Football Manager

Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Football Manager

Post autor: lukecik »

lukecik pisze: pn wrz 20, 2021 12:42 pm Zmieniacie taktykę na wyjazdach czy gracie wszędzie tak samo? Już mnie wnerwia to jak dużo punktów tracę na wyjazdach i jak bezbarwnie mój zespół gra. Nawet ze słabeuszami czasem wygrywam tylko jedną bramką. Pewnie powinienem coś pogrzebać w nastawieniu etc. na wyjazdach, a ja katuję wszędzie jedną taktykę i nie zmieniam w ogóle strategii ani stylu. Ofensywa, płynny styl i vamos. U siebie mam bilans 19-0-0 i bramki 89-11 a na wyjeździe 12-4-3 i bramki 49-21. Zbyt duża jest to różnica.
Ej, dajcie jakieś porady. :ptak:
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Football Manager

Post autor: kabanog »

Kurde Panie ciężko do FM13 bo nigdy nie grałem. Fakt faktem najwięcej w życiu przegrałem w FM12 bo chyba 4-5 lata w nią grałem. Jednak ciężko mi sobie przypomnieć czy miałem właśnie taki przypadek, że na wyjazdach grali gorzej. Chyba tak, ale na pewno nie zmieniałem taktyki na dom/wyjazd. Zauważyłem, na pewno to, że ze słabeuszami lepiej wystawiać drugi garnitur, bo pierwszy jakoś ma w dupie grę z nimi, a tamci jednak chcą się pokazać. Plus moje rozmowy w przerwie zazwyczaj wyglądają tak:
Jak wygrywają 2=> Nie odpuście, 1=< opierdalam, że stać ich na więcej. Jak dostają wciry to że gdzie mają ambicję i używam jeszcze sposobu agresywnego, dwa wcześniejsze na spokojnym.

Oczywiście ja gram półfinał LM na wyjeździe z PSG i wygrywam 1:0 to użyję, żeby nie odpuścili, a nie że stać ich na więcej :ptak:
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Football Manager

Post autor: kryspiano »

kleyo pisze: czw wrz 23, 2021 8:35 pm Demo pozwala grać pół sezonu, jak kupisz potem pełną wersję to możesz ciągnąć dalej tego sejwa.

Wersja beta to coś innego niż demo, beta to pełna wersja gry, ale przed premierą, więc często posiada sporo bugów, ale jeśli ktoś kupił betę, to mu automatycznie zaktualizowało na normalną wersję po premierze.
WIelkie dzięki za wytłumaczenie. Mam jeszcze pytanie o ten legendarny FMRTE- edytor. Czy jest on kompatybilny z każdą wersją Fma? Czy każdy Fmem 2012,1521 ma swój indywidualny edytor, przeznaczony do tylko i wyłącznie jednej wersji? Pytam o edytor, bo wprowadziłbym u siebie w grze możliwość robienia 5 zmian w meczu.
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Football Manager

Post autor: kleyo »

Zmiany zasad ligowych (czyli np. 5 zmian) nie da się zrobić edytorem czasu rzeczywistego, więc jeśli chcesz to zmienić musiałbyś rozpocząć nową grę. Wtedy w zwykłym edytorze da się to ustawić (wbrew pozorom nie jest to takie proste jak mogłoby się wydawać).

Jeśli jednak chodzi o te edytory czasu rzeczywistego, to do nowych FM są dwa, oficjalny i FMRTE, oba dodatkowo płatne, oba pasują tylko do wersji z danego roku. Mają podobne funkcje, ale niektóre rzeczy są tylko w jednym i vice wersa.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
Skurwibak
Posty: 127
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:33 pm

Re: Football Manager

Post autor: Skurwibak »

Ktoś ciosa w nowego FMa?
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Football Manager

Post autor: KarBar »

Podbijam ;)
Grał ktoś?
Ja się przymierzam coraz mocniej do zakupu tylko póki co czasu na grę brak..
No i laptop może okazać sie za słaby, więc obawiam się że po zakupie gry będzie trzeba zainwestować w sprzęt ;)
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
Skurwibak
Posty: 127
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:33 pm

Re: Football Manager

Post autor: Skurwibak »

Ja gram od czasu jak wyszła beta i mam nabite jakoś 70h :oops:
W końcu są uznawane gole po spalonych, w poprzedniej wersji jak sędzia podchodził do budki to zawsze nie uznany.
Jak grasz polską ligę to w końcu jest dynamiczny potencjał(?)- im wyżej w rankingu będzie liga to tym lepsi newgeni będą dostępni, z reprezentacją chyba też to działa, ale nie jestem pewny.
Ostatni dzień okienka transferowego godzina po godzinie i można pooglądać ploteczki transferowe, kto jest zainteresowany przejściem itp.
Wydaję się lepszy silnik meczowy+ jak grasz w 3d to jest pełno nowych animacji.

RobertDZIK
Obrazek
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Football Manager

Post autor: kleyo »

Ostatni dzień okienka jest już chyba od minimum 2019 roku, więc nie widzę tu nowości.

Z tym dynamicznym potencjałem to jakieś źródło?

Ja mam FM21 więc stwierdziłem, że zmian za mało żeby nową grę kupować, bo i tak moja kariera idzie powoli, więc spokojnie mogę parę lat zostać na tej wersji. Natomiast jak ktoś ma coś starszego niż FM2019 to śmiało brać najnowszą wersję.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Football Manager

Post autor: KarBar »

A widział ktoś uaktualnienie składów do 21?

Bo mnie obecnie 22 kręci pod kątem składów i statów piłkarzy.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Football Manager

Post autor: kleyo »

Jest kilka, ale to wygląda najfajniej:

https://www.fmscout.com/a-fm21-transfer ... -fmtu.html
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Football Manager

Post autor: KarBar »

Super, dziękuję ;)

A orientujesz się może jak w z uaktualnieniem współpracuje edytor przed grą? Bo ten czasu rzeczywistego nie powinien mieć problemów.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Football Manager

Post autor: lukecik »

Pytanie do znawców FMRTE, co może być przyczyną, że nie chce mi załadować gry? Wyskakuje info, że wersja programu nie jest kompatybilna z wersją gry, co oczywiście jest bullshitem, bo jeszcze do niedawna wszystko śmigało, a na wykazie wersji współpracujących z programem jest wersja, którą posiadam, przecież aktualizacji do FM13 nie było od lat. :ptak:
Podejrzewam, że osiągnąłem makismum jeśli chodzi o obsługiwanie mojego save'a przez różne programy, bo nawet Genie Scout przestał poprawnie działać. Nikt nie przewidział, że ktoś może tak długo jedną karierę ciągnąć..
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Football Manager

Post autor: kleyo »

KarBar pisze: czw lis 18, 2021 8:15 pm A orientujesz się może jak w z uaktualnieniem współpracuje edytor przed grą?
W sensie że chcesz go odpalić w edytorze? Powinno działać bez problemu, tylko plik jest dużo więc nastaw się że może długo się ładować.

Natomiast jeśli masz inne pliki, które chcesz połączyć to trochę bardziej skomplikowane, jeśli tak jest to daj znać, wyjaśnię.

Z tym FMRTE to faktycznie dziwne, proponuje reinstal najpierw gry, a potem programu. Jak nie pomoże to pisz do ich supportu.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Football Manager

Post autor: KarBar »

Nie chcę łączyć z poprzednimi plikami, więc raczej powinno być prosto ;)
Muszę w końcu znaleźć chwilę żeby się za to zabrać, jak już się uda to napiszę jak to uaktualnienie się sprawuje :krzywy:
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Football Manager

Post autor: kleyo »

Bo nie wiem czy to tam jest jeden plik czy kilka, pewnie kilka bo widziałem że zmieniają też trochę zasad ligowych (w tym polska Ekstraklasa), więc jeśli zależy Ci tylko na składach to można z jakiegoś pliku zrezygnować.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Football Manager

Post autor: KarBar »

Głównie składy i atrybuty.
Pewnie w zmianach też jest kwestia nowej organizacji europejskich pucharów. No zobaczymy, liczę że w tym tygodniu uda się przysiąść do tematu.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Football Manager

Post autor: lukecik »

kleyo pisze: ndz lis 21, 2021 1:01 pm Z tym FMRTE to faktycznie dziwne, proponuje reinstal najpierw gry, a potem programu. Jak nie pomoże to pisz do ich supportu.
Wszystko robiłem, nawet na innych kompach sprawdzałem i to samo. A jak sobie wczytam starszy save, sprzed 100 lat, to wszystko śmiga. Wszystko się spierdoliło gdzieś w okolicach 2050 roku. :ptak: Do nich pisałem, ale chcą maila powiązanego z zakupem, a im teraz tego nie wyczaruję, więc mi nie chcą pomóc parchy.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Football Manager

Post autor: kryspiano »

Skąd bierzecie jakieś dodatki, szczególnie typu updaty czy też zmiany zasad w strukturach rozgrywek? Pytam, bo coś mnie ciągnie do Fma 2018, a chętnie zagrałbym tam już w conference league. Jednak nigdzie nie mogę znaleźć jakieś latki z z tym dodatkiem. Przejrzałem sortitoutsi i nic nie znalazłem.
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Football Manager

Post autor: kleyo »

FM 2018 był zjebany (ale za to miał najcudowniejsze ligi świata claasena).

Ligi, bazy itp. to polecam tu:
https://community.sigames.com/forums/fo ... -hideaway/

Nawet trochę moich plików tam jest, ale w tym roku robię sobie przerwę i skupiłem się na graniu, a nie tworzeniu. Choć akurat z conference league (dopiero po chwili ogarnąłem o co chodzi, najpierw myślałem o 6 lidze angielskiej, która przecież jest w grze) może być problem bo w 2018 chyba tego nie było, to nie wiem czy ktoś zrobił. O, ale są tam moje pliki z ligami regionalnymi w sensie np. kluby z Polski, Austrii, Czech itp. ale tak że grają tam najlepsi w lidze, którzy nie awansowali do fazy grupowej LM czy LE.

O np. to:
Obrazek

Poza tym Warsztat na Steamie też ma trochę innych rozgrywek no i https://www.fmscout.com/

Niemniej na forum Sigames jest najwięcej wartościowych dodatków jeśli chodzi o bazę danych. Z kolei grafiki najlepiej szukać na sortitoutsi (pewnie każdy to wie, ale wiecie, że to się czyta: Sort it out SI?). Tam jest fajne, że jak mam jakiegoś spoko gracza, a on nie ma zdjęcia, to można samemu znaleźć i wysłać źródło, a ktoś inny wycina i mamy mordkę gracza w grze.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Football Manager

Post autor: KarBar »

Natrafił ktoś może na jakiś spis najlepszych zawodników w FM2022?

Są tylko wszędzie najlepsze talenty, ale może coś źle szukam :thumbdown:
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Football Manager

Post autor: kleyo »

Odpal oficjalny edytor dołączony do gry i tam sobie ustaw graczy wg. parametrów, które chcesz poznać. CA i Stabilność formy powinny być kluczowe (powiedzmy).
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Football Manager

Post autor: lukecik »

Potrzebuję jakichś rad, jak polepszyć grę bocznych obrońców. Gram 4-5-1 ze schodzącymi napastnikami na skrzydłach i chciałbym zwiększyć ofensywny wkład w konstruowanie akcji bocznych obrońców. I z lewej, i z prawej mam kozaków, którzy powinni wykręcać o wiele lepsze liczby w ofensywie, a sezon kończą z góra 5-6 asystami na koncie. Jak ich zbyt ofensywnie ustawię, to jest mega dziura w obronie i tracę więcej bramek. Jak powinienem ich ustawić? Aha, jak daję polecenie drużynowe zagrania na obieg to mam wrażenie że gówno to daje i jest tylko gorzej. Z drużynowych poleceń mam tylko podania na wolne pole i ataki skrzydłami.

Tutaj polecenia dla bocznych obrońców:

Obrazek


A tu ich atrybuty, no kozaki kurde i grzechem jest ich jakoś nie wykorzystać.

Obrazek

Obrazek
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
Skurwibak
Posty: 127
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:33 pm

Re: Football Manager

Post autor: Skurwibak »

Gra skrzydłami i gra na wolne pole nie gryzie właśnie trochę tych bocznych?

Ja bym spróbował grać środkiem i spróbować te zagrania na obieg. Chociaż ciężko coś ogarnąć jak się nie widzi całej taktyki
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Football Manager

Post autor: kleyo »

Ja się na taktyce w FM nie znam, ale na pierwszy rzut oka nie podobają mi się te Rzadkie Prostopadłe Podania, a na drugim miejscu bym dał dośrodkowania spod linii końcowej (ale tu nie jestem pewien czy to pomoże).
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Football Manager

Post autor: Sandman »

A może spróbuj ich asymetrycznie ustawić? Tj. jeden z funkcją wsparcia, a drugi z funkcją ataku. I tego co bardziej atakuje niech asekuruje Carillero, albo jakiś środkowy pomocnik z funkcją obrony.
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
ODPOWIEDZ