Co trenujesz?

Awatar użytkownika
Kakamilus
Posty: 70
Rejestracja: pn maja 31, 2021 12:03 pm

Co trenujesz?

Post autor: Kakamilus »

Witam wszystkich serdecznie.

Zakładam temat ogólny dotyczący treningu czy to indywidualnego czy zespołowego.

Chciałbym, żeby osoby, które trenują lub trenowały cokolwiek w swoim życiu opisywały tutaj swoje doświadczenia, osiągnięcia i rekordy. Można też dorzucić kilka słów zachęty do uprawianego sportu oraz jakieś plusy i minusy.

Np u mnie wygląda to tak

Od 7 do 17 roku życia trenowałem piłkę nożną w lokalnym klubie, grając jako prawy skrzydłowy i obrońca, który dryfował w tym czasie między 2. ligą polską, a A-klasą. Udało mi się nawet zagrać jeden mecz dla seniorów (4 liga) kiedy miałem 16 lat, później niestety w związku ze zbyt szybkim rośnięciem pojawiły się kontuzje, które w mniejszym lub większym stopniu uniemożliwiły mi regularną grę. Postanowiłem zrobić roczną przerwę i wróciłem do gry w innym klubie bardziej dla rozrywki niż spełniania marzeń (B-klasa). Rozegrałem jakieś 20 spotkań na tym poziomie rozgrywkowym po czym zawiesiłem buty na kołku. Od tego czasu do właściwie bieżącego roku (całe 5 lat) trenowałem tylko bieganie i jazdę na rowerze bez większego zaangażowania i osiągnięć, a od czasu do czasu grywałem na turniejach orlikowych w naszą kochaną gałę.

W tym roku rzuciłem sobie jednak wyzwanie, żeby w końcu coś trenować na 100% po tylu latach przerwy. Wybór padł na mniej ruchowy sport - podnoszenie ciężarów. Aktualnie trenuję 4. miesiąc po 3-4 treningi tygodniowo. Cel jaki najpierw sobie wyznaczyłem to 300kg w trójboju i nabrać muskulatury. Zaczynając ważyłem 78kg przy 181cm wzrostu. Teraz waga skoczyła do 83.
Wyniki siłowe zaczynając:
- martwy ciąg 68kg
- przysiad 60kg
- wyciskanie leżąc 55kg
Aktualne:
- martwy ciąg 105kg
- przysiad 90 kg
- wyciskanie 84kg

Jak widać progres jest, więc myślę, że do sprawy podchodzę sumiennie i z odpowiednim zaangażowaniem. Cel jest blisko, ale to nie będzie oznaczało końca drogi, bo progresować można przecież znacznie dalej.

Z wyżej wymienionych każdemu poleciłbym siłownię, szczególnie trójbój siłowy. Niesamowicie redukuje ilość bóli kręgosłupa, kolan i obręczy barkowej. Oczywiście jeśli jest robiony prawidłowo i po odpowiedniej rozgrzewce/aktywacji.

Tak więc wygląda moja sportowa historia. Zapraszam do dyskusji, dzielenia się swoimi historiami, komentowaniem osiągnięć innych itd itp.
Daedalus

Re: Co trenujesz?

Post autor: Daedalus »

Podnoszenie ciężarów, wszelkie siłownie - to dla pozerów. Taki poziom próżności podchodzi wręcz pod metroseksualizm, niezależnie od tego jak bardzo fani siłowni pozują na męskich. Chcesz ładnie wyglądać w lustrze, karmić próżność i homoerotyzm? Czy nabyć siłę użytkową, krzepę, kondycję? Sztuki walki to jest to i to nie te wschodnie czary-mary tylko Krav Maga i inne takie. Do tego kalistenika a nie jakieś maszyny, za które jeszcze musisz płacić. I bieganie, nawet długie spacery. Czasami na przełaj. Survival też polecam obczaić, bo nie wiadomo kiedy może się przydać.
Awatar użytkownika
Kakamilus
Posty: 70
Rejestracja: pn maja 31, 2021 12:03 pm

Re: Co trenujesz?

Post autor: Kakamilus »

Szczerze to nigdy nie czułem się silniejszy, nawet trenując piłkę nożną kiedy robiłem przysiady, pompki i brzuszki w obwodowym treningu jakby nie patrzeć kalistenicznym. Wiem, że sztuki walki wynoszą wydolność na inny poziom, ale czy zwiększają siłę użytkową bardziej niż dobry trening siłowy to raczej nie, nawet kiedy są wspierane kalisteniką.
El Dominik
Posty: 185
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:46 pm

Re: Co trenujesz?

Post autor: El Dominik »

Takie rzeczy, to nie dla mnie. Ale podziwiam Cie, że w tak trudnym sporcie, nawet amatorsko, bardzo dobrze sie rozwijasz. Brawo za pasje!!!! Powodzenia!!!
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Co trenujesz?

Post autor: kleyo »

Daedalus pisze: śr cze 02, 2021 3:44 pm Podnoszenie ciężarów, wszelkie siłownie - to dla pozerów.
Nie zgodzę się z tym fragmentem, a dokładniej zaliczeniem do tej grupy podnoszenia ciężarów. Widziałeś jak wyglądają ludzie podnoszący ciężary czy mam tu wstawić fotę Agaty Wróbel?

Jak najbardziej podnoszenie ciężarów kwalifikuje się do tej twojej grupy gdzie wymieniłeś Krav Magę czy inny istotny dla przetrwania aspekt.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: Co trenujesz?

Post autor: TWL64 »

5-6 treningów w tygodniu musi być. Mniej więcej 2 x domowa siłka + 4 x rower.
Domowa siłka to pompki i gumy oporowe.
Zimą rower stacjonarny - interwały - max pierdolnięcie, a latem rower trekkingowy i trasy mieszane 30-50 km w średnim tempie ok 24 km/h.
Do tego dieta ze zwiększoną podażą białka.
Do utrzymania sportowej sylwetki wystarczy - 183/80kg. Owszem, chciałoby się więcej ale brakuje czasu na wyczynowe treningi.
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Co trenujesz?

Post autor: kryspiano »

U mnie trochę ciężarów w domu, do tego bieganie 2-3 razy w tygodniu plus dwa razy rower w tyg. Obecnie. Zdalna praca trochę zrobiła swoje, więc czas wracać do formy!
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Awatar użytkownika
Culé a muerte
Posty: 53
Rejestracja: pt cze 04, 2021 2:04 am

Re: Co trenujesz?

Post autor: Culé a muerte »

Na uczelni 2 lata judo, ale tak najpowazniej to szachy.
"Rząd nie jest dla nas rozwiązaniem, jest dla nas problemem."
Ronald Reagan
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: Co trenujesz?

Post autor: Krul »

K1 trenowałem. Teraz 3 razy w tygodniu boks i 3 razy w tygodniu BJJ. Obecnie przygotowuje się walki amatorskiej w boksie, a w planach walka w BJJ, zdobycie niebieskiego pasa i walka w MMA.
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
ODPOWIEDZ