Seriale

Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Seriale

Post autor: Gondola. »

To chyba jest normalny serial aktorski pełną gębą a nie po trochu dokument jak Last Dance, z wypowiedziami koszykarzy, ukrytą kamerą itp.
Awatar użytkownika
Rio
Posty: 89
Rejestracja: wt mar 15, 2022 5:06 pm
Lokalizacja: Kraków / Rzeszów
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: Rio »

Zgadza się, z tego co wiem Last Dace jest dokumentem, o Lejkersach masz po prostu serial fabularny na podstawie książki, ale to jest kino rozrywkowe a nie fakty 1:1.
:ptak:
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Seriale

Post autor: kryspiano »

UP
dzięki chłopaki za odpowiedź. Wrzucę sobie do biblioteki.
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
minusek
Posty: 1365
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Seriale

Post autor: minusek »

Jeśli koszykówka, to tylko One Tree Hill. :ptak:

A całkiem serio, wrzucili The OC na HBO Max \o/
Awatar użytkownika
Rio
Posty: 89
Rejestracja: wt mar 15, 2022 5:06 pm
Lokalizacja: Kraków / Rzeszów
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: Rio »

Oglądam właśnie El Pionero (dostępne na HBO i Netflix) o byłym prezesie Atleti - Jesusie Gilu i jego przekrętach. Czteroodcinkowy dokument. Myślę że warto oglądnąć i poświęcić 4 godzinki ;)

Recenzja na slowfoot: http://slowfoot.pl/seans-pilkarski-83-pionier/
:ptak:
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Seriale

Post autor: Marcins »

minusek pisze: sob maja 14, 2022 9:55 pm Jeśli koszykówka, to tylko One Tree Hill. :ptak:

A całkiem serio, wrzucili The OC na HBO Max \o/
The OC :heart:
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1306
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Seriale

Post autor: lukexpl »

We wtorek po 7 latach emisji ukaże się finałowy odcinek Better Call Saul. Muszę przyznać, że przez pierwsze trzy sezony oglądałem ten serial na bieżąco tydzień w tydzień, ale w czwartym coś we mnie pękło i po kilku odcinkach postanowiłem porzucić ten serial. Niedawno z racji premiery ostatniego sezonu do niego powróciłem i nadrobiłem zaległości (chyba po 3 latach przerwy). Z perspektywy czasu muszę przyznać, że porzuciłem ten serial w najgorszym możliwym momencie, bo właśnie od 4 sezonu akcja rozkręciła się na dobre, ale z drugiej strony mam wrażenie, że dużo przyjemniej się ogląda całość w binge-watchingu. Serial perfekcją zbliżył się do Breaking Bad, ale mimo wszystko przygody Waltera White'a oceniam wyżej. Na smaczkach z BCS BB też bardzo zyskuje i prawdopodobnie po 9 latach od finałowego odcinku odświeżę sobie to arcydzieło.
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Seriale

Post autor: kabanog »

IMO BCS jest lepsze od BB. Przy całej sympatii do Breaking Bad, ale mam wrażenie, że postacie są zdecydowanie ciekawiej i lepiej napisane. Nie ma postaci, która by irytowała. Spięcie historii z BB do BCS, wyjaśnienie danych wątków, czy postaci to też nie lada wyczyn. No i obrazki mam wrażenie, że są też lekko lepsze.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1306
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Seriale

Post autor: lukexpl »

Może i niektóre postacie irytowały, ale w przeciągu całego serialu było ich jednak również więcej niż w samym BCS, a sama dramaturgia stała na wyższym poziomie. Ja właśnie z tego powodu BB oceniam wyżej. Aczkolwiek podoba mi się, że ostatnie odcinki BCS rzucają na BB zupełnie inne światło i pokazują kto tak naprawdę jest najbardziej "złą" postacią z całego uniwersum.
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Seriale

Post autor: kabanog »

No ja chyba zostawiłem sobie 2 ostatnie odcinki. Ale chyba całościowo bardziej się bawiłem oglądająć BCS. Może przez to, że oglądając kilka razy BB doszedłem ostatnio do wniosku, że Walter to ogólnie jednak przez cały serial był pipką. A te teksty I'm the one who knocks to można sobie jednak w sadzić między bajki.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1715
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Seriale

Post autor: Goldschmidt »

Pytanie może banalne, ale wie ktoś gdzie namierzę boxset The Wire z lektorem PL?

Na empiku, ebayu czy allegro są tylko te bez polskiej wersji językowej, a jakoś średnio wierzę że nie wypuszczali kiedyś DVD :mysli: Ewentualnie nawet jakieś linki do takich wersji z lektorem też byłyby pomocne.
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Seriale

Post autor: Marcins »

Goldschmidt pisze: ndz wrz 11, 2022 8:24 pm Pytanie może banalne, ale wie ktoś gdzie namierzę boxset The Wire z lektorem PL?

Na empiku, ebayu czy allegro są tylko te bez polskiej wersji językowej, a jakoś średnio wierzę że nie wypuszczali kiedyś DVD :mysli: Ewentualnie nawet jakieś linki do takich wersji z lektorem też byłyby pomocne.
https://m.freedisc.pl/lidia70,f-2549476 ... tor-pl-mp4
Ja tu kiedys ogldalem
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1715
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Seriale

Post autor: Goldschmidt »

O, dzięki, działa.
Trochę jestem wkurzony, bo mam ustawiony odbiór z Freedisc, hdseans, zalukaj itp przez dekoder ale akurat plików The Wire nie chce odtworzyć i będę musiał podłączać lapka. Ech :/
ODPOWIEDZ