Football Manager

Awatar użytkownika
Skurwibak
Posty: 127
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:33 pm

Football Manager

Post autor: Skurwibak »

Najlepsza gra z najlepszych, nic więcej nie trzeba dodawać :mrgreen:
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Football Manager

Post autor: kabanog »

:shock: kleyo nie założył tego tematu?
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Football Manager

Post autor: kleyo »

Nawet mnie nie denerwuj. Najpierw byłem tylko na telefonie, to nie zakładałem, potem poszedłem do kościoła i w czasie kazania już miałem piękny plan jak to sobie rozpocznę ten temat.

Wchodzę, a tu już jest :shock:
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Football Manager

Post autor: Gondola. »

kleyo pisze: ndz maja 30, 2021 4:22 pm poszedłem do kościoła i w czasie kazania
Co na kazaniu wariacie?
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Football Manager

Post autor: kleyo »

Coś o koniczynie i słońcu.

Dobra, mimo falstartu, kilka linków, które dla mnie są podstawą zabawy w FM, a potem jestem zdziwiony, że ktoś gra bez tego.

Linki do FM21:

Fix poprawiający problemy z licencjami (reprezentacja Japonii, Niemiec, Juventus, kluby brazylijskie i wiele innych) oraz prawdziwe nazwy rozgrywek (Liga Mistrzów UEFA zamiast Puchar Europy czy jak się to tam nazywa itp., La Liga Santander zamiast Liga Hiszpańska), dla mnie kluczowy plik i gra bez niego nie ma sensu:
https://www.fmscout.com/a-fm21-real-nam ... e-fix.html

Herby/loga klubów, rozgrywek:
https://sortitoutsi.net/graphics/style/3/metallic-logos

Twarze piłkarzy, szkoleniowców, sędziów:
https://sortitoutsi.net/graphics/1/download

Wiele ciekawych dodatków (polecam szczególnie prawdziwe kolory rozgrywek)
https://www.fmscout.com/a-how-to-make-f ... istic.html

Ligi z całego świata (jest kilka dodatków, ja polecam ten):
https://www.fmscout.com/a-around-the-gl ... apack.html

Dodatkowo polecam skin:
https://www.fmscout.com/a-fm-2021-flut-skin-dark.html

Jeszcze jest wiele różnych dodatków, ale te uważam za najważniejsze, kolejność taka jak pisałem, fix z nazwami i loga to coś co musicie zainstalować, bo bez tego nie będę patrzył na Wasze screeny z gry ;)
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
Skurwibak
Posty: 127
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:33 pm

Re: Football Manager

Post autor: Skurwibak »

Ten skin jest nieczytelny i obrzydliwy

e.
Polecam z warszatu steam:
1. TangFu middle skin
2. Enhanced
Awatar użytkownika
Domel Madridista
Posty: 134
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:09 pm
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Football Manager

Post autor: Domel Madridista »

Nie grałem chyba już dobre 7 lat w FMa... korci mnie pograć, ale wiem ile czasu mi pożerał i trochę się boję :D
"Najlepszą obroną jest... atak" Florentino Pérez
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Football Manager

Post autor: Sandman »

Nie wiem jak w FM21, ale ciężko się gra w FM20. Zawodnik o wykończeniu i opanowaniu 18 potrafi zmarnować z pięć setek w meczu. To jeszcze nic, można oddać 50 strzałów, z czego 30 celnych, a strzeli się 1, góra 2 bramki. O strzelaniu przez zawodników z 0 kąta w bramkarza mając ze 3 ustawionych dobrze (albo nawet gotowych do przyłożenia nogi na pustą bramkę) kolegów nie wspomnę.
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Football Manager

Post autor: lukecik »

Cisnę mój save z FM13 dalej, mam obecnie grudzień 2230 rok. :D Trochę już mi wyzwań brakuje, czuję, że zbliżam się do końca mojej przygody z tą karierą.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Football Manager

Post autor: Alternative »

lukecik pisze: pn maja 31, 2021 9:48 pm Cisnę mój save z FM13 dalej, mam obecnie grudzień 2230 rok. :D Trochę już mi wyzwań brakuje, czuję, że zbliżam się do końca mojej przygody z tą karierą.
Haha, gratulacje!

Sam dość długo grałem w FM 2008, ale później przez głupi błąd straciłem save'y. :/

Nowszych FM'ów za bardzo nie ruszałem. 09 i 10 były prościutkie i straciłem zapał.
grafi
Site Admin
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:04 am

Re: Football Manager

Post autor: grafi »

Są jakieś killer rożne do FM20 ? Albo czy można zablokować transfery zrobione przez prezesa który wygrał wybory (u mnie w drugim sezonie wygrał jakiś ziomek i ściągnął mi Salaha i B.Silvę,a totalnie ich nie potrzebuję.
Awatar użytkownika
Skurwibak
Posty: 127
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:33 pm

Re: Football Manager

Post autor: Skurwibak »

lukecik pisze: pn maja 31, 2021 9:48 pm Cisnę mój save z FM13 dalej, mam obecnie grudzień 2230 rok. :D Trochę już mi wyzwań brakuje, czuję, że zbliżam się do końca mojej przygody z tą karierą.
Jedziesz na spacji wszystko czy urlop od meczu do meczu?
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Football Manager

Post autor: lukecik »

Ani spacja, ani urlopy. Normalnie sobie gram, w dodatku często dwoma klubami na raz, żeby było ciekawiej.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
Skurwibak
Posty: 127
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:33 pm

Re: Football Manager

Post autor: Skurwibak »

W oknie i przeglądasz internet? Ja to zawsze grałem urlop od meczu do meczu, a okienko na spacji. Teraz zagrałem pierwszy w życiu sezon, gdzie nie użyłem ani razu urlopu 8-)
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Football Manager

Post autor: lukecik »

Tak, w ognie najwygodniej. Jak przetwarza dłuzej grę albo po prostu zapisuje to sobie w tym czasie mogę robić coś innego.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
Skurwibak
Posty: 127
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:33 pm

Re: Football Manager

Post autor: Skurwibak »

Ty to musisz mieć dużo czasu :D Mega już wolno chodzi gra czy znośnie? Pokaż jakieś rekordy! Najlepszych graczy Realu i jakiegoś turbo Polaka rodaka 8-)
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Football Manager

Post autor: lukecik »

Save utworzony w grudniu 2012 i od tamtej pory nie grałem innej kariery, nowszych wersji FM też nie dotykałem nawet. Przez 8 lat to się nagrało. :P
Nawet chodzi znośnie, niestety gdy tworzyłem grę to nie spodziewałem się, że tyle czasu z nią spędzę, więc mimo że mam kilkanaście grywalnych lig załadowanych to mam małą bazę danych. I nieważne czy mam 10 lig czy 100 lig to nie mogę mieć więcej niż ok. 45k piłkarzy.
W latach 2125-2200 prowadziłem Widzew i jednocześnie reprezentację Polski i było bardzo sympatycznie. Do Widzewa sprowadzałem utalentowanych gówniaków, dusiłem w rezerwach dopóki nie dostaną obywatelstwo i wtedy cyk takiego lisa do reprezentacji xD Wygrałem ze 4 razy MŚ i chyba 8 ME, z czego 6 z rzędu, to było coś. No ale miałem kozaków niesamowitych, nawet polskie talenty mi się fajne generowały, odkąd z Widzewa zrobiłem potęgę światową.

http://foto-hosting.pl/img/9d/34/34/9d3 ... 687ef0.png
http://foto-hosting.pl/img/e4/61/aa/e46 ... e56690.png
http://foto-hosting.pl/img/ea/85/10/ea8 ... 130d8d.png
http://foto-hosting.pl/img/81/c8/7c/81c ... 88bac0.png

Latem 2230 roku przejąłem drugoligowy Inter, ale tam ani grajków, ani pieniędzy, a oczekiwania minimalne to awans. Nie było szans coś skleić i awansować w pierwszym sezonie, więc nawet do świąt nie dotrwałem. Znalazłem angaż w Villarrealu, w którym już grałem w latach 2192-2200, robiąc z nich największy klub świata. Teraz są w małym dołku więc pora znów wrócić nimi na szczyt. W zasadzie nie mam już wyzwań, grałem tyloma klubami przez te wszystkie sezony, że już nie wiem, co chciałbym robić. Bardzo mi na tym Interze zależało, może jeszcze spróbuję nimi w przyszłości, a chodzi mi też po głowie zrobienie potęgi z Herthy, która aktualnie w czwartej lidze siedzi.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Daedalus

Re: Football Manager

Post autor: Daedalus »

W te nowe FM-y warto grać? Bo czytałem opinie, że seria popsuła się lata temu.

To po pierwsze, a po drugie jak ogarniacie treningi? Zawsze ten aspekt odrzucał mnie od tej gry, wszystko inne super, ale plany treningowe itd. no nie ogarniałem tego, zostawiałem wszystko domyślne a potem zaczynały spadać piłkarzom atrybuty i wyłączałem grę.
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Football Manager

Post autor: kleyo »

Na jakim FM zatrzymała się Twoja kariera, bo nie wiem do którego mam porównywać najnowszego?
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Daedalus

Re: Football Manager

Post autor: Daedalus »

Ostatni w jakiego grałem to 2012.
Awatar użytkownika
Kakamilus
Posty: 70
Rejestracja: pn maja 31, 2021 12:03 pm

Re: Football Manager

Post autor: Kakamilus »

Taktyka i treningi to niestety podstawy tej gry. Zawsze trochę piłkarzy zajeżdżałem intensywnością na początku sezonu, przez co miałem słabe początki, dochodziło do sytuacji w której w 8 kolejce Realem byłem poza top5. Później obniżałem intensywność, atrybuty nie spadały już nie spadały, bo grali często kiedy dochodziła LM, a forma i morale zaczynały wzrastać. Największym osiągnięciem był dla mnie dublet (liga plus liga mistrzów) w 10 letniej karierze w Realu. Niestety tylko raz. Tak zawsze kończyło się na max 1 ważnym trofeum. Później brak czasu i FM15 tak sobie gnije na pulpicie i gnije.

Jako ciekawostkę dublet zgarnąłem dopiero kiedy sprzedałem Cristiano w 22 roku
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Football Manager

Post autor: kleyo »

Więc zaczynając od treningu, który dla mnie mimo wszystko nadal jest mało istotny w FM, to w tych nowych są tak jakby ćwiczenia. Coś podobnego było lata temu, tylko teraz trochę szerzej rozpisane. Jednocześnie zostawili pewne ułatwienia dla tych którzy nie lubią się tym bawić.

W skrócie:
Możesz sobie ustawić jakiś ogólny trening na cały sezon i gra sama to ogarnie. Ustawić kiedy więcej obciążeń, a kiedy mniej.

Możesz jedna postanowić sobie w danym tygodniu zrobić trening taktyczny lub obóz rekrutów. Czyli wybierasz coś na dany tydzień i kolejne dni są rozpisane.

Możesz jednak samemu ustawić każdy dzień i to zarówno np. trening fizyczny (czyli trochę siłowni, trochę biegania) jak również dam wybierasz że ma to być siłą czy może wytrzymałość.

Do tego treningi indywidualne, serio jest wiele opcji, ale jak ktoś nie chce to nie musi tego ruszać. Najbardziej na wzrost atrybutów wpływa granie, no i wiek. Weź daj pograć 17 latkowi to się rozwinie. Zostaw na ławie gościa w wieku 30 lat to polecą w dół.

Ja sam w sumie tylko okres przygotowawczy ustawiam, no i drobne zmiany w czasie sezonu, zwykle dodaje Więź zespołową (kolacja, impreza, dziwki itp.) i czasem Działalność społeczną (chodzą po szpitalach, reklamują jakieś pierdoły) i czasem dodatkowe stałe fragmenty. No i regularnie dodaje indywidualnie nowe pozycje, bo lubię wszechstronnych graczy.

Poza treningiem jest mnóstwo nowości porównując do FM2012 a już ten 2021 i dodanie tego XG czyli oczekiwany gol czy jak się było nazywa to cudo. Teraz grając widzę czy taktyka jest do dupy i przegrałem dlatego czy może jednak miałem tylko pecha.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Football Manager

Post autor: kleyo »

Football Manager 2021 za pół ceny na Steamie, jak ktoś się jeszcze zastanawia to polecam, bo za 99 zł naprawdę warto. Promocja chyba do 6 lipca.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Football Manager

Post autor: KarBar »

Łapie się ciągle na tym że nie mam czasu odpalić sobie lapka i pograć w FMa.

Jest może jakiś taki menago na androida?
Tylko taki właśnie "rzeczywisty" jak FM (czyli mogę sobie wybrać drużynę jaką chcę i są prawdziwi gracze) i taki gdzie się gra przeciwko komputerowi a nie online i taki który nie wymaga kupowania jakiś monet.

Bawiłem się trochę tym menago TOP Eleven ale jakoś nie przypada do gustu.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Football Manager

Post autor: kleyo »

KarBar pisze: ndz lip 04, 2021 2:13 pm Jest może jakiś taki menago na androida?
Tylko taki właśnie "rzeczywisty" jak FM (czyli mogę sobie wybrać drużynę jaką chcę i są prawdziwi gracze)
Jest jakiś FM Mobile, zapytał Golda, bo on chyba w to gra.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
ODPOWIEDZ