FC Barcelona - rywal numer 1

Para Siempre
Posty: 598
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: FC Barcelona - były rywal numer 1

Post autor: Para Siempre »

Jak podaje 2PlayBook, FC Barcelona finalizuje sprzedaż 49% udziałów swojej sieci handlowej Barça Licensing & Merchandising (BLM) za 200 milionów euro
Zdaniem portalu klub porozumiał się z firmą Fanatics zajmującą się sprzedażą towarów sportowych oraz z firmą Investindustrial należącej do włoskiej rodziny Bonomi
Sprzedaż, która ma zostać zatwierdzona na zgromadzeniu socios w czerwcu, uratuje bilans finansowy klubu w sezonie 2021/2022 i zmniejszy zapotrzebowanie na umowę z CVC
Pewnie szczegóły wyjdą, ale gdzieś pisali, że pewnie Barcelona będzie mogła odkupować udziały drożej, także to takie oddanie udziałów, aby pozyskać pieniądze na zaspokojenie potrzeb wierzycieli, a za jakiś czas odkupić udziały by znów czerpać 100% zysków z własnych produktów.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1306
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: FC Barcelona - były rywal numer 1

Post autor: lukexpl »



Dalej bieda.
Para Siempre
Posty: 598
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: FC Barcelona - były rywal numer 1

Post autor: Para Siempre »

Gondola. pisze: ndz maja 01, 2022 1:27 pm Obrazek

Jedyne trofeum Katalońców w tym sezonie, niech się nim nacieszą.
Świętują już drugie.

Volfgang
Posty: 200
Rejestracja: ndz cze 06, 2021 12:48 pm

Re: FC Barcelona - były rywal numer 1

Post autor: Volfgang »

Mają swój dublet. W sobotę zawalczą o potrójną koronę.
arturzyx

Re: FC Barcelona - były rywal numer 1

Post autor: arturzyx »

Szybko się zestarzał wątek xdddd. Rok tak fatalny i mają wicemistrza. Jak kupią lewego to będą walczyć już w tym sezonie. W lm jeszcze nie, bo słaba obrona, ale ligę Real traktuje trochę na wyjebce i tu widzę niestety ich szansę. Chciałbym doczekać się obrony tytułu, bo już ledwo to pamiętam. A 3 zwycięstwa z rzędu to moje marzenie, po obronie lm, którego się doczekałem. Nie wiem, czy tylko krzykacze tak twierdzili, że barcelona zbankrutuje i nie awansuje do lm xdddddd, ale to pewnie ci sami, co uważają, że w ciągu 2 lat barcelona nie powalczy serio o mistrza. Albo na odwrót: ci co uważają, że barcelona nie jest aktualnie i w najbliższej przyszłości nie będzie rywalem Realu zapewne wieszczyli upadek i 6 miejsce. Nawet jak Real miał mega kryzysy to i tak w lidze dawał radę bez spadania nisko. Tak samo będzie z barceloną, a laporta ewidentnie chce iść drogą Pereza i wyciągać klub z kłopotów finansowych transferami na kredyt.
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: FC Barcelona - były rywal numer 1

Post autor: kleyo »

Ten wątek przez wiele lat był bez dopisku "były", a zamiast rywal było nawet wróg.

Ja absolutnie nie mam zamiaru obwieszczać ich końca, bo zrobiłem to już 3 razy (po Rijkaardzie, po Guardioli i po Luisie Enrique), a oni mnie wyjaśniali. Więc niestety, ale pewnie odrodzą się zbyt szybko, bo jednak są zbyt wielką marką. Niemniej bardzo by mi pasowało powrót do przełomu wieków i grania Holendrami.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
Culé a muerte
Posty: 53
Rejestracja: pt cze 04, 2021 2:04 am

Re: FC Barcelona - były rywal numer 1

Post autor: Culé a muerte »

Gratulacje dla forumowych kibiców Realu Madryt i to w sposób podwójny: liga i LM. Mogę RM wybitnie nie lubić, ale szanować trzeba. Nienawidzę i to szczerze to tylko jeden klub i to wcale nie jest RM. Nawet moi kuzyni z Polski nie mogą mnie ścierpieć, ponieważ kibicuję i Widzewowi Łodzi i Wiśle Kraków. Dla nich kibicowanie Wiśle Kraków (pochodząc z Łodzi) to gorsze niż kibicowanie ŁKS.

pozdrawiam
"Rząd nie jest dla nas rozwiązaniem, jest dla nas problemem."
Ronald Reagan
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: FC Barcelona - były rywal numer 1

Post autor: kleyo »

Kiedy byłeś ostatnio w Polsce? Bo od paru lat Wisła ma zgodę z Ruchem, a Ruch z Widzewem, więc teraz kibice Wisły są mile widziani na Widzewie.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Para Siempre
Posty: 598
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: FC Barcelona - były rywal numer 1

Post autor: Para Siempre »

Ej, putki, jak wy znosicie ten boarderline komunikacyjny mediów o transferach w Barcelonie w tym sezonie?



Ja to na zmianę czytam jak Barcelona potrzebuje 700 mln Euro żeby móc planować ze spokojem, aby kolejnego dnia ściągali Lewego i Kounde. Po chwili pojawia się news, że w sumie Azpi, Kessie i Marcos Alonso praktycznie kupieni, ale De Jonga trzeba sprzedać żeby ratować budżet i kogoś zarejestrować. BLM już było sprzedane za 275 mln euro, ale wczoraj jednak stwierdzili, że jednak nie, bo jednak za mało.

Chyba Laporta szykuje komunikacje, że albo Socios im pozwolą na grube sprzedanie aktywów i zrealizuje się wizja transferów bo już mają wszystko podopinane, albo nie będzie niczego :ptak:
Para Siempre
Posty: 598
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: FC Barcelona - były rywal numer 1

Post autor: Para Siempre »

Przegłosowali z Socios dźwignie, mogą dostać 600-800 mln w tym roku. Nie wiem ile z tego mogą wydać na transfery, ale ja bym na ich miejscu jeszcze gonił De Jonga i wydawał 200-250, bo to mogłoby sprawić, że faktycznie będą się liczyć w grze o La Liga i ćwierć/półfinał CL. W tym roku Barcelona będzie grana w każdym Football Managerze :ptak:
minusek
Posty: 1365
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: FC Barcelona - były rywal numer 1

Post autor: minusek »

Nie musza tyle wydawać. Zrobią ze 2 odpowiednie transfery i będą pracować nad zejściem z kontraktów. Ściągną Lewego na 2 lata, po tym czasie rusza po Halaanda jeśli będzie możliwość. Z Lewym oraz pozostałymi Ferranem, Auba, Depayem i Fatim coś sie wyklaruje tymczasowego na poziomie.

W środku nie ma nikogo od biegania i zadań defensywnych, Busket ledwo ogarnia, a i to nie zawsze. Może ten Kessie będzie alternatywa, a niewiele się o nim pisze. Od grania sa mlodzi i do tego jeszcze sprzątnęli nam kolejnego młodego Torre, który znając życie okaże się brylancikiem. Obrona poza Araujo jest do wymiany, z tym ze rok-dwa Alba powinien jeszcze pociągnąć i być może finansista ze środka obrony będzie również jakaś opcją na ten czas.

Podsumowujac dziewiątka jest dla nich musem i rozwiązaniem 40% problemow. Jeśli kupią Lewego, a kupią, to jest to dla nich jak dwukrotne podniesienie poziomu niestety. To jest tak, jakby kupili Halaanda albo Benzeme na 2 lata. Ze tez tak się to ułożyło, ze najpierw trafili za drobne z Pedrim, a teraz na rynku jest Lewy:/ Druga najważniejsza rzecz, czyli rola trenera żeby nauczyć ich bronić cała ekipa i odpowiedniego przygotowania fizycznego. Nie jest najgorzej.
Para Siempre
Posty: 598
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: FC Barcelona - były rywal numer 1

Post autor: Para Siempre »

Azpiliqueta / Kounde i Marcos Alonso wymieniani są jako wzmocnienia w defensywie. Lewy w ataku.
Di Maria / Raphinha na skrzydle (odchodzi Dembele, kogoś muszą ściągnąć). Kessie według wielu już jest podpisany i czekają na możliwość rejestracji. Brakuje także zmiennika Pedriego, co było widoczne w końcówce sezonu. Jeśli faktycznie mieliby szansę wyciągnąć za 80 Bernardo Silvę, to mają szansę zbudować zespół, który może z nami konkurować.

Problemem jak zwykle będą odejścia, bo Pique, De Jong, Lenglet, Umtiti, Pjanić czy Braithwaite pobierają więcej, niż wymienione przeze mnie potencjalne nowe gwiazdy. Depay ma jeszcze rok kontraktu, przy transferze Lewego będą go wypychać, byle jakieś euro wpadło na pensje kapitana :ptak:
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: FC Barcelona - były rywal numer 1

Post autor: Gondola. »

No dobra, ale żeby w ogóle móc dyskutować o ewentualnych wzmocnieniach musimy wiedzieć, jaka część tej kwoty zostanie przeznaczona na spłatę zobowiązań, które przecież miały wynosić ponad miliard, czy się mylę?

Domyślam się, że te 700, 800 czy 900 milionów euro jest potrzebne bardziej po to, by klub w ogóle mógł funkcjonować i wyczyścić swoje długi, a nie po to, by nagle wydać 200 czy 250 milionów euro na transfery.
Para Siempre
Posty: 598
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: FC Barcelona - były rywal numer 1

Post autor: Para Siempre »

Przecież oni oficjalnie mówią, że to środki, aby:
1) wyrównać straty z ostatniego okresu (dzięki czemu będą mogli rejestrować graczy zgodnie z hiszpańskim FFP),
2) spłacić część zadłużenia / restrukturyzować je na korzystniejszych niż obecne zasadach,
3) wzmocnić sekcję sportową (dokonać transferów).

Z tych 700 milionów, czy ile finalnie uda im się wynegocjować 200-300 poświęcą na cel nr 1. Nie wiem, ile będą mogli wydać, i jak znów napięty będzie budżet biorąc pod uwagę ciągnące się i przekładane pensje, ale muszą się liczyć z tym, że za rok znów mogą mieć problemy z FFP, więc lepiej wydać więcej w tym roku zanim znów będą mogli wydawać 1/3 oszczędności jak obecnie.
Według mnie zrobią przebudowę jak my w 2009 roku. Dzięki temu będą mogli w kolejnych latach sportowo rywalizować o trofea, a będą się skupiać już tylko na zmniejszaniu wynagrodzeń / drobnych korektach i redukcjach zadłużenia. Lepiej raz walnąć pięścią w stół niż co roku się łudzić, że Traore i Depaye zrobią różnicę w Europie.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: FC Barcelona - były rywal numer 1

Post autor: Gondola. »

Z tego, co mówił nie tak dawno Romeu, Barca potrzebuje 500 milionów euro by w ogóle podtrzymać funkcjonowanie klubu. Do tego 100 milionów pozostające do zapłaty za Pjanicia (33,2 mln), Coutinho (11 mln), De Jonga (27,2 mln) oraz Desta (13,6 mln).

Cały ten "nowy deal" ogłoszony dziś przez Laportę ma przynieść "około 600 mln euro" - taką kwotę podaje oficjalna strona Barcelony, więc nie jest to 700 ani 900 o którym trąbił na twitterze Borek xD

Ta kwota ma w założeniu władz klubu być NIEZBĘDNA do uzdrowienia finansów, powrotu do "dodatniego kapitału" i zamknięcia roku finansowego 2021/2022 z zyskiem.

Skoro wiadomo już jaka kwota wpłynie w najbliższej przyszłości na konto Barcy, spójrzmy na to, czego klub właśnie się pozbywa.

49,95% udziałów w Barça Licensing & Merchandising (BLM), firmie, która ma bezpośrednią kontrolę nad merchandisingiem i sprzedażą detaliczną ponad 7000 licencjonowanych przez Barcę produktów i usług na całym świecie. Znalazłem informację z 2018 roku, jakoby rocznie BLM dostarczało 65 milionów euro do budżetu Barcy. Sprzedaż połowy udziałów zapewne oznacza, że ta kwota (jeśli nie jest ona jeszcze większa) pomniejszy się o połowę. Za sprzedaż 49,95% udziałów Barca otrzyma "między 200 a 300 milionów euro".

25% przychodu z tytułu praw telewizyjnych. Romeu powiedział, że klub dostaje obecnie 165 milionów euro z tego tytułu (25% z tego to 42 miliony euro), najprawdopodobniej ta kwota na przestrzeni najbliższych lat będzie wzrastać. Za każde 10% praw telewizyjnych mieli otrzymać "około 200 mln euro", czyli całość kwoty niekoniecznie składa nam się do kupy - między 200 a 300 milionów euro za sprzedaż 49,95% udziałów w BLM oraz około 500 milionów euro za sprzedaż 25% praw telewizyjnych dawałoby nam sumę 700-800 milionów euro, a nie "około 600" o którym wspomina artykuł na klubowej stronie.

Tak czy inaczej, Barca na długo traci prawie połowę potencjalnych zysków z tytułu sprzedaży licencjonowanych produktów i związanego z tym marketingu oraz jedną czwartą przyszłych zysków z praw telewizyjnych.

Klub ma 1,3 miliarda euro długu, z czego 390 milionów euro do zapłacenia piłkarzom i 670 milionów euro które jest winien bankom. Obecny "net worth" Barcelony jest wyraźnie na minusie i wynosi 451 milionów euro (w okolicy kwoty wspominanej przez Romeu).

Z tego, co się domyślam łącząc kropki, oczekiwane miliony zostaną przeznaczone na spłatę tych "około 500 milionów euro" oraz większości zobowiązań finansowych wobec piłkarzy i innych klubów. Nie mam pojęcia ile zostanie im w kieszeni na dokonanie transferów, na 100% 40 milionów euro za Lewandowskiego nie będzie w tym momencie problemem, ale raczej wątpię, by Barcelona mogła szaleć na rynku transferowym wydając 100 czy 150 milionów. Nie to jest ich priorytetem w tym momencie.
Para Siempre
Posty: 598
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: FC Barcelona - były rywal numer 1

Post autor: Para Siempre »

Cały czas mowa o widełkach 600-700 mln, które mogą mieć z tytułu umów, zobaczymy jak wyjdzie oficjalnie.
Z tego, co się domyślam łącząc kropki, oczekiwane miliony zostaną przeznaczone na spłatę tych "około 500 milionów euro" oraz większości zobowiązań finansowych wobec piłkarzy i innych klubów.
Zgadza się. Także będą mogli w tym oknie rejestrować piłkarzy, więc Christensen / Kessie zostaną zarejestrowani, prawdopodobnie przyjdzie Lewy i Di Maria, a potem według mnie będzie walka o sprzedanie Depaya, De Jonga, Lengleta, Desta, Pjanicia, Braithwaite'a oraz Trincao, aby obniżyć wynagrodzenia i ściągnąć 1-2 dobrych graczy w ich miejsce. Dług długiem, ale bez podniesienia poziomu sportowego nie będą w stanie czerpać dodatkowych przychodów z marketingu, praw telewizyjnych czy awansów do wyższych faz LM. Znając życie wszystko zrobią po bandzie, czyli w 5 ratach po 10 milionów :ptak:, a zrównanie przychodów z wydatkami osiągną dopiero za 2/3 lata.

Ich siłą jest rozpoznawalna marka i kibice na całym świecie. Uważam, że nie mogą sobie pozwolić na to by stać się średniakiem i przestać rywalizować w Europie na dłużej, dlatego pójdą w większe wzmocnienia, żeby utrzymać wysoką wycenę klubu i jego aktywów.
arturzyx

Re: FC Barcelona - były rywal numer 1

Post autor: arturzyx »

Mają dużo przepłaconych, ale co roku będzie ich mniej. W tym roku zejdą z 25 baniek dembele, za rok depay i roberto to z 40 baniek, potem pique i alba i kolejne 40, najpóźniej za rok też nie będą dokładać do Coutinho a to z 30 baniek. Pjanic i busquets w ciągu 2 lat pewnie odejdą. w ciągu 2 lat z 200baniek brutto mogą ściąć wynagrodzenia i znaleźć zastępstwo za 1/4 tego. Ci wypaleni wnoszą tyle, co mogą młodzi ze szkółki wnieść. Szkółkę i przechwytywanie młodych mają niestety dobre i mogą braki uzupełniać właśnie tak przez najbliższe lata.

Sprzedaż tych wszystkich praw jest teraz na warunkach kupującego i katalończycy biorą co dają, ale jak barcelona zacznie rosnąć, wygra 2 poważne trofea,to zasiądą znowu do negocjacji mimo, że do końca umowy może być bardzo długo. Tak samo jest ze sponsorami koszulek. Sprzedający mówi, że ma dobrą ofertę jak obecna umowa się skończy i ją podpisuje, no chyba że aktualny kontrahent usiądzie do negocjacji już i podniesie od razu swoją ofertę. Spokojnie po 2 dużych trofeach i ewidentnej dobrej trakcji można odzyskać z połowę tego co teraz oddali
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 358
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: FC Barcelona - były rywal numer 1

Post autor: eltacondedios »

Używacie Spotify i płacicie abonament? Jako madridistas macie dylemat moralny?
minusek
Posty: 1365
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: FC Barcelona - były rywal numer 1

Post autor: minusek »

Za free na 3 miechy. Po 3 miechach nowe konto, na @gmail wystarczy dodać . w dowolnym miejscu nazwy i nie trzeba tworzyć nowych maili. I tak co kolejne 3 miechy. Cebula i śmianie się z ruchania sponsora FCB. Profit :potwor:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1715
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: FC Barcelona - były rywal numer 1

Post autor: Goldschmidt »

Płacę w pakiecie rodzinnym, nie mam, będę kontynuował płacić.
minusek
Posty: 1365
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: FC Barcelona - były rywal numer 1

Post autor: minusek »

Taa i pewnie jeszcze używasz pralki Beko i chodzisz w ubraniach nike. Co za kryptoputa!
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1715
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: FC Barcelona - były rywal numer 1

Post autor: Goldschmidt »

Dzisiaj spałem pod kocem z bordowymi dodatkami i, co gorsza, pod niebieskim niebem. Tfu.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1306
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: FC Barcelona - były rywal numer 1

Post autor: lukexpl »

Wy się śmiejecie, a komuś w pralce Beko herb Realu się sprał :ptak:
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: FC Barcelona - były rywal numer 1

Post autor: labeleq »

Goldschmidt pisze: pn cze 20, 2022 2:48 pm Dzisiaj spałem pod kocem z bordowymi dodatkami i, co gorsza, pod niebieskim niebem. Tfu.
Mam ochotę dać Ci ostrzeżenie za obrazę uczuć religijnych :potwor: :ptak:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1715
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: FC Barcelona - były rywal numer 1

Post autor: Goldschmidt »

Dzisiaj na spacerze poczułem też potrzebę pstryknięcia fotki poniżej i wrzucenia jej tu.

Nie wiem czemu.
ODPOWIEDZ