Koronawirus

Szczepicie się?

Ja już dawno zaszczepion.
16
67%
Tak, w najbliższej przyszłości.
4
17%
Nie i nie zamierzam.
4
17%
 
Liczba głosów: 24

Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Koronawirus

Post autor: labeleq »

Byłeś w Azji?
Awatar użytkownika
Sutalk
Posty: 15
Rejestracja: pn maja 31, 2021 3:21 pm

Re: Koronawirus

Post autor: Sutalk »

Pamiętacie jak ponad rok temu była gadka jak to ceny nieruchomości spadną? xD
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Koronawirus

Post autor: kabanog »

Pamiętam, bo sam byłem bardzo mocno o tym przekonany, ale nie w perspektywie roku, tylko kilku najbliższych 2-3 lat. Tylko kto by się spodziewał, że Nowy Łagr wejdzie poza Stonogą?
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Koronawirus

Post autor: Alternative »

Sutalk pisze: czw cze 10, 2021 8:36 am Pamiętacie jak ponad rok temu była gadka jak to ceny nieruchomości spadną? xD
Rynek nieruchomości bardzo wolno reaguje na wydarzenia w realnej gospodarce.
Awatar użytkownika
Culé a muerte
Posty: 53
Rejestracja: pt cze 04, 2021 2:04 am

Re: Koronawirus

Post autor: Culé a muerte »

labeleq pisze: pn cze 07, 2021 6:06 amByłeś w Azji?
Nie. Ale moja partnerka miala objawy przez prawie miesiac. Ja nawet kataru nie zlapalem.
"Rząd nie jest dla nas rozwiązaniem, jest dla nas problemem."
Ronald Reagan
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Koronawirus

Post autor: lukecik »

Macie dostępny do pobrania kod qr w Internetowym Koncie Pacjenta? U mnie w tej chwili mogę pobrać tylko to "poświadczenie" o zaszczepieniu, a żadnego pdf z kodem pr nie mam.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Koronawirus

Post autor: kleyo »

Tak, ja mam już sobie pobrałem, no ale ten kod jest w sumie w tym pdf, więc może sprawdź czy tego tam nie ma w środku? Kiedy miałeś drugą dawkę?
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Koronawirus

Post autor: labeleq »

Gdzie się wybierasz luket?
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Koronawirus

Post autor: lukecik »

Chciałem pobrać qr ze szczepienia tacie, ale u niego dostępne jest tylko poświadczenie. Ja sam szczepiłem się jednodawkowym Johnsonem miesiąc temu, kilka dni po szczepieniu miałem dwa pdf do pobrania, poświadczenie i kod qr. Dzisiaj sobie tam wchodzę żeby zobaczyć czy u taty nie zaktualizowano jeszcze, ale też mam tylko poświadczenie, kodu qr nigdzie nie mam, stąd pytam czy coś się tam spierdoliło czy o co chodzi.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
Sondo
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 15, 2021 7:30 am

Re: Koronawirus

Post autor: Sondo »

Ten kod qr w formie pdfa jest dostępny w momencie szczepienia drugą dawką/pierwszą J&J i drukuje go od razu lekarz/pielęgniarka wklepująca dane do systemu, przynajmniej tak było w moim przypadku i znajomych. Musi być w IKP albo w apce mObywatel do wyświetlenia.

//IKP -> https://pacjent.gov.pl/ikp/certyfikaty -> Certyfikat szczepienia / Pobierz kod QR
Obrazek
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 628
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Koronawirus

Post autor: madridcampeon »

Wczoraj byłem na szczepieniu drugą dawką. W punkcie szczepień dostałem wydrukowany ten unijny certyfikat, na którym są moje dane, którą szczepionką się szczepiłem, kiedy, no i w ogóle, wszystko w dwóch językach - po polsku i po angielsku. Jest tam też kod QR oraz instrukcja złożenia tego. Gdy się postąpi wg niej, to wychodzi z tego taka książeczka na 4 strony.

Moje pytanie brzmi: czy to jest już ostateczny certyfikat? Bo mama rozmawiała dzisiaj z jakąś babką, która chyba dałaby sobie rękę uciąć, że nie, że będzie jeszcze jakiś inny za dwa tygodnie. Moja córka też była wczoraj w tym samym punkcie na drugiej dawce, też to dostała, ale kurła, proszę Pani, on jest bezużyteczny, bo i tak za chwilę go zmienią. Mama nie chciała z nią dłużej polemizować i po wymianie kilku zdań odpuściła sobie. Zatem pytam tutaj - może ktoś mnie upewni, bo ja też nieco zwątpiłem. :?

Dodam jeszcze, że dostałem czarno-biały, ale to raczej dlatego, że w punkcie nie mieli kolorowej drukarki. Nada się?
Awatar użytkownika
Sondo
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 15, 2021 7:30 am

Re: Koronawirus

Post autor: Sondo »

madridcampeon pisze: sob cze 19, 2021 11:14 amMoje pytanie brzmi: czy to jest już ostateczny certyfikat? Bo mama rozmawiała dzisiaj z jakąś babką, która chyba dałaby sobie rękę uciąć, że nie, że będzie jeszcze jakiś inny za dwa tygodnie. Moja córka też była wczoraj w tym samym punkcie na drugiej dawce, też to dostała, ale kurła, proszę Pani, on jest bezużyteczny, bo i tak za chwilę go zmienią. Mama nie chciała z nią dłużej polemizować i po wymianie kilku zdań odpuściła sobie. Zatem pytam tutaj - może ktoś mnie upewni, bo ja też nieco zwątpiłem. :?

Dodam jeszcze, że dostałem czarno-biały, ale to raczej dlatego, że w punkcie nie mieli kolorowej drukarki. Nada się?
To co jest dostępne na teraz to raczej ostateczna wersja. Przynajmniej z tego co jest napisane na https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/podro ... atem-covid - Unijny Certyfikat COVID (UCC) jest ważny we wszystkich państwach członkowskich UE, a także w Islandii, w Norwegii i Liechtensteinie.

Może te "dwa tygodnie" wynikają z tego, że wszystkie kraje unijne wprowadzą to rozwiązanie dopiero 1 lipca (z sześciotygodniowym okresem przejściowym)? https://ec.europa.eu/info/live-work-tra ... ificate_pl
Obrazek
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Koronawirus

Post autor: lukecik »

Sondo pisze: pt cze 18, 2021 11:13 pm Ten kod qr w formie pdfa jest dostępny w momencie szczepienia drugą dawką/pierwszą J&J i drukuje go od razu lekarz/pielęgniarka wklepująca dane do systemu, przynajmniej tak było w moim przypadku i znajomych. Musi być w IKP albo w apce mObywatel do wyświetlenia.

//IKP -> https://pacjent.gov.pl/ikp/certyfikaty -> Certyfikat szczepienia / Pobierz kod QR
O widzisz, dzięki, w certyfikaty trzeba było wejść i jest do pobrania nawet ulepszona wersja tego zaświadczenia z kodem qr. Miesiąc temu to wyglądało biedniej i było do pobrania w profilaktyce, więc teraz byłem zdziwiony, że tego tam już nie ma.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 628
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Koronawirus

Post autor: madridcampeon »

Sondo pisze: sob cze 19, 2021 2:02 pmMoże te "dwa tygodnie" wynikają z tego, że wszystkie kraje unijne wprowadzą to rozwiązanie dopiero 1 lipca (z sześciotygodniowym okresem przejściowym)? https://ec.europa.eu/info/live-work-tra ... ificate_pl
No właśnie, też mi się tak wydaje, ale nie, proszę Pani, będą to jeszcze zmieniać. Przecież jakoś kilka tygodni temu już zmieniali te kody, bo na początku chyba coś schrzanili. Na przykład mama ma teraz na IKP inny niż dostała w punkcie szczepień w pierwszym tygodniu maja. Wówczas jeszcze wydawali takie zaświadczenia z logiem Ministerstwa Zdrowia, imieniem, pierwszą literą nazwiska, datą urodzenia z wygwiazdkowanym rocznikiem i dużymi kodami, nie unijne. Potem właśnie w mediach była gadka, że te zaświadczenia i kody są do dupy, bo nie ma w nich nazwy szczepionki i chyba czegoś tam jeszcze. Teraz na IKP ma już inny kod QR i certyfikat unijny - taki jak ja, pewnie już poprawiony na zgodny ze standardami, więc co, będą jeszcze raz zmieniać? Po kiego grzyba? Też byłem przekonany, że baba chrzani, i że to co dostałem będzie już ostateczną wersją, ale kobieta była tak uparta, że swoją siłą perswazji zasiała we mnie jakieś wątpliwości.
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Koronawirus

Post autor: labeleq »

Asertywność 0 :ptak:
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Koronawirus

Post autor: KarBar »

No i poszła wczoraj druga dawka.
Przeszedłem w sumie podobnie jak pierwszą. Czyli spory ból ręki i gorączka.
Szczepiłem się o 9, gorączka przyszła ok 19.
Ale dzisiaj rano luzik. Boli tylko w miejscu wkłucia.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
MAS
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 01, 2021 5:55 pm

Re: Koronawirus

Post autor: MAS »

Druga dawka weszła wczoraj o 18, dziś rano na razie temp 36,4 ale ręka i głowa boli dość.
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 628
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Koronawirus

Post autor: madridcampeon »

Ja półtorej doby po drugiej dawce, w sobotę wieczorem, miałem 38,1°C, ale psychofizycznie czułem się OK. Gdyby nie fakt, że było mi ciepło w ryło i mierzyłem temperaturę z ciekawości, to w ogóle bym nie wiedział, że mam gorączkę. Dla porównania przy 38°C spowodowanym chorobą to zwykle już kładę się do łóżka z osłabienia.

Ale do 36,6°C wróciłem dopiero po 3 dniach.
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Koronawirus

Post autor: KarBar »

Cały dzień łapią mnie skurcze w lewej ręce i nodze. Czy to jakieś skutki uboczne? :sie:
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Koronawirus

Post autor: labeleq »

Antena jest przyswajana przez organizm, spokojnie.
Dzisiaj przyjąłem drugą dawkę pfizera. Zobaczymy, czy przez noc mnie poskłada... ^^
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Koronawirus

Post autor: kabanog »

Właśnie jakoś się przygotować przed/po na drugą dawkę (moderna), gdzieś kiedyś widziałem coś o paracetamolu.
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Koronawirus

Post autor: labeleq »

Chyba nie działa :ptak:
ODPOWIEDZ