 pm

Re: Christian Eriksen - symbol przetrenowania w profesjonalnym sporcie?

Post autor: MAS »

de la Red też już nie wrócił do gry i też wątpię że w przypadku Eriksena będzie inaczej.
toro_rojo
Posty: 19
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:45 pm

Re: Christian Eriksen - symbol przetrenowania w profesjonalnym sporcie?

Post autor: toro_rojo »

Bez szans. Po czymś takim nie wraca się do poważnego sportu w 100%. Dobrze, że przeżył. Teraz myślę, że skupi się na swoim zdrowiu, a nie kopaniu piłki.
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: Christian Eriksen - symbol przetrenowania w profesjonalnym sporcie?

Post autor: Krul »

Iker wrócił na chwile. Inna pozycja, tez inna skala zawału.
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Christian Eriksen - symbol przetrenowania w profesjonalnym sporcie?

Post autor: KarBar »

Byłem przekonany że to koniec, trwało to koszmarnie długo, oczy same się zeszkliły.
Czy wróci?
Byłoby to cholernie ryzykowne, ale średnio znamy Duńczyka - może lubi zaszaleć.
Czy to przetrenowanie?
Będzie można to rozkminiać jak będzie wiadomo cos więcej, poki co nie wiadomo co było powodem całego zajścia. Ale tak jak mówili w studio - tak doświadczony piłkarz potrafi poznać zachowania i reakcje swojego organizmu.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
toro_rojo
Posty: 19
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:45 pm

Re: Christian Eriksen - symbol przetrenowania w profesjonalnym sporcie?

Post autor: toro_rojo »

Jakie przetrenowanie, jak w ostatnim sezonie typ zagrał raptem 1700 minut we wszystkich rozgrywkach? :roll:
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Christian Eriksen - symbol przetrenowania w profesjonalnym sporcie?

Post autor: Gondola. »

Chwila chwila, w tym momencie wiemy tylko tyle, że facet przeszedł zawał serca i czeka go powrót do pełnej sprawności oraz dokładne badania. Nie wiadomo, jaki jest stopień uszkodzenia mięśnia sercowego, nie wiadomo, co było przyczyną nagłego zatrzymania krążenia. Być może jest to efekt ukrytej przypadłości, którą zabiegiem kardiochirurgicznym można usunąć. Piłkarz np: z wszczepionym kardiowerterem-defibrylatorem serca (choćby Daley Blind) może normalnie wyczynowo uprawiać sport.

Oczywiście, jeśli mięsień sercowy uległ uszkodzeniu, to powrót na boisko byłby raczej wykluczony. Niby czas reanimacji był dość długi (chyba 15 minut), ale na korzyść Eriksena przemawia młody, wydolny organizm. Cóż, zobaczymy, na razie nie ferowałbym wyroków tylko poczekał na dalszy rozwój wypadków.
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: Christian Eriksen - symbol przetrenowania w profesjonalnym sporcie?

Post autor: Krul »

toro_rojo pisze: pn cze 14, 2021 2:16 pm Jakie przetrenowanie, jak w ostatnim sezonie typ zagrał raptem 1700 minut we wszystkich rozgrywkach? :roll:
Czyli kariera to tylko ostatni sezon, a po nim wszystko się zeruje? E to luzik.
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
toro_rojo
Posty: 19
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:45 pm

Re: Christian Eriksen - symbol przetrenowania w profesjonalnym sporcie?

Post autor: toro_rojo »

Sarcasm pisze: wt cze 15, 2021 10:07 am
toro_rojo pisze: pn cze 14, 2021 2:16 pm Jakie przetrenowanie, jak w ostatnim sezonie typ zagrał raptem 1700 minut we wszystkich rozgrywkach? :roll:
Czyli kariera to tylko ostatni sezon, a po nim wszystko się zeruje? E to luzik.
Nie odbiegaj od tematu. Serio według ciebie nie ma korelacji pomiędzy liczbą minut spędzonych na boisku a poziomem eksploatacji organizmu?

PS nie twierdzę, że jest to niemożliwe, ale w tej sytuacji bardziej prawdopodobna jest ukryta wada serca; podobny casus miał np. Daley Blind z Ajaxu, choć w jego przypadku nie doszło do aż tak tragicznego momentu.
Awatar użytkownika
hugh hefner
Posty: 116
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:13 pm

Re: Christian Eriksen - symbol przetrenowania w profesjonalnym sporcie?

Post autor: hugh hefner »

„Wspaniali Anglicy, jaka szkoda, że nie żyją.”
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: Christian Eriksen - symbol przetrenowania w profesjonalnym sporcie?

Post autor: Krul »

Cały czas trwa temat co z Eriksenem. Nie wiem, czy Duńczyk jest az tak ambitny czy aż tak głupi. Z rozrusznikiem zabrania grać mu prawo w lidze włoskiej, ale holenderskie prawo już na przykład nie zabrania..
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Christian Eriksen - symbol przetrenowania w profesjonalnym sporcie?

Post autor: kryspiano »

Pewnie tam skończy. D. Blind też gra z tym w ciele i daje radę.
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
ODPOWIEDZ