Xavi - wiejski głupek czy nowy Guardiola?

Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Xavi - wiejski głupek czy nowy Guardiola?

Post autor: Gondola. »

Temat o noszonym na rękach w pewnej części Hiszpanii trenerze, który całkowitym tylko przypadkiem wydaje się mieć gorszy % wygranych meczów niż chociażby Koeman (u obydwu licząc w pierwszych 29 spotkaniach w roli trenera Barcelony).

Złotousty Xavi, który w przerwie między opisywaniem dziennikarzom kolejnych genów wyższości Barcy nad Realem zdążył też zaprezentować w praktyce działanie genu eurowpierdolu i odpaść z dwóch europejskich pucharów w jednym sezonie.

Niech to będzie temat przeznaczony temu specjaliście od muraw i tiki-taki, czuję, że długo z nim zabawimy.
MAS
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 01, 2021 5:55 pm

Re: Xavi - wiejski głupek czy nowy Guardiola?

Post autor: MAS »

A tak z ciekawości, bo nie śledzę, gada jeszcze o wysokiej trawie i słabym nawodnieniu?
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Xavi - wiejski głupek czy nowy Guardiola?

Post autor: Para Siempre »

Raczej nie.

Ogólnie wydaje się, że ma potencjał, ogromne chęci, rozumie klub od środka. Ale generalnie kadrę ma fatalną, co trochę działa na jego usprawiedliwienie. To już nie jest Barcelona z czołowym piłkarzem na każdej pozycji, tylko Barca z półemerytem Alvesem, który okazuje się być lepszy od Desta; młodzikami którzy rzucani są na głęboką wodę i lecą na ambicji i miłości do klubu; oraz wyciąganiem maxa z piłkarzy niechcianych w - jakby nie patrzeć - średniakach. Bo Auba w Arsenalu czy Luuk w Sevilli czerwonych dywanów przed sobą nie mieli, a tu jednak wykorzystywane są resztki ich talentu ponad oczekiwania. Z tej perspektywy wyniki, jakie udaje mu się osiągnąć są nawet spoko, ale niech was nie oszuka dobra seria w lidze, jaką osiągnęli. Tam dalej jest potrzeba 5 dużych wzmocnień na które ich nie stać, żeby myśleć o mistrzostwie.

Xavi to dla nich według mnie świetny ruch, ale na walkę o mistrzostwo to poczekają jeszcze 2-3 lata.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Xavi - wiejski głupek czy nowy Guardiola?

Post autor: Goldschmidt »

MAS pisze: wt kwie 19, 2022 10:03 am A tak z ciekawości, bo nie śledzę, gada jeszcze o wysokiej trawie i słabym nawodnieniu?
Po pierwszym meczu z Eintrachtem cośtam przebąkiwał, zależy jak kto lubi interpretować
https://www.football-espana.net/2022/04 ... -frankfurt
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Xavi - wiejski głupek czy nowy Guardiola?

Post autor: lukexpl »

Imo przyszedł tam za wcześnie. Z wieloma zawodnikami zna się jeszcze z boiska (Alba, Busquets, Pique itp.) i sytuacja kadrowa nie za ciekawa. Do tego poważne problemy instytucjonalne. Teraz wielu będzie go porównywać do początków Pepa czy Zizou i tutaj pierwszy sezon wypada blado. Można mówić, że przyszedł w trakcie sezonu, ale Zizou trafił do Realu jeszcze później (styczeń) i zdołał wygrać LM. Myślę, że ta LE była jak najbardziej w ich zasięgu. Póki co można go porównywać raczej do takiego Pirlo czy Gattuso.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Xavi - wiejski głupek czy nowy Guardiola?

Post autor: minusek »

Ja myślę że ten wiejski głupek zrobił dobrą robotę do tej pory. Przede wszystkim zmienia nastawienie i już nie ma na konferencjach narzekania na kadrę, tylko cały czas jest nakierowanie na klub - to jest blaugrana, tak nie można tutaj grać, trzeba dawać więcej dla klubu itd. Ciekawe podejście to zasłanianie się klubiem, ale to daje mu wg mnie całkiem nieźle przygotowany grunt do podniesienia poprzeczki wymagań wobec zawodników. Do tego na początku można było przeczytać informacje o znacznie większym nacisku na trening, co też przełożyło się na dobra serię, w której wszyscy wyglądali dosyć swiezo i dobrze fizycznie, czego nie było tam od kilku lat. Dalej, nie ma dyplomacji i zabawy z dziennikarzami, tylko otwarcie mówił i mówi nadal o potrzebach wzmocnienia kadry. Odstawił dzieciaki, przyszło kilku zawodników głównie ofensywnych, wprowadzajacych dynamiczniejsza grę i wyniki oraz odbior wizualny zmienil się diametralnie. Pojawiają się zarzuty o korzystanie z maks 15 piłkarzy, ale zdając sobie sprawę z marnej kadry i potrzeb jej wzmocnienia, w przyszłym sezonie wcale tak byc nie musi. Jest kilka zawodników na których można budować, ale nadal nie ma trzonu i wyraznie widać braki w każdej formacji, głównie brak biegającego silnego pomocnika i brak napastnika.

Czyli podsumowując ma przeciętne wyniki, ale podniósł ich trochę z tego mułu w którym ugrzezli na jakiś czas. Jest niestety szansa, że zaczną się znowu liczyc, przynajmniej w Hiszpanii, szczególnie jeśli trafia z transferami. Swoją droga nie chciałbym zeby Lewy do nich trafil.
MAS
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 01, 2021 5:55 pm

Re: Xavi - wiejski głupek czy nowy Guardiola?

Post autor: MAS »

Ostatnio mało się tym interesuje ale u mnie w pracy przed dwumeczem z Eintachtem był wielki zachwyt nad Barceloną. Ze dobrze to wygląda, że młodzi fajnie wchodzą w pierwszy skład, Xavi zbawca itp. Ludzie jakieś nazwiska piłkarzy wymieniali z Barki, że to już jest top Europy teraz, gdzie ja ich kompletnie nie kojarzę i przy okazji oczywiście wytykali potknięcia Realu, słabą/starą kardę i problemy Bale, Hazarda itp. Nawet nie chciało mi się tego komentować ale coś mi to wszystko śmierdziało.

Dwa tygodnie minęły, Real w grze, Barka odpadła w LE+porażka z Kadyksem i w biurze cisza. Może to o niczym nie świadczy ale zawsze miło "posłuchać" jak pseudo cules zamykają mordy.
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Xavi - wiejski głupek czy nowy Guardiola?

Post autor: Clif »

Powiedziałbym że klasyk zamydlił trochę obraz. Real tutaj rozbija sie po Lidze Mistrzów, wyrzuca PSG, Chelsea, a tutaj nagle wpierdol u siebie - normalnie wraca wielka Barca. Przy czym fakt że my lubimy wyłapać oklep od jakiegoś Alcorconu, Szachtaru w rezerwowym składzie, Szeryfa z Tiraspola, a Levante śrubujące rekord meczów bez zwycięstwa ładuje nam 3 bramki nie przebija się do świadomości. Myślę, że bez tego klasyku ani porażka z Eintrachtem, ani Cadiz nie zrobiłyby tego wrażenie, byłoby to potraktowane jako normalny etap dla drużyny w budowie, a tak jak się zrobiła narracja że Barca idzie po tytuł, a Real drży - no to jest rozczarowanie.

Ogólnie kpiłem z Czawiego i wróżyłem mu spektakularną klęskę, co niestety teraz musze zweryfikować. Ciężko to mi pisać ale, imo, naprawde zrobił tam robotę, wyciągnął ich z gówna, wsadził na dość spokojne 2 miejsce w lidze (gdzie wcześniej mogli się obawiać o kwalifikacje do LM), ten wszystkie ich młofde chłopaki (Pedri, Gavi, Nico) niestety też wyglądają całkiem dobrze. Z tym, że ten sezon też jest specyficzny i poczekałbym co ta Barca będzie grać normalnie po sezonie przygotowawczym, bo na razie fala entuzjazmu (podkrecona klasykiem) trochę maskuje prawdziwe oblicze Katalońców. Choć tak źle jak na to miałem nadzieję raczej nie będzie i totalnej kompromitacji Xaviego nie zobacyzmy :(
κύριος Ἰησοῦς
Awatar użytkownika
Skurwibak
Posty: 127
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:33 pm

Re: Xavi - wiejski głupek czy nowy Guardiola?

Post autor: Skurwibak »

Czy ja wiem czy to 2 miejsce to takie pewne, ba czy ta LM taka pewna. Przed nimi dwa wyjazdy do bezpośrednich rywali o LM- Sociedad i Betis. Villarreal też ogórkiem nie jest, a grają z nimi w ostatniej kolejce.
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Xavi - wiejski głupek czy nowy Guardiola?

Post autor: kabanog »

Pierwsza sprawa, trzeba oddać Xaviem, że PRowo ogarnął Barcę. Wyniki nie dość, że słabe, żeby nie powiedzieć żenujące, to nawet tutaj są ludzie, którzy twierdzą, że Barcelona ma z nim nie najgorszą przyszłość. Dodając do tego, że pościągał straszny szrot i się nadal nie zatrzymuje. De Jong, Auba, Alves, Traore i lecimy dalej z Kessim i Christiansenem. Przecież oni wszyscy może poza Alvesem to kontrakciki na kilka lat, może pierwszy sezon grają za frytki bo LL nie pozwoliła rejestrować. Jednak jak analizowałem to co wyszło do mediów z kontraktem Auby to super to to nie wygląda dla nich. Ferran Torres to jedyny sensowny i dobry transfer i on też dlatego kosztował. Kupowanie tego szrotu jest bardzo krótkowzroczne, a Laporta i reszta właśnie teraz powinni jednak patrzeć długoterminowo, a nie tu i teraz. Z drugiej strony brak LM w następnym sezonie mógłby być kolejnym gwoździkiem do trumny. Te posunięcia transferowe będzie można zaliczyć do dobrych jak ich pooddają po słabszych klubach i będą im znikomy % płacić pensji. Przez Luuków i resztę wesołej ekipy będą musieli sprzedawać swoje perełki, które poza Barceloną przepadną. Skończy się zapewne tak jak z Suarezem czy Vidalem, że oddadzą te transfery za darmo i będą jeszcze płacić im połowę pensji i się będą cieszyć jaki to nie jest złoty interes. Na kredytach i dobrej gadce każdy potrafi lecieć. Ciężej jest zbudować stabilny i długoterminowy projekt sportowy.

Ich perełki wiecznie nie będą grać za frytki. Ansu największa ich nadzieja już 2 poważne kontuzje jedna po drugiej. Zobaczymy jak będzie się teraz prezentował. Pedri ten sezon też ma przerywany. Moriba już się zwinął. Mingueza to będzie co najwyżej poziom Nacho, tylko, że Nacho rywalizował z Ramosem Varanem i Pepe w primie, a on z paralitykiem Leglent, starym Pique, wiecznie wielkim talentem Gracią i Araujo który zaraz może też zwinąć manatki.

Przecież oni ile mieli długu jak Laporta wszystko policzył. Było chyba ponad miliard euro c'nie? Ludzie kochani i gdzie słyszeliście o jakiś oszczędnościach, to co zaoszczędził (w tym roku) na pensji Pique, to przejedli na pensje tego szrotu. Fakt nowy deal ze Spotify się pojawił, ale to chyba za mało, aby widzieć przyszłość w kolorach tęczy. Już widzę jakie machinacje i kreatywną księgowość będą uprawiać, jak w następnym sezonie chyba już nie będzie obniżek pensji dla Pikejów, a normalne kwoty trzeba będzie płacić Aubie i reszcie (np Auba, za tą połówkę ma dostać 2.5 mln E brutto, a za następny sezon 10 mln E brutto i to jest co wyszło do mediów, a jestem ciekawy jakie jeszcze inne aneksy naprawdę tam są powpisywane). Nie wiem tylko jak wygląda sprawa Cou i Griezmanna. Oni mogą jeszcze wrócić do Barcy czy jednak nie? I niech przedłużą z Dembele ten nowy kontrakt to będzie złoto.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Xavi - wiejski głupek czy nowy Guardiola?

Post autor: Goldschmidt »

Mogą. Obaj mają klauzulę wykupu na wypożyczeniach. Cou raczej zostanie w Anglii u Gerrarda grać o ile mu się nie przywidzi próbować wciskać się między młodych do jedenastki. Do Barcy przyszedł grać w LM, ale już trochę też w niej pograł gdzie indziej i raczej nic w niej z nimi nie ugra, więc trudno powiedzieć by tam go ten aspekt miał trzymać.
ODPOWIEDZ