Motoryzacja

Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Motoryzacja

Post autor: labeleq »

A zjazd na biegu nie zrekompensował tego spalania? :>
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Motoryzacja

Post autor: kabanog »

Zjazd to popalił klocki, na szczęście nie moje tylko firmy, która nam go wypożyczyła.
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Motoryzacja

Post autor: labeleq »

od kiedy to się na hamulcu zjeżdża z górki? :pepe:
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Motoryzacja

Post autor: kleyo »

kryspiano pisze: śr sie 25, 2021 6:54 pm To nie jest kwestia planów, a podzielenia się doświadczeniem. Chodzi mi o to, co bardziej doświadczeni kierowcy mogą zasugerować mniej doswiadczonemu. Google mapy wiele razy mnie już zawiodły, im nie ufam i nie sugeruje się tym, co podpowiadają jeśli chodzi np. czas podróży i drogę, która sugeruje. Nie wiem czy jest sens prawie 100 km dodawać by jechać przez Szczecin. No i kwestia jakości drogi, komfortu jazdy droga w stronę Obornik i dalej S11.
Akurat w tym przypadku nie ma się w ogóle co zastanawiać tylko jechać przez Szczecin (ale zatankuj sobie do pełna najlepiej w tej Ustce, bo tam potem jest kiepsko ze stacjami, a na tej przy Szczecinie to stałem chyba 30 minut). Jedyny minus jazdy takimi dobrymi drogami jest taki, że jak wydarzy się wypadek i całkiem zablokują ruch to wtedy stoisz i nic nie zrobisz, a na tych bocznych można objechać.

W sumie też pytanie o jakiej godzinie chcesz jechać, ja długie trasy z reguły robię nocami (ale w sensie robię je powiedzmy raz czy dwa razy w roku, też nie jestem nie wiadomo jakim szoferem) i wtedy opcja jazdy przez jakieś wsie absolutnie odpada. Natomiast w ciągu dnia to już zależy, ale jak mówiłem ta S3 mnie urzekła i gorąco ją polecam.

Co do google maps czy w ogóle nawigacji (ja mam jeszcze Sygic, działają offline, co jest dla mnie ważne), to ja w ogóle odpalam telefon dopiero dojeżdżając w pobliże celu, bo w mieście te uliczki mogą zmylić. Natomiast większość trasy robię całkowicie bez nawigacji, po prostu mnie to trochę rozprasza, a wolę być skupiony na drodze, a po drugie to wkurwiało mnie jak mi czasem google maps proponował szybszą o kurwa 2 minuty trasę, ale o której doskonale wiem, że jest chujowa. By to było 30 minut to bym się zastanowił, ale te 2 minuty jak człowiek jedzie 100 km i akurat teraz pokazuje szybciej, a za chwilę już nie to bez sensu. Ja jadę patrząc na numery dróg i miejscowości, dzięki temu też ciągle trzeba patrzeć na te drogowskazy i nie ma ryzyka przyśnięcia.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: Motoryzacja

Post autor: Krul »

Kolejny raz jechałem Trojmiasto - Warszawa prawie 5h.
Ostatnio wracajac z Wawy do Gdańska, 7 godzin.

Ja pierdole...
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Motoryzacja

Post autor: kryspiano »

kleyo pisze: pt sie 27, 2021 8:40 pm
W sumie też pytanie o jakiej godzinie chcesz jechać, ja długie trasy z reguły robię nocami (ale w sensie robię je powiedzmy raz czy dwa razy w roku, też nie jestem nie wiadomo jakim szoferem) i wtedy opcja jazdy przez jakieś wsie absolutnie odpada. Natomiast w ciągu dnia to już zależy, ale jak mówiłem ta S3 mnie urzekła i gorąco ją polecam.

Co do google maps czy w ogóle nawigacji (ja mam Ja jadę patrząc na numery dróg i miejscowości, dzięki temu też ciągle trzeba patrzeć na te drogowskazy i nie ma ryzyka przyśnięcia.
Tempomatu nie mam w aucie, więc trochę żmudna może być ta droga s3- w sensie jedziesz jednostajnie i to szybko, skupienie w chuj cały czas. Jadę ogólnie jutro koło 8. Stąd te, zastanawiam się czy z racji weekendu nie będzie ta S3 zajeb... I wtedy o wypadek nie trudno.
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Motoryzacja

Post autor: labeleq »

Jedziesz z północy na południe w sobotę, więc nie będzie problemu. W piątki/soboty wiekszy ruch jest w odwrotnym kierunku. Tutaj nie ma żadnych rosądnych argumentów, żeby jechać krajówkami.
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Motoryzacja

Post autor: kleyo »

Jak pisałem, ja jeżdżę bez GPS więc muszę być skupiony, żeby ogarniać trasę, to pomaga na takiej trasie.

Faktycznie pora i dzień wygląda obiecująco, tylko koniecznie sobie zatankuj do pełna jeszcze w tej Ustce czy gdzie tam jesteś. Nie kombinuj bo jeszcze trafisz gdzieś na jakieś dożynki i będziesz stał 2 godziny :)

Ja właśnie często mam tak że jadę odwrotnie niż wszyscy np. jutro rano jadę do Katowic i wracam w niedzielę wieczorem, a wszyscy jadą w odwrotnych kierunkach :)
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Motoryzacja

Post autor: kryspiano »

Przekonaliscie. Jadę na Szczecin. Dzięki.
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Motoryzacja

Post autor: kleyo »

Za to ja stwierdzilem, że odpalę tego GPS jadąc do Zoo, bo nie chciało mi się rozpisywać trasy i teraz wiem, że to był błąd. Oczywiście prowadziło mnie przez jakieś zadupie, a potem nagle 4 pasy do przejechania, żeby skręcić w lewo.

To już dużo lepsza jest nawigacja offline np. Sygic, bo przynajmniej nie proponuje mi jazdy skomplikowaną trasą, bo 2 minuty szybciej...
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Motoryzacja

Post autor: kryspiano »

A mi google mapy podpowiedziało szybsza trasę na Szczecin i o dziwo dopiero jak dojeżdżałem do Szczecina pokazało mi, że jest gigantyczny korek i 250 km przejechałem w 4h20 min. Co ciekawe pozostała część trasy czyli ok 415 km pokonałem w 4h33 min.
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Motoryzacja

Post autor: kleyo »

Nie pamiętam czy pisałem o tym, ale przy tych drogach ekspresowych, autostradach często są znaki z częstotliwością radia wraz z nazwą, jak jadę to staram się z tego korzystać, bo to oznacza że na tym właśnie radiu podają informacje drogowe. Nie na zasadzie, że o dziennikarz się dowiedział, to puścimy info o korku, tylko jak się coś dzieje, to od razu o tym informują. Przynajmniej tak kiedyś usłyszałem i dlatego staram się tego trzymać.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Motoryzacja

Post autor: KarBar »

Może nie do końca na temat motoryzacji, ale dorzucę swoje o mapach googla.
Ostatnio świrują strasznie.
Jestem właśnie w stolicy. Sporo poruszam się na nogach i nawigacja googlowa/mapy jest cholernie nieprecyzyjna. Miesza, zmienia kierunek, raz każe iść w prosto a potem nagle w drugą stronę.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Motoryzacja

Post autor: kleyo »

Co ile wymieniacie olej? Bo mam dylemat czy wymieniać w którymś aucie już teraz czy poczekać?

W Yarisie wymiana była w kwietniu 2020 i przejechane w tym czasie ok. 10 tys. km, a w Focusie w październiku 2020 i przejechane też 10 tys.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Motoryzacja

Post autor: labeleq »

Co 15k wymieniam zazwyczaj.
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Motoryzacja

Post autor: kryspiano »

Co rok/ półtora a rocznie km mało robię- "do kościoła i z powrotem z reguły".
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
ODPOWIEDZ