Polityka

Awatar użytkownika
Sondo
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 15, 2021 7:30 am

Re: Polityka

Post autor: Sondo »

Alternative pisze: ndz lip 04, 2021 11:23 amOn jest faktycznie dobrym mówcą i potrafi sobie urobić gawiedź prostymi sztuczkami retorycznymi, przez co takie Sondokany później mają pianę na pysku na każde słowo krytyki
Naprawdę szybko się zesrałeś :thumbup:
Alternative pisze: ndz lip 04, 2021 11:23 amPO i PiS zasadniczo jest tym samym - to chwasty, które przeszkadzają żyć innym.
Alternative pisze: ndz lip 04, 2021 11:23 amSkończ z tym symetryzmem, to jest żenujące.
Masz schizofrenię?
Alternative pisze: ndz lip 04, 2021 11:23 amTo jest koncert życzeń przez taką postawę jak Twoja, chcąc wszystkim wmówić, że jedyny ratunek dla Polski to PO. :lol:
Nie ratunek dla Polski, tylko realna szansa odsunięcia PiS od władzy. Popatrzmy na twoje dobre rady. Na PiS/PO wiadomo się nie głosuje, na partie ze spadochroniarzami też nie wiec Hołownia i PSL odpada. Na pzprowców też nie wiec Lewica out. Konfederacja ratunek dla Polski.
Alternative pisze: ndz lip 04, 2021 11:23 amNie kpij, że PO to jakaś alternatywa dla Polski. Już serio wolę Konfederację, chociaż Bosaka nie trawię. Aaa i jak tam z tym przejściowym podniesieniem stawki VAT przez Tuska, hm?
VAT-srat. Słyszałeś o AMBER GOLD? Nie mam zamiaru walczyć z twoimi urojeniami o tym, że za PO będzie raj na ziemi. Bij sobie chochoła dalej.
Alternative pisze: ndz lip 04, 2021 11:23 amDla mnie SF, to głosować na PO i liczyć, że będzie tu dobrze. Już pokazali co potrafią. Nawet nie potrafili (czyt. nie chcieli) postawić przed TS Ziobry, bo Kopacz "nie wiedziała" (!) o głosowaniu i sobie pojechała w pizdu. I w nagrodę została później premierem, a także wiceprzewodniczącą partii.
Głosowanie nad postawienie Ziobry przed TS było we wrześniu 2015. Kopacz objęła urząd premiera rok wcześniej. Wiceprzewodniczącą PO była z przerwami od 2010 roku. Pozdro & poćwicz. Równie dobrze mógłbym dyskutować z psem.
Obrazek
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Polityka

Post autor: Alternative »

Sondo pisze:Naprawdę szybko się zesrałeś :thumbup:
Akurat Tobie nie dorównałem, bo wystarczyło wspomnieć, że Tusk to odgrzewany kotlet i już przybiegłeś jak piesek, aby obszczekiwać krytyków jedynego słusznego wodza.
Sondo pisze:Masz schizofrenię?
Raczej zbyt istotnie wyższe IQ od Twojego, dlatego z Twojego punktu widzenia to tak wygląda.
Sondo pisze:Nie ratunek dla Polski, tylko realna szansa odsunięcia PiS od władzy.
Odsuwanie PiS od władzy jest bezcelowe, jeżeli mają ich zastąpić ludzie z PO lub PZPR.
Sondo pisze:Konfederacja ratunek dla Polski.
Ale się przyjebałeś do tej Konfederacji. Już to napisałem - wolę Konfę (chociaż nie jest idealnym rozwiązaniem) niż PO.
Sondo pisze:VAT-srat. Słyszałeś o AMBER GOLD?
Zmieniasz temat i jeszcze stosujesz jakieś śmieszne wstawki. Typowe dla bojówkarza PO, który nie ma merytorycznych argumentów i bazuje jedynie na "zobacz co robi PiS". A podwyższona stawka VAT sobie "tymczasowo" została do dzisiaj...
Sondo pisze:Głosowanie nad postawienie Ziobry przed TS było we wrześniu 2015. Kopacz objęła urząd premiera rok wcześniej.
Ok, premierem została wcześniej, ale co to zmienia? Premierem została osoba, która jako premier nie wiedziała, że stawiają Ziobrę przed TS. Przecież to brzmi jeszcze gorzej. I taka partia ma być alternatywą dla PiS?
Sondo pisze:Równie dobrze mógłbym dyskutować z psem.
Owszem, merytorycznie prezentujesz porównywalny poziom do psa.

EOT. Szkoda mi czasu na przepychanki niskich lotów z fanatykiem PO i Tuska.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Polityka

Post autor: Gondola. »

Alternative pisze: ndz lip 04, 2021 11:23 am Można. Przedstawiłem swój punkt widzenia wyżej. Nigdy nie zagłosowałem na bolszewików z PiS i nigdy na nich nie zagłosuję. Wystarczy, że kiedyś byłem głupi i dałem się złapać na kłamstwa Tuska. Wtedy sądziłem, że głosuję na liberała, a wyskoczył cyniczny socjalista. Ale im dałem się nabrać raz i wyciągnąłem wnioski.
Nie zgodzę się, ale czuję, że nie dojdziemy do porozumienia w tej sprawie.
To że system jest patologiczny nie oznacza, że trzeba tę patologię umacniać. Jak ludzie się obudzą i przestaną głosować na POPiS, to D'Hondt zacznie premiować inne partie. Poza tym, my de facto nie mamy opozycji. Przy każdym kluczowym głosowaniu PiS może liczyć na poparcie innych ugrupowań (nie zawsze tych samych). Przy specustawach covidowych wyłamała się Konfederacja, ale za to poparła ich kandydatkę na RPO. Przy funduszu odbudowy poparła ich lewica. I można wymieniać tak dalej, za to trend jest jeden - sukcesywny demontaż państwa i zadłużanie obywateli. I tu PO i PiS i reszta świń z folwarku działają razem, trzymając się radośnie za rączki.
Prawdopodobnie rozbicie tego patologicznego systemu jest nierealne. Podejmowane było już wiele prób, był momenty, gdy Nowoczesna wyprzedzała PO w sondażach o dobre dziesięć procent, później Kukiz kręcił się w okolicach 20% poparcia, teraz niektóre sondaże dają drugie miejsce Hołowni. W latach 2007 - 2015 też były długie momenty, gdy poparcie dla PO przekraczało 40%, a PiS osiadł na mieliźnie kilkunastu punktów procentowych. Koniec końców zarówno PiS jak i PO trwały na stanowisku mimo wielu kryzysów, nawet, gdy wydawało się, że utknęły w martwym punkcie i "teraz to na pewno musi nastąpić przetasowanie na polskiej scenie politycznej". PiS i PO to największe polskie partie, dostające rokrocznie miliony z budżetu państwa, dysponujące najprężniej działającymi strukturami terenowymi, największym czasem medialnym oraz największą rozpoznawalnością i popularnością, zarówno samej partii jako podmiotu, jak i poszczególnych ich członków. Jestem pewien, że w obecnej chwili nawet osoba nieźle orientująca się w polityce nie jest w stanie wymienić nawet 3 nazwisk polityków partii Hołowni, Lewicy czy PSL-u. To są partie, które w obecnym systemie politycznym nie mają szans na odwrócenie swojej karty i zajęcie miejsca w naszym krajowym duopolu.

Niewiele krajów tak naprawdę w pełni odnajduje się w systemie wielopartyjnym, większość prędzej czy później zmierza w kierunku cementowania dwóch/trzech najpotężniejszych bloków ideowych. Tak jest choćby w Kanadzie, w której od lat obserwujemy zwrot w kierunku rywalizacji Liberałów z Konserwatystami, z jedną niespodzianką w 2011 roku, gdy rolę głównej partii opozycyjnej przejęła New Democratic Party. W Francji podobnie, Republikanie i Socjaliści od czterdziestu lat wymieniają się przywództwem, Macron pojawił się znikąd i niedługo tam wróci, bo jego rankingi popularności pikują już od dłuższego czasu.

On jest faktycznie dobrym mówcą i potrafi sobie urobić gawiedź prostymi sztuczkami retorycznymi, przez co takie Sondokany później mają pianę na pysku na każde słowo krytyki i śmieszkują, aby zaorać PiS PiSem, ale merytorycznie to Tusk już gdzieś w 2011 roku nie miał do zaproponowania kompletnie nic i jedynie grał PiSem.
Zauważ, że 90% Polaków kompletnie nie obchodzi to, co partia ma do zaoferowania. Wystarczy jedno chwytliwe hasło pokroju 500+ i zdecydowana większość robi pod siebie z zachwytu. Nikt nie wgłębia się w programy partii, głosujemy mechanicznie, odruchowo, zgodnie ze swoimi przekonaniami, na które pryncypialny wpływ mają mass media. Większość ludzi nie zna nawet ułamka polityków na listach wyborczych, o czym my tu w ogóle rozmawiamy. W polskiej polityce nie trzeba mieć programu by wygrywać już od ponad dekady i po rządach PiS-u nic się w tej materii nie zmieni.
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Polityka

Post autor: Alternative »

Gondola pisze:Nie zgodzę się, ale czuję, że nie dojdziemy do porozumienia w tej sprawie.
Nie przeszkadza mi, że masz inne zdanie. Nie ma nic złego w wymianie różnych poglądów. A w przeciwieństwie do takiego jednego osobnika, dla którego szczytem możliwości jest napisanie "zesrałeś się", to odpowiadasz bardzo merytorycznie.
Gondola pisze:Prawdopodobnie rozbicie tego patologicznego systemu jest nierealne. Podejmowane było już wiele prób, był momenty, gdy Nowoczesna wyprzedzała PO w sondażach o dobre dziesięć procent, później Kukiz kręcił się w okolicach 20% poparcia, teraz niektóre sondaże dają drugie miejsce Hołowni. W latach 2007 - 2015 też były długie momenty, gdy poparcie dla PO przekraczało 40%, a PiS osiadł na mieliźnie kilkunastu punktów procentowych. Koniec końców zarówno PiS jak i PO trwały na stanowisku mimo wielu kryzysów, nawet, gdy wydawało się, że utknęły w martwym punkcie i "teraz to na pewno musi nastąpić przetasowanie na polskiej scenie politycznej". PiS i PO to największe polskie partie, dostające rokrocznie miliony z budżetu państwa, dysponujące najprężniej działającymi strukturami terenowymi, największym czasem medialnym oraz największą rozpoznawalnością i popularnością, zarówno samej partii jako podmiotu, jak i poszczególnych ich członków. Jestem pewien, że w obecnej chwili nawet osoba nieźle orientująca się w polityce nie jest w stanie wymienić nawet 3 nazwisk polityków partii Hołowni, Lewicy czy PSL-u. To są partie, które w obecnym systemie politycznym nie mają szans na odwrócenie swojej karty i zajęcie miejsca w naszym krajowym duopolu.
Faktem jest, że Tusk i Kaczyński (w tej kolejności) przewyższają resztę polskich polityków o klasę lub dwie. Do tego polskie społeczeństwo ma w sobie pewien "kult wodza" i potrafi bezrefleksyjnie podążać za partią, która ma wyrazistego lidera. Ale uważam, że to jest obosieczne i czas PO i PiS powoli przemija, bo Tusk i Kaczyński się starzeją (co widać zwłaszcza bardzo mocno po Kaczyńskim). Są w stanie wyszarpać jeszcze jedną kadencję, może dwie, później stawiam na równy zjazd obu partii pod próg wyborczy. Inna sprawa, że to po rządach PiS i PO i ich długach Polska nie będzie w stanie się pozbierać przez dobre stulecie, o ile w ogóle będzie to możliwe. Prawdopodobnie nie doczekamy czasów, gdy Polska rozwija się zgodnie ze swoim potencjałem, a nie jest przygnieciona przez absurdalne zadłużenie wygenerowane przez dwóch szaleńców. Podsumowując, wydaje mi się, że przyjdzie nam poczekać, aż Tusk i Kaczyński zwyczajnie zawiną ze sceny politycznej (czy to dobrowolnie czy zwyczajnie skończy się ich żywot), aby skończył się ten koszmar POPiSu. No i niekoniecznie następcy będą jakąś zmianą na lepsze, bo patrząc na skłonność młodych do głosowania na lewicę, to ja przyszłość widzę marnie. Cóż, najwyraźniej Polacy to taki naród, który nie chce się uczyć ani na cudzych błędach, ani na swoich.
Gondola pisze:Niewiele krajów tak naprawdę w pełni odnajduje się w systemie wielopartyjnym, większość prędzej czy później zmierza w kierunku cementowania dwóch/trzech najpotężniejszych bloków ideowych. Tak jest choćby w Kanadzie, w której od lat obserwujemy zwrot w kierunku rywalizacji Liberałów z Konserwatystami, z jedną niespodzianką w 2011 roku, gdy rolę głównej partii opozycyjnej przejęła New Democratic Party. W Francji podobnie, Republikanie i Socjaliści od czterdziestu lat wymieniają się przywództwem, Macron pojawił się znikąd i niedługo tam wróci, bo jego rankingi popularności pikują już od dłuższego czasu.
Słusznie. Dwupartyjność sama w sobie dramatem by jeszcze nie była, gdyby nie nałożenie na to kolejnej patologii w Polskich warunkach, czyli kompletny brak partii, która realizowałaby polskie interesy. Interesy Polaków i Polek.

To za Tuska sprzedawano prawa do emisji CO2 za jakieś drobne. To za Tuska zgodzono się, aby bazą do wyliczenia limitów nie był rok 1988, ale 2005. Znowu to za Kaczyńskiego ubierano Polaków w kredyty frankowe przy CHF po 2 PLN, a teraz ubiera się ich w kredyty złotowe ze zmienną stopą, gdy stopy procentowe są na poziomie 0,1%. I można tak długo. Gdy odstawiam na bok, co jeden i drugi plecie w mediach, a skupiam się na tym, co jeden i drugi robił, to widzę tylko zdrajców narodu polskiego.
Gondola pisze:Zauważ, że 90% Polaków kompletnie nie obchodzi to, co partia ma do zaoferowania. Wystarczy jedno chwytliwe hasło pokroju 500+ i zdecydowana większość robi pod siebie z zachwytu. Nikt nie wgłębia się w programy partii, głosujemy mechanicznie, odruchowo, zgodnie ze swoimi przekonaniami, na które pryncypialny wpływ mają mass media. Większość ludzi nie zna nawet ułamka polityków na listach wyborczych, o czym my tu w ogóle rozmawiamy. W polskiej polityce nie trzeba mieć programu by wygrywać już od ponad dekady i po rządach PiS-u nic się w tej materii nie zmieni.
Wiem, ale akurat tu z jednym się nie zgodzę. Dużo można zarzucić PiS, ale nie to, że nie mają programu. Mają pomysły szkodliwe, bardzo szkodliwe czy wręcz toksyczne, ale mają program. Jesteś w stanie oszacować, jak zachowają się przy różnych głosowaniach (mam na myśli PiS, nie przystawki), bo znasz ich poglądy i program. Można się z tym nie zgadzać, można w tym widzieć tylko "gówno w pudełku", ale fakt jest faktem - mają program i mniej lub bardziej nieudolnie próbują go realizować.
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Polityka

Post autor: labeleq »

Maszyna spierdolenia jest pełna, następuje zwolnienie blokady...

Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Polityka

Post autor: kryspiano »

To dorzucę do pieca :D Obrazek
Ciekawe jak to wszystko będzie wyglądało. Czy powrót syna marnotrawnego okaże się zbawienny. Tusk nie zabierze wielu procent PiSowi. Może to być fatalny w skutkach powrót, ale i może to być bardzo dobra opcja dla rządzących, bo tylko Tusk może im jakkolwiek zagrozic, a to może trochę poruszyć tych szmaciarzy z tzw. zjednoczonej prawicy. Może to skłoni ich do walki o głosy Polaków w inny sposób niż przekupstwo ich własnymi pieniędzmi.
Ostatnio zmieniony pn lip 05, 2021 4:59 pm przez kryspiano, łącznie zmieniany 1 raz.
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Polityka

Post autor: Gondola. »

kryspiano pisze: pn lip 05, 2021 4:23 pm To dorzucę do pieca :D Obrazek
Wiadomo, że to tylko mem, ale fundamentalne braki w wiedzy ogólnej nie są żadnym powodem do chluby, trzeba być naprawdę na bakier z historią współczesną by nie wiedzieć kim jest Tusk.
Ciekawe jak to wszystko będzie wyglądało. Czy powrót syna .arbitralnego okaże się zbawienny. Tusk nie zabierze wielu procent PiSowi. Może to być fatalny w skutkach powrót, ale i może to być bardzo dobra opcja dla rządzących, bo tylko Tusk może im jakkolwiek zagrozic, a to może trochę poruszyć tych szmaciarzy z tzw. zjednoczonej prawicy. Może to skłoni ich do walki o głosy Polaków w inny sposób niż przekupstwo ich własnymi pieniędzmi.
Po tym jak trzęsą portkami w reżimowej telewizji, wylewając na Tuska szambo i uciekając się do najbardziej podłych i nieetycznych metod propagandy wnioskuję, że powrót Króla Europy mocno ich zabolał. Szeroki damage control poszedł, zwłaszcza po tej kompromitacji i ośmieszeniu się dziennikarza TVP na wczorajszej konferencji prasowej nowego przewodniczącego PO.
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Polityka

Post autor: kryspiano »

Stąd mam nadzieję, że ta sytuacja wyjdzie na dobre nam Polakom. PiS zacznie tracić poparcie i będzie musiał zmienić całkowicie swoje podejście.
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Awatar użytkownika
Sondo
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 15, 2021 7:30 am

Re: Polityka

Post autor: Sondo »

Gondola. pisze: pn lip 05, 2021 4:37 pmSzeroki damage control poszedł, zwłaszcza po tej kompromitacji i ośmieszeniu się dziennikarza TVP na wczorajszej konferencji prasowej nowego przewodniczącego PO.
Jaka kompromitacja, jakie ośmieszenie?



- suspensowa muzyczka
- zrezygnowanie z domyślnej kamery i domyślnego ujęcia na rzecz własnej kamery z kadrem głowy na tle loga PO, które razem wygląda jak rogi
- podkręcenie koloru żeby gęba była diabelsko czerwona
- totalne pocięcie wypowiedzi i totalnie zmanipulowany montaż
- kadry na zaciśnięta pięść i groźną minę
- tvp info wiesz więcej

oni z tego zrobili jebany przerywnik między programami :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Polityka

Post autor: kleyo »

Sam jestem ciekaw co Donald teraz zrobi, bo można mu wiele zarzucać, ale moim zdaniem jest obecnie jedynym politykiem na poziomie Kaczyńskiego (w sensie zdolności do partyjnych rozgrywek itp.), a porównywać do niego tych pozostałych patałachów z opozycji nie przystoi. Moim zdaniem mógłby schować się jak Jarek właśnie i z tylnego siedzenia sterować partią, jednocześnie znajdując nowe gwiazdy, bo Trzaskowski na taką gwiazdę mi osobiście średnio pasuje, a to i tak najlepszy z innych potencjalnych kandydatów.

Niemniej cieszę, się że wrócił, bo może w końcu ich poustawia w KO, bo paradoks jest taki że od kilku lat opozycja w ogóle nie miał zdolności zaszkodzić PiSowi, a największe problemy dla nich tworzyli ich właśni koalicjanci.

No i powtórzę się po raz kolejny, ja bym chciał JOW i zasadę, że gdy mandat wygasa (czy to śmierć posła czy może wysłanie go do Brukseli) to przejmuje go kandydat, który był na drugim miejscu w danym okręgu. Biorąc pod uwagę polaryzację polskiej sceny to w większości przypadków oznaczałoby kandydata z opozycji, więc skończyli by ten cyrk, że kurwa Beatka kandyduje w każdych wyborach, ludzie na nią głosują, a potem wchodzi tam jakić ciul (dotyczy to wszystkich partii), który jest tylko maszynką do głosowania.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
Culé a muerte
Posty: 53
Rejestracja: pt cze 04, 2021 2:04 am

Re: Polityka

Post autor: Culé a muerte »

W zasadzie jedyny okresy zgody wsrod klasy politycznej co do kierunku, w którym powinna isc Polska to byly lata 90-te, kiedy negocjowano nasze wejscie do NATO i UE. Podlaczono Polske w struktury Zachodu i jego przeplyw kapitalu i podzial pracy. I z tego miejsca w szeregu mamy sie nie wychylac.
Alternative pisze: ndz lip 04, 2021 11:23 am Ale bez zmiany aktorów zmiana systemowa nie jest możliwa. To nie jest normalne, że politycy wybierają Rzecznika Praw Obywatelskich, Prezesa Sądu Najwyższego, Prezesa Trybunału Konstytucyjnego, Prezesa Najwyższej Izby Kontroli, Prezesa Narodowego Banku Polskiego, czy przede wszystkim - Prokuratora Generalnego. Ludzie na tych stanowiskach mają pilnować polityków i jak mają to robić skutecznie, gdy ich wybór jest zależny od polityków? To absurd. Absurd, który nikomu nie przeszkadza. Za to gawiedź się cieszy, że może sobie wybrać prezydenta i (p)osłów, których rola ogranicza się do oddania głosu, bo nawet nie czytają na co głosują. Swoją drogą, za tłumaczenie "pomyliłem się przy głosowaniu" powinno się odbierać mandat poselski dyscyplinarnie. Taka osoba nie nadaje się do tej funkcji, skoro nie potrafi oddać głosu zgodnie z własną wolą. To nie jest demokracja, ale jej fasada. Cyrk dla plebsu, aby plebs nie zadawał niewygodnych, a naprawdę ważnych pytań.
To samo UE. Najważniejsi politycy UE nigdy nie dostali żadnego mandatu w żadnych demokratycznych wyborach. To samo w sumie inne państwa. Dawać asteroidę, byle dużą.
Jest bardziej smiesznie. Na Zachodzie cala polityka tozsamosci kwestionuje sie organy wladzy panstwa, uwazajac (wg- marksisotowskeigo kryterium) te organy za przejaw emanacj wladzy.
"Rząd nie jest dla nas rozwiązaniem, jest dla nas problemem."
Ronald Reagan
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Polityka

Post autor: Alternative »

Culé a muerte pisze:W zasadzie jedyny okresy zgody wsrod klasy politycznej co do kierunku, w którym powinna isc Polska to byly lata 90-te, kiedy negocjowano nasze wejscie do NATO i UE. Podlaczono Polske w struktury Zachodu i jego przeplyw kapitalu i podzial pracy. I z tego miejsca w szeregu mamy sie nie wychylac.
Wtedy koryto było puste i świnki były zgodne, że trzeba je zapełnić.
Culé a muerte pisze:Na Zachodzie cala polityka tozsamosci kwestionuje sie organy wladzy panstwa, uwazajac (wg- marksisotowskeigo kryterium) te organy za przejaw emanacj wladzy.
Zawsze ktoś będzie mieć władzę. Można zlikwidować państwa i jego struktury. Technicznie to już jest możliwe, ale wtedy władzę będą mieć korporacje i przede wszystkim BIS. Chociaż... w sumie to on już ma władzę absolutną. Reszta to pacynki dla mas, takie proxy, aby rozmywała się odpowiedzialność za (prawie) wszystkie nieszczęścia tego świata z ostatnich 90 lat.
Awatar użytkownika
Sondo
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 15, 2021 7:30 am

Re: Polityka

Post autor: Sondo »

Jak tam myślicie, że Genialny Stratego (r) (tm) po wyatowaniu bezkręgosłupowej przystawki nazbiera wystarcząco dużo zamordystów do przeprowadzenia kolejnego etapu rozpierdalania państwa?
Obrazek
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Polityka

Post autor: Alternative »

Na jakieś chwilówki zapewne tak. Stabilnej większości już się pozbył. Ustawą o mediach bym się nie przejmował. To jest cyrk dla mas, a zapewne zamierzają pod osłoną tego przepchnąć faktyczne gówno dla obywateli.
TVNowi nic nie zrobią. Jak nie dają koncesji, to za miesiąc Suski ją przyniesie w zębach i na kolanach, bo tak wygląda pozycja Polski wobec USA.

Jedno ścięcie ratingu Polski przez amerykańskie agencje, jeden atak spekulacyjny na PLN i będziemy mieć paliwo po 15 PLN / litr i oficjalną inflację idącą w dziesiątki procent, a pisi gospodarczy (nie)ład się rozleci w pizdu. I wszyscy w PiS o tym wiedzą.

No i zawsze mogą w ramach sankcji zamrozić konta czołowym politykom PiS. A że wszystko na świecie leci przez amerykańskie systemy transakcyjne, to tę kasę którą nakradli będą sobie mogli wydawać co najwyżej w (na?) San Escobar. I o tym też bardzo dobrze wiedzą.

Ustawa przepadnie, gdy spełni funkcję osłonową dla innego gówna lub wjedzie jakaś poprawka, która zneutralizuje wpływ na TVN.

Bardziej obstawiam, że Jarek kalkuluje oddanie władzy w realiach, gdy miałby tyle głosów, aby utrzymywać veto prezydenta. Mają wszystkie instytucje, a kasa jest pusta - niech się opozycja z tym teraz buja, a jeszcze na dzień dobry dla nowej władzy Glapiński podniesie stopy procentowe powyżej poziomu inflacji, czyli tak lekko licząc z 0,1% na 5,75% i ta zacznie od kryzysu zadłużenia Skarbu Państwa i kryzysu zadłużenia Polaków w nieruchomościach. A to taka wielokrotność przypadku frankowiczów.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Polityka

Post autor: Gondola. »



Niesamowite jest to, jak niski poziom intelektualny prezentuje ten człowiek. Od dawna puka w dno od spodu. Groteska.
El Goral
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 31, 2021 7:01 am

Re: Polityka

Post autor: El Goral »

Polityka mnie mierzi. :psyduck:
Awatar użytkownika
Sondo
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 15, 2021 7:30 am

Re: Polityka

Post autor: Sondo »

Obrazek
Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: Polityka

Post autor: TWL64 »

Alternative pisze: sob sie 14, 2021 6:23 am To jest cyrk dla mas, a zapewne zamierzają pod osłoną tego przepchnąć faktyczne gówno dla obywateli.
TVNowi nic nie zrobią. Jak nie dają koncesji, to za miesiąc Suski ją przyniesie w zębach i na kolanach, bo tak wygląda pozycja Polski wobec USA.

Jedno ścięcie ratingu Polski przez amerykańskie agencje, jeden atak spekulacyjny na PLN i będziemy mieć paliwo po 15 PLN / litr i oficjalną inflację idącą w dziesiątki procent, a pisi gospodarczy (nie)ład się rozleci w pizdu. I wszyscy w PiS o tym wiedzą.

No i zawsze mogą w ramach sankcji zamrozić konta czołowym politykom PiS. A że wszystko na świecie leci przez amerykańskie systemy transakcyjne, to tę kasę którą nakradli będą sobie mogli wydawać co najwyżej w (na?) San Escobar. I o tym też bardzo dobrze wiedzą.

Ustawa przepadnie, gdy spełni funkcję osłonową dla innego gówna lub wjedzie jakaś poprawka, która zneutralizuje wpływ na TVN.
Nie sądzę. Wygląda to na krucjatę klechów rękami PiSu. Tam ministrantów nie brakuje. TVN jako chyba jedyny oficjalnie publikuje afery pedofilskie, wręcz je piętnuje - jak choćby filmy Sekielskich. Klerwysyny nie są zdolne do żadnej refleksji więc jak wyczują sytuację to pójdą po trupach, żeby zlikwidować niewygodne medium i żadnymi sankcjami nie będą się przejmować. Ziobro i inni rycerze maryii również. Jakby co to sankcje i tak nie dotkną prowodyrów całej tej szopki.
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Polityka

Post autor: Alternative »

Być może. Okaże się wkrótce.

Jednak z sankcjami to niezupełnie. Jak dostaną sankcje personalnie, na siebie, to je odczują, bo nawet nie będą mogli wydać pieniędzy, które nakradli.
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Polityka

Post autor: kabanog »

Alternative pisze: sob sie 14, 2021 6:23 am A że wszystko na świecie leci przez amerykańskie systemy transakcyjne
Co? O których mówisz?
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Polityka

Post autor: Alternative »

To wielowymiarowe. Na początek możesz sięgnąć do kieszeni po swoje karty płatnicze i sprawdzić, kto jest operatorem. Na +/- 99% będzie to Visa lub Mastercard, a na +/- 0,5% American Express. I możesz się też zastanowić czy znasz jeszcze jakieś alternatywy, poza również amerykańskim Diners Club.

Druga rzecz, to handel międzynarodowy. 40% rynku długu jest denominowane w dolarze. To rynek wielokrotnie większy od rynku akcji. Rynek akcji to zresztą również dobre 40-50% w dolarze. A 90% transakcji na Forex dotyczy dolara. Skąd się biorą dolary? Ano z USA, z FED dokładnie. Czy to będzie NBP, BoE czy EBC, to aby rozliczyć cokolwiek z dolarem, potrzebują dolara. Po to FED pootwierał wiele linii swapowych z innymi bankami centralnymi, aby system nie wyleciał w powietrze przez brak dolarów w tymże systemie w kryzysowych sytuacjach.

Powyższe oznacza dokładnie tyle, że nie ma na świecie dużego istotnego banku, który olałby amerykańskie sankcje, bo momentalnie zostałby na marginesie wielkiego biznesu bez dostępu do dolarów i/lub operatorów kart płatniczych.

Jest też system SWIFT. W teorii ma siedzibę w Europie, w teorii niezależny i neutralny, ale jak tylko Amerykanie warknęli, to SWIFT wyrzucił z międzynarodowego systemu finansowego Iran uniemożliwiając transakcje międzynarodowe z tym państwem.

W praktyce, Amerykanie mogą sobie pozwolić nawet na takie numery:
https://www.money.pl/gospodarka/co-za-w ... 1968a.html
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Polityka

Post autor: kabanog »

Ale ty teraz odniosłeś się do całego Państwa, a tamto zdanie, które cytowałem odnosiło się do pojedynczych osób z PIS.
Z tym, że USA ma możliwości do zmanipulowania polską złotówką, totalnie się zgadzam, i trzeba być idiotą, aby tego nie brać pod uwagę. Jednak cały tamten akapit jest bez sensu. Przytoczę go teraz całego.
Alternative pisze: sob sie 14, 2021 6:23 am No i zawsze mogą w ramach sankcji zamrozić konta czołowym politykom PiS. A że wszystko na świecie leci przez amerykańskie systemy transakcyjne, to tę kasę którą nakradli będą sobie mogli wydawać co najwyżej w (na?) San Escobar. I o tym też bardzo dobrze wiedzą.
Raz wątpię, aby nasi geniusze trzymali raz większość kapitału w amerykańskich bankach, a w szczególności z jakiś wałów. Akurat USA chyba najbardziej patrzy na lewe hajsy. Jak już albo mają to w gotówie, albo szwajcaria/kraje poza UE. Dwa Visa/Mastercard to tylko wystawcy kart (fakt zdominowany przez USA i tak jak mówisz, mogą takiego Kowalskiego zablokować i elo), ale Panie oni jak robią wały to wiedzą jak to obejść. Średnio ogarnięty przestępca wie jak założyć konto w banku na słupa. Idziesz pod pierwszą lepszą żabkę i zgarniasz żula, dajesz mu parę stówek i masz jego konta i karty. Kiedy ostatnio Ciebie pytali się w sklepie czy płacisz swoją kartą, albo weryfikowali czy nie należy ona do Ciebie? Swift to nie jedyny również produkt bankowy, aby płacić. Chociażby blik/czeki blik. Typowy polski standard nad którym żadne obce państwo nie ma kontroli. Obejść system bankowy o dziwo jest w miarę łatwo i prosto, oraz sposobów jest bardzo wiele. Jak jesteś u władzy i nie robisz wałów międzynarodowych to nikt ich nie capnie poza ABW/CBŚ czy inne polskie służby, ale tutaj amerykanie nie mają żadnego wpływu. Chyba, że będzie im zależało na konkretnym typie to inna sprawa, ale to jak dla mnie nie jest clue całego akapitu.

O co mi chodzi? O to, że akurat ten akapit jest totalnie bez sensu i po prostu nie ma racji bytu. Co do reszty raczej nie mam do czego się do czepić bo albo się zgadzam, albo nie mam odpowiedniej wiedzy, aby dyskutować.
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Polityka

Post autor: Alternative »

No ale właśnie napisałem, że nie chodzi o całe państwa, ale o jednostki.

Jak masz kartę płatniczą, to operatorem jest amerykańska firma. Visa, Mastercard, albo już dużo mniej popularne American Express lub Diners Club. I tu przyznaję, że nie wiem nic o jakichś alternatywach, które byłyby uznawane na świecie i umożliwiały płatności. Może są, ja nie znam. Stąd mój wniosek, że nie ma znaczenia, czy konto jest w amerykańskim banku czy nie, bo finalnie i tak potrzebny jest pośrednik z USA, aby obsłużyć płatność.

I czy otworzyłeś linka na końcu? Jest wyraźnie napisane, że człowiek we Włoszech oberwał rykoszetem przez sankcje, ale oberwał on, jako jednostka. Amerykanie mają dużo sposobów nacisku na dowolny bank na świecie, aby zamrozić dowolne konta na świecie.

Oczywiście, że SWIFT nie jest jedyny. W Europie chyba nawet popularniejszy do przelewów jest SEPA, ale problem jest inny. Zablokowanie banku w SWIFT jest problematyczne dla banku, to on dostanie po dupie. Jak bank ma zamrozić jednego klienta i mieć spokój, a dać spokój klientowi i samemu oberwać, to wiadomo, że oberwie klient. Natomiast BLIK działa tylko w Polsce. Rozwiązanie świetne, ale w praktyce sprowadza się tylko w Polsce i to samo - banki w Polsce przy naciskach z USA zamrożą konta.

Natomiast nie zgadzam się, że polskie służby są poza wpływem USA. Zasadniczo, po tym co zrobił Macierewicz, to Polska nie ma swoich służb. A niedobitki, o ile się uchowały, to już dawno chodzą na smyczy CIA, Mossadu czy SWR FR
Awatar użytkownika
Culé a muerte
Posty: 53
Rejestracja: pt cze 04, 2021 2:04 am

Re: Polityka

Post autor: Culé a muerte »

Tymczasem Sejm przegłosował też Lex Izera, czyli ustawę pozwalającą zmieniać lasy pod grunty inwestycyjne. Czyli rzucili TVN dla mediów i internetu by się ludzie grzali a ISTOTNA ustawa wejdzie po cichutku. Jak za PO. Wrzutka dla tłuszczy a poważny temat pod dywanem...PiS i PO jeden syf.
Alternative pisze: śr sie 18, 2021 1:14 pm To wielowymiarowe. Na początek możesz sięgnąć do kieszeni po swoje karty płatnicze i sprawdzić, kto jest operatorem. Na +/- 99% będzie to Visa lub Mastercard, a na +/- 0,5% American Express. I możesz się też zastanowić czy znasz jeszcze jakieś alternatywy, poza również amerykańskim Diners Club.

Druga rzecz, to handel międzynarodowy. 40% rynku długu jest denominowane w dolarze. To rynek wielokrotnie większy od rynku akcji. Rynek akcji to zresztą również dobre 40-50% w dolarze. A 90% transakcji na Forex dotyczy dolara. Skąd się biorą dolary? Ano z USA, z FED dokładnie. Czy to będzie NBP, BoE czy EBC, to aby rozliczyć cokolwiek z dolarem, potrzebują dolara. Po to FED pootwierał wiele linii swapowych z innymi bankami centralnymi, aby system nie wyleciał w powietrze przez brak dolarów w tymże systemie w kryzysowych sytuacjach.

Powyższe oznacza dokładnie tyle, że nie ma na świecie dużego istotnego banku, który olałby amerykańskie sankcje, bo momentalnie zostałby na marginesie wielkiego biznesu bez dostępu do dolarów i/lub operatorów kart płatniczych.

Jest też system SWIFT. W teorii ma siedzibę w Europie, w teorii niezależny i neutralny, ale jak tylko Amerykanie warknęli, to SWIFT wyrzucił z międzynarodowego systemu finansowego Iran uniemożliwiając transakcje międzynarodowe z tym państwem.

W praktyce, Amerykanie mogą sobie pozwolić nawet na takie numery:
https://www.money.pl/gospodarka/co-za-w ... 1968a.html
Na sojusz i partnerskie relacje mi to nie wyglada. BTW:Kandydatem Imperium na ambasadora w Polsce jest Mark Brzezinski (tak, syn Zbigniewa Brzezińskiego).
"Rząd nie jest dla nas rozwiązaniem, jest dla nas problemem."
Ronald Reagan
tayron36
Posty: 106
Rejestracja: czw cze 17, 2021 7:57 pm

Re: Polityka

Post autor: tayron36 »

Ktoś tu czytał "Wojnę o Pieniądz" :twisted:
ODPOWIEDZ