Nasze wyprawy

Gehu
Posty: 366
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Nasze wyprawy

Post autor: Gehu »

Czyli Wiedeń na 4 dni pewnie nie będzie co robić :D

Como - które miejsca są warte odwiedzin pod kątem wypoczynku i widoków, czy raczej wszędzie jest mniej więcej podobny "klimat" i nie warto nabijać kilometrów wzdłuż linii brzegowej? Czy są miejsca gdzie po prostu można sobie przycupnąć nad brzegiem i po prostu odpocząć? Nie będę miał auta, więc jestem zdany na lokalny transport (dostanę się tam pociągiem z Mediolanu). Chcemy tam spędzić jeden cały dzień.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Nasze wyprawy

Post autor: Goldschmidt »

Z relacji dziewczyny -
Jeżeli nie masz auta to pewnie lepiej mieć kwaterę w Como i ładować się na prom do Bellagio (prom kursuje jak autobus, a nie z pkt A do pkt B, bilet dzienny bodaj 23 euro) albo w inne miejsca które chce się zwiedzić. Trudno jednak ocenić jak długo może trwać przeprawa, ale raczej w odstępach 15-30 min między przystankami nie dłużej, chyba że jedziesz z Como na drugi koniec linii do Menaggio, wtedy do godziny. Wedle popularnej opinii Varenna to mieścina gdzie warto pojechać ale niewiele się różni od Bellagio. Co do widoków to panorama jest mniej więcej podobna w wielu miejscach na brzegu. Różnice są głównie w charakterze danego miasteczka tj. niektóre mogą być z villami dla snobów a inne bardziej pod zwiedzanie. Lenno np ma ładne ogrody. A większość miasteczek, szczególnie Bellagio ma te bardzo nastrojowe alejki pod górkę do zwiedzania, trochę jak w Chorwacji czy innych nabrzeżnych-górzystych miejscach. Trudno powiedzieć co będzie lepsze na czil w zaciszu.

Uderzaj na PW na Discordzie jak chcesz jakieś fotki albo coś bardziej konkretnego.
BTW część akcji komedii Murder Mystery z Sandlerem i Aniston dzieje się w Como, wg. dziewczyny dobra próbka widoków :P
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Nasze wyprawy

Post autor: kleyo »

1. Bergamo jest ładniejsze od Mediolanu, więc leć do Bergamo i zwiedź to miasto. Taniej i ładniej. Kup wino i idź na wzgórze San Viglio, wieczorem super widok, lądujące samoloty i w nocy przepiękny widok na Lombardię z Citta Alta (bo miasto jest na wzgórzu). Byłem tam 3 czy 4 razy, nawet wczoraj i dziś myślałem że muszę dzieci gdzieś zabrać pierwszy raz samolotem i na Bergamo chyba wypadnie. Wczoraj była tam meta etapu Giro.
2. Nad Como normalnie jeżdżą autobusy, ja nie miałem auta i sobie nawet pojechałem do Szwajcarii (Lugano).
3. Spałem w okolicach Menaggio (w sumie to jakaś Tremenzina, dwa domy od miejsca gdzie zastrzelili Mussoliniego i akurat jak tam byłem to była rocznica jego śmierci, jakieś kwiaty itp.), na pewno jest tam ładniej niż w samym Como.
4. Promy bardzo fajnie tam pływają, Bellagio owszem jest ładne, ale moim zdaniem nieduże różnice między nim, a Menaggio czy Lecco.
5. W Varennie jest zamek na takim wzgórzu, można sobie zrobić spacerek.

Jak tam byłem, to cały czas padało i była mgła, a mimo to było klimatycznie. Jak trafisz z pogodą to wygrałeś :) (tyle, że ja byłem w kwietniu).
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Gehu
Posty: 366
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Nasze wyprawy

Post autor: Gehu »

Już rozplanowałem 5 dni. Przylot do Bergamo tam cały dzień + nocleg. Następnego dnia wyprawa nad jezioro Como na cały dzień i wieczorem przyjazd do Mediolanu. Tam kolejne 2/3 dni zwiedzania na spokojnie. Jakich temperatur mogę się spodziewać w Lipcu? Będzie tak ciepło jak Toskanii czy jednak troszkę lżejszy klimat? (noclegi w razie czego mam z klimą).
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Nasze wyprawy

Post autor: Goldschmidt »

Był ktoś na Islandii? Albo Norwegia zachodnią/północna? Jakieś konkretne miejsca?
Gehu
Posty: 366
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Nasze wyprawy

Post autor: Gehu »

Z Norwegii najwyżej okolice Stavanger, ale ogólnie cały kraj piękny - raczej auto pasuje mieć.
Na Isnaldii nie byłem, ale znajomi byli. Pięknie wchuj drogo i wszędzie daleko :D Bez wypożyczonego auta nic nie zrobisz.
Awatar użytkownika
Szefo89
Posty: 77
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:57 pm

Re: Nasze wyprawy

Post autor: Szefo89 »

Goldschmidt pisze: wt sie 01, 2023 8:04 am Był ktoś na Islandii? Albo Norwegia zachodnią/północna? Jakieś konkretne miejsca?
Byłem 6 dni w Tromso, ale w 2017 roku, więc trochę czasu minęło. Polecam pod zorzę (ale to dopiero jesień/zima), safari na wieloryby też było fajne. Niestety bardzo drogo, w samym miasteczku nie ma za dużo do roboty w ciągu dnia.
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Nasze wyprawy

Post autor: kleyo »

Goldschmidt pisze: wt sie 01, 2023 8:04 am Był ktoś na Islandii? Albo Norwegia zachodnią/północna? Jakieś konkretne miejsca?
Ja byłem parę razy w okolicach Bergen i Stavenger. Klasyka czyli Preikestolen, Kjerag i Trolltunga, do tego jakieś wodospady, spanie na dziko, grille jednorazowe, nie no zajebiście tam jest.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
ODPOWIEDZ