Nasze wyprawy

Awatar użytkownika
Sondo
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 15, 2021 7:30 am

Re: Nasze wyprawy

Post autor: Sondo »

kryspiano pisze: wt lip 06, 2021 6:23 pmCo warto zobaczyc i na ile warto pojechać do Poznania? Szykuje mi się krótki urlop, zostaje Polska i co najwyżej coś w centrum-północ, stąd myślę nad kilkoma dniami w Poznaniu i/lub Toruniu. Czy na Poznań nie za dużo 3 dni? Czy jednak nawet za mało? Co warto zobaczyć? Trzecia opcja to okolice Olsztyna, kto/coś z Olsztyna jest w stanie polecić fajną miejscowę, gdzie można się wyczilowac, zaszyć, odpocząć, z fajnymi widokami w okolicach Olsztyna? Może coś na wzór domków na wodzie z Mielna? Coś z jajem i klimatem, żeby wrócić wypoczętym do tej roboty.
Byłem parę lat temu i patrząc na mój profil na tripadvisor mogę polecić (o ile się nic nie zmieniło):
- Weranda Caffe na śniadanie
https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... ml?m=19905

- Bar-a-boo na lunch/kolację
https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... ml?m=19905

A z atrakcji:
- koniecznie Cytadela z tamtejszym Muzeum Uzbrojenia (sporo pełnowymiarowych czołgów i samolotów dla lubiących takie klimaty)
- i muzeum rogalaxD Serio http://rogalowemuzeum.pl/ fajny pokaz na żywo, niekoniecznie tylko dla gówniaków
Obrazek
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Nasze wyprawy

Post autor: kabanog »

Sondo pisze: śr lip 07, 2021 5:38 pm
kryspiano pisze: wt lip 06, 2021 6:23 pmCo warto zobaczyc i na ile warto pojechać do Poznania? Szykuje mi się krótki urlop, zostaje Polska i co najwyżej coś w centrum-północ, stąd myślę nad kilkoma dniami w Poznaniu i/lub Toruniu. Czy na Poznań nie za dużo 3 dni? Czy jednak nawet za mało? Co warto zobaczyć? Trzecia opcja to okolice Olsztyna, kto/coś z Olsztyna jest w stanie polecić fajną miejscowę, gdzie można się wyczilowac, zaszyć, odpocząć, z fajnymi widokami w okolicach Olsztyna? Może coś na wzór domków na wodzie z Mielna? Coś z jajem i klimatem, żeby wrócić wypoczętym do tej roboty.
Byłem parę lat temu i patrząc na mój profil na tripadvisor mogę polecić (o ile się nic nie zmieniło):
- Weranda Caffe na śniadanie
https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... ml?m=19905

- Bar-a-boo na lunch/kolację
https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... ml?m=19905

A z atrakcji:
- koniecznie Cytadela z tamtejszym Muzeum Uzbrojenia (sporo pełnowymiarowych czołgów i samolotów dla lubiących takie klimaty)
- i muzeum rogalaxD Serio http://rogalowemuzeum.pl/ fajny pokaz na żywo, niekoniecznie tylko dla gówniaków
xD

Do Werandy zawsze na pierwszą randkę zabieram, a w bara-boo jestem najczęściej ze znajomymi. Także obie opcje mają moją okejkę.
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Nasze wyprawy

Post autor: KarBar »

Z tym zoo w Poznaniu to miałem ciekawą sprawę.
Mieliśmy krótki weekend (sobota i niedziela) w Poznaniu.
Hotel Novotel na Malcie.
W niedzielę zaplanowane zoo, oczywiście czasowo się trochę poprzesuwało i to zoo było tak trochę na siłę dla dzieci.
A tam "miła" niespodzianka. Zabawa dla dzieci polegająca na zbieraniu pieczątek i zoo zamiast 3/4h zajęło ok 1,5 ;P
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Nasze wyprawy

Post autor: kryspiano »

kabanog pisze: śr lip 07, 2021 5:38 pm A i jeszcze jedna rzecz, bo przypomniała mi się wracając z pracy. Część centrum jest teraz rozkopana, tzn Św. Marcin, Podgórna-Wrocławska, także przemieszczanie się tramwajami po centrum nie jest takie szybkie i przyjemne, od dworca do wrocławskiej nie jeżdżą tramwaje i autobusy.
Co prawda odniosę się do innej wypowiedzi, a to dlatego że pisze z telefonu, więc łatwiej mi cytować krótszą wypowiedź. Co do zakresu to, że tak napisze to nie gra roli jakos- ogólnie lubimy najbardziej dziczyznę, a co do kuchni to na pewno nie żadne burgery, pizzę, kebaby. Coś normalnego. Co masz na myśli pisząc kuchnia poznańska? Fajnie byłoby jakiś regionałów spróbować :) chciałem zrobić takie koło - kilka dni Poznań, kilka Toruń, zachaczyć o Grudziądz, Malbork, może Stutthof, Trójmiasto i do domu. Pierwotnie planowałem 2/3 dni w Poznaniu, 2/3 Toruń, później Grudziądz, Trójmiasto i powrót. Toruń i Trójmiasto znam, więc byłby to powrót w znane miejsca. Poznania zaś nie znam stąd moje pytanie
Ewentualnie chętnie zobaczyłbym okolice Olsztyna, ale tam to kompletnie nie znam terenów.
@Sondo
Dzięki za sugestie
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Nasze wyprawy

Post autor: kleyo »

kabanog pisze: śr lip 07, 2021 4:43 pm To przed jakim miastem jest? (...) Zakopane chyba nie muszę wspominać, to co jeszcze zostało, co może być od gorsze od Poznania?
Co Ci się podoba w Zakopanem, jeśli mówimy o mieście, a nie Tatrach? Nie wiem, może ja mam przesyt materiału, ale staram się omijać samo miasto Zakopane, jak już atakuję Tatry.

Co do Poznania, to Łódź na pewno jest gorsza :P No i kluczowe na co patrzeć oceniając dane miasto, bo pytanie jest zbyt szerokie i nie wiem czy kluczowa jest architektura czy może życie nocne czy może jeszcze coś całkiem innego.

Zoo w Poznaniu jest olbrzymie z ciekawych zwierząt to wiadomo Słoniarnia, mają również wypaśny obiekt dla lwów, ale w moim subiektywnym rankingów ogrodów zoologicznych jako całość raczej średnio. Odległości są olbrzymie w efekcie sporo czasu po prostu się idzie, no ale plus jest taki, że można spotkać dzikie dziki, tak jak mi się przytrafiło :D

kryspiano, może jeszcze Gniezno, masz mniej więcej po drodze na swojej trasie, a można obejrzeć, choć to małe miasteczko i na spokojnie na parę godzin.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Nasze wyprawy

Post autor: labeleq »

Jak bedziesz w tamtych rejonach, to i po drodze masz osadę w Biskupinie. Krótkie zwiedzanie, ale warto zobaczyć.
Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Nasze wyprawy

Post autor: Gehu »

Co możecie polecić w kwestii wycieczki samolotem? Kryteria poniżej:

- 2 osoby
- kraje Europejskie
- termin - grudzień-styczeń-luty-marzec
- pogoda - ciepło 20+ (mam nadzieję że osiągalny wynik :D)
- cel - odpoczynek, ale również zwiedzanie (planujemy wynająć samochód na miejscu)
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Nasze wyprawy

Post autor: kabanog »

Faro Portugalia. Rok temu za 80 ziko w grudniu przed świętami w 2 strony cena biletu.
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Nasze wyprawy

Post autor: kleyo »

Cypr lub Kanary.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Nasze wyprawy

Post autor: Goldschmidt »

Mogę podbić okolice Faro. W Albufeirze jest przyjemnie.
Ewentualnie jw - Cypr, Kreta, Rodos, ale to już tylko po opiniach dziewczyny i znajomych.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Nasze wyprawy

Post autor: minusek »

Goldschmidt pisze: ndz wrz 26, 2021 10:26 pm dziewczyny
Kogo, kogo? Zdjęcie albo nikt nie uwierzy. :ptak:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Nasze wyprawy

Post autor: Goldschmidt »

:psyduck:

Popytaj na Discordzie, ja ci nie będę sprawy ułatwiać :potwor:
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Nasze wyprawy

Post autor: minusek »

Wyimaginowana, wiedziałem! :heart:
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Nasze wyprawy

Post autor: labeleq »

To jego stała wymówka, jak nie chce grać w gry. Nikt już się na to nie nabierze :kek:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Nasze wyprawy

Post autor: Goldschmidt »

Powiedział gość, który rutynowo nie chce grać bo musi 'wykąpać małego' :ptak:
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Nasze wyprawy

Post autor: labeleq »

umyć! :ptak:
Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Nasze wyprawy

Post autor: Gehu »

kabanog pisze: ndz wrz 26, 2021 9:31 pm Faro Portugalia. Rok temu za 80 ziko w grudniu przed świętami w 2 strony cena biletu.
Myślałem nad Lizboną, ale nie wiem czy temperatury będą odpowiednie. Z biletem nie ma problemu bo przelot i auto mam z vouchera więc muszę wycisnać maxa z tego.

Cypr - jakieś konkretne miejsca?
Na Kanarach byłem - Fuerteventura. Fajnie, ale pizga wiatrem :D Nie wiem jak na pozostałych wyspach, ale zakładam że podobnie.
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Nasze wyprawy

Post autor: kryspiano »

A kiedy byłeś na Fuercie, że pizgalo? Pytam bo na początku przyszłego roku planuje wyjazd.
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Nasze wyprawy

Post autor: Goldschmidt »

Tak przy okazji, dla tych jadących na Kanary w ciągu następnych kilku tygodni/miesięcy - od parunastu dni trwa pierwsza od 40 lat erupcja wulkanu na wyspie La Palma położonej koła 130 km na zachód od Teneryfy i >350 od Fuerteventury.

https://www.volcanodiscovery.com/lapalm ... ivity.html


Jest w miarę 'łagodna', podobne miały miejsce niedawno na Islandii i są z rodzaju tych gdzie powstają fontanny i ludzie często idą i się gapią na spływy po zboczach, ale mimo wszystko przeżera plantacje bananów, jest policja na ulicach i ludzie potracili gdzieniegdzie domy więc dla mieszkańców to nic zabawnego.

Na razie dla turystów na innych wyspach to nic nie znaczy odnośnie lotów. Lotnisko na La Palma dalej otwarte, gazów emituje stosunkowo mało i podziemne wstrząsy są tylko tam, daleko od innych wysp. Ogólnie ten wulkan chyba nigdy nie pierdolnął jak ten islandzki w 2011 roku, który wstrzymał loty na pół kontynentu. Ogólnie nie ma się czego bać, ale warto mieć na oku. Ja bym nawet ogarniał czy nie można wziąć łódki by popłynąć i popatrzeć no ale co kto lubi :mrgreen:

No i możliwe że jak będziecie mieć farta (jak kto uważa... :P) to poczujecie małe trzęsienie ziemi, takie żeby zbudzić ale żeby nic nie zwaliło z półek itd :D
Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Nasze wyprawy

Post autor: Gehu »

kryspiano pisze: śr wrz 29, 2021 6:52 am A kiedy byłeś na Fuercie, że pizgalo? Pytam bo na początku przyszłego roku planuje wyjazd.
Początkiem września.
Awatar użytkownika
Sondo
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 15, 2021 7:30 am

Re: Nasze wyprawy

Post autor: Sondo »

Gehu pisze: śr wrz 29, 2021 2:19 pm
kryspiano pisze: śr wrz 29, 2021 6:52 am A kiedy byłeś na Fuercie, że pizgalo? Pytam bo na początku przyszłego roku planuje wyjazd.
Początkiem września.
Ja w tym samym okresie byłem na Teneryfie i to właśnie wiatr ratował sytuację, bo było mega gorąco + wysoka wilgotność. Z minusów to leżąc bezpośrednio na plaży po godzinie byłeś żywą wydmą :thumbdown: Jeśli koniecznie chcesz Europę to chyba nie będzie lepszego miejsca od Lanzarote/Fuerty w nasze zimowe miesiące (koło 25 stopni średnio w dzień).
Obrazek
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Nasze wyprawy

Post autor: kleyo »

Gehu pisze: wt wrz 28, 2021 7:52 pm Cypr - jakieś konkretne miejsca?
Ja byłem w Agia Napa, ale sporo zwiedzaliśmy, Larnaka (tam jest fajna plaża zaraz przy lotnisku, samoloty lądują prawie nad głową), Nikozja (w tym część turecka). Kupiłem sobie bilet tygodniowy na cały "powiat" i każdego dnia plażowałem w innym miejscu jeżdżąc za darmo autobusami. W październiku o 10 rano potrafiło być 34 stopni.
Goldschmidt pisze: No i możliwe że jak będziecie mieć farta (jak kto uważa... :P) to poczujecie małe trzęsienie ziemi, takie żeby zbudzić ale żeby nic nie zwaliło z półek itd :D
Jak chcesz poczuć małe trzęsienie to przeprowadź się na Górny Śląsk, jak będzie tąpnięcie w jakieś kopalni to na pewno poczujesz. Ja mieszkałem tylko 4 lata w Katowicach (w tym 3 lata na 10 piętrze) i kilka razy udało się poczuć :D
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Nasze wyprawy

Post autor: Gehu »

Odnawiam - planuję Mediolan/Wiedeń na koniec Lipca 4 dni (3 noce).

Pytanie 1. Kto był i co poleca/nie poleca?
Pytanie 2. Kupowaliście bilety lotnicze ze stron typu kiwi itp?
Pytanie 3. Czy ktoś z Was był nad jeziorem Como?
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Nasze wyprawy

Post autor: Goldschmidt »

W Wiedniu byłem bardziej służbowo ale 2 dni miałem na zwiedzanie. Taki średni. Jak Cię to interesuje to fajne jest wejście i widoki z wzgórza Kahlenberg gdzie stoi polski kościół skąd Sobieski prowadził szarżę na Turków w 17 wieku. Kilka stacji tramwajem z centrum i 30 min-1 godz piechotą pod górkę.

Znad jeziora Como tydzień temu wróciła moja dziewczyna, byli tam na weekend na 60 urodziny jej mamy. Coś konkretnego chcesz wiedzieć? Mogę spytać
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Nasze wyprawy

Post autor: eltacondedios »

Ja z kolei dwa dni miałem na Mediolan i szału nie zrobił; wydawał mi się trochę snobistyczny i we Włoszech zdecydowanie wolę inne miasta. Galleria vittorio emanuele II - piazza duomo - katedra (płatna xd) obok siebie i można sobie miło spędzić czas, wypada zapisać się na zobaczenie ostatniej wieczerzy, pochodzić po artystyczej dzielnicy Brera. Ogólnie mając więcej czasu pewnie odpuściłbym jeden dzień na zobaczenie Bergamo dokąd zazwyczaj się przylatuje.

Kilka lat temu wybierałem się do Wiednia, ale z różnych względów nie wyszło, ale z tego co kojarzę to był tam jakiś patent na zobaczenie ważnych atrakcji w jakimś pakiecie i wychodziło sporo taniej, możesz sobie poszukać jeśli nic nie pomyliłem
ODPOWIEDZ