Pep Guardiola - wydał miliony

Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Pep Guardiola - wydał miliony a LM nie ma...

Post autor: kryspiano »

@clif
Posiłkowalem się Transfermarkt, a tam jest, że 3x, bo przypisali mu dwa majstry z Barca.... Nawet nie zwróciłem na to uwagi heh. Zerżnąłem na żywca...
Obrazek
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Awatar użytkownika
Culé a muerte
Posty: 53
Rejestracja: pt cze 04, 2021 2:04 am

Re: Pep Guardiola - wydał miliony a LM nie ma...

Post autor: Culé a muerte »

Koszt/tytul wychodzi zdecydowanie na korzysc Guardioli.
"Rząd nie jest dla nas rozwiązaniem, jest dla nas problemem."
Ronald Reagan
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Pep Guardiola - wydał miliony a LM nie ma...

Post autor: Alternative »

kryspiano pisze: sob maja 14, 2022 8:27 am Gdybym był prezesem wielkiego klubu na pewno wybrałbym Pepa, choć musiałby to być klub bez problemów, niemal samograj. Do klubu z trudną, spaloną szatnią zdecydowanie, problemami,, do odbudowy to na Jose.
Rozumiem zamysł, aby tak pokazać co ich różni, jednak do odbudowy brałbym Kloppa, do samograja Zidane'a.

Wydaje mi się, że Mourinho nie wygrał Pucharu Hiszpanii 3x. Moim zdaniem nie ma sensu też porównywać takich rzeczy jak wybór na najlepszego trenera, bo to subiektywne, czy KMŚ - Mourinho by to prawdopodobnie wygrał, gdyby został, bo poziom rywali jest w tym turnieju słaby.
Tu swoją drogą szkoda trochę, że on po osiągnięciu szczytu (wygrana w LM) od razu odchodził, bo teraz nie da się nic powiedzieć o tym, czy utrzymałby drużynę na topowym poziomie/umiejętnie przebudował czy też byłby zjazd.
No i ile on był najdłużej w jednym klubie trenerem? 3 lata? Krótko.

To też nie jest tak, że postrzegam Mourinho jako gamonia, bo sukcesy ma niepodważalne. Natomiast uważam, że obecna piłka mu wyjątkowo szybko odjeżdża, a dodatkowo Portugalczyk ma bardzo trudny charakter - po prostu toksyczny. I to jego największa wada. Stracił szatnię kolejno w Realu, Chelsea, Manchesterze United i Tottenhamie. Trudno mówić o przypadku czy zbiegu okoliczności, bo wszędzie schemat był ten sam - na początku duży entuzjazm i zapał do pracy, później szukanie wrogów na zewnątrz, a później, gdy się okres miodowy skończył i były realne problemy do rozwiązania, wynajdywanie coraz bardziej odjechanych kozłów ofiarnych wewnątrz klubu, w myśl idei "to moja wina i mogę ją zwalić na kogo chcę".
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Pep Guardiola - wydał miliony a LM nie ma...

Post autor: Gondola. »

Guardiola też jest toksyczny, tylko w inny sposób. Dokładnie mogliby ci o tym powiedzieć Ibra czy Eto'o. Albo Müller-Wohlfahrt, światowej sławy ortopeda, który w Bayernie pracował już w latach 70-tych i przeżył kilkunastu trenerów by zostać zwolnionym przez Guardiolę. Większość piłkarzy Bayernu po odejściu Katalończyka odetchnęła z ulgą, ponoć byli wycieńczeni psychicznie.

Pep to popieprzony perfekcjonista w najgorszym tego słowa znaczeniu, który wchodząc do szatni Bayernu wyrzuca piłkarzom pudełko czekolady, mimo, że tradycyjnie od lat stoi ono w szatni monachijczyków (i jakoś nie przeszkadzało w zdobywaniu mistrzostw i wygrywaniu LM przed przyjściem Katalończyka). To fanatyk kontrolowania zawodników i ustawania im życia według swoich reguł. Inwigilacja, reżim, zamordyzm.

Oczywiście, Mourinho to urodzony showman i lubi robić zamieszanie poza boiskiem, co odbija się na postrzeganiu jego osoby przez kibiców (zwłaszcza klubów rywalizujących z Portugalczykiem, którzy zwykle pałają do niego czystą nienawiścią), podczas gdy Guardiola jest - jak dla mnie - typem człowieka, który będzie cię gnębił i terroryzował, ale jednocześnie zrobi dobrą minę do złej gry i uśmiechnie się do kamer, unikając uzewnętrzniania jakichkolwiek kontrowersyjnych zachowań. Podtrzymując swoją łatkę "człowieka do rany przyłóż", magika i cudotwórcy.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Pep Guardiola - wydał miliony a LM nie ma...

Post autor: Gondola. »

Culé a muerte pisze: ndz maja 15, 2022 1:19 am Koszt/tytul wychodzi zdecydowanie na korzysc Guardioli.
W tytułach ligowych jest 8:9 na korzyść Guardioli, w Lidze Mistrzów - 2:2. Cała reszta to ozdobniki. Oczywiście, minimalna przewaga po stronie Katalończyka (m.in wypracowana dzięki absolutnie bezkonkurencyjnej lidze niemieckiej), ale jakiejś szczególnie namacalnej różnicy tutaj nie widać.
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Pep Guardiola - wydał miliony a LM nie ma...

Post autor: kryspiano »

@Alternative
Oczywiście masz racje- znów wpisali jego wygrane na transfermarktu pod jego asystenturę w Barcy.
Moim zdaniem Gondola ma rację- jeden i drugi są toksyczni na swój sposób i do odbudowania szatni się nie nadają.
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1698
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Pep Guardiola - wydał miliony a LM nie ma...

Post autor: Goldschmidt »

Gondola. pisze: ndz maja 15, 2022 10:47 amTo fanatyk kontrolowania zawodników i ustawania im życia według swoich reguł. Inwigilacja, reżim, zamordyzm. (...)

podczas gdy Guardiola jest - jak dla mnie - typem człowieka, który będzie cię gnębił i terroryzował
Jakieś przykłady?
Tylko coś więcej niż te czekoladki w Bayernie może xd
minusek
Posty: 1332
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Pep Guardiola - wydał miliony a LM nie ma...

Post autor: minusek »

Przy trenowaniu Barcelony głośno było o zleceniu śledzenia swoich piłkarzy.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1698
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Pep Guardiola - wydał miliony a LM nie ma...

Post autor: Goldschmidt »

Tortex też wg wielu najlepszy keczup.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Pep Guardiola - wydał miliony a LM nie ma...

Post autor: Gondola. »

Yaya Toure, Zlatan Ibrahimović, Samuel Eto'o to historie znane i często wspominane. Oprócz nich choćby Aleksander Hleb (którego Guardiola sprowadził do Barcelony tylko po to, by zagrać nim z pięć meczów w lidze), Franck Ribery ("To młody trener. Brakuje mu jeszcze doświadczenia. Czasami za dużo gada. Tymczasem piłka nożna to prosty sport") czy nawet całkiem niedawno Sergio Aguero (Mauricio del Castillo: "Od samego przybycia do City Guardiola nigdy nie chciał mojego brata"). Fajnie Eto'o mówi w tym wywiadzie o dwulicowości Guardioli, który poza kamerami nawet nie podaje mu ręki w tunelu, by po chwili w błysku fleszy i świateł na stadionie teatralnie się z nim przywitać, udając, że wszystko jest w porządku.



Joe Hart mimo bycia jedną z legend Manchesteru City, nawet nie dostał od Guardioli poważnej szansy: "Stwierdziłem, że uczciwe by było dać mi chociaż szansę. Wtedy powiedział: „oczywiście, że ją dostaniesz, ale...”. Kiedy tylko pojawia się jakieś „ale”, już wiesz, że to finalna decyzja." Ostatecznie Hart zagrał zaledwie w jednym spotkaniu, a potem został kopnięty w dupę i rozpoczął tułaczkę po wypożyczeniach.

Tak mówił Mario Goetze, któremu Katalończyk właściwie zniszczył karierę: "Pod względem technicznym [Guardiola] miał ogromny potencjał. Ale jest za bardzo skupiony na grze i nie myśli o zawodnikach spoza swojego planu. Nie miał zbyt wiele empatii, a empatia jest częścią bycia trenerem światowej klasy."

Afera szpiegowska to kolejna sprawa: inwigilowany miał być nawet Gerard Pique, który po latach mówił tak: "W ostatnim sezonie było dużo napięcia z nim i ogólnie w szatni. Myślę, że temat Mourinho wyczerpał nas wszystkich. Pep chce maksymalnej kontroli we wszystkim, co się dzieje. Zacząłem wychodzić z Shakirą i relacje z Guardiolą się zmieniły. Odczuwałem dużą presję i myślałem nawet o odejściu w sezonie 2011/2012. Bardzo cierpiałem w tym ostatnim roku z Pepem." Nie dość, że Pep śledził swoich piłkarzy, nie mając do nich zaufania (śledzony był nawet Leo Messi, serio? Messi i bujne życie nocne?). Jeszcze gorsze jest jednak to, że piłkarze bezpośrednio skarżyli się trenerowi, że czują się śledzeni. Guardiola celowo to przed nimi ukrywał, nigdy nie będąc z nimi szczerym.

Lothar Matthaus wprost potwierdzał to, co piłkarze mówią o Guardioli (tu akurat w porównaniu do Mourinho):
"Pep nie jest najlepszym trenerem świata. Wolę Mourinho, to numer 1, ponieważ jest bardziej zrozumiały i bezpośredni w relacjach z piłkarzami. [...] Piłkarze, których trenował Portugalczyk, mówili mi, jaki to człowiek: wszystko powie ci w oczy."

Obrazek

Moje wnioski są takie: Guardiola jest obłudnym despotą, inwigilującym swoich piłkarzy i nie potrafiącym im stworzyć nawet strzępek komfortu psychicznego (przynajmniej niektórym z nich). Oczywiście nie kłóci się to z jego sukcesami sportowymi, po prostu pokazuje jako człowieka.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1698
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Pep Guardiola - wydał miliony a LM nie ma...

Post autor: Goldschmidt »

Wiedziałem że nie warto pytać i będzie laurka dot. każdego odklejeńca jakiego Pep odstawił od składu lamentującego o braku szacunku. Nie chce mi się na wszystko po kolei odpisywać, poruszę tylko te co bardziej interesujące i w których pojawiły się jakiekolwiek konkrety.
Oprócz nich choćby Aleksander Hleb (którego Guardiola sprowadził do Barcelony tylko po to, by zagrać nim z pięć meczów w lidze)
??? Abstrahując od tego co to ma wspólnego z gnębieniem i zamordyzmem... Po pierwsze to nie Pep go sprowadził tylko Txiki i to sugerując się życzeniem odchodzącego Rijkaarda. Po drugie, sam Hleb przyznał że wina jest po jego stronie i zachowywał się jak debil nie ucząc się języka i nie starając się dostatecznie przyspieszyć adaptacji do życia w klubie. Po trzecie, miał siedem w podstawie + 4 w LM i niejeden z ławki. Dostał więcej minut niż Jović przez dwa sezony u Zizou.
Franck Ribery ("To młody trener. Brakuje mu jeszcze doświadczenia. Czasami za dużo gada. Tymczasem piłka nożna to prosty sport")
Opinia ale faktycznie, czasem za dużo gada. Co z tego? Zizou czasem za mało, Ancelotti czasem zbyt idiotycznie, SAF po 30 latach trenerki na kopnięcie piłki w głowę Van Persiego zareagował słynnym 'he could have been killed'.
Piłka jest tak prosta jak prosty jest piłkarz w twojej szatni. Są tacy którym kompletnie nie chce się zrozumieć dlaczego coś co robią działa i nie mają pojęcia dlaczego z czasem przestaje działać.
czy nawet całkiem niedawno Sergio Aguero (Mauricio del Castillo: "Od samego przybycia do City Guardiola nigdy nie chciał mojego brata").
Pomijając tweet średnio zrównoważonego braciszka - nie wiem czy wiesz ale Aguero trochę u Pepa pograł i powygrywał przez ostatnie 6 lat.
Fajnie Eto'o mówi
Topowy autorytet ds. oceny charakteru człowieka - gość który po półfinale wrzucał fotki w koszulce Realu po 15 latach szyderki i nazywania nas madryckimi świniami xD
Nie dość, że Pep śledził swoich piłkarzy, nie mając do nich zaufania (śledzony był nawet Leo Messi, serio? Messi i bujne życie nocne?). Jeszcze gorsze jest jednak to, że piłkarze bezpośrednio skarżyli się trenerowi, że czują się śledzeni. Guardiola celowo to przed nimi ukrywał, nigdy nie będąc z nimi szczerym.
Jest jakiś konkret na temat tego śledzenia czy tylko wszystkim po kolei od kibica Realu po tytana intelektu Pique wydaje się że gość wysyłał mafiozów z aparatami za Messim na miasto? Ciekawa kwestia, tylko nie wiem czemu takie ogólniki.
@minus?
Moje wnioski są takie: Guardiola jest obłudnym despotą, inwigilującym swoich piłkarzy i nie potrafiącym im stworzyć nawet strzępek komfortu psychicznego (przynajmniej niektórym z nich). Oczywiście nie kłóci się to z jego sukcesami sportowymi, po prostu pokazuje jako człowieka.
Dobrze by było gdybyś zaczął wyciągać wnioski na podstawie faktów, a nie średnio wyważonych opinii i innych pomówień osób kompletnie postronnych.
Facet pracował z dziesiątkami piłkarzy, a problemy ma z nim popularny odsetek seniorów gdzie większość to idioci albo z idiotami się zadawali (np. agent Toure).
To że Guardiola wręcz obsesyjnie traktuje kwestię szatni i systemu gry nie jest tajemnicą. Nie jest też tajemnicą że większość tych, którzy mają z nim poważny problem to ludzie albo pierdolnięci, mniej lub bardziej pozytywnie, albo zwyczajnie niewarci uwagi jak np. Hart czy inny Dante którego wartość dla drużyny od początku weryfikowało boisko.
A o nim jako człowieku nie wiesz absolutnie nic, i nie świadczą o nim prywatnie decyzje pokierowane budową składu. Tak jak większość z nas zresztą.
minusek
Posty: 1332
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Pep Guardiola - wydał miliony a LM nie ma...

Post autor: minusek »

Kiedyś było o tym głośno we wszystkich mediach. Ale nie chce mi się grzebać i szukać potwierdzeń (choć wg mnie głos nawet takiego tytana intelektu jak Pique to potwierdza, bo to w zasadzie głos prosto z szatni), bo prawdę mówiąc nie jest do dla mnie jakoś super hiper dziwne i dyskwalifikujące chłopa. Trochę nieetyczne i pewnie trudno takim czymś zdobyć całą szatnię z młodymi milionerami z buzującym testosteronem. W każdym razie może u nas by się to sprawdziło przy Joviciu, czy wcześniej przy wielu innych imprezowiczach, których za bardzo wciągnął Madryt. :D

Ja gościa nie lubię wiadomo dlaczego, ale przy tym wolałbym żeby nie wracał na ławkę do Katalonii.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1698
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Pep Guardiola - wydał miliony a LM nie ma...

Post autor: Goldschmidt »

Ale przecież o to mi chodzi bo Pique nic nie powiedział w tym co było zacytowane. Taka rozmowa na zasadzie "leży mina na chodniku -> to musiał być pies". Dlatego pytam o konkrety, bo na razie wiemy tyle że zmieniły się relacje bo typ narzekał że trener zmienił wobec niego nastawienie. Może zmienił, bo zaczął się zajmować zapalniczkami z trybun zamiast gry w piłkę?
minusek
Posty: 1332
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Pep Guardiola - wydał miliony a LM nie ma...

Post autor: minusek »

Mnie się to dodaje - info, że Guardiola zlecił śledzenie swoich piłkarzy i wypowiedź Pique po latach, że ich relacje popsuły się odkąd zaczął wychodzić z Shakirą. Ale może faktycznie to zła interpretacja i kontekst jest inny.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Pep Guardiola - wydał miliony a LM nie ma...

Post autor: lukexpl »

Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Pep Guardiola - wydał miliony a LM nie ma...

Post autor: Sandman »

Ma u mnie plusa za ten żarcik, że zadzwonił do Madrytu po poradę jak strzelić 3 bramki w 5 minut :D
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Pep Guardiola - wydał miliony a LM nie ma...

Post autor: labeleq »

Obrazek

Ze składu, który objął 6 lat temu został już tylko De Bruyne.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Pep Guardiola - wydał miliony a LM nie ma...

Post autor: Gondola. »

A LM jak nie było tak nie ma...
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Pep Guardiola - wydał miliony a LM nie ma...

Post autor: Alternative »

Jestem skłonny się założyć, że jeżeli nie będzie jakiegoś zdarzenia po bandzie typu: zwolnienie Guardioli/jego odejście do innego klubu, wyrzucenie z pucharów, przerwanie rozgrywek, katastrofa lotnicza, sankcje na Arabów, hiper mega ostry konflikt wewnątrz klubu niezależny od Guardioli (czyli na wyższym poziomie w klubowej drabinie, poza jego scopem, ale wpływającym na drużynę, np. jakiś rozłam w dyrekcji, problemy właściciela), to Guardiola wygra z City LM w ciągu najbliższych trzech sezonów.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Pep Guardiola - wydał miliony a LM nie ma...

Post autor: Gondola. »

No pewnie, w końcu tak astronomiczna ilość spalonej w piecu kasy oraz nieumiarkowanie na rynku transferowym musi przynieść owoce w postaci wygrania Ligi Mistrzów, też tak sądzę. Póki co cieszmy się tym, że przez ostatnie sześć lat Pep z nieograniczonym budżetem zbudował sobie drużynę, która za każdym razem w LM dostawała w klabzdrę.
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Pep Guardiola - wydał miliony a LM nie ma...

Post autor: Alternative »

Ale bez przesady. Kasą w piecu to pali Barka, PSG, Man United, Chelsea, Atletico, ale City? Niewypały transferowe ma każdy, ale transfery mają zwykle jakieś logiczne podstawy, dlaczego akurat wzmacniana jest dana pozycja, dlaczego ten konkretny zawodnik. Oczywiście, można im teraz wytknąć Grealisha, ale on jeszcze może odpalić, a poza tym ten ruch nie wydawał się jakiś kompletnie od czapy. Przepłacony jak najbardziej (to dotyczy każdego Anglika), ale nie było to jakieś WTF, jak 130 mln euro za Felixa, które zapłaciło Atletico czy 80 mln za Kepę, które płaciła Chelsea. To było palenie kasą w piecu.

City ma rozsądny i poukładany projekt sportowy. Cały klub funkcjonuje dobrze, organizacyjnie patrząc, w odróżnieniu od takiego PSG, które jest cyrkiem i też trzeba uczciwie przyznać, że Guardiola miał po prostu pecha co najmniej 2x w ostatnich 4-5 edycjach LM.
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Pep Guardiola - wydał miliony a LM nie ma...

Post autor: labeleq »

Alternative pisze: pt lip 15, 2022 5:35 pm Niewypały transferowe ma każdy, ale transfery mają zwykle jakieś logiczne podstawy, dlaczego akurat wzmacniana jest dana pozycja, dlaczego ten konkretny zawodnik.
To zdanie może opisywać 99% klubów.

Bilans transferowy średnio -100m€ na sezon można spokojnie nazwać przepalaniem pieniędzy.
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Pep Guardiola - wydał miliony a LM nie ma...

Post autor: Alternative »

labeleq pisze: sob lip 16, 2022 7:26 am
To zdanie może opisywać 99% klubów.
Może, ale rzeczywistość jest taka, że nie opisuje. Co robiła Barka w latach 2015-2020? PSG od przyjścia szejków? Manchester United od odejścia SAFA? Nawet Real kupując Hazarda z rocznym kontraktem za 100 mln + zmienne nie wpisuje się w "logiczne podstawy". City nie ma takich odpałów. Mają często duży minus w transferach, bo ich po prostu na to stać. Poza tym, to też nie jest tak, że robią tak rok w rok. Na razie mają dodatni bilans transferowy, rok temu raptem - 40 mln. Wcześniej mieli kilka okienek, gdzie wydawali kosmiczną kasę, ale nie wydawali absurdalnych pieniędzy na jednego zawodnika. W dodatku kupowali całkiem sensownych piłkarzy, a nie typu "trzeci prawy skrzydłowy" czy "piąty środkowy napastnik". To jest moim zdaniem przepalanie pieniędzy - gdy się je wydaje na zbędnych piłkarzy i/lub się kosmicznie przepłaca, gdy nie trzeba tego robić, a nie gdy angielski klub trochę przepłaca za Anglika (bo musi ich mieć, aby zarejestrować kadrę do pucharów) i to na pozycję, na której mają braki.
Avadis
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:47 pm

Re: Pep Guardiola - wydał miliony a LM nie ma...

Post autor: Avadis »

Ja wiem, że transfer Hazarda okazał się katastrofą, ale za tą kasę Real kupił ówczesnego najlepszego zawodnika Premier League, by chociaż częściowo zapełnić krater po odejściu Cristiano Ronaldo - i to po sezonie poświęconym na sprawdzenie czy ten krater faktycznie istnieje, czy tylko roszczeniowi kibice marudzą o transfery. Dla porównania City za bardzo podobną kwotę sprowadziło Jacka Graelisha, który rozegrał dwa niezłe (ale na pewno nie wybitne) sezony w Aston Villi, żeby Guardiola miał trzeciego zawodnika, obok Sterlinga i Ferrana Torresa, do rotacji na lewym skrzydle.

Jeżeli Hazard nie wpisywał się w "logiczne podstawy", to jak ocenić transfer Graelisha?
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1698
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Pep Guardiola - wydał miliony a LM nie ma...

Post autor: Goldschmidt »

Raczej tak jak każdy inny tego typu transfer gdzie zawodnik często spędza pierwszy sezon na przyzwyczajaniu się do wszystkiego. Nie ma co przesadzać z wyrozumiałością bo jak każdy Anglik jest trochę przereklamowany, ale nie on pierwszy i nie ostatni. Havertz w Chelsea bez bramki w LM aż do finału. Taki Thiago, choć trochę inny rodzaj transferu, też przebijał się do podstawy w Liver bardzo długo.
Ferran Torres nie był też do rotacji na lewym skrzydle, tam dłuższy czas mieli Sterlinga i Sane. Był alternatywą dla Mahreza wobec przerzucenia Bernardo do środka pola.

Z paleniem kasą w piecu oczywiście Alter też przesadza na potęgę, bo większość transferów do się w jakiś sposób wytłumaczyć. Trudno przewidzieć niektóre sprawy jak np. spięcia na linii Lukaku-Tuchel itp.
ODPOWIEDZ