Sędziowanie w Hiszpanii

Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 633
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Sędziowanie w Hiszpanii

Post autor: madridcampeon »

Gil Manzano im sędziował, a nam dali na ten weekend Mateu Lahoza.
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Sędziowanie w Hiszpanii

Post autor: Marcins »

To kogo Madrid widzisz, a kogo bys chcial?
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 633
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Sędziowanie w Hiszpanii

Post autor: madridcampeon »

Ja bym chciał Martineza Munuerę albo Sáncheza Martineza, ale nie wydaje mi się, że dadzą któregoś z nich, bo sędziowali w zeszłym sezonie ligowe Klasyki i ogólnie często prowadzili w ostatnich latach te mecze. Chyba zatem czas na kogoś z innej puli.

Pojęcia nie mam, jeszcze De Burgos nam gwizdał w tym sezonie... Coś mi zaczyna śmierdzieć którymś z naszej "ulubionej" dwójki, ale może Medina nas zaskoczy. Jakoś przez ten rok nie zdążyłem się zorientować w jego preferencjach.
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Sędziowanie w Hiszpanii

Post autor: Marcins »

Sanchez Martinez glowny, niestety rudy na Varze
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 633
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Sędziowanie w Hiszpanii

Post autor: madridcampeon »

Super! Mam zaufanie do Sancheza Martineza. Powinna to być gwarancja co najmniej przyzwoitego poziomu. Już się obawiałem, że bezcharyźmiaka De Burgosa wlepią...
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Sędziowanie w Hiszpanii

Post autor: Marcins »

Mnie troche varowy martwi bo to jednak kataloniec.
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 633
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Sędziowanie w Hiszpanii

Post autor: madridcampeon »

Lepszy rydz niż nic. Co do Hernándeza to cóż... Trzeba mieć nadzieję, że nie będzie chciał podpaść UEFIE po udanym meczu w UCL. Na Law5 pisali, że wypadł dobrze w Lizbonie pod okiem Kuipersa, więc jeśli chce się piąć w hierarchii sędziowskiej i otrzymać jakąś fajną desygnację w najbliższym czasie w Lidze Mistrzów, to lepiej dla niego, żeby Klasyku nawet jako VAR-owy nie spartolił, bo takie spotkania są ważnymi egzaminami dla arbitrów i komitet UEFY z pewnością je podpatruje.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Sędziowanie w Hiszpanii

Post autor: Wolf »

Coś chyba musiało w tym być, skoro rudy chuj dał nam karnego. Spory szok, ale nie przyzwyczajałbym się, bo znając jego dotychczasowe "wyczyny" to pewnikiem będzie bardziej wyjątek niż reguła.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 633
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Sędziowanie w Hiszpanii

Post autor: madridcampeon »

Dziś nam sędziuje jako arbiter główny, zobaczymy. :D
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Sędziowanie w Hiszpanii

Post autor: kabanog »

Coś mi intuicja podpowiada, że gość mógł przejąć się ostatnią nagonką na niego i przez to już nie będzie takich cyrków odwalał.
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 633
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Sędziowanie w Hiszpanii

Post autor: madridcampeon »

Nie wiem, ile kurwa razy (chyba z kilkanaście, a dziesięć to co najmniej) pisałem na tym forum o obsesji Gonzáleza na punkcie zagrań ręką w polu karnym i gdy po raz pierwszy od kilku kolejek siedzi na naszym meczu jako pomocnik na VARze to akurat Asensio postanawia wystawić łapsko jak primadonna przy stałym fragmencie.

Faja opada...
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Sędziowanie w Hiszpanii

Post autor: Marcins »

Kurwa tego noe mozna bylo varowac. Nie mogl nam sie trafic wiekszy zjeb na varze, a sam Melero to jest dramat, pisalem discordsie przed meczem, zeby to zabic szybko bo ten kretyn nie da wygrac
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Sędziowanie w Hiszpanii

Post autor: Para Siempre »



A przepisy coś mówią o siatkówce po odbiciu piłki od klatki piersiowej? :ptak:
minusek
Posty: 1360
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Sędziowanie w Hiszpanii

Post autor: minusek »

Marco nie spodziewał się ze ta piłka przejdzie wiec wydaje mi się ze ten odruch był naturalny. Mimo tego jakby nam nie zagwizdano takiej siatkowki, to byłbym mocno wkurzony.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Sędziowanie w Hiszpanii

Post autor: Gondola. »



Ten facet nawet nie wiedział, że Alba dostał już jedną żółtą i teraz powinien pokazać czerwoną, dopiero piłkarze Espanyolu go uświadomili xDDD Ktoś powinien przebadać go alkomatem po meczu.
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 633
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Sędziowanie w Hiszpanii

Post autor: madridcampeon »

Gdybyście byli obserwatorami komitetu sędziów delegowanymi na to spotkanie, to jaką ocenę w skali UEFA byście mu dali za dzisiaj? Ja może 7,5 na szynach...

To już drugi po Holandia - Argentyna mecz z rzędu, w którym kompletnie traci kontrolę nad sytuacją i dopływ tlenu do mózgu. Biologia nie wybacza i czas jednak rozważyć emeryturę, czy to przejściowe zmęczenie? Jak sądzicie?
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1303
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Sędziowanie w Hiszpanii

Post autor: lukexpl »

A nie ma jakiegoś limitu wiekowego dla sędziów? Z tego co widzę to on już ma 45 lat i chyba jakoś w okolicach tego wieku sędziowie odchodz(ili?)ą na emeryturę.
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 633
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Sędziowanie w Hiszpanii

Post autor: madridcampeon »

Nie ma, RFEF poszedł z duchem czasu i już drugi rok ten limit nie obowiązuje. W Anglii taki Atkinson na przykład przestał sędziować w wieku 51 lat, a Mike Dean jeszcze później, mając 53 lata.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Sędziowanie w Hiszpanii

Post autor: Gondola. »

Podobno Lahoz z końcem sezonu odchodzi na emeryturę.
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Sędziowanie w Hiszpanii

Post autor: Marcins »

Nawet mial chyba isc wczesniej ale zostal ze wzgledu na MS
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 633
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Sędziowanie w Hiszpanii

Post autor: madridcampeon »

Gondola. pisze: pn sty 02, 2023 1:11 pm Podobno Lahoz z końcem sezonu odchodzi na emeryturę.
Skąd info? Umknęło mi chyba.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Sędziowanie w Hiszpanii

Post autor: Gondola. »

madridcampeon pisze: pn sty 02, 2023 2:25 pm
Gondola. pisze: pn sty 02, 2023 1:11 pm Podobno Lahoz z końcem sezonu odchodzi na emeryturę.
Skąd info? Umknęło mi chyba.
Mignęło mi na twitterze, chyba Kręcidło podawał.
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 633
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Sędziowanie w Hiszpanii

Post autor: madridcampeon »

Szczerze mówiąc ja pierwsze słyszę i nie zaufam tej informacji, dopóki sam Mateu tego nie potwierdzi. Półtora roku temu w wywiadzie dla El País powiedział, że chce gwizdać dopóki komitet i zdrowie będą mu na to pozwalać, że nie zamierza po ukończeniu 46 lat iść na emeryturę i zrobi to tylko wtedy, jeśli CTA wyśle go na zieloną trawkę i każe wypierdzielać (co jest raczej wątpliwe, bo to jednak sędzia o zbyt wysokiej randze, z sukcesami, by potraktować go z buta, jak jakiegoś pionka).

https://elpais.com/deportes/2021-06-06/ ... umnos.html

Czyli co, zmienił zdanie po nieudanym Mundialu? Radziłbym podzielić przez trzy tego newsa i się do niego zbyt mocno nie przywiązywać.

Już wiosną 2021 po finale LM ktoś puścił do Internetu podobnego fake newsa, nawet już na tym forum o tym gadaliśmy (patrz: klik) i nie sprawdziło się. Pożyjemy, zobaczymy...
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1303
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Sędziowanie w Hiszpanii

Post autor: lukexpl »



Mamy to :D
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 633
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Sędziowanie w Hiszpanii

Post autor: madridcampeon »

A ja jednak nadal radzę podchodzić do tego z dystansem i poczekać z otwieraniem szampanów, chociaż zauważyłem, że polscy influenserzy (Gondola pisał o Kręcidle, a to wyżej podał Stanowski), którzy pomimo obejrzenia i skomentowania kilkuset meczów, 5. roku funkcjonowania VAR i kontaktu telefonicznego z byłymi hiszpańskimi sędziami wciąż nie nauczyli się protokołu i nadal nie wiedzą, kiedy sędzia pochodzi do oglądania powtórki, a kiedy nie, łykają jak pelikany i ochoczo to retweetują. Ujmując to eufemistycznie po prostu napiszę, że to dość liche autorytety, jeśli chodzi o kwestie sędziowskie. W trosce o własną markę niech oni lepiej zostawią ten temat, bo nie są w nim najmocniejsi...

http://law5-theref.blogspot.com/2023/01 ... 0576275579

Na Law5 też to podważają. Po pierwsze - dlaczego najwięcej piszą o tym jakieś niszowe argentyńskie media, a w Hiszpanii póki co cisza? Jakieś TyC Sports (co to w ogóle jest?) wie o jego - cytuję - drastycznej decyzji, a Marca, czy choćby nawet ten As - nie?

Po drugie - skoro podobno odchodzi, to gdzie jest informacja, czy zostanie aktywny jako sędzia VAR, czy też odchodzi całkowicie od sędziowania? Nie wiem, czy argentyńscy stażyści w serwisach sportowych o tym wiedzą, ale sędziowie po zakończeniu boiskowej kariery dostają od CTA propozycję pozostania na VAR i niektórzy siedzą jeszcze przy monitorach.

Nie chcę się wymądrzać, ale nic tu się nie zgrywa i w dodatku wszystko śmierdzi na kilometr.

Przekona mnie chyba tylko potwierdzenie od jakiegoś renomowanego hiszpańskiego źródła, a najlepiej byłoby przeczytać jakąkolwiek jego wypowiedź, w której o tym mówi, a póki co nic takiego nie znalazłem.

Ktoś go musi bardzo nie lubić, bo już drugi raz piszą, że chce iść na emeryturę, a on sam nic o tym zamiarze nie wie. :D
ODPOWIEDZ