FC Barcelona - rywal numer 1

Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: Marcins »

Gehu pisze: ndz lip 17, 2022 7:31 pm A pieniążki na to wszystko skąd? .
No na ten moment kredyty i zastwienie praw lacznie dostali ok 1,1 mld. A juz mowa o 3 dzwigni
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: Wolf »

Mowa, bo na ten moment nie mogą nawet Kessiego zarejestrować, nie mówiąc o reszcie.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: Marcins »

Nie no to jest oczywiste po co to robia, chcialem tylko pokazac w jakiej czarnej dupie sa finansowo.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1303
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: lukexpl »



Dobra nitka o obecnych ruchach Barcelony z perspektywy finansowej.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: Para Siempre »

Barcelona sprzedała 10% praw do ligi, przez co będzie tracić ok 17-18 mln rocznie.
Musi sprzedać kolejne 15% aby zarejestrować Lewego, i zapłacić za transfery (ok 27 mln rocznie).

W sumie obecne ruchy będą ją kosztować ok 45 mln rocznie. Niby dużo. Z drugiej strony Messi zarabiał więcej. Jak Liga wynegocjuje z rządem mniejszy podatek niż 50%, to w kasie będą mieli +100 mln tylko z tego tytułu.

Biorąc pod uwagę, że oni mieli cel zejść i tak jeszcze 100 mln z pensji, to da się tym zarządzić. Jeśli będą w stanie co parę lat wrzucać wychowanka do składu, a zamiast transferów po 80-100 baniek będą robić po max 50, to generalnie z trudem, ale powinno im się udać z utrzymaniem wysokiego poziomu i nie przesadzić z pensjami/transferami. Samo to nie byłoby aż takim problemem.

Dochodzi do tego jednak jeszcze Camp Nou (kolejne 4x-5x baniek :ptak: ) które rzekomo ma się zwracać po wybudowaniu.

Szczerze? To nawet i tego jakoś bardzo na ich miejscu bym się nie bał. W przypadku Superligi to w sumie nawet nie odczuliby tego jako kryzysu.

Ale jeśli dojdzie do tego kolejny czynnik - np. recesja, wycofanie się kapitału z piłki, czy duże problemy gospodarcze w hiszpanii, to już raczej nie dźwigną. Ale bez dźwigni byłoby w sumie tak samo. Dlatego według mnie zrobili najlepsze co mogli.
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: Marcins »

Dodatkow beda musili oddac 100 baniek pod druga dzwignie, bo przeciez biora kreche na poczatku sezonu, zastawili 90%praw. Jesli chca odblokowac 15 na 2 dzwignie to musza to dac kase
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 358
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: FC Barcelona - były rywal numer 1

Post autor: eltacondedios »

Culé a muerte pisze: ndz lip 17, 2022 1:44 am
Z perskepktywy 14 lat to latwo tak powiedziec, ale wtedy (lato 2008) scieraly sie grupy, naciski, presja ,tendencje, wotum nieufonsci, ryzyko i co tam jeszcze. Ktos jednak na tych ludzi postawil, a sam Laporta zdecydowal sie na Guardiole, choc z Mourihno byl juz deal i ponoc planowano juz pretemporade. Naturalnie ciazy na mnie fakty bycia "putka", tym nie mniej uwazam ze nawet szczesciu trzeba dopomóc.
Jasne, dlatego nie mówię o jakimś ogólnym "farcie", tylko o tym, że najbardziej utalentowani gracze pojawiają się w momencie kiedy byli najbardziej potrzebni.
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: Alternative »

Para Siempre pisze: pn lip 18, 2022 9:08 pm Jak Liga wynegocjuje z rządem mniejszy podatek niż 50%, to w kasie będą mieli +100 mln tylko z tego tytułu.
Czemu komunistyczny rząd zbankrutowanego państwa miałby obniżać podatki dla najbogatszych? Przecież to ani nie wpisuje się w ich program polityczny, ani nie jest obecnie zbytnio możliwe finansowo, ani nie będzie akceptowalne społecznie, aby obniżać podatki milionerom kopiącym dmuchanego balona, gdy zwykli ludzie odczuwają na własnej skórze inflację, a i mają problem ze znalezieniem pracy.
Awatar użytkownika
Culé a muerte
Posty: 53
Rejestracja: pt cze 04, 2021 2:04 am

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: Culé a muerte »

Alternative pisze: wt lip 19, 2022 9:39 am
Para Siempre pisze: pn lip 18, 2022 9:08 pm Jak Liga wynegocjuje z rządem mniejszy podatek niż 50%, to w kasie będą mieli +100 mln tylko z tego tytułu.
Czemu komunistyczny rząd zbankrutowanego państwa miałby obniżać podatki dla najbogatszych? Przecież to ani nie wpisuje się w ich program polityczny, ani nie jest obecnie zbytnio możliwe finansowo, ani nie będzie akceptowalne społecznie, aby obniżać podatki milionerom kopiącym dmuchanego balona, gdy zwykli ludzie odczuwają na własnej skórze inflację, a i mają problem ze znalezieniem pracy.
Akurat w tej chwili dokonano swoistego przekwalifikowania "klasy sredniej" na "klase wyzsza" i tym samym uzasadniono, ze podwyzki podatków dotkna tzw. bogatych, którzy wczoraj byli klasifikowani jako klasa srednia.
"Rząd nie jest dla nas rozwiązaniem, jest dla nas problemem."
Ronald Reagan
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: Alternative »

Bo taki jest trend w całym zachodnim, tzw. "demokratycznym" świecie. Ludzie mają nie mieć nic i być szczęśliwi, zgodnie z doktryną WEF (ten kryzys energetyczny też nie jest przez przypadek, ani tym bardziej przez wojnę na Ukrainie).
Dlatego uważam, że jakieś obniżanie podatków dla milionerów to obecnie mrzonka.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: Para Siempre »

Alternative pisze: wt lip 19, 2022 9:39 am Czemu komunistyczny rząd zbankrutowanego państwa miałby obniżać podatki dla najbogatszych?
Ale ja nie wiem, czy to się wydarzy. Jednak jeśli już, to w całym temacie nie będą lobbować o wszystkich, a o piłkarzy, i nie o obniżenie, a o "wyrównanie szans dla hiszpańskich graczy", "walkę o to, by hiszpańska piłka nożna mogła konkurować z najlepszymi", i "walkę z nierównościami". Spokojnie, gdyby trzeba było uzasadniać, to lewicowe hasła są wystarczająco elastyczne. :ptak:
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: Alternative »

Naprawdę wierzysz w to, co właśnie napisałeś czy po prostu sobie żartujesz?
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: Para Siempre »

Naprawdę wierzę, że nie wiem co się wydarzy w kwestii podatków w Hiszpanii.

Ale jeśli miałoby dojść do ulg dla piłkarzy, serio dorobienie filozofii nie będzie stanowiło problemu dla rządzących.
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: Alternative »

Nie o to mi chodzi. Wcześniej napisałeś o tych obniżkach podatków tak, jakby to było prawdopodobne, a Barka miała lada moment zyskać ponad 100 mln euro z tego tytułu. Natomiast ostatnia wypowiedź zabrzmiała, przynajmniej dla mnie, "nie wiem co się wydarzy, ale nie będzie problemu z obniżeniem podatków".

Reasumując, skoro nie wiesz co się wydarzy w kwestii podatków w Hiszpanii, to skąd dorzucanie Barcy do budżetu +100 mln euro? I to zarówno sam pomysł, że te podatki będą obniżone, jak i ta kwota jest ciekawa - skąd wziąłeś jeden i drugi pomysł?

I skoro nie wiesz, co się wydarzy w kwestii podatków, to skąd wiesz, że ewentualna obniżka (i to akurat dla piłkarzy) nie będzie problemem? Dla rządzących dorobienie jakiejś teorii może i nie być problemem, ale jest coś takiego jak opozycja - im bardziej rząd się głupio wystawi na łatwe uderzenie, tym mocniej dostanie. "Komunistyczny rząd obniża podatki piłkarzom zarabiającym miliony." Czy to zdanie Cię nie razi? PR-owo to jest polityczne samobójstwo. Przecież taki rząd upadłby zanim ta ustawa przeszłaby całą ścieżkę legislacyjną. Zwłaszcza teraz, gdy zaczęły się bankructwa w hiszpańskiej gospodarce, a rząd podnosi podatki dla energetyki, aby "walczyć z inflacją".
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: Para Siempre »

Wcześniej napisałeś o tych obniżkach podatków tak, jakby to było prawdopodobne, a Barka miała lada moment zyskać ponad 100 mln euro z tego tytułu.
Nie. Nie napisałem tak.
PR-owo to jest polityczne samobójstwo. Przecież taki rząd upadłby zanim ta ustawa przeszłaby całą ścieżkę legislacyjną.
Nie wiem. Ostatnio tyle fikołków w polityce przechodzi, że nie widzę takich przeszkód, ale ostatecznie - nie wiem.
minusek
Posty: 1360
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: minusek »

Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: Goldschmidt »

Wjeżdża druga dźwignia. Rejestracje i kupno Kounde mają nie stanowić problemu. Choć i piszą też o trzeciej dźwigni, bodaj z praw do BarcaTV/BarcaStudios
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: Alternative »

Muszę przyznać, że marketingowo to świetnie opakowali, aby sprzedaż praw nazwać "dźwignią", ale to nadal jest szaleństwo co oni robią.

Dzisiaj EBC podniósł stopy procentowe. Patologiczna era darmowego pieniądza dobiega końca. A jeszcze będzie wystawianie rachunków.
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: Marcins »

Dzisiaj maja podpisac Kounde i zaraz kolejny kredyt zwany dzwignia
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: Gondola. »

A Kounde nie miał być bardzo blisko Chelsea? Przynajmniej takie wiadomości do mnie docierały jeszcze wczoraj z hiszpańskich i angielskich mediów.

Sevilla także informowała, że nie zaakceptuje mniejszej oferty za zawodnika od tej co dała Chelsea.
Awatar użytkownika
wonderkid_jr
Posty: 287
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:31 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: wonderkid_jr »

Sprzedali część swoich aktywów, ale w zasadzie to była jedyna opcja żeby pozostać na szczycie. A same transfery szczerze mówiąc bardzo dobre:

- Lewandowski - jeden z najlepszych piłkarzy świata. I tu nie ma znaczenia, że gość ma już swoje lata. IMO typ ma potężne szanse na zgarnięcie pichichi. Poza tym, sami opieramy swój atak na 35-letnim Benzemie. Z tym, że Barcelona ma jakościowych zmienników w ataku, a my mamy tak naprawdę Viniego, Benza i Rodrygo, a potem długo długo nic.

- Kounde - co tu dużo mówić, jeden z najlepszych obrońców młodego pokolenia. W dodatku zna już ligę. W razie potrzeby zagra też na PO, gdzie Barca ma nawet bardziej dramatyczną sytuację niż my.

- Kessie - średniak, ale wnosi do ich środka pola coś innego niż cała reszta.

- Raphina - w przypadku pozostania Dembele jest to bezsensowny transfer, no ale zobaczymy. Nadal to jeden z nielicznych ogarniętych prawoskrzydłowych na rynku.

Fajne okienko, a jak dokupią jeszcze PO to mają szansę powalczyć z nami o mistrza. Zwłaszcza, że my mamy jakiś kompleks obrony ligi + Perez skąpi na kogoś do przodu, bo w głowie ma już pewnie plan Mbappe 2025. Ja niestety nie jestem optymistą w kwestii utrzymania TAKIEJ formy przez Benzemy. Vini pewnie zrobi mały kroczek do przodu, ale my nadal mamy żałośnie słaby atak (nie licząc tej dwójki) w sezonie z mundialem w grudniu. Pozostaje się modlić, że Rodrygo wejdzie na jakiś turbo poziom, Benzema rozegra cały sezon bez kontuzji, a Asensio dołoży te kilka bramek z Mallorca.
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: Marcins »

Gondola. pisze: sob lip 23, 2022 10:16 am A Kounde nie miał być bardzo blisko Chelsea? Przynajmniej takie wiadomości do mnie docierały jeszcze wczoraj z hiszpańskich i angielskich mediów.
Dzisiaj rano Romano cwierkal, ze na 99% barca
KarBar
Posty: 546
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: KarBar »

Jak im to pyknie sportowo i nie poskładają się finansowo to Laportę szybko obwoła piłkarski świat genialnym pokerzystą futbolu ;o
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
KarBar
Posty: 546
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: KarBar »

I nie ogarniam Sevilli że sprzedać chcą gościa do bezpośredniego rywala jak mogliby go popchnąć do Chelsea ;o
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
IVAN_ZAMORANO
Posty: 162
Rejestracja: pt mar 11, 2022 12:44 am

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: IVAN_ZAMORANO »

Nikt, nic o tej kurwie Busquetsie?

Obrazek

To, ich wszystkie komentarze w ostatnim czasie - nigdy nie było i nigdy nie będzie mi ich żal. Silna Barcelona nie jest potrzebna, by budować wielkość Realu Madryt, co pokazał poprzedni sezon. Mam nadzieję, że wszystkie te transfery na kredyt i kreatywna księgowość odbije się im czkawką i pójdą w otchłań.
ODPOWIEDZ